R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara2 sierpnia 2017 FACEBOOK | 3989 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Zamość: Obrona Terytorialna bez tajemnic [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Jako jedni z pierwszych dziennikarzy w Polsce mieliśmy okazję towarzyszyć żołnierzom 2. Lubelskiej  Brygady Obrony Terytorialnej podczas ich ćwiczeń. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Krótko mówiąc – Obrona Terytorialna wychodzi do społeczeństwa. Pełniący obowiązki dowódcy 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu (wchodzącego w skład 2. LBOT), mjr Wojciech Brykner spotkał się dziś z przedstawicielami władz samorządowych- starostami, burmistrzami, wójtami. Jednym z zadań żołnierzy WOT jest bowiem wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach kryzysowych w czasie pokoju.

Jak współpracę z OT wyobrażają sobie włodarze miast i gmin?

Jak się dowiedzieliśmy 24 września na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się przysięga kolejnej grupy żołnierzy Obrony Terytorialnej. 

Później zarówno samorządowcy, jak i dziennikarze mogli zobaczyć, jak przyszli “terytorialsi” zdobywają wiedzę i umiejętności wojskowe na placu ćwiczeń, poznać i zobaczyć ich sprzęt oraz wyposażenie.

Udało nam się też porozmawiać z kilkoma ochotnikami do WOT.

2. LBOT będzie liczyć około 4 tysięcy żołnierzy. W pierwszej kolejności jest kompletowany 23. Batalion OT w Lublinie. Proces formowania 2. LBOT zakończy się w 2020 roku.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie – 320 zł za gotowość do służby i ok. 200 zł ekwiwalentu za dwa dni szkolenia miesiącu.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102.

Rekruci pełniliby służbę w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.  Zainteresowani wciąż mogą składać wnioski do odpowiednich terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny