Flesz | Zamośćtekst nadesłany28 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy

Zamość: Nalepki, bezpłatne parkowanie i jazda buspasem

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Urząd Miasta Zamość informuję, że w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2018 roku zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, oraz obowiązkiem oznaczenia pojazdów napędzanych:

 • elektrycznie (EE)
 • wodorowo (H)
 • sprężonym gazem ziemnym (CNG)
 • skroplonym gazem ziemnym (LNG)

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta, Wydziałem odpowiedzialnym za wydawanie nalepek dla takich pojazdów jest Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów Urzędu Miasta Zamość mieszczący się w Zamościu przy ulicy Partyzantów 3.

Nalepki wydawane są od ręki, nieodpłatnie, właścicielowi pojazdu po złożeniu wniosku.

Zgodnie z ustawą o elektromobilności nalepki dla aut elektrycznych – z wielkimi literami EE przysługują jedynie samochodom w 100% elektrycznym. Nie mogą one mieć wobec tego zamontowanego silnika spalinowego, nawet jeżeli używają go jedynie do ładowania baterii, a nie napędu albo tylko aby pokonać niewielki dystans.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowca samochodu elektrycznego ma prawo do bezpłatnego parkowania w strefach płatnego parkowania wyznaczonych na drogach publicznych, oraz do poruszania się buspasami na terenie całego Kraju.

Wzory nalepek dla pojazdów napędzanych:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL." dnia 28 lipca 2018 o godzinie 6:46:39 napisał:
  A dlaczego pominięto pojazdy napędzane owsem?
  R E K L A M A
  • "Ekolog" dnia 28 lipca 2018 o godzinie 7:55:55 napisał:
   Ponieważ nie są one ekologiczne. Wydalają sporą ilość dwutlenku węgla. Nawet wtedy, kiedy są zaparkowane.
 • "serdeczna" dnia 28 lipca 2018 o godzinie 22:00:17 napisał:
  Buspasami w Zamościu pojadą "ekologiczne" auta na prąd z "ekologicznej" spalarni w Szopinku!
  • "z_boku" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 13:51:16 napisał:
   To w Zamościu są "buspasy"?
 • "brzydal" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:21:43 napisał:
  Jak samochód ma kółka to możesz pojechać tam gdzie są buspasy np. do Lublina, WAWy i tam już ma to sens, w Zamościu tylko odbierasz nalepkę i stoisz w tym samym korku co autobusy...
  • "z_boku" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:31:01 napisał:
   Możesz też zaparkować za darmo i to jest jak najbardziej do wykonania w Zamościu :)
  • "ropniak" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:55:23 napisał:
   ja parkuje za darmo i bez tych kolorowych naklejek
  • "ropniak" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:57:30 napisał:
   a właściwie to nie za darmo, bo ropa kosztuje, ale prąd chyba też??
 • "Biedaczek" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 16:39:39 napisał:
  Coś mi się zdaje że nasi radni nie mają samochodów elektrycznych a mimo to mogą bezpłatnie parkować na Starówce . Ale z drugiej strony nie ma co się dziwić bo to biedni ludzie , którym często nie wystarcza do pierwszego. Wystarczy poczytać zeznanie majątkowe za 2017 r . radnego Jerzego Nizioła. - nic tylko współczuć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman 23 minuty temu
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam 34 minuty temu
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018