nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja25 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Otwarcie ekspozycji „Niezłomni Zamojszczyzny…” i aplikacja „Zamojskie drogi do Niepodległości”

R E K L A M A    B O A R D

28 września, o godz. 14.00, w wyremontowanym budynku Muzeum w Bondyrzu (Bondyrz 183a, Gmina Adamów) k/ fabryki Mebli, odbędzie się uroczyste otwarcie ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953″, pod honorowym patronatem Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

24 września odbyła się konferencja poświęcona uroczystości otwarcia ekspozycji w wyremontowanym budynku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. W konferencji wzięli udział członkowie Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość w tym Prezes poseł Sławomir Zawiślak oraz koordynator projektów informatycznych, Łukasz Teterycz, który przedstawił aplikację, opublikowaną w ostatnich dniach przez Związek. Aplikacja na smartfony z systemem Android pt. „Zamojskie drogi do Niepodległości”, w nowoczesny sposób prezentuje trasy turystyczne ukazujące historię walk Żołnierzy Niezłomnych w latach 1939 – 1953 na terenie Zamojszczyzny. Aplikacja jako przewodnik jest dostępna również w formie e-booka. 

27 września odbędą się obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO:

Otwarcie ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953″, realizowane w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, uzyskało zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej wieloletniego programu Niepodległa.

W programie uroczystości otwarcia zaplanowano m.in. inscenizację przysięgi AK w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej, wspólne śpiewanie pieśni partyzanckich oraz żołnierski poczęstunek. Uroczystość uświetni koncert Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama”, dowódcy 9. Pułku Piechoty AK Ziemi Zamojskiej w Bondyrzu powołane zostało do istnienia przez historyka, byłego żołnierza Armii Krajowej i WiN – Jana Sitka w 1972 roku. Muzeum jako miejsce pielęgnujące etos Armii Krajowej szczyci się cennymi walorami muzealnymi i historycznymi.

W uznaniu czynów tych, którzy przelewali krew w obronie ludności cywilnej w Powstaniu Zamojskim, czcząc poległych i pomordowanych przez okupanta niemieckiego, na wniosek Posła na Sejm RP – Prezesa ŚZŻAK Okręg Zamość, Uchwałą Prezydium Zarządu, z dnia 24 lipca 2017 roku, podjęto decyzję o przeprowadzeniu generalnego remontu obiektu, konserwacji muzealiów oraz modernizacji stałej ekspozycji ww Muzeum. W obiekcie dostępna będzie m.in mała sala kinowa z możliwością obejrzenia wyprodukowanych przez Związek filmów, kiosk multimedialny.

Więcej szczegółów na: akzamosc.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama