R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara2 sierpnia 2017

Zamość: Obrona Terytorialna bez tajemnic [FOTO]

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jako jedni z pierwszych dziennikarzy w Polsce mieliśmy okazję towarzyszyć żołnierzom 2. Lubelskiej  Brygady Obrony Terytorialnej podczas ich ćwiczeń. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Krótko mówiąc – Obrona Terytorialna wychodzi do społeczeństwa. Pełniący obowiązki dowódcy 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu (wchodzącego w skład 2. LBOT), mjr Wojciech Brykner spotkał się dziś z przedstawicielami władz samorządowych- starostami, burmistrzami, wójtami. Jednym z zadań żołnierzy WOT jest bowiem wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach kryzysowych w czasie pokoju.

Jak współpracę z OT wyobrażają sobie włodarze miast i gmin?

Jak się dowiedzieliśmy 24 września na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się przysięga kolejnej grupy żołnierzy Obrony Terytorialnej. 

Później zarówno samorządowcy, jak i dziennikarze mogli zobaczyć, jak przyszli “terytorialsi” zdobywają wiedzę i umiejętności wojskowe na placu ćwiczeń, poznać i zobaczyć ich sprzęt oraz wyposażenie.

Udało nam się też porozmawiać z kilkoma ochotnikami do WOT.

2. LBOT będzie liczyć około 4 tysięcy żołnierzy. W pierwszej kolejności jest kompletowany 23. Batalion OT w Lublinie. Proces formowania 2. LBOT zakończy się w 2020 roku.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają otrzymać wynagrodzenie w wysokości ok. 500 złotych miesięcznie – 320 zł za gotowość do służby i ok. 200 zł ekwiwalentu za dwa dni szkolenia miesiącu.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do TSW można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. od 7.30 do 15.30, kontakt telefoniczny – 261 181 102.

Rekruci pełniliby służbę w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.  Zainteresowani wciąż mogą składać wnioski do odpowiednich terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "dgdsrg" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:04:51 napisał:
  Prywatne wojsko Macierewicza, ciekawe kiedy ich użyją przeciwko Polakom?
  11
  12
 • R E K L A M A
 • "ZMC" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 22:16:09 napisał:
  Idiota z Ciebie. Pomysł WOT lansowała jeszcze PO gdy ministrem był Tomasz Siemoniak a wice poseł Mroczek. Doucz się potem wypowiadaj. Warto też zaznaczyć, że podobna forma służby wojskowej istnieje w Estonii, Litwie, czy Finlandii.
  8
  8
 • "klangor" dnia 3 sierpnia 2017 o godzinie 21:08:09 napisał:
  Estonia, Litwa same militarne potęgi. Wzór do naśladowania idealny, takie armie to można czapką przykryć.... Po prostu Antek chce być jeszcze partyzantem, Sławek też... Tylko dlaczego bzdurne pomysły są opłacane z naszych podatków?????
  6
  7
 • "bezbronni" dnia 4 sierpnia 2017 o godzinie 8:25:00 napisał:
  Samorząd od lat nie robi nic w kontekście obronności. Ciemny lud tego nie kupi panowie włodarze.
  1
  6


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kopać gałe
Mr. "he he" ale z ciebie "MARCIN". Wszys...
Co na to wszystko wszystkowiedzący Dyzm...
janzam
Smutne, ale słyszy się coraz więcej w...
He he
Z serdecznymi życzeniami dla "KK", "Per...
90
Tak to jest jak dziecko chce przyszpanow...
zamościanin
Ten że zamościanin i jego koledzy nie ...
to jest temat
"Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potr...
por.zUbek
@brawo - nie trzeba być "nienawistnym l...
por.zUbek
Ja to co będzie? Obserwując pokraczn...
Dobrolina
Strasznie duża ta reprezentacja Miasta ...
brawo
Mam nadzieje, że Pan Poseł nie czyta k...
z_boku
Tutaj jest wzór jak należy chwalić h...
hm
Stal nie zechce awansować i pogubi punk...
Persona non gra...
Ogarnijcie się. Ignorujcie tego pana "H...
i jeszcze dziękujemy panu posłowi Zawi...
kolka
Może jeszcze dyrektor sportowy prezesem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017