R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara3 października 2017 FACEBOOK | 5156 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 56 komentarzy

Zamość: “Nie jesteśmy za aborcją! Jesteśmy za wolnym wyborem!”

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

To było główne hasło uczestniczek protestu pn. “Czarny Wtorek” zorganizowanego dziś (3.10) na Rynku Wielkim w Zamościu. Wybrzmiewały również: “Stop przemocy wobec kobiet”, “Myślę, czuję, decyduję”, “Martwa dziecka nie urodzę” i inne. W manifestacji udział wzięły osoby związane z KOD-em, lewicą, Nowoczesną, PO jak też osoby bezpartyjne, popierające głoszone na proteście hasła. Łącznie protest zgromadził ponad 50 osób. Zapraszamy do naszej relacji foto i video.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "POdPIS" dnia 3 października 2017 o godzinie 18:45:06 napisał:
  przecież każda z tych zdjęć, jedyne co może urodzić to klocka :-)))
  R E K L A M A
 • "Fredzia Phi-Phi" dnia 3 października 2017 o godzinie 18:59:09 napisał:
  √ Kartonowy protest grupki frustratów. √ Więcej kartonów niż protestujących. √ Protest przeciw zagrożeniom, które istnieją tylko w chorej wyobraźni protestujących. Tak to widzę :D
 • "ZMC" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:06:20 napisał:
  Pomijając tematykę protestu to pani Diana byłaby bardzo dobrym prezydentem Zamościa.
 • "Horn" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:14:58 napisał:
  Bardziej pasowałoby Mokry Wtorek. Widać, że te parasolki się przydały.
 • "Normals" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:34:34 napisał:
  Czarne czasy to były ponad wszelką wątpliwość za czerwonej komuny.Nigdy więcej komuny i powiązanej z nią ideologii.
 • "Mefisto" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:41:57 napisał:
  Cały czas te same twarze bez względu na to czego dotyczy protest. Czy to "Obrońcy" demokracji, macic, konstytucji, esbeków, znikoma frekwencja, na poziomie błędu statystycznego tylko ośmiesza całe przedsięwzięcie.
 • "do mefisto" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:48:25 napisał:
  faktycznie, jakby żywcem wzięci z niedzielnego spędu poparcia UE
 • "Piotrek" dnia 3 października 2017 o godzinie 19:53:53 napisał:
  Góra 20 osób. Z tym liczeniem to Pan redaktor ma chyba problem.
 • "Daniel Czubara" dnia 3 października 2017 o godzinie 20:00:17 napisał:
  @Piotrek policzyłem i wyszło ponad 50. W razie wątpliwości pytałem czy protestują, czy przyszli się poprzyglądać. Masz wątpliwości przyjdź następnym razem w roli komisji rewizyjnej. Ewentualnie przedzwoń do policji bo też byli i liczyli.
 • "max" dnia 3 października 2017 o godzinie 21:15:29 napisał:
  ŚMIECHU warte. Sami flustraci. NIC tym nie osiągną.
  R E K L A M A
 • "Sonia." dnia 3 października 2017 o godzinie 21:41:29 napisał:
  CO tam demokracja,niezależność sądów,Unia Europejska,prawa dla kobiet.W Zamościu chodzi się tylko na procesje a o prawach kobiet mówi proboszcz i ojciec dyrektor.
 • "." dnia 3 października 2017 o godzinie 21:43:19 napisał:
  A gdzie zdjęcie z drona? Z tego co zauważyłem, więcej było turystów w ogródkach pod parasolkami . Na tych zdjęciach doliczyłem się 12 -15 osób. i
 • "." dnia 3 października 2017 o godzinie 21:46:37 napisał:
  na filmie doliczyłem się 41 osób w tym dziennikarzy, trochę było tzw. gapiów, stojących na uboczy (tych też policzyłem.
 • "??" dnia 3 października 2017 o godzinie 21:56:22 napisał:
  na zdjęciach te same stare gęby z długimi pazurami, gdzie ta czterdziestka?
 • "flow" dnia 3 października 2017 o godzinie 21:57:06 napisał:
  Kiedyś ktoś mądry powiedział, że nie liczba wyznawców, a słuszność idei decyduje o jej zwycięstwie.
