Sport | Zamośćtekst nadesłany7 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Niewiele zabrakło do zwycięstwa

fot. Kazimierz CHMIEL
R E K L A M A    B O A R D

Sobotni mecz sąsiadów zza miedzy zapowiadał się jako emocjonujący i taki był w rzeczywistości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że realia nawet przerosły oczekiwania. Po pasjonującej i trzymającej w napięciu do ostatnich sekund walce Czuwaj Przemyśl okazał się lepszy od Padwy Zamość o jedno trafienie (28:27).

Obie drużyny doskonale się znają. Niemal w każdym okresie przygotowawczym Padwa i Czuwaj potykały się ze sobą, ale spotkania o stawkę jeszcze nie rozgrywały.

Zamościanie mogli na szali położyć swoje zaangażowanie, ducha walki i wsparcie wspaniałej publiczności. Zawodnicy Czuwaju z kolei to przede wszystkim doświadczenie wyniesione z długiej gry w pierwszej lidze i niesamowity spokój bez względu na to co dzieje się na parkiecie.

Ten spokój gościom mocno służył, zwłaszcza w końcówce spotkania. Przez zdecydowaną większość meczu wynik oscylował w okolicach remisu. Gospodarze uporczywie niwelowali różnicę bramkową, ale w decydującym momencie zabrakło kropki nad „i”.

Nie do przecenienia były interwencje bramkarza Czuwaju Adriana Szczepańca, który w drugiej połowie wybronił rzuty karne Tomasza i Szymona Fugielów, a także Pawła Puszkarskiego.

– Przy jednej bramce różnicy o wyniku decydują zazwyczaj detale. A to zgubiona piłka, a to niepotrzebny faul, a to zbyt szybko oddany rzut. Nie zmienia to faktu, że jestem z chłopców bardzo dumny. Przegraliśmy, ale pokazaliśmy serce do walki. Do wygranej nie zabrakło tak wiele – powiedział Marcin Czerwonka, trener zamojskiego beniaminka pierwszej ligi.

Po raz kolejny oddzielny akapit należy się publiczności w hali OSIR. Doping był niesamowity i nie ulega wątpliwości, że dzięki wsparciu trybun zawodnicy trenera Czerwonki otrzymują dodatkowy zastrzyk energii. Tym razem niewiele zabrakło do wygranej, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu.

W przyszły weekend zamościan czeka wyprawa do Radomia na mecz z KS Uniwersytetem.

MKS Padwa Zamość – Czuwaj Przemyśl 27:28 (13:14)

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Teterycz 7, T. Fugiel 7, Sz. Fugiel 4, Adamczuk 2, Mroczek 2, Gałaszkiewicz 2, Pomiankiewicz 2, Bigos 1, Puszkarski, Pieczykolan, Kłoda, Misalski.

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Biernat 6, Maciej Kubisztal 6, Kroczek 5, Kulka 5, Michał Kubisztal 2, Stołowski 2, Nowak 2, Kubik, Bajwoluk.

Sędziowali: Wojciech Bosak, Mirosław Hagdej (Sandomierz). Widzów: 790. Kary: Padwa – 10 min, Czuwaj – 10 min. Czerwona kartka: Jakub Kłoda (Padwa) – 28 min, za faul.

 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018