Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja23 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Zamość: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SOR

Szpital Papieski w Zamościu. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Od 21 grudnia aż do odwołania, świadczenia z zakresu nocnej opieki zdrowotnej są realizowane w nowej lokalizacji – w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

 • w warunkach ambulatoryjnych,
 • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
 • telefonicznie.

 

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

 • nagłego zachorowania;
 • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
 • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "mania" dnia 24 grudnia 2017 o godzinie 23:27:27 napisał:
  Ale, o co chodzi?
  R E K L A M A
 • "Ludek" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 4:53:33 napisał:
  Chodzi o to, że do tej pory nocna i świąteczna opieka była w szpitalu udzielana przez specjalnie dyżurujących lekarzy. Szpital obciął im stawki i zaproponował mniejszą obsadę na dyżurze. Lekarze solidarnie wypowiedzieli więc kontrakty, a dyrekcja przez 3 miesiące nie znalazła nowej obsady... Skutek jest taki, że wszyscy pacjenci teraz mają być przyjmowani na SOR (przy takiej samej obsadzie personelu). Nadchodzi armagedon - wielkie kolejki, nerwy, złorzeczenia, pretensje. Ktoś coś ewidentnie zawalił... Co na to NFZ???? Czy tak powinna wyglądać realizacja tego świadczenia w ramach kontraktu z pieniędzy podatników?
 • "magnar" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 9:01:21 napisał:
  W tym kraju trzeba mieć zdrowie by móc chorować....
 • "Zamościanin" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 10:37:34 napisał:
  Niestety zarządzający szpitalem traktują go jak przedsiębiorstwo. Liczą się małe koszty, wynik finansowy, miejsca w rankingach. Pacjent czuje się jak intruz, zło konieczne. Proszę porównać zarobki personelu "białego", medycznego z zarobkami pozostałych pracowników tzw. personelu "pomocniczego". Czy to są gorsi pracownicy, nie, tylko na innych stanowiskach. Wypijmy dzisiaj szczerze za zdrowie, abyśmy nie musieli trafić do tego, czy inhych szpitali. Zdrowych i spokojnych Świąt!!!
 • "ad111" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 14:30:47 napisał:
  Dla osłody proponuję wywiesić na poczekalni SOR dyplomiki z kolejnych sukcesów szpitala w rankingach, może to pomoże dotrwać chorym do leszych czasów...:(
 • "syntejziemi" dnia 25 grudnia 2017 o godzinie 22:01:22 napisał:
  Czy tutaj czasami nie chodzi o wypowiadanie klauzul opt-out, którymi strajkują lekarze w całej Polsce, a więc nie tylko w Zamościu? Swoją drogą o tej opiece mam mizerne zdanie. Byłem i to nie raz i za takie traktowanie to takiemu lekarzowi nie zapłaciłbym tego tysiąca złotych za nocke nigdy, nawet połowy tej kwoty. Przychodzisz, nikogo nie ma. Drzwi uchylone, pukasz - wychodzi przestraszona pielęgniarka. Rejestruje ciebie w 15 minut - w pokoju obok oglądają sobie jakiś film - śmiechy i chichy, ty zaś czekasz na lekarza, po 45 minutach przychodzi lekarz. Widzisz się z lekarzem może minutę lub dwie - lekarz wychodzi i chyba wraca spać, zostaje pielęgniarka. I za to mają dostawać ten tysiąc? Byłem kilka razy, raz czy dwa trafiłem na dobrego lekarza, który wysłuchał co się dzieję i zbadał. Innym razem byłem z bardzo wysokim ciśnieniem, żadne lekarstwa nie pomagały. Pojechałem, lekarz kazał pielęgniarce zmierzyć ciśnienie, było jeszcze wyższe niż w domu. Lekarz do mnie - "do domu i spać". No nic wróciłem, a na drugi dzień mam dalej takie same ciśnienie i idę do lekarza rodzinnego. Lekarz krzyczy na mnie, że co ja w nocy robiłem, że to zagrożenie życia i powinienem albo na SOR albo do nocnej opieki iść - byłem i mnie odesłał do domu. Usłyszałem, że to najwyraźniej "taki lekarz" był.... I co, może jeszcze podwyżkę młodemu lekarzowi stażyście dać?
 • "olo" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 19:51:26 napisał:
  Synutejziemi. Przyjmuj leki systematycznie i .... mniej spożywaj.
 • "do "olo"" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 22:22:38 napisał:
  Doktorek się znalazł. Obyś nie musiał być leczony przez takich niedouczonych lub lekceważących pacjenta lekarzy!
 • "Agnieszka" dnia 27 grudnia 2017 o godzinie 15:27:44 napisał:
  Niestety próbowałam skorzystać z nocnej opieki w Szpitalu Papieskim, wieczorem przed Wigilią, trudna sprawa, czekałam przez 2 godziny nikt do nas nie wyszedł. Czekali ludzie z małymi dziećmi, Pani z migotaniem przedsionków i kilka innych osób. Porażka. Po 2 godzinach zrezygnowałam i wróciłam do domu faszerować się lekami przeciwbólowymi. Na drugi dzień pojechałam do Starego Szpitala, też nocna i świąteczna opieka, i zaskoczenie kilka osób, pacjenci przyjmowani szybko i profesjonalnie, polecam. Jednak można !
 • "Dorota" dnia 28 grudnia 2017 o godzinie 11:00:54 napisał:
  Ja chciałam skorzystać kilka miesięcy temu z pomocy dyżurnego lekarza nocnego. Właśnie było to w nocy- obudziłam się z bardzo wysokim ciśnieniem i częstoskurczem napadowym, serce waliło jak szalone, do tego dołączył lęk przed niewiadomym- może umrę? Zadzwoniłam na numer nocny , zgłosiła się pani doktor. Powiedziałam jakie mam objawy, że leczę się od wielu lat na nadciśnienie, że systematycznie zażywam leki, wymieniłam jakie no i zapytałam co mam robić. Pani doktor spytała, a na którym boku pani spała?- na lewym-odparłam Na co pani doktor:nie śpi się na lewym boku! Jak pani dalej będzie się czuła źle to zapraszam do gabinetu. Dziękuję za poradę, dobranoc-powiedziałam po czym zażyłam lek natychmiastowo obniżający ciśnienie, ziołowy na uspokojenie lęku i po czasie wszystko wróciło do normy. I dalej śpię raz na lewym raz na prawym boku a i niekiedy plecami do góry. Wszystkim życzę zdrowia w Nowym Roku i nie bania się spać na lewym boku. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich i dla pani doktor, która udzieliła mi porady nocnej - zdrówka, zdrówka, zdrówka!
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jarek 27 minut temu
Dobry wywiad, i celne uwagi radnego. Po ...
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018