Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja6 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Nominowany do „Nike” 2018 Jarosław Mikołajewski na spotkaniu autorskim

W Książnicy Zamojskiej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, odbędzie się spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim – poetą, pisarzem, eseistą, tłumaczem z języka włoskiego, autorem wielu znakomitych książek.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, 11 października 2018 r. Wstęp wolny.

Jarosław Mikołajewski w 2018 roku został nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”, za reportaż „Terremoto” o niewielkim włoskim miasteczku Nursja, zniszczonym przez trzęsienie ziemi w 2016 roku. Mikołajewski jest także laureatem wielu innych nagród literackich. W ostatnich latach ukazały się jego książki – „Wielki przypływ” i „Lampedusa” – poruszające problem uchodźców w Europie oraz najnowsze zbiory poezji. Pisze i tłumaczy również dla dzieci.

Urodził się w Warszawie w 1960 roku. W 2018 roku nominowany do Literackiej Nagrody Nike za reportaż „Terremoto”. Laureat nagród literackich: im. Kazimiery Iłłakowiczówny, św. Brata Alberta, Barbary Sadowskiej oraz Nagrody Nowej Okolicy Poetów. Od 1998 pracuje w „Gazecie Wyborczej”. Przełożył utwory m.in. Dantego, Petrarki, Michała Anioła, Leopardiego, Montalego. Z literatury dziecięcej tłumaczył: „Pinokia” Carla Collodiego i kilka opowiadań Gianniego Rodariego. Autor „Wielkiego przypływu” i „Lampedusy”- książek poruszających problem uchodźców. W 2018 roku ukazał się jego najnowszy tomik poezji „Basso continuo”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Zamość to nie...
E, Rafał! Jak już chwalisz się że wi...
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018