Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara8 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Zamość: Nie chcą, by radni pracowali w spółkach miejskich

Źródło: Zamość - nasz wspólny dom
R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom” zwróciło się do parlamentarzystów z wnioskiem o zmianę ustawy o samorządzie gminnym. Chcą mianowicie zmian w taki sposób, aby w spółkach podległych miastu nie zasiadali radni oraz ich małżonkowie.

Główny zarzut polega na tym, że istnieje konflikt interesów: radni powinni skutecznie kontrolować spółki miejskie z ich zarządami, gdy tymczasem podlegają im służbowo pracując w tych spółkach na stanowiskach.- tłumaczy Łukasz Kwiatkowski z zarządu stowarzyszenia.

Wniosek rozesłali do posłów z okręgu wyborczego Zamość- Chełm – Biała Podlaska.

Poniżej publikujemy treść wniosku stowarzyszenia do posłów.

Szanowny Panie Pośle,

 

Stowarzyszenie „ Zamość- nasz wspólny dom” w trosce o dobro naszego Miasta chciałoby zwrócić Pańską uwagę na funkcjonującą w Zamościu od wielu lat praktykę polegająca na zasiadania Radnych w spółkach miejskich/ komunalnych.

Jesteśmy głęboko przekonani o konieczności dokonania zmian w Ustawie o samorządzie gminnym, w taki sposób, aby w spółkach podległych Miastu nie zasiadali Radni oraz ich małżonkowie.

Nie ulega wątpliwości, że obecnie dochodzi na tym tle do swoistego konfliktu interesów. Zadaniem Radnych powinno być, między innymi, skutecznie kontrolowanie spółek miejskich oraz ich zarządów. Tymczasem Radni podlegają spółkom miejskim/ komunalnym służbowo, pracując w tych spółkach na stanowiskach kierowniczych.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Posła o podjęcie działań mających na celu dokonanie stosownych zmian w Ustawie o samorządzie gminnym.

 

Z poważaniem,

za Stowarzyszenie

Zamość- nasz wspólny dom”

Diana Sawicka

Łukasz Kwiatkowski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Radek" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 9:29:48 napisał:
  Pewnie że słuszny wniosek.
  R E K L A M A
 • "aspirant" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 10:03:45 napisał:
  łojjj zaboli...
 • "foch" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 13:20:38 napisał:
  Czy Pan Piotr Małysz nie został zatrudniony do społki miejskiej za kadencji Andrzeja Wnuka? w pismo chwalące pod kórym podpisał sie prezes PGK można przeczytać jakie sa jego nadzwyczjne zdolnosci. Radni powinny powinni podjąc odpowiednią uchwałe
  • "Radek" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 13:42:06 napisał:
   A radny Godzisz czasem nie pracuje w PGK?
 • ":)" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 13:53:44 napisał:
  A czy radny Z. nie miał umowy w OIK?
 • "k" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 14:55:32 napisał:
  Radnemu powinno wystarczyć zaufanie jakim został obdarzony przez wyborcę do pełnienia tej funkcji. Wówczas nie byłoby tak byle jak. W całości popieram pomysł Stowarzyszenia Zamość-nasz wspólny dom.
 • "Thomas" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 16:53:48 napisał:
  Ja również popieram tę inicjatywę. Tylko jak w praktyce ma to wyglądać zwłaszcza z tymi którzy pracują?
  • "k" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 20:52:16 napisał:
   Na czas pracy rady uczestnicy są urlopowani.
  • "Thomas" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 23:15:04 napisał:
   Ale nie to się akurat pytałem...
 • "Thomas" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 23:18:13 napisał:
  Ale nie o to się akurat pytałem... Czyli jest to test dla lewicy.
  • "Thomas" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 23:19:37 napisał:
   Ale w Radzie Miasta
 • "Thomas" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 23:25:33 napisał:
  Rozwiązaniem postulatu Diany Sawickiej jest honorowe wyjście z twarzą.
 • "observer" dnia 9 czerwca 2018 o godzinie 19:58:20 napisał:
  temat tz. chwytliwy, zwłaszcza w obliczu kampanii wyborczej. Ale - wg mnie - są dwa zagadnienia: po pierwsze, pokażcie, kto utrzyma się z diety radnego (chyba że ma np. 8 dzieci i dostaje słynne 500+); po drugie - owszem, RM ma w swoim zakresie też funkcje kontrolne, ale nie przede wszystkim. Jeżeli funkcje RM będziemy rozumieli jako tylko przyp.... anie włodarzom miasta (aktualnie sprawującym funkcję - bo problem nie dotyczy tylko obecnej RM i Prezydenta A.Wnuka) - to chyba ktoś musi nosić czapeczkę w upały.
 • "osiedlowa panda" dnia 9 czerwca 2018 o godzinie 23:47:49 napisał:
  Wywalić z roboty radnego N. przeceż szkoła to miejska firma ! Niee, nie jego zostawcie! Czytałem na tu portalu ,że on na L4 często więc nie ma konfliktu interesów, tylko dzieci żal.. Z ciekawości zapytam naiwnie: Jak zdrówko?
  R E K L A M A
  • "k" dnia 11 czerwca 2018 o godzinie 8:20:33 napisał:
   Jak radnego N nie ma w szkole dzieci się cieszą.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat