R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4426 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

Zamość: Nowe autobusy dla MZK i hub komunikacyjny

MZK Zamość, foto: Piotr Rogalski

R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość podpisało preumowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji obejmującej budowę węzła komunikacyjnego i doposażenia Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu.

Przedmiotem projektu jest zakup dziesięciu fabrycznie nowych autobusów, które pojawią się w Zamościu w przyszłym roku.

-Pojazdy będą w pełni klimatyzowane, zasilane olejem napędowym, z nowym wyposażeniem, zastąpią najbardziej wysłużone autobusy. Tak zwany HUB komunikacyjny, który powstanie przy ul. Peowiaków, ma integrować transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery.  Parking „Park&Ride” („Parkuj i Jedź”) będzie służyć integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS.  Użytkownicy będą mogli zostawić samochód na wyznaczonym parkingu i przesiąść się na przystanku autobusu, busu, szynobusu bądź na system roweru miejskiego. Efekty realizacji projektu przeznaczone będą dla lokalnej społeczności miejskiej, podmiejskiej a także dla turystów indywidualnych odwiedzających Zamość. Ułatwiać mają transport lokalny, miejski oraz ponadlokalny, uelastycznić i usprawnić podróżowanie w stronę zrównoważonej mobilności. Pojawią się m.in. przechowalnia rowerów, stojaki rowerowe (wraz z sezonowym serwisem), paczkomat, toalety. Na parkingu zaprojektowane są miejsca ładowania samochodów i rowerów elektrycznych.  – informuje zamojski magistrat.

