Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara6 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Zamość: Nowy gmach zamojskich sądów oficjalnie otwarty [FOTO, VIDEO]

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Choć praktycznie praca i sprawy sądowe toczą się w nim od jesieni ubiegłego roku dziś oficjalnie otwarto nowy gmach zamojskiego Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego przy ul. Wyszyńskiego.

Przypomnijmy, że w ramach zadania inwestycyjnego  „Budowa budynku Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Zamościu”, oba zamojskie  sądy zostały ulokowane w jednym budynku, zlokalizowanym w centrum Zamościa u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego, Pawłówka (przedtem sądy mieściły się w  4  lokalizacjach w różnych częściach miasta). Sąd Okręgowy w Zamościu zajmuje lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

Uroczystość zaszczycił obecnością wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Pojawili się również przedstawiciele środowisk prawniczych, służb mundurowych i władz samorządowych. O zdanie na temat nowej siedziby sądu zapytaliśmy włodarza Zamościa.

Z kolei podczas uroczystości o przeprowadzce sądów do nowej siedziby opowiedział Dariusz Bartoszcze, który odpowiadał za budowę nowego gmachu sprawiedliwości, gdy był dyrektorem Sądu Okręgowego.

O obiekcie

Trójczłonowy budynek ukształtowany został na planie nieregularnego pięciokąta. Do dominującej bryły części wejściowej o trzech kondygnacjach nadziemnych przylegają dwa skrzydła budynku o dwóch kondygnacjach nadziemnych. Reprezentacyjna część wejściowa obłożona płytami kamiennymi posiada dach płaski z centralnie usytuowanym świetlikiem nad głównym pionem komunikacyjnym z reprezentacyjnymi schodami głównymi i trzonami windowymi. Reprezentacyjność wejścia podkreślają usytuowane osiowo wolnostojące portale kamienne. Przyległe do części wejściowej trójprzęsłowe skrzydła budynku posiadają dach płaski z osiowo usytuowanymi świetlikami nad salami rozpraw oraz liniowymi świetlikami nad fosami doświetlającymi korytarze komunikacji poziomej pomiędzy klatkami schodowymi.  Skrzydła budynku w części tylnej wiąże nadwieszona duża sala rozpraw, pod którą przebiega, strzeżony wjazd na dwupoziomowy dziedziniec wewnętrzny dostępny jedynie dla pojazdów funkcyjnych i uprzywilejowanych. Miejsca postojowe samochodów zapewniają usytuowane wzdłuż ścian zewnętrznych budynku naziemne parkingi dla interesantów w liczbie 150 oraz podziemne parkingi dla pracowników obu sądów w liczbie 150 .

Budynek składa się z części wejściowej, dwóch skrzydeł z dziedzińcem wewnętrznym i obejmuje pomieszczenia Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego. Rozmieszczenie powierzchni zaprojektowano zapewniając optymalne warunki pracy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych, uwzględniając strefy dostępu, do których należą: strefa ogólnodostępna, strefa ograniczonego dostępu, strefa specjalnie chroniona (bezpieczna), strefa bez możliwości dostępu osób postronnych.

Sąd Okręgowy w Zamościu zajmuje lewe, a Sąd Rejonowy w Zamościu prawe skrzydło budynku.

Budynek wyposażony jest w 10 ciągów komunikacji pionowej – klatki schodowe z niezależnymi wejściami, oraz jedną klatkę schodową główną. Budynek posiada 9 dźwigów osobowych i 1 towarowo-osobowy. Budynek posiada niezależne trakty komunikacji poziomej i pionowej dla strefy ograniczonego dostępu oraz wydzielone trakty komunikacji dla podsądnych.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z wydarzenia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zamościanin" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 15:35:42 napisał:
  I oczywiście nie mogło zabraknąć Jego Ekscelencji
  R E K L A M A
 • "Ewqa" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 17:18:30 napisał:
  Co ma wspólnego biskup ze świeckim sądem? Co on tam robi? Mam nadzieję, że sąd będzie bezstronny i będzie wydawać sprawiedliwe, surowe wyroki wobec kilku księży-pedofilów z naszego regionu, np. tego księdza, który podglądał i nagrywał z ukrycia dziewczynki załatwiające sie w toaletach i przebierające się w przymierzalniach sklepowych. Księża, czyli dorośli napaleni kawalerowie, mają zbyt łatwy dostęp do dzieci. Wykorzystują swoją pozycję społeczną, autorytet i pieniądze do wykorzystywania naiwnych dzieci, które boją się cokolwiek powiedzieć rodzicom czy pedagogom. A biskup siedzi zadowolony na otwarciu sądu... Żenada.
  • "z_boku" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 17:46:17 napisał:
   Pewnie ktoś go zaprosił, sam by się "na krzywy ryj" nie pchał...
  • "snejk z ejplem" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 18:26:35 napisał:
   Wikary miał luzik w szortach i bata nad sobą nie czuł, a wszystko w myśl starej prawdy " kto bez winy ten pierwszy niech rzuci kamieniem..." ? ExCelencja udaje że wszystko cacy i bo dziesięcina spływa? "Jaki Pan taki Kram"...Miało być o sądzie ale kler jest aktywny w różnych dziedzinach życia...
 • "observer" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 18:25:48 napisał:
  a ten gościu w różowej jarmułce to przecierał szlaki dla swoich podwładnych pedofilków?
 • "antyklerykał" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 18:46:02 napisał:
  Wszędzie się wcisną, aby zaistnieć i ewnetulanie coś ugrać dla siebie...:( Czyżby jakiś etaciki dla kapelanów się szykowały? Co do budynku, to przerost formy nad treścią. Jest niefunkcjonalny. Wystarczy posłuchać i porozmawiać z sędziami i pracownikami sądu co myślą o tym budynku. Nie działa nagłośnienie, nie działa sieć wewnętrzna, nie można niebezpiecznych więźniów podczas procesu trzymać w tzw. klatkach, bo nic nie słychać. Innymi słowy przepłacono i otrzymano bubel pokryty dość estetyczną elewacją.
 • "prq" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 23:14:27 napisał:
  Do Państwa powyżej: Kościół Rzymskokatolicki, jego nauczanie i duchowieństwo miało i ma ogromne znaczenie dla wspierania sprawiedliwego ładu społecznego, ochrony godności człowieka, niepodległości Narodu, przynajmniej w Polsce. Nagłaśniane patologie są marginalne, muszą być karane. Tymczasem Kościół - wspólnota, z którą identyfikuje się zdecydowana większość Polaków, ma prawo od nich oczekiwać określonych postaw i działań w życiu publicznym. Tym bardziej jeśli ideami przewodnimi jest miłość i pokój. Politykę realizuje się zgodnie z wolą większości, uważając by nie krzywdzić mniejszości. Nie widzę dziedzin, w których Kościół w Polsce szkodziłby społeczeństwu i państwu czy też napędzał jakąkolwiek dyskryminację.
  • "www.plebania.org" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 1:23:23 napisał:
   Wpis przemyślany i wyważony, jednak ... "Nie widzę dziedzin, w których Kościół w Polsce szkodziłby społeczeństwu i państwu czy też napędzał jakąkolwiek dyskryminację." Co widzicie moi drodzy w tym zdaniu? Kościół napisany przez "K" ale już PAŃSTWO z małej litery.. I to jest właśnie PYCHA i samouwielbienie kleru często pchające PAŃSTWO ku przepaści. Wystarczy wspomnieć o intrygach watykańczyków/ sztandarowy przykład- Warneńczyk/ i uwikłaniu w przeszłości Rzeczypospolitej w wojny w imię wiary. Dlaczego to Społeczeństwo niegodne jest pisania przez duże "S"? Bo jest jako masa ciemne i durne? Problemem części kleru jest pojmowanie istoty Kościoła /często chyba rozumianego/ jako instytucji z hierarchią, dobrami doczesnymi i władzą nad umysłami maluczkich. Zgadzam się z przedmówcami, Kościół to MY, a Wy komu służycie: Bogu? Społeczeństwu? Państwu..któremu? Watykanowi? Wspomnianych w wypowiedzi "prq"- "patologii", czy "określonych postaw i działań w życiu publicznym" nie komentuję, pozostawię to innym.
  • "antyklerykał" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 8:05:27 napisał:
   Nie kłam!!!!!!!!!!!! Dla zainteresowanych trochę historii z działalności KrK w Polsce, gdy I RP upadała... http://forum.interia.pl/prawdziwa-historiajak-kosciol-katolicki-sprzedal-polske-tematy,dId,1071430
 • "observer" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 23:22:43 napisał:
  do "prq" - pomyliłeś/pomyliłaś się w podstawie - kościół to nie kler! Warto o tym pamiętać. Nikt z komentatorów - łącznie ze mną - nie krytykował kościoła ani wiary - tylko panoszący się kler.
 • "www.plebania.org" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 23:24:59 napisał:
  Ślepy jestem? Zabrakło posła, soli ziemi zamojskiej !? Jeszcze niedawno otwarcie kawałka drogi w Pipidówce bez niego było nie do pomyślenia! Za to sukienkowi jak zawsze w pierwszym szeregu! Pycha was zgubi.
 • "Ewqa" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 11:00:19 napisał:
  To ja wyjaśnię, bo jakaś dewotka nie zrozumiała. Jestem wierząca, ale nie lubię pedofilów, którzy pchają się do podstawówek, zabierają dzieci na kolonie, do sauny, aqua parku, czy zbyt szczegółowo wypytują dziewczynki podczas spowiedzi. Mam w tym zakresie osobisty uraz i wiem, że takie zachowania nie są niestety marginalne. Niektórzy po prostu są dobrymi aktorami i manipulantami.
 • "Paweł Obrycki" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 16:51:18 napisał:
  Pozdrowienia dla wieprza Józefa Bogdana sędziego SO w Zamościu wydział IV. W nowym budynku sądowym stare tuczniki. Banalnie proste procesy trwają rok i więcej. Żaden z tych sądowych opasów nie jest za to odpowiedzialny w myśl ludowej mądrość: ".. nie ma pańskiego płaszcza i co mi zrobisz... ? " Nie cieszcie się mieszkańcy Zamościa sprawiedliwości więcej nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan 15 minut temu
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018