R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara28 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 38 komentarzy

Zamość: ONR przemaszeruje ulicami miasta

Zamojski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2017 zorganizowany przez ONR; fot. Daniel Czubara

3 marca ulicami Zamościa przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny.

W tym roku trasa marszu będzie zmieniona. Wydarzenie rozpocznie msza w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele św. Katarzyny o godz.11. Po mszy maszerujący ruszą z Rynku Solnego.

“Zamość wzorem dla narodu, narodowe miasto wschodu”, “Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”, “Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”, “A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, “Narodowe Siły Zbrojne – NSZ!” – takie hasła skandowali maszerujący w pochodzie zorganizowanym przez ONR w 2017 roku. Jak będzie tym razem?

Przypomnijmy, że 1 marca obchody upamiętniające Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych organizuje również Światowy Związek Żołnierzy AK. Rozpocznie je msza o godz. 13 w kościele garnizonowym, a następnie o godz. 14.30 odbędzie się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym przy ul. Kolegiackiej przy tablicy upamiętniającej ofiary katowni Urzędu Bezpieczeństwa.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 8:17:36 napisał:
  Sami "prafdziwi" Polacy.
  R E K L A M A
 • "Kosh" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 8:23:04 napisał:
  Dlaczego siejesz nienawiść? Wszyscy się od siebie różnimy. mamy różne poglądy. Zamiast szukać tego co nas łączy - miłość do RP - obrażamy się nawzajem. To postawa niegodna. Wstydź się.
 • "ad111" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 8:43:37 napisał:
  Nie chcę aby mnie cokolwiek łączyło z czcicielami bandytów i morderców vide "Bury". Tak, niedawno ONR oddał cześć temu bandziorowi w Hajnówce na oczach potomków ofiar zamordowanych przez oddział tego zwyrodnialca. Precz z faszyzmem. Zdelegalizować ONR!!!
 • "Kosh" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 9:17:57 napisał:
  Wiecie co to faszyzm? Radzę zajrzeć do dobrej encyklopedii
 • "ad111" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 10:40:01 napisał:
  Analiza dekalracji ONR, warto poczytać i się zastanowić. http://natemat.pl/207439,miedzy-faszyzmem-i-nazizmem-a-onr-em-analizujemy-deklaracje-nacjonalistow-punkt-po-punkcie-z-badaczem-skrajnej-prawicy
 • "ad111" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 10:43:11 napisał:
  A coś o wysławianiu przez ONR bandytów i morderców niewinnych dzieci napiszesz...?
 • "alzheimer" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 12:32:34 napisał:
  Wolę marsz ONR niż "imprezy" KOD-u i "przyjaciół" z GW..
 • "09" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 12:55:52 napisał:
  Do "Kosh" najpierw się modlicie w kościele, później krzyczycie np. o wieszaniu komunistów. "To postawa niegodna.Wstydź się "
 • "Kosh" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 13:06:44 napisał:
  Nie należę do ONR, nie chodzę w marszach, i nie krzyczę. Bronię tylko wolności każdego do manifestowania swoich poglądów. W Kościele owszem modlę się i nie wstydzę się tego.
 • "A" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 15:16:48 napisał:
  A swastyki będą nieśli ?
  R E K L A M A
 • "patriota" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 15:46:45 napisał:
  Szacunek dla redakcji Roztocza, że poza poglądami lewicowymi i liberalnymi prezentuje również poglądy narodowej prawicy.
 • "antyklerykał" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 17:06:38 napisał:
  @"Kosh", a jak się już modlisz, to za ofiary bandziorów wynoszonych na pomniki między innymi przez ONR, czy za dzielnych bandziorów i ich wyznawców?
 • "Kosh" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 17:34:24 napisał:
  Kiedy się modlę, mówię "bądź wola Twoja", Bóg wie lepiej komu modlitwa jest potrzebna :)
 • "Kmicic" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 17:57:26 napisał:
  Do ,,patriota": No z tą narodową prawicą to poleciałeś, ONR to taki skrajny PIS. Czyli socjaliści, to że wykrzykują tam jakieś patriotyczne hasła to nie znaczy że są prawicą. W kwestii światopoglądowej mogą być zaliczeni do prawicy jednak w kwestii gospodarczej to jest to samo co PIS i inni socjaliści. Wystarczy poczytać deklarację ideową.
 • "antyklerykał" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 19:14:23 napisał:
  Wygodnie zrzucić odpowiedzialność za swoje czyny, myśli i wybory na Stwórcę, ale czy właściwe...?
 • "Kosh" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 20:06:33 napisał:
  Naucz się czytać ze zrozumieniem.
 • "antyklerykał" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 20:49:50 napisał:
  No rozumiem, że popierasz wolność ONR do propagowania nienawiści na ulicach do wszystkich, którzy myślą i wyglądają inaczej niż oni. Rozumiem, że nie przeszkadza Ci to, że te łyse pały gloryfikują bandytów i tym samym plują ofiarom tych bandytów i ich rodzinom w twarz i co więcej są z tego dumni, a Ty uważasz, że to OK. Rozumiem, że po tym jak już poparłeś biernie, czy czynnie te łyse pały w imię wolności do demonstracji, to później idziesz do kościoła i modlisz się do swego Boga aby stała się jego wola co kolwiek to znaczy, a w domyśle, jestem zajebisty, bo toleruję wydzieranie gęby przez łyse pały na ulicy, którzy plują w twarz ofiarom bandytów i którzy wykrzykują debilne wierszyki o wieszaniu, o czystej rasie, o zabijaniu wrogów ojczyzny, w domyśle wszytkich, którzy nie mnyślą i nie wyglądają tak jak oni. Zaprzeczysz?
 • "Drugi sort." dnia 28 lutego 2018 o godzinie 21:23:26 napisał:
  "Patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści - na nienawiści wobec tych, którzy są inni”. Umberto Eco, Cmentarz w Pradze. Tylko czytać ze zrozumieniem „patrioci”.
 • "zamościak" dnia 28 lutego 2018 o godzinie 21:53:31 napisał:
  nie wiem co wąchacie ale na pewno musicie zmniejszyć dawkę
 • "MNK" dnia 1 marca 2018 o godzinie 7:21:05 napisał:
  Cześć i Chwała Niezłomnym Żołnierzom Wyklętym.
  R E K L A M A
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 7:53:47 napisał:
  Do ad111 ONR to wspaniała POLSKA organizacja! ! "na temat" to Czerwona Strona łajzy Lisa Jesteś czerwony ? ! ?
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 8:11:46 napisał:
  do " drugi sort" "antyklerykał" Dlaczego jestście 2 sort ! ! ! ??? "łyse pały" - a Ty inaczej wyglądasz Ty Tatuś Dziadek ???? ONR to Wspaniała Organizacja! ! A o Burym to Lipa ! !
 • "antyklerykał" dnia 1 marca 2018 o godzinie 8:29:09 napisał:
  Dowody, proszę! Czyżbyś był lepszym badaczem historii niż IPN? Tak, wyobraź sobie, że nawet pro PiS-owski IPN wydał opracowanie o Burym, w którym jednoznacznie opisał jego morderstwa. Co do Twojego przyklejania łatek każdemu, kto ma inne poglądy, to tylko potwierdzasz, że mam rację co do oceny ONR przedstawionej w kilku powyższych moich wpisach. Argument (Twój), że ONR jest wspaniały, nie jest artgumentem, tylko pobożnym życzeniem. Musisz się bardziej postarać, jeśli potrafisz...
 • "Drugi sort." dnia 1 marca 2018 o godzinie 9:07:27 napisał:
  No i Andrzej B. niewiele zrozumiał. Drugi sort dlatego żeby nie być w tym pierwszym razem z Tobą. Nikogo nie nazwałem "łysą pałą", a Ty na pewno jesteś śliczny chłopczyk podobnie jak Twój tatuś i dziadek (Bez znaku zapytania, bo nie mam wątpliwości). "O Burym to lipa". Takie same gadki wstawiają Ukraińcy o swoich rezunach.
 • "Gonzo" dnia 1 marca 2018 o godzinie 11:44:06 napisał:
  Faszyzująca jest antifa, a nie ONR. Proszę o jakiekolwiek argumenty, że ONR to skrajny PiS o poglądach socjalistycznych. Kilku debili dorwie się internetu i nie mając pojęcia o poglądach wypisują głupoty.
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 12:44:03 napisał:
  Warto tu przytoczyć wyrok sądu wojskowego z 1995 roku: „Czyny te mogły zapobiec lub zapobiegły represjom wobec bliżej nieokreślonej liczby osób prowadzącej działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego, zaś ich skutkiem były w wielu przypadkach śmierć, długoletnie więzienie lub deportacja w głąb byłego ZSRR” - mówi o czynach ze stycznia i lutego 1946 wyrok sądu wojskowego rehabilitujący kapitana Rajsa, który przywraca mu godność oficera Wojska Polskiego. Wyrok ten jest prawomocny, a dziś próbuje się go odrzucać.
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 12:48:14 napisał:
  "drugi sort" Dlaczego ! ! ? ? Czy to oznacza ze jesteś Czerwony ! ???