Wartość projektu brutto ok 16 mln zł., zakładane dofinansowanie blisko 11 mln zł.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "fsdfsdfsd" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 8:58:51 napisał:
  autor wykazał się bystrością i obok hejtu na doradców - zerżnął temat z KT
  5
  7
  R E K L A M A
 • "ak" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 10:54:39 napisał:
  Do tej pory najpierw pojawiała się informacja o przyznaniu, z unijnego programu, dofinansowania jakiegoś projektu, a dopiero potem o podpisaniu umowy z UM. Dość uważnie śledzę lokalne media, ale poza samym pomysłem nic nie słyszałem o losach tego projektu.Nie uwierzę,że jest to dofinansowanie z budżetu województwa.A może fraza dofinansowanie unijne została już zakazana przez cenzurę.
  5
  3
 • "observer" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 17:31:11 napisał:
  nieważne - grunt że będzie kasa i coś się w naszym mieście polepszy.
  2
  5
 • "Anonim" dnia 16 sierpnia 2017 o godzinie 21:40:18 napisał:
  Trolejbusy powinni w Zamościu zrobić, nie smrodzą są ekologiczne i ciche. Wcale nie muszą na szelkach jeździć teraz są trolejbusy akumulatorowe, a Zamość nie jest wcale taki duży i stacje do doładowań można na końcowych przystankach zrobić.
  10
  2
 • "aaaa janek" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 21:44:06 napisał:
  Trolejbus może przejechać 6-8 km max bez szelek . Za olinowanie ulic można było by kupić ze 150 autobusów elektrycznych lub więcej . [ anonim - dzwonili ale nie wiadomo gdzie ? ]
  1
  0
 • "Pati" dnia 17 sierpnia 2017 o godzinie 23:27:52 napisał:
  Daniel Cżubra @ preumowa? A cuż to za dziwołąg językowy? Redacktorowi, na dodatek poloniscie, nie wypada wręcznie nie przystoi używać takich kaleczacych piękny polski język takich dziwołągów językowych. Czy nie lepiej byłoby uzyc określenia umowa przedwstępna?
  0
  0
 • "STYX" dnia 19 sierpnia 2017 o godzinie 14:30:49 napisał:
  Przepiękny projekt. Dziękuję w imieniu mieszkańców Zamościa i nie tylko.
  3
  3
 • "tak_sobie_myślę" dnia 21 sierpnia 2017 o godzinie 19:21:54 napisał:
  @Pati termin pre-umowa jest oficjalnym określeniem używanym w rpo. Poczytaj sobie np. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pre-umowa . Natomiast Twoja wypowiedź: "Redacktorowi, na dodatek poloniscie, nie wypada wręcznie nie przystoi używać takich kaleczacych piękny polski język takich dziwołągów językowych", świadczą dobitnie o Twoich umiejętnościach w posługiwaniu się językiem polskim.
  1
  0
 • "Jobot" dnia 29 sierpnia 2017 o godzinie 10:06:59 napisał:
  A czemu te autobusy maja byc na olej napedowy a nie na gaz??? Przeciez gaz jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny niz olej napedowy. Nie zebym sie czepial ale wiekszosc miast kupuje autobusy na paliwo gazowe wlasnie w trosce o ekologie i nizsze koszty.
  0
  0
 • "h" dnia 29 sierpnia 2017 o godzinie 10:57:03 napisał:
  Autobusy na gaz są nieekonomiczne, drogie w zakupie i bardzo kosztowne w utrzymaniu i eksploatacji, wszyscy o tym piszą - http://supernowosci24.pl/autobusy-na-gaz-sa-nieoplacalne/ . Gaz jest ze 20 procent droższy od czasu, gdy dowalili akcyzę.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "jhgjh" dnia 29 sierpnia 2017 o godzinie 11:15:50 napisał:
  gaz jest do kuchenek.
  0
  0
 • "jobot" dnia 30 sierpnia 2017 o godzinie 10:20:24 napisał:
  @h - Niekoniecznie - zalezy jaki autobus sie kupi i jak na to patrzymy. Ekologicznie jest bez porownania lepiej a to wplywa na zdrowie mieszkancow nie mowiac juz o spalinach ktore nie niszcza tak otoczenia - a koszty remontow elewacji i wiekszego nakladu na sluzbe zdrowia tez nalezy w to wliczyc. Kolejna sprawa to sam typ autobusu jaki sie kupi. Wspomniane w tekscie Mercedesy pala potezne ilosci oleju napedowego i jeszcze wieksze gazu (CNG) ale sa tak naszpikowane elektronika i innym gadzetami ze po prostu musza tyle spalac. Kolejna sprawa - na jaki gaz bedzie chodzil dany silnik bo jest roznica pomiedzy CNG a LNG. Te na LNG sa ekonomiczniejsze o tym mozna przeczytac w ponizszym tekscie: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/mza-warszawa-w-liczbach-jak-sprawdzaja-sie-alternatywne-napedy-51815.html A to ze nasi decydenci nie rozrozniaja CNG od LNG i gaz dla nich to gaz to juz inny problem ;) Wspomniane w tekscie z SuperNowosci autobusy chodza na gaz CNG a ten faktycznie stal sie mniej oplacalny po wprowadzeniu akcyzy. Norwegowie zamowili troche autobusow na LNG od Solarisa i bardzo sobie chwala. W Warszawie ktora dostala pierwsza partie autobusow tez sobie chwala (zreszta jest w tekscie ktory dalem). Z drugiej strony to LNG to jest stosunkowo nowa technologia i pytanie kiedy nasz cudowny Rzad (nie wazne jakiej opcji) w poszukiwaniu kasy i tutaj dowali jakis podatek. Tak jak zrobiono z CNG :(
  0
  0
 • "h" dnia 30 sierpnia 2017 o godzinie 11:23:28 napisał:
  Ekologicznie jest niewielka różnica między silnikiem z normą Euro6 a gazem, a ekonomicznie - przepaść. LNG jest stosunkowo nową technologią, a od dawna mówi się o opodatkowaniu LNG do poziomu cen benzyny, co rząd już zapisał w założeniach do budżetu państwa na 2019 r. Znając PiS nie wycofają się z tego, dlatego LNG będzie tak samo nieopłacalne jak CNG.
  0
  0
 • "aaa" dnia 31 sierpnia 2017 o godzinie 10:08:49 napisał:
  Pomysł fajny i kasa pewnie będzie ale czy naprawdę jest potrzebny w Zamościu? Z jednego krańca na drugi to jakieś 5 km. Taką odległość to ludzie piechotą przemierzają. Jak już robić hub to wyrzućmy cały ruch ze Starego Miasta, poprośmy na początek np urzędników UM aby korzystali z komunikacji zbiorowej, wprowadźmy elektryczne auta przynajmniej na taksówki. Stacje ładowania są ok ale ile aut elektrycznych jeździ po naszych drogach? Jakie będą koszty utrzymania tego węzła? Nowe autobusy są potrzebne ale czy duże które będą wozić powietrze? Może należy kupić o połowę mniejsze? Wydawanie pieniędzy szczególnie z naszych podatków przychodzi łatwo, gorzej z zapewnieniem warunków do rozwoju. Niedługo nie będzie kogo wozić tymi pojazdami bo większość młodych wyjedzie z tego miasta a turyści to są ale 3 miesiące.
  0
  0
 • "h" dnia 31 sierpnia 2017 o godzinie 12:01:31 napisał:
  Hejterku, cały świat przestawia się na prąd, na rowery itp. Hub jest potrzebny, zwłaszcza, ze 85 proc. daje unia. Także nie żałuj tych swoich podatków, których nie płacisz.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K. 13 minut temu
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111 41 minut temu
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Ciekawe...
W. Czarzasty w jednej ze stacji TV tak s...
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny