R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara2 sierpnia 2017

Zamość: Obrona Terytorialna bez tajemnic [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jako jedni z pierwszych dziennikarzy w Polsce mieliśmy okazję towarzyszyć żołnierzom 2. Lubelskiej  Brygady Obrony Terytorialnej podczas ich ćwiczeń. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Krótko mówiąc – Obrona Terytorialna wychodzi do społeczeństwa. Pełniący obowiązki dowódcy 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu (wchodzącego w skład 2. LBOT), mjr Wojciech Brykner spotkał się dziś z przedstawicielami władz samorządowych- starostami, burmistrzami, wójtami. Jednym z zadań żołnierzy WOT jest bowiem wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach kryzysowych w czasie pokoju.

Jak współpracę z OT wyobrażają sobie włodarze miast i gmin?

Jak się dowiedzieliśmy 24 września na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się przysięga kolejnej grupy żołnierzy Obrony Terytorialnej. 

Później zarówno samorządowcy, jak i dziennikarze mogli zobaczyć, jak przyszli “terytorialsi” zdobywają wiedzę i umiejętności wojskowe na placu ćwiczeń, poznać i zobaczyć ich sprzęt oraz wyposażenie.

Udało nam się też porozmawiać z kilkoma ochotnikami do WOT.

2. LBOT będzie liczyć około 4 tysięcy żołnierzy. W pierwszej kolejności jest kompletowany 23. Batalion OT w Lublinie. Proces formowania 2. LBOT zakończy się w 2020 roku.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie – 320 zł za gotowość do służby i ok. 200 zł ekwiwalentu za dwa dni szkolenia miesiącu.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102.

Rekruci pełniliby służbę w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.  Zainteresowani wciąż mogą składać wnioski do odpowiednich terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "dgdsrg" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:04:51 napisał:
  Prywatne wojsko Macierewicza, ciekawe kiedy ich użyją przeciwko Polakom?
  11
  12
 • R E K L A M A
 • "ZMC" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:16:09 napisał:
  Idiota z Ciebie. Pomysł WOT lansowała jeszcze PO gdy ministrem był Tomasz Siemoniak a wice poseł Mroczek. Doucz się potem wypowiadaj. Warto też zaznaczyć, że podobna forma służby wojskowej istnieje w Estonii, Litwie, czy Finlandii.
  8
  8
 • "klangor" dnia 3 sierpnia 2017 o godzinie 21:08:09 napisał:
  Estonia, Litwa same militarne potęgi. Wzór do naśladowania idealny, takie armie to można czapką przykryć.... Po prostu Antek chce być jeszcze partyzantem, Sławek też... Tylko dlaczego bzdurne pomysły są opłacane z naszych podatków?????
  6
  7
 • "bezbronni" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 8:25:00 napisał:
  Samorząd od lat nie robi nic w kontekście obronności. Ciemny lud tego nie kupi panowie włodarze.
  1
  6


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kibic 38 minut temu
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
" np.Zwolak dobry inteligentny kandydat....
pod okiem facho...
Wiielki błąd powtarzany prze kolejne z...
jorg
Wszyscy tylko nie Zagdański,bo to ni g...
Jaro
SSA powinni założyć skoro fundacja ty...
Może jakiś medal olimpijski w przyszł...
O Maja ze Stali można by zawalczyć te...
x
No to szans z Wisłą raczej nie mamy....
PO
O Króla mocno zabiega Wisła Puławy...
x
A co w temacie Króla ze Stali Kraśnik,...
lewak
Dlaczego kandydat pis-u ma wygrać?.Zamo...
cyanide3
Pani poseł, jak zresztą wszyscy z osob...
Zamościanin
Zamościanie wybierzmy za rok wartościo...
Czesław
A gdzie tzw. siara, kwas, dym, czad?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017