 • "Normals" dnia 3 października 2017 o godzinie 22:22:48 napisał:
  Nawet gdyby było 50 osób / w tym przypadku to chyba łącznie z tabliczkami / to, o czym to świadczy? i co legitymizuje?. Moim zdaniem część tych ludzi, szczególnie młodszych, którzy występują w każdym możliwym proteście bez względu na jego przesłanie w sposób iście celebrycki próbuje zaistnieć w świadomości publicznej traktując to, jako sposób promocji własnej osoby przed najbliższymi wyborami. Starsi notorycznie widywani przy podobnych okazjach aktywiści to często ci, którzy w czasach nieboszczki komuny byli w awangardzie, mieli swoje 5 minut z racji przynależności do jedynej słusznej partii. Teraz po zmianie ustrojowej mają poczucie dramatycznego obniżenia poczucia własnej wartości w związku z brakiem wpływu na wprowadzaną przez innych nową rzeczywistość ekonomiczno - społeczną. Ci ludzie wiedząc, że stać ich już tylko na "łabędzi śpiew" próbują się pokazać łudząc się mirażem, że jeszcze coś znaczą, że cokolwiek jeszcze może od nich zależeć.
 • "Horn" dnia 3 października 2017 o godzinie 22:33:00 napisał:
  Normalna sytuacja społeczno-polityczna, tylko odwrócone role. Przypomnijcie sobie, że gdy rządziła PO i realizowała swój program mieliśmy protesty rolników z Solidarności, czy marsze w obronie TV Trwam. Dziś u steru jest PiS i realizuje swój program. Rolnicza Solidarność i sympatycy toruńskiej stacji nie protestują bo rządzący dbają o ich interesy, za to odezwały się osoby, które elektoratem PiS nie są i raczej nie będą, bo ich poglądy się diametralnie różnią. Normalna rzecz w tzw. demokracji. Za kilkanaście lat może się to odmieni i znowu będziemy mieli marsze prawicy, a za jakieś 50 lat wrócimy do sytuacji jak dzisiaj. Zależnie kto będzie rządził a kto będzie w opozycji. Koło historii jest przewrotne.
 • "zmh" dnia 3 października 2017 o godzinie 23:27:35 napisał:
  Dobrze ze ryje widac.polowa to zjeby niedzielne snujace sie bezczynnie po sklepach.a tak wracajac do tematu to nuda.brak obowiazkow i suki cos szczekaja.bo co maja robic
 • "he" dnia 3 października 2017 o godzinie 23:39:26 napisał:
  ale marsz :D same kartony - ta co prowadziła by już większego głupka niż jest z siebie nie robiła, kilku pajacy i kartony - dobre he he he
 • "Jimy" dnia 3 października 2017 o godzinie 23:41:36 napisał:
  Ale to protestował Kod czy Kot ? Bo cos tak rozmazane ze doczytać nie można.
  R E K L A M A
 • "he" dnia 3 października 2017 o godzinie 23:49:25 napisał:
  ten marsz organizował chyba KOD - Komitet Obrony Dewiacji
 • ":D" dnia 4 października 2017 o godzinie 0:05:31 napisał:
  ale ona mądra cyt. "poznaje niektóre twarze" cały czas te same 10 osób na protestach kodeiny a ona dopiero zaczyna poznawać ich twarze buhaha !
 • "ojj" dnia 4 października 2017 o godzinie 0:08:54 napisał:
  Niebo zapłakało nad ich glupotą
 • "hmmm" dnia 4 października 2017 o godzinie 0:14:09 napisał:
  prawie sami seniorzy, po co baba po menopauzie kłuci się o aborcje?
 • "John Doe" dnia 4 października 2017 o godzinie 7:09:30 napisał:
  Kilka dni temu czytałem felieton Pana Daniela Czubary o rozbitej i słabej opozycji. Dzisiaj widzę nadzieję, rodzi się na naszych oczach prawdziwa liderka (Diana Sawicka) i może namieszać w walce o fotel prezydenta Zamościa. Za rok wspomnicie mój post.
 • "Zamościanin" dnia 4 października 2017 o godzinie 7:54:59 napisał:
  Czekam na manifestacja na Rynku Wielkim poparcia pis w taką pogodę .Na pewno będą tłumy .Chyba że posłowie pis zorganizują autobusy jak na Trampa .
 • "Darek" dnia 4 października 2017 o godzinie 8:20:50 napisał:
  Brawo dziewczyny! Jeszcze Polska nie zginęła!
 • "olek" dnia 4 października 2017 o godzinie 8:30:35 napisał:
  Raczej brawo babcie i dziadziowie!
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 8:46:33 napisał:
  O których dziewczynch piszesz ? O tej w niebieskiej czapeczce ?
 • "Do Jimy" dnia 4 października 2017 o godzinie 8:49:48 napisał:
  Ja już nie wiem,kto był organizatorem czy KOD, czy KOT, w każdym razie ten od KOD-u z długim chwostem na potylicy rodzinnie związany z nazwiskiem Kot. A widzieliście jak tej babie oczy się świecą? Aż strach pomyśleć, kto to wszystko sponsorował, producenci latarek, czy ki diabeł?A oni wszyscy, ci miotacze (od miotania się po Rynku) podobno dążą do karania wszystkich, którzy ich krytykują. Ciekawe, czy będą skandować- Aborcja dla krytyków! Aborcja dla krytyki! Wyabortować krytyków! To powiedzenie pani blondynki, że: Nie jesteśmy za aborcją, jesteśmy za wolnym wyborem to brzmi mniej więcej tak: chcesz babo pozbyć się płodu, czyli go zabić to se rób co chcesz,wiemy, że to jest unicestwienie ludzkiego życia, ale my wiedząc, że to jest grzech wołający o pomstę do nieba mimo wszystko umywamy rączki,jesteśmy za a nawet przeciw, nie chcemy, ale musiemy.
  R E K L A M A
 • "?" dnia 4 października 2017 o godzinie 9:16:34 napisał:
  Czytam te komentarze i myślę że jesteśmy zasciankiem i tyle w temacie
 • "ziuta lat 70" dnia 4 października 2017 o godzinie 9:23:58 napisał:
  Moja cipka- Moja sprawa!
 • "Brawo" dnia 4 października 2017 o godzinie 9:47:36 napisał:
  Brawo dla odważnych i myślących.Poraża mnie wulgaryzm i brak kultury większości komentarzy.Chyba elita tego miasta faktycznie wyjechała.
 • "Adrian" dnia 4 października 2017 o godzinie 9:58:44 napisał:
  Nie zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że były tam te same gęby, ponieważ nie zauważyłem radnego Nizioła a ten to jest wszędzie i zawsze
 • "Franz" dnia 4 października 2017 o godzinie 10:17:34 napisał:
  Niżej to nie można już upaść .
 • "hmmm" dnia 4 października 2017 o godzinie 10:20:53 napisał:
  co to za marsz ? same stare gady dopominające sie o aborcje - to jakieś nie porozumienie, w doopie im się poprzewracało bo głowy to już raczej od dawna nie używają !!!
 • "do tej pani z foty" dnia 4 października 2017 o godzinie 10:26:30 napisał:
  Szarpałby jak hydraulik francuza.
 • "por.zUbek" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:17:32 napisał:
  W radiowych wiadomościach usłyszałem wypowiedź uczestniczki wtorkowego "sabatu" babci/emerytki. Zapytana: co Pani tu robi, o co walczy?, po chwili zastanowienia z pełnym przekonaniem odpowiedziała: o wolność wyboru dla wnuczki (!) Ciekawe o jaki wybór chodziło? Wyskrobie /nie wyskrobie? i co na to wnuczka?!! A u nas - gratuluję ekwilibrystyki intelektualnej autorowi hasła "kobieta to nie inkubator". Natura nie wymyśliła niczego lepszego od macicy, a od myślenia jest mózg... Co do autopromocji przedwyborczej widocznej w komentarzach: szanse na prezydenturę to ta Pani ma taką jak N.Rysiek.. Patrzyłem z dezaprobatą ale i z sympatią na aktywność tej Pani. Mamy wszak wolność i demokrację, a niech tam głosi w co wierzy, ja nie muszę w to samo. Teraz.. cóż delikatnie mówiąc straciłem szacunek do tej osoby. Grzesio "Biały Kieł", jak Kasandra opozycji, bredził coś ostatnio o czarnych scenariuszach i jak widać kadry są zwarte i gotowe zdobywać choćby radiostację w Gliwicach.. Proponuję: zbierzcie się w nowoczesne świeckie tradycyjne "helołin" będzie chociaż zabawnie... Niektórzy nie muszą się nawet przebierać. Bareja ma ubaw.
