R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara5 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: O reklamach na Starym Mieście

Zdjęcia lotnicze. Rynek Wielki, Stare MIasto, Ratusz, Rynek Solny, fot. Waldemar Radczak

Potykacz na potykaczu, potykacz pogania – ocenił wygląd Starego Miasta w Zamościu Marek Poznański, archeolog i menadżer Śródmieścia Lublin.

Poznański to z wykształcenia archeolog, który ma swoim życiorysie również romans z polityką. Pochodzi z Hrubieszowa. Jest absolwentem Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się w zakresie archeologii eksperymentalnej. W 2011r. został posłem uzyskując mandat z ramienia Ruchu Palikota. Jako jedyny parlamentarzysta nie wybrany z listy PiS został członkiem Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010. Był on bowiem uczestnikiem badań archeologicznych miejsca katastrofy.

Pod koniec lutego 2015 zawiesił na trzy miesiące członkostwo w TR, a na początku marca opuścił partię. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z listy Platformy Obywatelskiej.

W 2016r. podjął pracę w lubelskim urzędzie miasta jako główny specjalista ds. zabytków archeologicznych. Od końca marca 2017 r. piastuje on funkcję menadżera Śródmieścia w lubelskim magistracie.

Pod koniec marca we wpisie na jednym z portali społecznościowych poświęcił on trochę miejsca zamojskiej Starówce.

Perła Renesansu, miasto idealne – Zamość. W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Potykacz na potykaczu, potykacz pogania Już wiecie dlaczego w Lublinie razem z ZDiM walczę z tą badziewną formą reklamy, zaśmiecającą zabytkową przestrzeń miasta. W 2017 roku w Lublinie przeprowadziliśmy 7 akcji odczyszczania Śródmieścia z nielegalnych reklam. W tym roku będzie podobnie. Szanujmy dziedzictwo kulturowe bo to nasza tożsamość i historia z której powinniśmy być dumni. Tak wiele zniszczono podczas wojen, dbajmy i ratujmy to co się zachowało. Pzdr. Andrzej Wnuk Marcin Zamoyski ZAMOŚĆ – napisał Poznański na jednym z portali społecznościowych, krytycznie oceniając stan zamojskiej Starówki, jeśli chodzi o liczbę i formę reklam w tym miejscu. Do wpisu dołączył zdjęcie fragmentu Rynku Solnego, na którym co kilka kroków rozstawione są reklamy w formie tzw. potykaczy.

 

Poznański jako menadżer Śródmieścia podjął działania mające na celu wprowadzenie w Lublinie tzw. księgi standardów, w której mają znaleźć się wskazówki dotyczące wizualnej strony szyldów i frontów lokali usługowych.  Taka księga standardów funkcjonuje już w Łodzi. Jak podaje portal fpiec.pl efektem wprowadzenia księgi standardów ma być poprawienie wizualnej strony ścisłego centrum miasta. Zawarte w niej będą informacje i wskazówki dotyczące standardów, jakich powinni trzymać się przedsiębiorcy, przygotowując szyldy czy reklamy umieszczone na ścianach swoich lokali oraz w ich okolicy. Zasady te obejmą również tzw. ogródki, czyli meble, parasole i inne elementy, które wpływają na wygląd przestrzeni miasta.  Księga standardów w Lublinie ma powstać w okolicach czerwca, po konsultacjach i spotkaniach z przedsiębiorcami.

Co myślicie o wprowadzeniu takiego rozwiązania – księgi standardów w Zamościu? Jak Waszym zdaniem, drodzy Czytelnicy powinny wyglądać reklamy na Starym Mieście, by przyciągały klientów, a jednocześnie nie zakłócały renesansowego Starego Miasta? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii jako odbiorców?

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "J." dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 15:15:20 napisał:
  Niedawno chciałem zrobić zdjęcie pewnej kamieniczki na Starówce, takie bez zaparkowanych samochodów. Nie zrobiłem - mimo wielogodzinnego oczekiwania.
  R E K L A M A
 • "Name" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 15:33:01 napisał:
  http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=82&p1=szczegoly&p2=1112253
  • "no i?" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 16:58:21 napisał:
   I coś jest robione w tym kierunku czy uchwała swoje, a życie swoje?
 • "observer" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 18:25:47 napisał:
  może niech ten Pan zajmie się sobą, bo jak dotychczas z jego działalności efekty były .....?????
 • "z_boku" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:00:27 napisał:
  Dobrze że ten facet ma zajęcie w Lublinie. Gdyby u nas się na podobne stanowisko załapał zaraz by pozamykano wszystkie ogródki piwne, a SM wraz z policją ścigałaby każdego kto chciałby wypić piwo na powietrzu. Niech oczyści Lublin, a może w nagrodę przeniosą go do stolycy.
 • "Turysta" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:16:03 napisał:
  Zrobić fajne zdjęcie w podcieniach... Nie da się! Bo wszedzie co parę metrów stoją potykacze. Ogródki OK. Są fajne... Ale potykacze na podcienich powinny być zakazane.
 • "no i?" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 20:50:31 napisał:
  Jak dla mnie sporym problemem są bez względu na okres ulotki, które rozdający później porzucają i miota się to potem po Starówce. Powinien być zakaz roznoszenia ulotek po Starym Mieście. Ale to moje zdanie.
 • "z_boku" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 21:35:26 napisał:
  Też bym wolał żeby zamiast "potykaczy" przed każdą knajpą stała długonoga blondynka częstująca przechodniów darmowymi drinkami. Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł?
  • "Turysta" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 22:35:59 napisał:
   Jestem jak najbardziej za! A jakie wtedy by były fajne zdjęcia podcieni :)
 • "J." dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 9:09:15 napisał:
  Expresowy Redaktorze, obudź się. Zwłoki mężczyzny znaleziono w stawie rybnym w Bondyrzu. Lubelskie portale już o tym piszą.
 • "krajobraz po bitwie" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 10:26:08 napisał:
  Nie wiem kto to wymyślił ale pomysł jest nieskuteczny a także przeszkadza pojazdom jak i mieszkańcom przy swobodnym poruszaniu się po starym mieście.Dodatkowo estetyka tego czegoś .... to jakiś koszmar.Nie ma czegoś podobnego w innych miastach.Powinni wszystkie te potykacze wypieprzyć ....
 • "prawda" dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 10:27:53 napisał:
  Faktycznie te pseudoreklamy powinny trafić na śmietnik tam jest ich miejsce.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny