Edukacja | Społeczeństwo i patriotyzm | Zamośćtekst nadesłany12 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: O Legii Akademickiej i „Żelaznej Dywizji” na PWSZ

Fot. PWSZ Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Wczoraj (11 marca) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbyło się spotkanie studentów z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej, zwanej też „Żelazną Dywizją”.

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej podczas spotkania mówił o wymaganiach, jakie stawia przed kandydatami wojsko.

W ramach formowania nowej brygady, czyli 19. Brygady Pancernej w Lublinie odwiedzam wszystkie garnizony, które wejdą w jej skład. Tak się składa, że Zamość będzie częścią tej brygady. Widzimy potencjał w takim programie jak Legia Akademicka, jeśli chodzi o kandydatów do jednostki, którą będziemy formować. Wystąpiliśmy już z wnioskiem o przyjęcie ok. 30 podoficerów, którzy ukończyli Legię Akademicką. Poszukujemy ludzi, którzy ukończyli różne kierunki studiów. – mówił gen. Gromadziński.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. PWSZ w Zamościu po raz drugi realizuje program Ministerstwa Obrony Narodowej pn. Legia Akademicka. Zamojska PWSZ znalazła się w elitarnym gronie ok. 60 uczelni z całej Polski zakwalifikowanych do tego programu.

Podczas spotkania, gen. dyw. Jarosław Gromadziński mówił o potrzebie kształcenia się, dokształcania, o wymaganiach sprawnościowych, jakie są stawiane kandydatom oraz odpowiadał na pytania studentów, które dotyczyły m.in. możliwości wstąpienia do armii.

W spotkaniu z dowódcą „Żelaznej Dywizji” udział wzięli: rektor PWSZ prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, prorektor prof. dr hab. Waldemar Martyn, kanclerz uczelni Jerzy Korniluk, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ w Zamościu prof. zw. dr hab. Henryk Chałupczak, wykładowcy i studenci uczelni a także uczniowie LO CSM Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Kubel 2 minuty temu
A gdzie kierownik budowy ?, pociągną...
49 minut temu
Jak po rundzie masz awans w kieszeni to ...
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Thomas
Antyklerykał - czy wiesz, że S...
Lena
Zjedz sobie kukurydzę i popij "mocnym f...
TORRES20400
Niektórzy majstrowali przy "Siódmej pi...
Antyklerykał
Dobrze, że w przebłysku własnej woli ...
ciekawy
aaaa schody Eschera kojarzę, no to fakt...
no name
super! ciekawe czy w tym świetnym klu...
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018