 • "antyklerykał" dnia 1 marca 2018 o godzinie 16:05:13 napisał:
  Zaprzeczysz, że zamordował on i jego ludzie niewinne dzieci i kobiety? To co mi tu jakieś wyroki przedstawiasz? Bandzior jest bandziorem bez względu na opinie wyznawców. Po owocach ich poznacie, a owocem bandziorów jest śmierć niewinnych i krew wołająca o pomstę do nieba. Wszystko jasne dla przyzwoitych ludzi, a jak widać dla innych nie...:( --------------Ofiary (bezbronne) tych bandziorów należy upamiętnić, a o bandziorach zapomnieć lub przytaczać w szkołach jako negatywnych 'bohaterów". A jest zupełnie odwrotnie i to jest zwykłe skur******o.
 • "Drugi sort." dnia 1 marca 2018 o godzinie 18:02:38 napisał:
  Andrzeju B. Czerwonym bym się nie nazwał. Książki zdarza mi się czytać. Piotra Zychowicza polecam. Możesz spokojnie przeczytać. Zychowicz nie jest Żydem ani "resortowym dzieckiem". Agentem też nie był bo za młody. Może wtedy będziesz bardziej odporny na slogany. Następnym razem nazwę się "Tadeusz Faryzeusz z Torunia", to będzie Ci się lepiej kojarzyć
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 19:07:57 napisał:
  "drugi sort" "antyklerykał" ByliścieDDziśna obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych ! ??? Polecam P. Wieczorkiewicza i Herberta ! ONR - o WWspaniała Patriotyczna Młodzież !
  R E K L A M A
 • "Andrzej B." dnia 1 marca 2018 o godzinie 19:42:30 napisał:
  . 9 maja 1945 roku został dowódcą 2 szwadronu 5 Brygady. Pod dowództwem „Burego” 2. szwadron przeprowadził kilka akcji bojowych, atakował pododdziały Armii Czerwonej, rozbrajał posterunki Milicji Obywatelskiej, likwidował komunistycznych aktywistów oraz agenturę UB[ A to się Wam podoba ! ?
 • "Drugi sort" dnia 2 marca 2018 o godzinie 8:29:29 napisał:
  Tak, to mi się podoba. Mordowanie bogu ducha winnych, trochę mniej. Najmniej podobają mi się narodowi socjaliści przedstawiani jako "Wspaniała Patriotyczna Młodzież". Odsyłam do deklaracji programowej ONR( zwłaszcza ich pomysły na gospodarkę). Brzmi dziwnie znajomo.
 • "weź panadol.." dnia 2 marca 2018 o godzinie 10:15:56 napisał:
  Czytam te komentarze i .. niedobrze mi się robi! Taki "drugi sort" np przejawia retorykę żywcem przejętą od czerwonych/ brunatnych aparatczyków - skoro jeden czy dziesięciu "Wyklętych" zabiło to znaczy... mordowało 120tys. ludzi podziemia po 1944r.?! Zbiorowa odpowiedzialność? Zychowicza przeczytał ale czy przekaz "panjał"? W ilu przypadkach śmierć cywili była odwetem za spalenie polskich wiosek i mordy? To co nas Polaków odróżnia od litewskich szaulisów, ukraińskich /tfuu/ banderowców czy niemieckich oprawców to to, że w całej masie u nas trafiały się zdegenerowane jednostki , a tam jednostki okazały się ludźmi..
 • "Andrzej B." dnia 2 marca 2018 o godzinie 20:52:37 napisał:
  Patriotyzm: "nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. 
 • "antyklerykał" dnia 2 marca 2018 o godzinie 22:53:08 napisał:
  Warto przeczytać, pomyśleć i zrozumieć. https://oko.press/bylem-zolnierzem-wykletym-jako-ostatni-zyjacy-naszej-grupy-oceniam-bylo-tragiczne-bezsensowne/
 • "Andrzej B." dnia 4 marca 2018 o godzinie 18:50:56 napisał:
  "antyklerykał" ///// To był Początek Walki o Niepodległość ! ! Bez Ich Walki bylibyśmy dalej XV? Republiką Sowiecką! ! ///// Czerwony = UB = PZPR = Jaruzelski TW "Wolski" Cimoszewicz autorytet TVN TW "Carex" itd.
 • "Drugi sort." dnia 6 marca 2018 o godzinie 16:16:12 napisał:
  W którym miejscu napisałem, że mordowało 120 tys. ludzi podziemia? Wk.. mnie tylko ONR, który niesie portrety Pileckiego (dla mnie wielkiego bohatera). Może wyjaśnicie mi giganty umysłu co ma wspólnego Pilecki z ONR. To, że nie lubię ONR nie znaczy, że jestem czerwony /brunatny. Moja retoryka jest aparatczykowska? A jaka jest Wasza? Taka jak człowieczka z Żoliborza. Obrzuć błotem, atakuj personalnie, zawsze coś się przylepi. "Weź panadol" zarzuca mi, że przeczytał, nie "panjał". Jak będziesz miał chwilę czasu, to wpisz to główne przesłanie Zychowicza z ostatniej książki. I mnie oświecisz i sam poczytasz, a może Ci się przy okazji lepiej zrobi.
 • "antyklerykał" dnia 6 marca 2018 o godzinie 17:25:46 napisał:
  Krótko, ale na temat: http://img.wiocha.pl/images/e/d/ed2b3950d88a473a8e11104d441c7e0c.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny