R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany7 października 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Niewiele zabrakło do zwycięstwa

fot. Kazimierz CHMIEL
R E K L A M A    B O A R D

Sobotni mecz sąsiadów zza miedzy zapowiadał się jako emocjonujący i taki był w rzeczywistości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że realia nawet przerosły oczekiwania. Po pasjonującej i trzymającej w napięciu do ostatnich sekund walce Czuwaj Przemyśl okazał się lepszy od Padwy Zamość o jedno trafienie (28:27).

Obie drużyny doskonale się znają. Niemal w każdym okresie przygotowawczym Padwa i Czuwaj potykały się ze sobą, ale spotkania o stawkę jeszcze nie rozgrywały.

Zamościanie mogli na szali położyć swoje zaangażowanie, ducha walki i wsparcie wspaniałej publiczności. Zawodnicy Czuwaju z kolei to przede wszystkim doświadczenie wyniesione z długiej gry w pierwszej lidze i niesamowity spokój bez względu na to co dzieje się na parkiecie.

Ten spokój gościom mocno służył, zwłaszcza w końcówce spotkania. Przez zdecydowaną większość meczu wynik oscylował w okolicach remisu. Gospodarze uporczywie niwelowali różnicę bramkową, ale w decydującym momencie zabrakło kropki nad „i”.

Nie do przecenienia były interwencje bramkarza Czuwaju Adriana Szczepańca, który w drugiej połowie wybronił rzuty karne Tomasza i Szymona Fugielów, a także Pawła Puszkarskiego.

– Przy jednej bramce różnicy o wyniku decydują zazwyczaj detale. A to zgubiona piłka, a to niepotrzebny faul, a to zbyt szybko oddany rzut. Nie zmienia to faktu, że jestem z chłopców bardzo dumny. Przegraliśmy, ale pokazaliśmy serce do walki. Do wygranej nie zabrakło tak wiele – powiedział Marcin Czerwonka, trener zamojskiego beniaminka pierwszej ligi.

Po raz kolejny oddzielny akapit należy się publiczności w hali OSIR. Doping był niesamowity i nie ulega wątpliwości, że dzięki wsparciu trybun zawodnicy trenera Czerwonki otrzymują dodatkowy zastrzyk energii. Tym razem niewiele zabrakło do wygranej, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu.

W przyszły weekend zamościan czeka wyprawa do Radomia na mecz z KS Uniwersytetem.

MKS Padwa Zamość – Czuwaj Przemyśl 27:28 (13:14)

Padwa: Bąk, Drabik, Wnuk – Teterycz 7, T. Fugiel 7, Sz. Fugiel 4, Adamczuk 2, Mroczek 2, Gałaszkiewicz 2, Pomiankiewicz 2, Bigos 1, Puszkarski, Pieczykolan, Kłoda, Misalski.

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Biernat 6, Maciej Kubisztal 6, Kroczek 5, Kulka 5, Michał Kubisztal 2, Stołowski 2, Nowak 2, Kubik, Bajwoluk.

Sędziowali: Wojciech Bosak, Mirosław Hagdej (Sandomierz). Widzów: 790. Kary: Padwa – 10 min, Czuwaj – 10 min. Czerwona kartka: Jakub Kłoda (Padwa) – 28 min, za faul.

 
Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny