R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćDaniel Czubara22 sierpnia 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Zamość: Nikt nie chce kupić PKS

506 536, 25 złotych – tyle wynosiła cena wywoławcza za 93% udziałów spółki PKS Zamość. Nie znalazł się jednak ani jeden chętny by wyłożyć jakiekolwiek pieniądze za zamojskiego przewoźnika.

W związku z tym Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę o unieważnieniu przetargu. Przypomnijmy, że była to już druga próba sprzedaży udziałów PKS Zamość. 13 marca tego roku na sesji radni Sejmiku Województwa Lubelskiego wyrazili zgodę na zbycie przez Województwo Lubelskie udziałów PKS Sp. z o.o. w Zamościu.   Pierwszy raz władze województwa próbowały sprzedać spółkę na przełomie maja i czerwca tego roku. Druga próba miała miejsce w lipcu. Obie zakończyły się fiaskiem.

Obecnie zamojski PKS to przede wszystkim tabor pojazdów. Przypomnijmy, że teren dawnej bazy przewoźnika został sprzedany i aktualnie znajduje się w tym miejscu centrum handlowe HopStop. Podobny los spotkał dworzec autobusowy przy ulicy Hrubieszowskiej. Tam również znajduje się centrum handlowe i choć obiekt nadal pełni funkcję dworca, to właścicielem jego nie jest już PKS. Zamojski przewoźnik pełni rolę operatora dworca.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "?" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 8:31:50 napisał:
  Co na to radny Walewander?
  R E K L A M A
 • "Mu" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 8:59:31 napisał:
  Jedyną szansą na uratowanie PKSu jest zmałpowanie z Biłgoraja. Czyli miasto powinno przejąć logo i pracowników a tabor, że złomować i postarać się o dofinansowanie na zakup nowego. Nowym taborem powinny być nowe busy, które powinny przejąć trasy Zamość-Lublin, Zamość-Warszawa itp. Zdaję sobie, że to kosztowna operacja, ale prawda jest taka, że w tym mieście w takim tempie nie będzie niczego i nawet nie da się z niego wyjechać jak tak dalej pójdzie.
 • "Forest" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 9:54:57 napisał:
  do Mu Ale miasto Zamość nie jest właścicielem PKS Zamość, więc nie ma nic do tego.
 • "Mu" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 10:07:29 napisał:
  Do Forest wiem że w chwili obecnej miasto nie ma nic wspólnego z PKS-em i własnie dlatego powinno go przejąć.
 • "@" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 10:34:29 napisał:
  ale po co przejmowac trupa a trasy ww. są juz nabite przewoznikom sie coraz mnie oplaca , ktorzy regurlanie jezdza , tam sa juz grupowe zwolnienia, do kiedy to pociagnie, ktos cos wie ?
 • "ad111" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 15:58:52 napisał:
  Na trupie zarabiają tylko firmy pogrzebowe, resztę załatwia natura- rozkład i integracja ze wszechświatem...
 • "." dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 16:02:01 napisał:
  Nie rozumiem jednego - przecież PKS został dawno sprzedany, a raczej sprzedawany po kawałku. . Baza na sadowej, dworzec na gminnej, garaże. Niewiele tego majątku pozostało, tabor PKS kwalifikuje się do natychmiastowej wymiany itd.. Czy trasy które obsługuje PKS są aż tak atrakcyjne? Ilu jeszcze pracowników zatrudnia PKS? Kierowców, administracji, personel pomocniczy. W tym miejscu nasuwa się pytanie co dalej. Ale wszyscy znają tę odpowiedź.
 • "Marian" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 18:07:53 napisał:
  Autobusy zezłomować, to co zostanie spalić i zaorać. Ludziom dać stanowiska dyrektorów w ratuszu.
 • "." dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 20:13:06 napisał:
  czyli nawet i nie 100 % udziałów tylko 93 %. Rozumiem, że te 7 procent to złote akcje? Kto jest właścicielem tych 7 procent? Z kim potencjalny nabywca będzie dzielił władzę w spółce?
 • "Zmc" dnia 22 sierpnia 2017 o godzinie 23:14:14 napisał:
  Cytując klasyka "To już jest koniec nie ma już nic..." i "a miało być tak pieknie"
  R E K L A M A
 • "ad\sd" dnia 24 sierpnia 2017 o godzinie 18:57:14 napisał:
  Jeżeli leśniczy był przez kilka lat w Radzie Nadzorczej PKS Zamość to czego oczekujecie?. Nic się nie stało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!............................................

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny