R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Top | ZamośćDaniel Czubara9 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Nowoczesne autobusy wkrótce na zamojskich ulicach

Fot. Daniel Czubara

Już wkrótce zamościanie będą mogli zasiąść w nowoczesnych autobusach marki Solaris, jakie zostaną zakupione do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu.

Zgodnie z zapisami w przetargu firma Solaris ma dostarczyć Miastu Zamość10 nowych autobusów z silnikami diesla o pojemności powyżej 10 l, klasy MAXI,  niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeznaczonych do wykonywania przewozów w komunikacji miejskiej. 5 autobusów ma być wyposażonych w tachograf, 3 pojazdy w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację.

O zamówienie ubiegały się Solaris, który wycenił pojazdy na 11,476 mln zł brutto oraz MAN z kwotą 12,108 mln zł brutto. Miasto wybrało ofertę Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono do 360 dni.

Zakup niskoemisyjnych autobusów, zmniejszających emisję gazów cieplarnianych jest jednym z elementów projektu pn. „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Dziś władze miasta podpisały z producentem autobusów umowę. Podczas konferencji prasowej odbyła się prezentacja pojazdów, jakie już wkrótce pojawią się na zamojskich ulicach.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Oneb" dnia 9 maja 2018 o godzinie 17:36:22 napisał:
  Nowoczesne autobusy są ok i lepsze niż .Nowoczesna, która właśnie odchodzi do lamusa.
  R E K L A M A
 • "klangor" dnia 9 maja 2018 o godzinie 22:12:27 napisał:
  Wybory co raz bliżej. Ciekawe jaka kiełbasa wyborcza poza autobusami, które będą wozić powietrze przesycone zamojskim smogiem, trafi jeszcze na "stół" zamojskich wyborców???
  • "Bart" dnia 10 maja 2018 o godzinie 10:06:04 napisał:
   Tyś widział smog w Zamościu... Chyba przez parę godzin sporadycznie. Zapraszam do Warszawy to zobaczysz co to smog.
 • "Thomas" dnia 9 maja 2018 o godzinie 22:39:03 napisał:
  Bydgoska Pesa i Solaris :)
 • "PR" dnia 10 maja 2018 o godzinie 0:08:25 napisał:
  Rozkład jazdy też zmienia czy juz taki zostanie na wsze czasy. Mam nadzieję, ze kierowców nowych Solarisow przeszkola z obsługi codziennej pojazdu bo obecni często jeżdżą z przepalonymi żarówkami.
 • "Adam C." dnia 10 maja 2018 o godzinie 8:50:45 napisał:
  Zakup niskoemisyjnych autobusów, zmniejszających emisję gazów cieplarnianych jest jednym z elementów projektu pn. „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
  Pytanie wydaje się być proste w jakim stopniu poszczególne gminy będą partycypować w kosztach tego projektu? Czy był to projekt wspólny gmin ościennych i Zamościa, a w związku z tym jaki wkład wniosły poszczególne Gminy? Jak będzie wyglądała partycypacja w dalszych kosztach np. Koszty utrzymania tych autobusów, koszty utrzymania linii komunikacyjnych, wynagrodzeń dla kierowców jeżdżących tymi autobusami?
  • ":)" dnia 10 maja 2018 o godzinie 11:23:25 napisał:
   Nie sądzę, żeby wójt dołożył coś do projektu. Miasto jak zwykle poniesie koszt inwestycji i będzie musiało łaskawie prosić wójta, żeby zapłacił za to, że nowe autobusy wożą jego mieszkańców. A wójt się będzie targował. Dlatego popieram zdanie prezydenta, który prosto z mostu wygarnął wójtowi co myśli o takiej współpracy.
 • "K." dnia 10 maja 2018 o godzinie 14:27:42 napisał:
  Co z tego, że będą nowoczesnej. Z własnego doświadczenia twierdzę, że w Zamościu najszybciej się jedzie na własnych nogach.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny