R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja2 sierpnia 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze

Zamość: O godzinie „W” na Rynku Wielkim

R E K L A M A    B O A R D

Godzina “W” to symbol wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamość pamięta! Wczoraj na płycie Rynku Wielkiego w 74 rocznicę wybuchu powstania miała miejsce manifestacja patriotyczna i happening.

W trakcie uroczystości odbył się ceremoniał wojskowy, miało również miejsce okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz apel pamięci i salwa honorowa.

Przygotowany został również happening, poniżej prezentujemy fotorelację:

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Mieszkaniec" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 8:55:16 napisał:
  dziękuję Organizatorom za uczczenie tego tragicznego wydarzenia, piękna ale wzruszająca do głębi uroczystość; warto było tam być choć słoneczko nieco przygrzewało , mam też pytanie : a gdzie pozostali rajcy tego miasta? szkoda cery bo gorąco? oj będzie gorąco już niedługo
  R E K L A M A
 • "L." dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 9:23:07 napisał:
  Na żadnym zdjęciu nie widzą Posła Ziemi Naszej.
 • "PO" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 9:54:43 napisał:
  Dlaczego syreny nie zawyły?
 • "fiona" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 10:20:46 napisał:
  Właśnie! Gdzie Radni? Gdzie jest Poseł ? Alergia na Prezydenta? Jeżeli nie było Sławomira na uroczystości to członkowie ŚZŻAK dodam- członkowie byli żołnierze AK, powinni potraktować bardzo poważnie zachowanie swojego prezesa, "posła" RP i to w takim dniu! Duży minus "pośle" uuuuuu.... duży!
  • "Ciekawe..." dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 10:49:10 napisał:
   Gdzie zagubił się poseł-prezes ŚZŻAK? Otóż, droga "fiono", pan Sławek oddaje się nowej pasji, jaką jest budowanie pomników na Zamojszczyźnie, Roztoczu. Rodzime portale nawet zauważyły tę formę aktywności. Pan Moteka także...
 • "Młody" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:16:01 napisał:
  No i po co te race ? Bez rac nie idzie obchodzić rocznicy wybuchu PW ?
 • "ON" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:42:22 napisał:
  Nie dziwi nieobecność radnych, którzy jeszcze nie tak znowu dawno wychwalali lub sympatyzowali z tymi, którzy wychwalali komunę ( np. radny Nizioł, Nowakowski ) ale dziwić może brak prawicowych radnych a już na pewno radnych PIS ( np. radny Obszański, Pogódź ). Jednak w najgorszej sytuacji są tzw „malowane lisy” ( np. radny Nizioł, Godzisz ), którzy do czasów wyborów muszą zachować daleko idącą powściągliwość, ponieważ nie wiadomo do kogo trzeba się będzie przytulić po wyborach.
 • "historyk" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 13:59:54 napisał:
  Powstanie warszawskie było niewątpliwie błędem.O się zdarza, zarówno politycy jak i dowódcy popełniają błędy, ale w Zamościu, nie pierwszy już raz, dekorując ratusz, ktoś przypomina o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci.
  • "TORRES20400" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 15:34:43 napisał:
   "Niewątpliwie", to jesteś ciężkim głąbem: https://www.youtube.com/watch?v=Sle8Zx7ErJk
 • "ad111" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 19:41:58 napisał:
  Żołnierze AK walczący w PW wykazali się bohaterstwem i to nie podlega dyskusji. Decyzja o wybuchu PW była błędem i powinna być obiektywnie opisana i opracowana przez historyków, bo jak widać po wpisie "TORRES20400, ludzie opierają się na emocjach podsycanych propagandą, a nie na rzetelnej wiedzy historycznej. A szkoda, bo to wydarzenie w historii Polski było bardzo ważne, choć tragiczne i warto aby było rzetelnie i obiektywnie opracowane.
 • "Thomas" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 19:55:16 napisał:
  Pytanie dla kogo był korzystny upadek Powstania Warszawskiego?
 • "TORRES20400" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 20:11:53 napisał:
  Jak widać, w tym przypadku ustawa o IPNie nie działa. Ktoś kto napisał coś takiego: "...przypomina o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci. ", powinien pójść na długie lata do pierdla.
  R E K L A M A
  • "SER" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 22:22:41 napisał:
   Nic z tej ustawy nie zrozumiałeś . Jesteś przykładem na to że dobrze się stało że się z niej wycofano
 • "ad111" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 22:21:09 napisał:
  Możesz to wyjasnić, dlaczego chcesz kogoś ścigać za pisanie o faktach...? http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/mlodzi_powstancy.html
  • "TORRES20400" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 11:39:09 napisał:
   Z chęcią odpowiem. Moje głębokie oburzenie wywołał wpis @"historyk". Ów osobnik pisze "o zbrodni dowódców powstania, którzy w walkach wykorzystywali dzieci.". Jak zatem ocenić "Orlęta Lwowskie"? Czy dowódcy obrony Lwowa, walczący z Ukraińcami w 1918r, i wkrótce potem z Bolszewikami też byli "zbrodniarzami"? Czy Antoś Pietrykiewicz był ofiarą zmanipulowaną przez "zbrodniarzy zgrupowanych pod flagą biało - czerwoną"? Czy raczej ochotnikiem walczącym w zrywie narodowym? Czy dowódcy obrony Lwowa, a potem Powstania Warszawskiego zakładali od początku udział w walkach zbrojnych dzieci? Czy wyszło to w tzw. trakcie, kiedy liczył się każdy "kamień na szańcu"? W historii oczywiście istniały zbrodnicze systemy, które odgórnie i "przed czasem" zakładały udział zbrojny dzieci/nastolatków w realizacji chorych ideologii. Trzymając się II światowej. To Heinrich Himmler razem z paroma mało sympatycznymi kolesiami wpadł na ten pomysł: https://opinie.wp.pl/12-dywizja-pancerna-ss-hitlerjugend-nastolatki-w-armii-iii-rzeszy-6126042452502657a (ciekawy fragment o zbrodniach wojennych popełnionych przez "dzielnych" małolatów). Na koniec, dlaczego chcę ścigać... Dlatego, że takie relatywizowanie historii, czy mówiąc wprost jej fałszowanie, jakie publicznie popełnił @"historyk", powinno być stanowczo i dotkliwie penalizowanie.
 • "junkers" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 23:42:20 napisał:
  Może głos zabierze Sławomir Z. lokalny Bob Budowniczy? Jako zaangażowany w działalność Związku powinien mieć informacje z pierwszej ręki!
 • "historyk" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 1:37:21 napisał:
  Jak widać, ustawa o IPN jest niebezpieczna, bo jak widać nie brakuje takich idiotów jak TORRES20400. Kiedyś mieliśmy demokrację socjalistyczną, zamiast demokracji, a teraz uprawiamy politykę historyczną, zamiast uczyć historii.
  • "TORRES20400" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 12:03:37 napisał:
   Każdy szanujący się kraj przykłada ogromną rolę do prowadzenia własnej "polityki historycznej". Tylko skąd ty masz o tym wiedzieć?
 • "Thomas" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 2:21:11 napisał:
  W obecnej sytuacji geopolitycznej Powstanie Warszawskie było ostatnia nadzieja. Polska była tylko elementem gry pomiędzy mocarstwa. Polska została pozostawiona sama sobie. Kiedy nasi bohaterowie ginęli w tej nierównej walce, alianci już przygotowywali się do Jalty, gdzie ostatecznie przypieczetowano los Polski.
 • "por.zUbek" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 9:36:40 napisał:
  Skończcie te bezsensowne utarczki. Jedyni, którzy mogą cokolwiek powiedzieć nt. Powstania to powstańcy lub mieszkańcy Warszawy, którzy je przeżyli. Z okazji rocznicy było sporo takich wypowiedzi. O reszcie ekspertów od gdybania: historyków, celebrytów czy polityków nie chce mi się gadać.
  • "KL." dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 10:52:41 napisał:
   W PW 44 walczyło kilkunastu Zamościan - cisza o nich nawet w Zamościu. Walczyły także dzieciaki z Zamojszczyzny przygarnięte przez Warszawiaków z wagonów śmierci. O nich także cisza w Zamościu. Wstyd..
  • "Piotr" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 14:24:55 napisał:
   Wstyd KL, że nie słuchałeś wystąpienia prezydenta Wnuka, właśnie mówił o tym, że Zamościanie walczyli w PW 44.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny