Edukacja | Rolnictwo i Środowisko | ZamośćRedakcja10 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Zamość: „Nowości” w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym

R E K L A M A    B O A R D

Jak poinformował w czwartek Urząd Miasta w zamojskim zoo pojawiły się nowe hotele dla zapylaczy. Jest to wspólna inicjatywa Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość i firmy Castorama.

Z myślą o pożytecznych owadach zostały przygotowane budki, które dzięki różnym udogodnieniom takim jak np. dziurki wywiercone w pieńkach drzew lub w porowatych cegłach, będą się mogły zagnieździć. 

Jest duża potrzeba tworzenia takich miejsc, ponieważ nasze środowisko i powietrze są zanieczyszczone np. chemią. Musimy dbać o owady, które mają dobroczynny wpływ na naturę i człowieka. Takim przykładem jest pszczoła murarka ogrodowa – gatunek bardzo pożyteczny i popularny – mówi kierownik Biura Katarzyna Fornal- Urbańczyk.

Tę ciekawą inicjatywę na rzecz pożytecznych owadów zapoczątkowało zamojskie zoo, ustawiając w ubiegłym roku pierwszy hotel dla murarek.

Podczas rajdu Eco Family Bike Tour (który odbył się 23 czerwca w Zamościu), zorganizowano eko warsztaty podczas których, mieszkańcy Zamościa mogli sami wykonać budki dla zapylaczy, a następnie zamontować je na swoim tarasie, balkonie czy w ogrodzie. W ramach akcji pracownicy Castoramy przygotowali dwa hotele dla owadów, które 5 lipca przekazał ZOO dyrektor Castoramy Łukasz Mrzygłód.

Ale to nie jedyne nowości w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym. 29 czerwca przyjechała z Niemiec (Stuttgart), Antylopa która aklimatyzuje się już w swoim nowym domu.

To kudu mniejsze, bardzo ciekawy gatunek, nigdy wcześniej nie było go w naszym zoo – mówi dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera Grzegorz Garbuz.

Pod koniec roku zamojskie zoo spodziewa się przyjąć samca z tego samego gatunku z Zoo Dvůr Králové w Czechach, dzięki czemu będzie drugim polskim ogrodem zoologicznym posiadającym ten gatunek w swojej kolekcji.

Zapraszamy do odwiedzenia nowych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zwiedzajacy" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 9:15:35 napisał:
  Około dwa lata czekam na odpowiedz od Pana Dyrektora Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera Grzegorza Garbuz, gdzie są wilki i dzik z zoo??Moze tu uzyskam odpowiedz?
  R E K L A M A
  • "HenioV" dnia 24 lipca 2018 o godzinie 22:14:13 napisał:
   może wypchane?
 • "KL" dnia 10 lipca 2018 o godzinie 9:54:28 napisał:
  Ale jesteście szybcy. O tym Kurier Lubelski i Dziennik Wschodni informowały już parę dni temu.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat