R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara8 czerwca 2018 FACEBOOK | 4438 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy ()

Zamość: Nie chcą, by radni pracowali w spółkach miejskich

Źródło: Zamość - nasz wspólny dom
R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie “Zamość – nasz wspólny dom” zwróciło się do parlamentarzystów z wnioskiem o zmianę ustawy o samorządzie gminnym. Chcą mianowicie zmian w taki sposób, aby w spółkach podległych miastu nie zasiadali radni oraz ich małżonkowie.

Główny zarzut polega na tym, że istnieje konflikt interesów: radni powinni skutecznie kontrolować spółki miejskie z ich zarządami, gdy tymczasem podlegają im służbowo pracując w tych spółkach na stanowiskach.- tłumaczy Łukasz Kwiatkowski z zarządu stowarzyszenia.

Wniosek rozesłali do posłów z okręgu wyborczego Zamość- Chełm – Biała Podlaska.

Poniżej publikujemy treść wniosku stowarzyszenia do posłów.

Szanowny Panie Pośle,

 

Stowarzyszenie „ Zamość- nasz wspólny dom” w trosce o dobro naszego Miasta chciałoby zwrócić Pańską uwagę na funkcjonującą w Zamościu od wielu lat praktykę polegająca na zasiadania Radnych w spółkach miejskich/ komunalnych.

Jesteśmy głęboko przekonani o konieczności dokonania zmian w Ustawie o samorządzie gminnym, w taki sposób, aby w spółkach podległych Miastu nie zasiadali Radni oraz ich małżonkowie.

Nie ulega wątpliwości, że obecnie dochodzi na tym tle do swoistego konfliktu interesów. Zadaniem Radnych powinno być, między innymi, skutecznie kontrolowanie spółek miejskich oraz ich zarządów. Tymczasem Radni podlegają spółkom miejskim/ komunalnym służbowo, pracując w tych spółkach na stanowiskach kierowniczych.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Posła o podjęcie działań mających na celu dokonanie stosownych zmian w Ustawie o samorządzie gminnym.

 

Z poważaniem,

za Stowarzyszenie

Zamość- nasz wspólny dom”

Diana Sawicka

Łukasz Kwiatkowski

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny