Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja2 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze

Zamość: O godzinie „W” na Rynku Wielkim

R E K L A M A    B O A R D

Godzina „W” to symbol wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamość pamięta! Wczoraj na płycie Rynku Wielkiego w 74 rocznicę wybuchu powstania miała miejsce manifestacja patriotyczna i happening.

W trakcie uroczystości odbył się ceremoniał wojskowy, miało również miejsce okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz apel pamięci i salwa honorowa.

Przygotowany został również happening, poniżej prezentujemy fotorelację:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Mieszkaniec" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 8:55:16 napisał:
  dziękuję Organizatorom za uczczenie tego tragicznego wydarzenia, piękna ale wzruszająca do głębi uroczystość; warto było tam być choć słoneczko nieco przygrzewało , mam też pytanie : a gdzie pozostali rajcy tego miasta? szkoda cery bo gorąco? oj będzie gorąco już niedługo
  R E K L A M A
 • "L." dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 9:23:07 napisał:
  Na żadnym zdjęciu nie widzą Posła Ziemi Naszej.
 • "PO" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 9:54:43 napisał:
  Dlaczego syreny nie zawyły?
 • "fiona" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 10:20:46 napisał:
  Właśnie! Gdzie Radni? Gdzie jest Poseł ? Alergia na Prezydenta? Jeżeli nie było Sławomira na uroczystości to członkowie ŚZŻAK dodam- członkowie byli żołnierze AK, powinni potraktować bardzo poważnie zachowanie swojego prezesa, "posła" RP i to w takim dniu! Duży minus "pośle" uuuuuu.... duży!
  • "Ciekawe..." dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 10:49:10 napisał:
   Gdzie zagubił się poseł-prezes ŚZŻAK? Otóż, droga "fiono", pan Sławek oddaje się nowej pasji, jaką jest budowanie pomników na Zamojszczyźnie, Roztoczu. Rodzime portale nawet zauważyły tę formę aktywności. Pan Moteka także...
 • "Młody" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:16:01 napisał:
  No i po co te race ? Bez rac nie idzie obchodzić rocznicy wybuchu PW ?
 • "ON" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:42:22 napisał:
  Nie dziwi nieobecność radnych, którzy jeszcze nie tak znowu dawno wychwalali lub sympatyzowali z tymi, którzy wychwalali komunę ( np. radny Nizioł, Nowakowski ) ale dziwić może brak prawicowych radnych a już na pewno radnych PIS ( np. radny Obszański, Pogódź ). Jednak w najgorszej sytuacji są tzw „malowane lisy” ( np. radny Nizioł, Godzisz ), którzy do czasów wyborów muszą zachować daleko idącą powściągliwość, ponieważ nie wiadomo do kogo trzeba się będzie przytulić po wyborach.
 • "historyk" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 13:59:54 napisał:
  Powstanie warszawskie było niewątpliwie błędem.O się zdarza, zarówno politycy jak i dowódcy popełniają błędy, ale w Zamościu, nie pierwszy już raz, dekorując ratusz, ktoś przypomina o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci.
  • "TORRES20400" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 15:34:43 napisał:
   "Niewątpliwie", to jesteś ciężkim głąbem: https://www.youtube.com/watch?v=Sle8Zx7ErJk
 • "ad111" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 19:41:58 napisał:
  Żołnierze AK walczący w PW wykazali się bohaterstwem i to nie podlega dyskusji. Decyzja o wybuchu PW była błędem i powinna być obiektywnie opisana i opracowana przez historyków, bo jak widać po wpisie "TORRES20400, ludzie opierają się na emocjach podsycanych propagandą, a nie na rzetelnej wiedzy historycznej. A szkoda, bo to wydarzenie w historii Polski było bardzo ważne, choć tragiczne i warto aby było rzetelnie i obiektywnie opracowane.
 • "Thomas" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 19:55:16 napisał:
  Pytanie dla kogo był korzystny upadek Powstania Warszawskiego?
 • "TORRES20400" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 20:11:53 napisał:
  Jak widać, w tym przypadku ustawa o IPNie nie działa. Ktoś kto napisał coś takiego: "...przypomina o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci. ", powinien pójść na długie lata do pierdla.
  R E K L A M A
  • "SER" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 22:22:41 napisał:
   Nic z tej ustawy nie zrozumiałeś . Jesteś przykładem na to że dobrze się stało że się z niej wycofano
 • "ad111" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 22:21:09 napisał:
  Możesz to wyjasnić, dlaczego chcesz kogoś ścigać za pisanie o faktach...? http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/mlodzi_powstancy.html
  • "TORRES20400" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 11:39:09 napisał:
   Z chęcią odpowiem. Moje głębokie oburzenie wywołał wpis @"historyk". Ów osobnik pisze "o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci.". Jak zatem ocenić "Orlęta Lwowskie"? Czy dowódcy obrony Lwowa, walczący z Ukraińcami w 1918r, i wkrótce potem z Bolszewikami też byli "zbrodniarzami"? Czy Antoś Pietrykiewicz był ofiarą zmanipulowaną przez "zbrodniarzy zgrupowanych pod flagą biało - czerwoną"? Czy raczej ochotnikiem walczącym w zrywie narodowym? Czy dowódcy obrony Lwowa, a potem Powstania Warszawskiego zakładali od początku udział w walkach zbrojnych dzieci? Czy wyszło to w tzw. trakcie, kiedy liczył się każdy "kamień na szańcu"? W historii oczywiście istniały zbrodnicze systemy, które odgórnie i "przed czasem" zakładały udział zbrojny dzieci/nastolatków w realizacji chorych ideologii. Trzymając się II światowej. To Heinrich Himmler razem z paroma mało sympatycznymi kolesiami wpadł na ten pomysł: https://opinie.wp.pl/12-dywizja-pancerna-ss-hitlerjugend-nastolatki-w-armii-iii-rzeszy-6126042452502657a (ciekawy fragment o zbrodniach wojennych popełnionych przez "dzielnych" małolatów). Na koniec, dlaczego chcę ścigać... Dlatego, że takie relatywizowanie historii, czy mówiąc wprost jej fałszowanie, jakie publicznie popełnił @"historyk", powinno być stanowczo i dotkliwie penalizowanie.
 • "junkers" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 23:42:20 napisał:
  Może głos zabierze Sławomir Z. lokalny Bob Budowniczy? Jako zaangażowany w działalność Związku powinien mieć informacje z pierwszej ręki!
 • "historyk" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 1:37:21 napisał:
  Jak widać, ustawa o IPN jest niebezpieczna, bo jak widać nie brakuje takich idiotów jak TORRES20400. Kiedyś mieliśmy demokrację socjalistyczną, zamiast demokracji, a teraz uprawiamy politykę historyczną, zamiast uczyć historii.
  • "TORRES20400" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 12:03:37 napisał:
   Każdy szanujący się kraj przykłada ogromną rolę do prowadzenia własnej "polityki historycznej". Tylko skąd ty masz o tym wiedzieć?
 • "Thomas" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 2:21:11 napisał:
  W obecnej sytuacji geopolitycznej Powstanie Warszawskie było ostatnia nadzieja. Polska była tylko elementem gry pomiędzy mocarstwa. Polska została pozostawiona sama sobie. Kiedy nasi bohaterowie ginęli w tej nierównej walce, alianci już przygotowywali się do Jalty, gdzie ostatecznie przypieczetowano los Polski.
 • "por.zUbek" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 9:36:40 napisał:
  Skończcie te bezsensowne utarczki. Jedyni, którzy mogą cokolwiek powiedzieć nt. Powstania to powstańcy lub mieszkańcy Warszawy, którzy je przeżyli. Z okazji rocznicy było sporo takich wypowiedzi. O reszcie ekspertów od gdybania: historyków, celebrytów czy polityków nie chce mi się gadać.
  • "KL." dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 10:52:41 napisał:
   W PW 44 walczyło kilkunastu Zamościan - cisza o nich nawet w Zamościu. Walczyły także dzieciaki z Zamojszczyzny przygarnięte przez Warszawiaków z wagonów śmierci. O nich także cisza w Zamościu. Wstyd..
  • "Piotr" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 14:24:55 napisał:
   Wstyd KL, że nie słuchałeś wystąpienia prezydenta Wnuka, właśnie mówił o tym, że Zamościanie walczyli w PW 44.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018