Flesz | Zamośćtekst nadesłany9 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

Fot. pixabay
R E K L A M A    B O A R D

Postawa mężczyzn, którzy zawiadomili o nietrzeźwych kierujących zasługuje na szczególne uznanie. W niedzielę 28-latek zawiadomił, że kierująca daihatsu jedzie całą szerokością jezdni zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Jechał za nią, a kiedy się zatrzymała uniemożliwił jej dalszą jazdę i poczekał na mundurowych. Podobnie jak 19-latek, który nie pozostał obojętny, kiedy na stacji paliw zauważył nietrzeźwego mężczyznę wsiadającego za kierownicę volkswagena. Przy pierwszej nadążającej się okazji zatrzymał pojazd, zabrał kluczyki i powiadomił policjantów.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał informację, że kierowca pojazdu marki Daihatsu porusza się obwodnicą zamojską w kierunku Lublina stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z relacji 28-letniego zgłaszającego, który jechał za wskazanym samochodem wynikało, że kierujący nim jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni, niejednokrotnie zjeżdża również na pas do jazdy w przeciwnym kierunku. Zgłaszający jechał za nim, widział również jak „niepewny” kierowca zatrzymał się na stacji paliw w Sitańcu. Wówczas zobaczył, że za kierownicą daihatsu siedzi kobieta. Poprosił o otworzenie drzwi jednak ona nie reagowała, więc zablokował jej ewentualny wyjazd z parkingu. Kobieta zareagowała dopiero na prośby przybyłych na miejsce policjantów. Kiedy 37-latka z powiatu krasnostawskiego otworzyła drzwi z wnętrza samochodu wydobył się silny zapach alkoholu. Policyjne badanie trzeźwości potwierdziło, że kobieta była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali 37-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Również w sobotę dzięki obywatelskiej postawie zatrzymany został 48-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 1,5 alkoholu. 19-letni zgłaszający zauważył 48-latka na stacji benzynowej, widział również jak ten wsiada do samochodu i odjeżdża w kierunku Lublina. Pojechał za nim i przy pierwszej nadążającej się okazji doprowadził do zatrzymania samochodu. Następnie kierowcy zabrał kluczyki i poczekał na przybycie policjantów. 48-latek z volkswagena odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Postawa mężczyzn, którzy zareagowali na nietrzeźwych kierowców zasługuje na szczególne uznanie i godna jest naśladowania. Dzięki takim ludziom, którzy czują się współodpowiedzialni za zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, na naszych drogach jest bezpieczniej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Tutejszy
Poseł to swój chłop!...
Żenada
Same pochwalne komentarze :) jak już ro...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018