Sport | Zamośćtekst nadesłany28 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Zamość: Orka najlepsza!

Fot. materiał nadesłany

W sobotę i niedzielę 24-25 marca na lubelskiej pływalni Aqua w Lublinie o miano najlepszej drużyny województwa lubelskiego rywalizowali młodzi 12- i 13-letni pływacy.

Są to zawody centralne przeprowadzane w dwóch rundach a drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnopolskiej. W ubiegłym roku w każdej z kategorii wiekowej, w dwóch rundach sklasyfikowanych zostało około 200 klubów z całej Polski. W Lublinie na starcie stanęło 159 zawodniczek i zawodników z 15 klubów.
W Lublinie znakomicie spisała się drużyna 12 letnich pływaków Orki! W gronie 15 klubów Orka po zaciętej walce, trwającej do ostatniej konkurencji uplasowała się ex aequo z drużyną Fali Kraśnik na najwyższym stopniu podium. Wydaje się to niemal niemożliwe, aby po dwóch dniach zawodów, po rozegraniu 18 konkurencji dwie drużyny zgromadziły identyczną ilość punktów-7916, tym bardziej, że jest to suma wartości uzyskiwanych czasów przeliczonych na punkty według tabel FINA! Tego nie przewidział nawet regulamin rozgrywania tych zawodów opracowany przez Polski Związek Pływania. Na miejscu 3 uplasował się UKS 51 Lublin-6442 pkt., na 4 Avia Świdnik-6039 pkt., a na 5 Olimpia Lublin-5500 pkt. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Orki był bez wątpienia Olaf Lupa, który w klasyfikacji najlepszych zawodników za 4 starty uplasował się na 2 miejscu tuż za Błażejem Paszkowskim z Fali Kraśnik. Olaf zdecydowanie wygrał 100 metrów-1:25.80 z przewagą prawie 5 sekund nad drugim zawodnikiem i 200 metrów stylem klasycznym-3:03.67 z przewagą 13 sekund. Do pechowych, może Olaf Lupa zaliczyć start na 400 m stylem dowolnym-5:22.14. Młody zawodnik źle policzył długości i zatrzymał się po 350 metrach by po chwili ruszyć i ukończyć wyścig-jest to zgodne z przepisami, kosztowało go to jednak utratę złotego medalu, który przegrał o 69 setnych. Na dystansie 200 m stylem zmiennym-2:53.51 Olaf z kolei przy końcu stylu motylkowego zachłysnął się wodą co mimo ustanowienia ,,życiówki” wystarczyło ,,tylko” na 4 miejsce. Dwukrotnie na podium stawał Piotr Abraszek. Na 100 m stylem grzbietowym wywalczył z czasem 1:21.06 brązowy medal podobnie jak na 200 m tym samym stylem-2:54.52. Brązowy medal w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym wywalczyli-Piotr Abraszek, Olaf Lupa, Mateusz Abraszek i Iza Naklicka. W pierwszych szóstkach dekorowanych zawodników znaleźli się jeszcze: Aleksandra Poździk 4 na 100 motylkiem-1:27.84, Iza Naklicka 5 na 100 motylkiem-1:28.14, Zuzanna Gwozda 5 na 200 klasykiem-3:34.22, Aleksandra Szaluś 6 na 200 klasykiem-3:39.10 i Mateusz Abraszek 6 na 200 klasykiem-3:30.27. Mistrzowską drużynę 12 latków Orki prócz wymienionych stanowili: Magda Zasuwa, Biczak Anna, Krzysztof Łuczak, Michał Kropornicki, Wiktor Sawicki i Karol Kopciowski.
W rywalizacji drużyn trzynasto letnich Orka uplasowała się na 5 miejscu. Miejsce 1 Olimpia Lublin-8694 pkt., 2 miejsce Sparta Biłgoraj- 7750 pkt., 3 miejsce Olimpijczyk 23 Lublin- 7245 pkt., 4 miejsce Wodnik Krasnystaw- 6958 pkt., 5 miejsce Orka Zamość-5291 pkt. Na dystansie 100 m stylem motylkowym Jakub Rymarz z czasem 1:14.62 uplasował się na miejscu 5. Na 100 m stylem klasycznym Igor Czajkowski i Krzysztof Kryk z identycznym czasem 1:33.28 zajęli miejsce 5. Miejsce 4 na 100 i 400 m stylem dowolnym wywalczył Jakub Rymarz-odpowiednio 1:05.19 i 5:10.96. 6 miejsce na 200 m stylem klasycznym wywalczył Igor Czajkowski-3:20.53. Jakub Rymarz na 200 m stylem zmiennym uplasował się na miejscu 5-2:49.43. W drużynie 13 latków pływali jeszcze: Julia Poździk, Łucja Żelazny, Filip Sałamacha i Grzegorz Szadkowski.
Ważniejszy od indywidualnych zwycięstw czy medali, liczy się na tych zawodach wyrównany, wysoki poziom całej drużyny. Oczywiście im lepszy wynik tym większa wartość punktowa. Zawody celowo zorientowane są na promowanie drużyn a nie tylko wybitnych jednostek tak, aby każdy ze startujących zawodników czuł się potrzebny, aby na wzór amerykański zawodnicy w tym wieku masowo uprawiali pływanie, aby czerpali dziecięcą radość z jej uprawiania i startowania w takich właśnie zawodach. Wydaje się, że między innymi dzięki takim zawodom liczba zawodników uprawiających pływanie w Polsce stale rośnie i obecnie we wszystkich kategoriach wiekowych wynosi ok.20 tysięcy!
Kolejne, drugie rundy zawodów rozegrane zostaną jeszcze przed wakacjami. Tym razem będą to już oddzielne dla 12 i 13 latków, strefowe zawody pływackie( Polska podzielona będzie na 3 strefy). W najbliższym czasie Orka startować będzie w Lidze Wojewódzkiej 7.04- młodzicy w Biłgoraju, 8.04 juniorzy w Kraśniku a w dniach 21-22 kwietnia można będzie oglądać na żywo zmagania pływaków podczas XIII Pucharu Roztocza.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ociec" dnia 28 marca 2018 o godzinie 11:47:43 napisał:
    hmm, a z matematyki same 5 ; )
    R E K L A M A
  • "Paweł" dnia 29 marca 2018 o godzinie 11:03:54 napisał:
    brawo Iza, gratulacje

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama