R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Rolnictwo i Środowisko | ZamośćRedakcja10 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: “Nowości” w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym

Jak poinformował w czwartek Urząd Miasta w zamojskim zoo pojawiły się nowe hotele dla zapylaczy. Jest to wspólna inicjatywa Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość i firmy Castorama.

Z myślą o pożytecznych owadach zostały przygotowane budki, które dzięki różnym udogodnieniom takim jak np. dziurki wywiercone w pieńkach drzew lub w porowatych cegłach, będą się mogły zagnieździć. 

Jest duża potrzeba tworzenia takich miejsc, ponieważ nasze środowisko i powietrze są zanieczyszczone np. chemią. Musimy dbać o owady, które mają dobroczynny wpływ na naturę i człowieka. Takim przykładem jest pszczoła murarka ogrodowa – gatunek bardzo pożyteczny i popularny – mówi kierownik Biura Katarzyna Fornal- Urbańczyk.

Tę ciekawą inicjatywę na rzecz pożytecznych owadów zapoczątkowało zamojskie zoo, ustawiając w ubiegłym roku pierwszy hotel dla murarek.

Podczas rajdu Eco Family Bike Tour (który odbył się 23 czerwca w Zamościu), zorganizowano eko warsztaty podczas których, mieszkańcy Zamościa mogli sami wykonać budki dla zapylaczy, a następnie zamontować je na swoim tarasie, balkonie czy w ogrodzie. W ramach akcji pracownicy Castoramy przygotowali dwa hotele dla owadów, które 5 lipca przekazał ZOO dyrektor Castoramy Łukasz Mrzygłód.

Ale to nie jedyne nowości w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym. 29 czerwca przyjechała z Niemiec (Stuttgart), Antylopa która aklimatyzuje się już w swoim nowym domu.

To kudu mniejsze, bardzo ciekawy gatunek, nigdy wcześniej nie było go w naszym zoo – mówi dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera Grzegorz Garbuz.

Pod koniec roku zamojskie zoo spodziewa się przyjąć samca z tego samego gatunku z Zoo Dvůr Králové w Czechach, dzięki czemu będzie drugim polskim ogrodem zoologicznym posiadającym ten gatunek w swojej kolekcji.

Zapraszamy do odwiedzenia nowych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zwiedzajacy" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 9:15:35 napisał:
  Około dwa lata czekam na odpowiedz od Pana Dyrektora Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera Grzegorza Garbuz, gdzie są wilki i dzik z zoo??Moze tu uzyskam odpowiedz?
  R E K L A M A
  • "HenioV" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 22:14:13 napisał:
   może wypchane?
 • "KL" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 9:54:28 napisał:
  Ale jesteście szybcy. O tym Kurier Lubelski i Dziennik Wschodni informowały już parę dni temu.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny