Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja22 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie skargi Szpitala [FOTO][VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek 20.08.2018r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargi Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu z dnia 24 lipca 2018r. znak: DR.0612.29.08041.2018 na Uchwałę Nr XLII/529/2018 Rady Miasta Zamość z dnia 25 czerwca 2018r. w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Zamość w roku 2018.

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu ma zastrzeżenia co do rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Zamość. Apteka na terenie szpitala pracowała do tej pory w dni robocze do godziny 21:00 i w niedziele do godziny 20:00. Zgodziła się na skrócenia czasu pracy do godziny 20:00, nie wyraziła jednak zgody na zawieszenie pracy w niedziele, święta i dni wolne.

Warunek ograniczenia pracy aptek postawiony został przez Aptekę Vitamed, która zgodziła się podjąć roli apteki dyżurnej, co jest związane z dodatkowymi obowiązkami i kosztami.

Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Okręgową Radę Aptekarską. Miasto Zamość zwróciło się też do wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego o opinię. Z opinii tej wynika że apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego, a tym samym ustawodawca pozwala na administrowanie aptek w zakresie czasu pracy.

Szpital miał możliwość zwrócić się do Rady Miasta Zamość z wnioskiem o usunięcie naruszenie prawa, jednak nie skorzystał z tej możliwości kierując sprawę bezpośrednio do sądu administracyjnego. Teraz decyzję co do uchwały podejmie sąd. Orzeczenie to będzie stanowić podstawę do przygotowania uchwał w latach kolejnych.

Rada Miasta większością głosów podjęła decyzję o przekazaniu skargi do sądu administracyjnego. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO z sesji Rady Miasta.

O uchwale pisaliśmy TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat