Flesz | Zamośćtekst nadesłany9 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

Fot. pixabay
R E K L A M A    B O A R D

Postawa mężczyzn, którzy zawiadomili o nietrzeźwych kierujących zasługuje na szczególne uznanie. W niedzielę 28-latek zawiadomił, że kierująca daihatsu jedzie całą szerokością jezdni zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Jechał za nią, a kiedy się zatrzymała uniemożliwił jej dalszą jazdę i poczekał na mundurowych. Podobnie jak 19-latek, który nie pozostał obojętny, kiedy na stacji paliw zauważył nietrzeźwego mężczyznę wsiadającego za kierownicę volkswagena. Przy pierwszej nadążającej się okazji zatrzymał pojazd, zabrał kluczyki i powiadomił policjantów.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał informację, że kierowca pojazdu marki Daihatsu porusza się obwodnicą zamojską w kierunku Lublina stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Z relacji 28-letniego zgłaszającego, który jechał za wskazanym samochodem wynikało, że kierujący nim jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni, niejednokrotnie zjeżdża również na pas do jazdy w przeciwnym kierunku. Zgłaszający jechał za nim, widział również jak „niepewny” kierowca zatrzymał się na stacji paliw w Sitańcu. Wówczas zobaczył, że za kierownicą daihatsu siedzi kobieta. Poprosił o otworzenie drzwi jednak ona nie reagowała, więc zablokował jej ewentualny wyjazd z parkingu. Kobieta zareagowała dopiero na prośby przybyłych na miejsce policjantów. Kiedy 37-latka z powiatu krasnostawskiego otworzyła drzwi z wnętrza samochodu wydobył się silny zapach alkoholu. Policyjne badanie trzeźwości potwierdziło, że kobieta była nietrzeźwa. W organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali 37-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Również w sobotę dzięki obywatelskiej postawie zatrzymany został 48-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 1,5 alkoholu. 19-letni zgłaszający zauważył 48-latka na stacji benzynowej, widział również jak ten wsiada do samochodu i odjeżdża w kierunku Lublina. Pojechał za nim i przy pierwszej nadążającej się okazji doprowadził do zatrzymania samochodu. Następnie kierowcy zabrał kluczyki i poczekał na przybycie policjantów. 48-latek z volkswagena odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Postawa mężczyzn, którzy zareagowali na nietrzeźwych kierowców zasługuje na szczególne uznanie i godna jest naśladowania. Dzięki takim ludziom, którzy czują się współodpowiedzialni za zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, na naszych drogach jest bezpieczniej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
pytanie 41 minut temu
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018