Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja25 września 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Otwarcie ekspozycji „Niezłomni Zamojszczyzny…” i aplikacja „Zamojskie drogi do Niepodległości”

28 września, o godz. 14.00, w wyremontowanym budynku Muzeum w Bondyrzu (Bondyrz 183a, Gmina Adamów) k/ fabryki Mebli, odbędzie się uroczyste otwarcie ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953″, pod honorowym patronatem Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

24 września odbyła się konferencja poświęcona uroczystości otwarcia ekspozycji w wyremontowanym budynku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. W konferencji wzięli udział członkowie Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość w tym Prezes poseł Sławomir Zawiślak oraz koordynator projektów informatycznych, Łukasz Teterycz, który przedstawił aplikację, opublikowaną w ostatnich dniach przez Związek. Aplikacja na smartfony z systemem Android pt. „Zamojskie drogi do Niepodległości”, w nowoczesny sposób prezentuje trasy turystyczne ukazujące historię walk Żołnierzy Niezłomnych w latach 1939 – 1953 na terenie Zamojszczyzny. Aplikacja jako przewodnik jest dostępna również w formie e-booka. 

27 września odbędą się obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO:

Otwarcie ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953″, realizowane w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, uzyskało zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej wieloletniego programu Niepodległa.

W programie uroczystości otwarcia zaplanowano m.in. inscenizację przysięgi AK w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej, wspólne śpiewanie pieśni partyzanckich oraz żołnierski poczęstunek. Uroczystość uświetni koncert Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama”, dowódcy 9. Pułku Piechoty AK Ziemi Zamojskiej w Bondyrzu powołane zostało do istnienia przez historyka, byłego żołnierza Armii Krajowej i WiN – Jana Sitka w 1972 roku. Muzeum jako miejsce pielęgnujące etos Armii Krajowej szczyci się cennymi walorami muzealnymi i historycznymi.

W uznaniu czynów tych, którzy przelewali krew w obronie ludności cywilnej w Powstaniu Zamojskim, czcząc poległych i pomordowanych przez okupanta niemieckiego, na wniosek Posła na Sejm RP – Prezesa ŚZŻAK Okręg Zamość, Uchwałą Prezydium Zarządu, z dnia 24 lipca 2017 roku, podjęto decyzję o przeprowadzeniu generalnego remontu obiektu, konserwacji muzealiów oraz modernizacji stałej ekspozycji ww Muzeum. W obiekcie dostępna będzie m.in mała sala kinowa z możliwością obejrzenia wyprodukowanych przez Związek filmów, kiosk multimedialny.

Więcej szczegółów na: akzamosc.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018