Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja31 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Nowym wiceprezydentem zostanie…

R E K L A M A    B O A R D

1 lutego prezydent Andrzej Wnuk ogłosi nazwisko drugiego ze swoich zastępców. Kto nim zostanie?

Przypomnijmy, że z końcem 2018 roku z ratuszem pożegnali się dotychczasowi wiceprezydenci: Andrzej Zastąpiło i Magdalena Dołgan. Odchodząca pani wiceprezydent do końca stycznia przebywa jeszcze na urlopie. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zamość Prezydent Andrzej Wnuk podkreślił – …nie odwołałem swoich zastępców, oni sami złożyli rezygnacje. Dlaczego tak się stało? Pan prezydent Andrzej Zastąpiło miał prawo do emerytury i na tą emeryturę wrócił, bo już był emerytem wcześniej, natomiast pani prezydent Magdalena Dołgan miała po prostu inne plany zawodowe i taką rezygnację oboje państwo złożyli… (od 38 minuty nagrania IV Sesji Rady Miasta Zamość TUTAJ)

Z początkiem tego roku Andrzej Wnuk przedstawił pierwszego ze swoich nowych zastępców. Została nim Małgorzata Bzówka.

Nowa pani wiceprezydent z wykształcenia jest politologiem. W swojej karierze była szefową działu promocji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, a także pracowała jako dziennikarka. W zamojskim magistracie od 2015 roku kierowała pracami Wydziału Kultury i Sportu.

Małgorzata Bzówka sprawuje bezpośredni nadzór nad Wydziałami: Oświaty, Ewidencji Kierowców i Pojazdów, Kultury i Sportu, Gospodarki Komunalnej, a także Biurem Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej.

Jak poinformowała nas Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prezydenta Zamościa, 1 lutego o godz. 10:00 podczas konferencji prasowej Prezydent przedstawi drugiego ze swoich zastępców. Kto nim zostanie? Spekulacji jest sporo i na giełdzie nazwisk padają różne kandydatury. Ostatecznie wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 17.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Kinia" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 8:34:02 napisał:
  Jak to kto zostanie?? Piotr Zając. Wnuk musi spłacić zobowiązania wobec PiS.
  R E K L A M A
  • "Thoms" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 15:45:38 napisał:
   Obserwując to wszystko Andrzej Wnuk w kategoriach sportowych - znokautował PiS - i to bez dwóch zdań. Może powtórzę to co kiedyś powiedziałem - niezrozumiałym dla mnie był konflikt z PiS - i tak jak napisałem, że te podziały były do przezwyciężenia. Zresztą zdrowy rozsądek zwyciężył i PiS i obie strony przeprosiły, aczkolwiek bez odgórnego arbitrażu nie byłoby to możliwe - i bardzo dobrze. Kolejna rzecz to pozycja posła Sławomira Zawiślaka. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że decyzja o niekandydowanie w poprzednich wyborów na rzecz Andrzeja Wnuka była ogromnym błędem - Marcin Zamoyski wtedy był kandydatem, którego można było pokonać. Co więcej, wydaje mi się że, w strukturach regionalnych Sławomir Zawiślak nie ma tak mocnej pozycji z uwagi na wysoką pozycję Beaty Mazurek jako rzecznika prasowego PIS i bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Nie śledzę tak tego co się dzieje w naszym PiS, ale odnoszę wrażenie że, zmienia się układ sił. Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że PiS przegrał wybory prezydenckie w dużych miastach, pomimo, że wprowadził dużo więcej radnych niż w poprzednich wyborach - mówiąc krótko wysokie poparcie nie przełożyło się na wygrane w dużych miastach. Wysoka przegrana w Warszawie i Krakowie jest tematem do dyskusji - co dalej - bo tak dalej być nie może.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 9:05:04 napisał:
  Jednak delikatnie skrytykuje prezydenta. Decyzje o tym kto będzie wiceprezydentem powinny podawane być najpóźniej w dniu zaprzysięzenia. I bynajmniej nie dotyczy to Andrzeja Wnuka, a do wszystkich kandydatów. Kwestia vice prezydentów powinna być tematem kampanii wyborczej. dla wyborcy info o zastępcach to dość istotna informacja.
 • "tajemnica" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 10:47:55 napisał:
  Zając. Pani Dołgan do ZGL.
 • "Anonim" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 13:46:18 napisał:
  Chyba - tę emeryturę
 • "observer" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 14:00:00 napisał:
  Kwestia vice nie powinna być tematem kampanii. To wybrany prezydent wybiera sobie ludzi, do których ma zaufanie i z którymi chce pracować. Proste?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018