Sport | Zamośćtekst nadesłany3 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Nerwy na własne życzenie

R E K L A M A    B O A R D

Znakiem rozpoznawczym szczypiornistów MKS Padwa Zamość są sportowe dreszczowce, które doprowadzają kibiców do rozstroju nerwowego. W ostatnich spotkaniach zamojska publiczność trochę od tego odwykła, ale w sobotnim starciu z KSSPR Końskie (22:21) wszystko wróciło do normy.

Ekipę z Końskich tworzą jedni z najbardziej doświadczonych zawodników w całej lidze. Trener Robert Napierała ma do dyspozycji skład grający ze sobą od dłuższego czasu i to wzajemne zrozumienie widać było na parkiecie. „Konie” zagrały bardzo solidnie i, co najważniejsze, konsekwentnie do samego niemal końca.

Sobotni mecz zapowiadał się na bardzo trudny i taki był w rzeczywistości. Obie drużyny zagrały bardzo twardo w obronie czego efektem był dość niski, jak na ligowe standardy wynik.

Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje lepsze i gorsze momenty. Gdy popatrzymy na spotkanie całościowo to inicjatywa należała do gospodarzy, których ataki były napędzane przez żywiołowo dopingującą publiczność. Wsparcie trybun było pomocne zwłaszcza po zmianie stron. Miejscowym momentami sprzyjało też szczęście, zwłaszcza po rzutach Łukasza Szymańskiego. W kilku przypadkach piłka znajdowała drogę do koneckiej bramki w zupełnie nieprawdopodobnych okolicznościach.

W 50 min Padwa po rzucie Grzegorza Mroczka wyszła na trzy bramki przewagi (18:15) i taki dystans utrzymywał się przez dziewięć kolejnych minut (22:19). Wówczas jednak gospodarzom przytrafił się niewytłumaczalny przestój.

Zamiast grać spokojnie do końca, niepotrzebnie goniliśmy pod bramkę rywali i oddawaliśmy rzuty z zupełnie nieprzygotowanych pozycji. Tak doświadczona drużyna jak KSSPR natychmiast to wykorzystała – mówi Marcin Czerwonka, trener Padwy.

W niespełna 120 sekund „Konie” rzuciły dwa gole i co więcej, w ostatniej akcji meczu wywalczyły rzut karny. Do piłki podszedł dobrze spisujący się tego dnia Tomasz Napierała, ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem żółto-czerwonych Karolem Drabikiem. Po tej interwencji hala OSiR Zamość wręcz zatrzęsła się w posadach.

Trzy punkty zdobyte w sobotę to bez wątpienia jeden z najcenniejszych skalpów beniaminka pierwszej ligi w rundzie rewanżowej. Za dwa tygodnie do Zamościa przyjedzie spadkowicz z PGNIG Superligi, KPR Legionowo.

MKS PADWA ZAMOŚĆ – KSSPR KOŃSKIE 22:21 (11:9)
Padwa: Drabik, W. Wnuk, Bąk – Szymański 7, Sz. Fugiel 4, Gałaszkiewicz 4, Puszkarski 4, Adamczuk 2, Mroczek 1, Kłoda, Misalski, Sałach, Bigos, Pomiankiewicz, Radwański, Samoszczuk.

Końskie: Szot, P. Wnuk – T. Napierała 8, Matyjasik 4, Pilarski 3, Janus 2, Woś 1, Maleszak 1, Wolski 1, Gasin 1, Słonicki.

Sędziowali: Maciej Karwowski, Mirosław Kowalski (Przemyśl). Widzów: 800. Kary: Padwa – 4 min, Końskie – 4 min.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018