 • "buuu !!!" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:47:29 napisał:
  jaka idea taki marsz, kilku dziadków, parę babek a w roli głównej w znacznej przewadze kartony :D ten marsz to jakaś kpina i istne pajacykowo...
 • "szol" dnia 4 października 2017 o godzinie 11:53:21 napisał:
  no i temat spadł z pierwszej strony...
  R E K L A M A
 • "xyz" dnia 4 października 2017 o godzinie 12:52:47 napisał:
  Po to mamy demokrację by można było demonstrować Po tych wszystkich komentarzach widać kto mieszka w Zamościu Kupili was za 500 zł i zadowoleni Zaścianek !!!!
 • "ło" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:28:20 napisał:
  kupił to chyba ciebie soros, ja nie biorę 500 +, nie oceniaj ludzi po sobie, nie myśl że wszystkich można tak łatwo kupić jak ciebie...
 • "por.zUbek" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:49:49 napisał:
  "xyz" to żeś wytoczył..Ja np 500+ nie biorę. Co do zaścianka to jestem dumny, że moja rodzina mieszka w Zamościu od wielu pokoleń, w przeciwieństwie być może do wielu "nowych zamościan", nowoczesnych czy zakodowanych... W jednym zgodzę się z Tobą - mamy demokrację! Każdy może zorganizować lokalną miesięcznicę czy sabat, do woli ! Tylko jak to się ma do oficjalnej linii "totalnej opozycji"..?
 • "ło" dnia 4 października 2017 o godzinie 14:57:21 napisał:
  dianka sie wnerwia bo szuka wyborców a to nie ma, kartony głosu nie mają.
 • "Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 15:02:41 napisał:
  ta z warkoczem jest .. .taka nowoczesna
 • "do Anonim" dnia 4 października 2017 o godzinie 15:08:46 napisał:
  "TA" z warkoczem jakby trochę schudła to by se fajnego chłopaka znalazła :D
 • "por.zUbek" dnia 4 października 2017 o godzinie 15:12:13 napisał:
  Cóż, ciężko zaistnieć w polityce z hasłem w stylu: "martwa dziecka nie urodzę"...
 • "i" dnia 4 października 2017 o godzinie 15:28:38 napisał:
  Ciekawa jestem kto te hasła wyprodukował?, do kogo należy ta radosna twórczość bo porwała tłumy :D
 • "cyc" dnia 4 października 2017 o godzinie 15:58:56 napisał:
  Hasło typu (co, do czego?) - "Jeszcze Pol(s)ka nie zginęła" - to że Pol(s)ka nie zginęła to nie dianki zasługi, gdyby wszyscy byli tacy nowocześni jak dianka to byśmy już dawno przepadli.
 • "Thomas" dnia 4 października 2017 o godzinie 17:37:55 napisał:
  To tak jak powiedział Szwejk: ten pies jest brzydki, że aż ładny. aborcja, jest zła czy jest złem ale jesteśmy za nią.
  R E K L A M A
 • "Ela" dnia 4 października 2017 o godzinie 23:13:39 napisał:
  Tym śmiesznym ludziom urządzającym jakieś bezsensowne wiece dedykuję złotą myśl zaczerpniętą z powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie": Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
 • "Thomas" dnia 5 października 2017 o godzinie 2:06:38 napisał:
  Czy była mowa o invitro, czy były kartony z napisami tak dla invitro.
 • "STYX" dnia 7 października 2017 o godzinie 13:57:14 napisał:
  Szacuneczek dla uczestników, podziękowania dla Kazka za oprawę muzyczną.
 • "Thomas" dnia 8 października 2017 o godzinie 12:32:41 napisał:
  Tłumy :) https://wiadomosci.wp.pl/tlumy-na-akcji-rozaniec-do-granic-6174507360138881g
 • "z_boku" dnia 8 października 2017 o godzinie 13:49:28 napisał:
  @"Thomas" - no właśnie, taka wielka akcja modlitewna,a na Roztoczu nic na ten temat nie piszą. Pewnie lewacy....
 • "Anonim" dnia 8 października 2017 o godzinie 16:18:40 napisał:
  nie pewnie ale na pewno

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny