Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja31 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Zamość: Nowym wiceprezydentem zostanie…

R E K L A M A    B O A R D

1 lutego prezydent Andrzej Wnuk ogłosi nazwisko drugiego ze swoich zastępców. Kto nim zostanie?

Przypomnijmy, że z końcem 2018 roku z ratuszem pożegnali się dotychczasowi wiceprezydenci: Andrzej Zastąpiło i Magdalena Dołgan. Odchodząca pani wiceprezydent do końca stycznia przebywa jeszcze na urlopie. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zamość Prezydent Andrzej Wnuk podkreślił – …nie odwołałem swoich zastępców, oni sami złożyli rezygnacje. Dlaczego tak się stało? Pan prezydent Andrzej Zastąpiło miał prawo do emerytury i na tą emeryturę wrócił, bo już był emerytem wcześniej, natomiast pani prezydent Magdalena Dołgan miała po prostu inne plany zawodowe i taką rezygnację oboje państwo złożyli… (od 38 minuty nagrania IV Sesji Rady Miasta Zamość TUTAJ)

Z początkiem tego roku Andrzej Wnuk przedstawił pierwszego ze swoich nowych zastępców. Została nim Małgorzata Bzówka.

Nowa pani wiceprezydent z wykształcenia jest politologiem. W swojej karierze była szefową działu promocji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, a także pracowała jako dziennikarka. W zamojskim magistracie od 2015 roku kierowała pracami Wydziału Kultury i Sportu.

Małgorzata Bzówka sprawuje bezpośredni nadzór nad Wydziałami: Oświaty, Ewidencji Kierowców i Pojazdów, Kultury i Sportu, Gospodarki Komunalnej, a także Biurem Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej.

Jak poinformowała nas Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prezydenta Zamościa, 1 lutego o godz. 10:00 podczas konferencji prasowej Prezydent przedstawi drugiego ze swoich zastępców. Kto nim zostanie? Spekulacji jest sporo i na giełdzie nazwisk padają różne kandydatury. Ostatecznie wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 17.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Kinia" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 8:34:02 napisał:
  Jak to kto zostanie?? Piotr Zając. Wnuk musi spłacić zobowiązania wobec PiS.
  R E K L A M A
  • "Thoms" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 15:45:38 napisał:
   Obserwując to wszystko Andrzej Wnuk w kategoriach sportowych - znokautował PiS - i to bez dwóch zdań. Może powtórzę to co kiedyś powiedziałem - niezrozumiałym dla mnie był konflikt z PiS - i tak jak napisałem, że te podziały były do przezwyciężenia. Zresztą zdrowy rozsądek zwyciężył i PiS i obie strony przeprosiły, aczkolwiek bez odgórnego arbitrażu nie byłoby to możliwe - i bardzo dobrze. Kolejna rzecz to pozycja posła Sławomira Zawiślaka. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że decyzja o niekandydowanie w poprzednich wyborów na rzecz Andrzeja Wnuka była ogromnym błędem - Marcin Zamoyski wtedy był kandydatem, którego można było pokonać. Co więcej, wydaje mi się że, w strukturach regionalnych Sławomir Zawiślak nie ma tak mocnej pozycji z uwagi na wysoką pozycję Beaty Mazurek jako rzecznika prasowego PIS i bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Nie śledzę tak tego co się dzieje w naszym PiS, ale odnoszę wrażenie że, zmienia się układ sił. Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że PiS przegrał wybory prezydenckie w dużych miastach, pomimo, że wprowadził dużo więcej radnych niż w poprzednich wyborach - mówiąc krótko wysokie poparcie nie przełożyło się na wygrane w dużych miastach. Wysoka przegrana w Warszawie i Krakowie jest tematem do dyskusji - co dalej - bo tak dalej być nie może.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 9:05:04 napisał:
  Jednak delikatnie skrytykuje prezydenta. Decyzje o tym kto będzie wiceprezydentem powinny podawane być najpóźniej w dniu zaprzysięzenia. I bynajmniej nie dotyczy to Andrzeja Wnuka, a do wszystkich kandydatów. Kwestia vice prezydentów powinna być tematem kampanii wyborczej. dla wyborcy info o zastępcach to dość istotna informacja.
 • "tajemnica" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 10:47:55 napisał:
  Zając. Pani Dołgan do ZGL.
 • "Anonim" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 13:46:18 napisał:
  Chyba - tę emeryturę
 • "observer" dnia 31 stycznia 2019 o godzinie 14:00:00 napisał:
  Kwestia vice nie powinna być tematem kampanii. To wybrany prezydent wybiera sobie ludzi, do których ma zaufanie i z którymi chce pracować. Proste?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018