nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja22 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie skargi Szpitala [FOTO][VIDEO]

W poniedziałek 20.08.2018r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargi Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu z dnia 24 lipca 2018r. znak: DR.0612.29.08041.2018 na Uchwałę Nr XLII/529/2018 Rady Miasta Zamość z dnia 25 czerwca 2018r. w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Zamość w roku 2018.

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu ma zastrzeżenia co do rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Zamość. Apteka na terenie szpitala pracowała do tej pory w dni robocze do godziny 21:00 i w niedziele do godziny 20:00. Zgodziła się na skrócenia czasu pracy do godziny 20:00, nie wyraziła jednak zgody na zawieszenie pracy w niedziele, święta i dni wolne.

Warunek ograniczenia pracy aptek postawiony został przez Aptekę Vitamed, która zgodziła się podjąć roli apteki dyżurnej, co jest związane z dodatkowymi obowiązkami i kosztami.

Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Okręgową Radę Aptekarską. Miasto Zamość zwróciło się też do wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego o opinię. Z opinii tej wynika że apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego, a tym samym ustawodawca pozwala na administrowanie aptek w zakresie czasu pracy.

Szpital miał możliwość zwrócić się do Rady Miasta Zamość z wnioskiem o usunięcie naruszenie prawa, jednak nie skorzystał z tej możliwości kierując sprawę bezpośrednio do sądu administracyjnego. Teraz decyzję co do uchwały podejmie sąd. Orzeczenie to będzie stanowić podstawę do przygotowania uchwał w latach kolejnych.

Rada Miasta większością głosów podjęła decyzję o przekazaniu skargi do sądu administracyjnego. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO z sesji Rady Miasta.

O uchwale pisaliśmy TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama