Polityka i Samorząd | Top | ZamośćDaniel Czubara9 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Nowoczesne autobusy wkrótce na zamojskich ulicach

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Już wkrótce zamościanie będą mogli zasiąść w nowoczesnych autobusach marki Solaris, jakie zostaną zakupione do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu.

Zgodnie z zapisami w przetargu firma Solaris ma dostarczyć Miastu Zamość10 nowych autobusów z silnikami diesla o pojemności powyżej 10 l, klasy MAXI,  niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeznaczonych do wykonywania przewozów w komunikacji miejskiej. 5 autobusów ma być wyposażonych w tachograf, 3 pojazdy w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację.

O zamówienie ubiegały się Solaris, który wycenił pojazdy na 11,476 mln zł brutto oraz MAN z kwotą 12,108 mln zł brutto. Miasto wybrało ofertę Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono do 360 dni.

Zakup niskoemisyjnych autobusów, zmniejszających emisję gazów cieplarnianych jest jednym z elementów projektu pn. „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Dziś władze miasta podpisały z producentem autobusów umowę. Podczas konferencji prasowej odbyła się prezentacja pojazdów, jakie już wkrótce pojawią się na zamojskich ulicach.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Oneb" dnia 9 maja 2018 o godzinie 17:36:22 napisał:
  Nowoczesne autobusy są ok i lepsze niż .Nowoczesna, która właśnie odchodzi do lamusa.
  R E K L A M A
 • "klangor" dnia 9 maja 2018 o godzinie 22:12:27 napisał:
  Wybory co raz bliżej. Ciekawe jaka kiełbasa wyborcza poza autobusami, które będą wozić powietrze przesycone zamojskim smogiem, trafi jeszcze na "stół" zamojskich wyborców???
  • "Bart" dnia 10 maja 2018 o godzinie 10:06:04 napisał:
   Tyś widział smog w Zamościu... Chyba przez parę godzin sporadycznie. Zapraszam do Warszawy to zobaczysz co to smog.
 • "Thomas" dnia 9 maja 2018 o godzinie 22:39:03 napisał:
  Bydgoska Pesa i Solaris :)
 • "PR" dnia 10 maja 2018 o godzinie 0:08:25 napisał:
  Rozkład jazdy też zmienia czy juz taki zostanie na wsze czasy. Mam nadzieję, ze kierowców nowych Solarisow przeszkola z obsługi codziennej pojazdu bo obecni często jeżdżą z przepalonymi żarówkami.
 • "Adam C." dnia 10 maja 2018 o godzinie 8:50:45 napisał:
  Zakup niskoemisyjnych autobusów, zmniejszających emisję gazów cieplarnianych jest jednym z elementów projektu pn. „Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
  Pytanie wydaje się być proste w jakim stopniu poszczególne gminy będą partycypować w kosztach tego projektu? Czy był to projekt wspólny gmin ościennych i Zamościa, a w związku z tym jaki wkład wniosły poszczególne Gminy? Jak będzie wyglądała partycypacja w dalszych kosztach np. Koszty utrzymania tych autobusów, koszty utrzymania linii komunikacyjnych, wynagrodzeń dla kierowców jeżdżących tymi autobusami?
  • ":)" dnia 10 maja 2018 o godzinie 11:23:25 napisał:
   Nie sądzę, żeby wójt dołożył coś do projektu. Miasto jak zwykle poniesie koszt inwestycji i będzie musiało łaskawie prosić wójta, żeby zapłacił za to, że nowe autobusy wożą jego mieszkańców. A wójt się będzie targował. Dlatego popieram zdanie prezydenta, który prosto z mostu wygarnął wójtowi co myśli o takiej współpracy.
 • "K." dnia 10 maja 2018 o godzinie 14:27:42 napisał:
  Co z tego, że będą nowoczesnej. Z własnego doświadczenia twierdzę, że w Zamościu najszybciej się jedzie na własnych nogach.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat