Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara5 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: O reklamach na Starym Mieście

Zdjęcia lotnicze. Rynek Wielki, Stare MIasto, Ratusz, Rynek Solny, fot. Waldemar Radczak
R E K L A M A    B O A R D

Potykacz na potykaczu, potykacz pogania – ocenił wygląd Starego Miasta w Zamościu Marek Poznański, archeolog i menadżer Śródmieścia Lublin.

Poznański to z wykształcenia archeolog, który ma swoim życiorysie również romans z polityką. Pochodzi z Hrubieszowa. Jest absolwentem Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się w zakresie archeologii eksperymentalnej. W 2011r. został posłem uzyskując mandat z ramienia Ruchu Palikota. Jako jedyny parlamentarzysta nie wybrany z listy PiS został członkiem Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010. Był on bowiem uczestnikiem badań archeologicznych miejsca katastrofy.

Pod koniec lutego 2015 zawiesił na trzy miesiące członkostwo w TR, a na początku marca opuścił partię. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z listy Platformy Obywatelskiej.

W 2016r. podjął pracę w lubelskim urzędzie miasta jako główny specjalista ds. zabytków archeologicznych. Od końca marca 2017 r. piastuje on funkcję menadżera Śródmieścia w lubelskim magistracie.

Pod koniec marca we wpisie na jednym z portali społecznościowych poświęcił on trochę miejsca zamojskiej Starówce.

Perła Renesansu, miasto idealne – Zamość. W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Potykacz na potykaczu, potykacz pogania Już wiecie dlaczego w Lublinie razem z ZDiM walczę z tą badziewną formą reklamy, zaśmiecającą zabytkową przestrzeń miasta. W 2017 roku w Lublinie przeprowadziliśmy 7 akcji odczyszczania Śródmieścia z nielegalnych reklam. W tym roku będzie podobnie. Szanujmy dziedzictwo kulturowe bo to nasza tożsamość i historia z której powinniśmy być dumni. Tak wiele zniszczono podczas wojen, dbajmy i ratujmy to co się zachowało. Pzdr. Andrzej Wnuk Marcin Zamoyski ZAMOŚĆ – napisał Poznański na jednym z portali społecznościowych, krytycznie oceniając stan zamojskiej Starówki, jeśli chodzi o liczbę i formę reklam w tym miejscu. Do wpisu dołączył zdjęcie fragmentu Rynku Solnego, na którym co kilka kroków rozstawione są reklamy w formie tzw. potykaczy.

 

Poznański jako menadżer Śródmieścia podjął działania mające na celu wprowadzenie w Lublinie tzw. księgi standardów, w której mają znaleźć się wskazówki dotyczące wizualnej strony szyldów i frontów lokali usługowych.  Taka księga standardów funkcjonuje już w Łodzi. Jak podaje portal fpiec.pl efektem wprowadzenia księgi standardów ma być poprawienie wizualnej strony ścisłego centrum miasta. Zawarte w niej będą informacje i wskazówki dotyczące standardów, jakich powinni trzymać się przedsiębiorcy, przygotowując szyldy czy reklamy umieszczone na ścianach swoich lokali oraz w ich okolicy. Zasady te obejmą również tzw. ogródki, czyli meble, parasole i inne elementy, które wpływają na wygląd przestrzeni miasta.  Księga standardów w Lublinie ma powstać w okolicach czerwca, po konsultacjach i spotkaniach z przedsiębiorcami.

Co myślicie o wprowadzeniu takiego rozwiązania – księgi standardów w Zamościu? Jak Waszym zdaniem, drodzy Czytelnicy powinny wyglądać reklamy na Starym Mieście, by przyciągały klientów, a jednocześnie nie zakłócały renesansowego Starego Miasta? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii jako odbiorców?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "J." dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 15:15:20 napisał:
  Niedawno chciałem zrobić zdjęcie pewnej kamieniczki na Starówce, takie bez zaparkowanych samochodów. Nie zrobiłem - mimo wielogodzinnego oczekiwania.
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 15:33:01 napisał:
  http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=82&p1=szczegoly&p2=1112253
  • "no i?" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 16:58:21 napisał:
   I coś jest robione w tym kierunku czy uchwała swoje, a życie swoje?
 • "observer" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 18:25:47 napisał:
  może niech ten Pan zajmie się sobą, bo jak dotychczas z jego działalności efekty były .....?????
 • "z_boku" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:00:27 napisał:
  Dobrze że ten facet ma zajęcie w Lublinie. Gdyby u nas się na podobne stanowisko załapał zaraz by pozamykano wszystkie ogródki piwne, a SM wraz z policją ścigałaby każdego kto chciałby wypić piwo na powietrzu. Niech oczyści Lublin, a może w nagrodę przeniosą go do stolycy.
 • "Turysta" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:16:03 napisał:
  Zrobić fajne zdjęcie w podcieniach... Nie da się! Bo wszedzie co parę metrów stoją potykacze. Ogródki OK. Są fajne... Ale potykacze na podcienich powinny być zakazane.
 • "no i?" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:50:31 napisał:
  Jak dla mnie sporym problemem są bez względu na okres ulotki, które rozdający później porzucają i miota się to potem po Starówce. Powinien być zakaz roznoszenia ulotek po Starym Mieście. Ale to moje zdanie.
 • "z_boku" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 21:35:26 napisał:
  Też bym wolał żeby zamiast "potykaczy" przed każdą knajpą stała długonoga blondynka częstująca przechodniów darmowymi drinkami. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł?
  • "Turysta" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 22:35:59 napisał:
   Jestem jak najbardziej za! A jakie wtedy by były fajne zdjęcia podcieni :)
 • "J." dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 9:09:15 napisał:
  Expresowy Redaktorze, obudź się. Zwłoki mężczyzny znaleziono w stawie rybnym w Bondyrzu. Lubelskie portale już o tym piszą.
 • "krajobraz po bitwie" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 10:26:08 napisał:
  Nie wiem kto to wymyślił ale pomysł jest nieskuteczny a także przeszkadza pojazdom jak i mieszkańcom przy swobodnym poruszaniu się po starym mieście.Dodatkowo estetyka tego czegoś .... to jakiś koszmar.Nie ma czegoś podobnego w innych miastach.Powinni wszystkie te potykacze wypieprzyć ....
 • "prawda" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 10:27:53 napisał:
  Faktycznie te pseudoreklamy powinny trafić na śmietnik tam jest ich miejsce.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018