Flesz | ZamośćRedakcja15 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Opowiadała o tragicznych historiach i pożyczyła kilkaset tysięcy złotych. Pieniędzy nie zwróciła

Pieniądze fot. pixabay/e-gabi
R E K L A M A    B O A R D

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwo. Przez ponad 5 lat 42-latka wymyślając różne tragiczne historie, w które rzekomo uwikłana była jej rodzina prosiła małżeństwo z Zamościa o pieniądze. Obiecywała ich zwrot, który jednak nigdy nie nastąpił. Pokrzywdzeni stracili łącznie kilkaset tysięcy złotych.

W miniony poniedziałek policjanci z zamojskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkankę Zamościa, która podejrzewana jest o to, że przez kilka lat oszukiwała starsze małżeństwo wyłudzając od nich pieniądze w różnych kwotach.

Przez ponad 5 lat zdołała od pokrzywdzonych wyłudzić pieniądze w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Wykorzystywała dobroć i wrażliwość starszych osób, prosiła o pieniądze mówiąc, że są jej niezbędne m.in. na kosztowne leczenie poza granicami Polski najbliższych członków rodziny, innym razem pieniądze miały być jej potrzebne na uratowanie syna, który miał być rzekomo porwany i wywieziony za granice kraju. Prosząc o pożyczki informowała również, że nie ma za co żyć. Wymyślała różne historie, a małżeństwo wykazując dla niej współczucie dawali jej pieniądze wierząc, że kiedyś je odzyskają. Nieuczciwa 42-latka obiecywała zwrot pieniędzy. Jednak kiedy zbliżał się termin oddania pożyczki nagle nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawiał, że kobieta nie miała możliwości oddania pieniędzy. Małżonkowie na prośbę nieuczciwej kobiety zaciągali również pożyczki i kredyty. Bezpośrednio po wypłacie, pieniądze trafiały do 42-latki, a małżeństwo zostawało z obowiązkiem spłaty kolejnych zobowiązań finansowych.– relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Wczoraj prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu w stosunku do kobiety podejrzewanej o dokonanie oszustwa na szkodę małżeństwa z Zamościa zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Prowadzone przez prokuraturę postępowanie pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności popełnionego na szkodę małżeństwa przestępstwa.

Polskie prawo za oszustwo czyli doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli w grę wchodzi mienie znacznej wartości kara zostaje zaostrzona i sąd ma możliwość wymierzenia nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "No cóż" dnia 15 czerwca 2018 o godzinie 14:28:43 napisał:
    No, nie wiadomo jak to skomentować, przecież nie żyli w średniowieczu, jakąś wiedzę o oszustach mieli, więc czemu dali się temu babsztylowi omotać kłamstwami-nie wiadomo. Czy nikt z rodziny-dzieci, wnuków nie zapalił im czerwonego światła że to perfidna oszustka? Ręce opadają jak się słyszy o takich naiwniakach jak oni, którzy dają się oszukiwać "na wnuczka", na policjanta" i innego cwaniaka, który okrada naiwniaków z całego dorobku życia. A, i na koniec pytanie do policji: dlaczego tej baby nie zamknięto od razu w pierdlu?
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
A. 30 minut temu
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
.
Przez kogo to jest artykuł sponsorowany...
z_boku
Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina,...
KL
Lenina już była - to dawna Grodzka....
Lena
Ach, jak wam to przeszkadza, może wolel...
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018