nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Edukacja | ZamośćRedakcja24 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Zamość: „Mundurówka” zbroi się

Fot. roztocze.net

Repliki karabinka AK-47 czyli popularnego „kałasznikowa”, łopatki piechoty, broń pneumatyczną, kamizelki taktyczne, hełmy, czy busole i okulary ochronne – to wszystko zakupiło LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego dzięki wsparciu z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zamojska „mundurówka” jako jedyna szkołą w Zamościu bierze udział w „Pilotażowym programie wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”. W ramach tego programu placówka otrzymała od MON 20 tysięcy złotych na zakup wyposażenia uczniów do szkolenia wojskowego.

Z pozyskanych od Ministerstwa Obrony Narodowej Funduszy zakupiliśmy m.in. przybory do walki wręcz, repliki ASG popularnego karabinka AK-47, czyli „kałacha”, kamizelki taktyczne, hełmy, busole, łopatki piechoty, broń pneumatyczną, okulary ochronne, opaski uciskowe, zestawy ratownictwa medycznego KPP do udzielania pierwszej pomocy, czy nosze pachtowe, albo radiotelefon pozwalający na pracę przy każdej pogodzie. – wylicza podkom. Bogdan Łopuszyński, wicedyrektor LO CSM Zamość ds. edukacji mundurowych.

Dziś w „mundurówce” odbyła się prezentacja sprzętu dla uczniów klas wojskowych pozyskanego ze wsparcia resortu obrony.

Jesteśmy pewni, że dzięki pracy na tym sprzęcie młodzież będzie miała zdecydowanie lepsze warunki do poznawania i szkolenia się np. z taktyki, czy też podstaw obsługi broni, co zaprocentuje gdy ktoś z nich będzie chciał robić karierę w wojsku. W przyszłości planuje zacieśnić współpracę z 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej, a szczególnie zamojskim 25 batalionem lekkiej piechoty. – mówi Irmina Szady-Czubara, dyrektor zamojskiej „mundurówki”.

 „Pilotażowy program wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych” to przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które ma na celu certyfikację szkół prowadzących klasy wojskowe. Zamojska “munudrówka” jest jedną z 5 szkół w województwie lubelskim i jedyną w Zamościu, która została zakwalifikowana do programu resortu obrony.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskują: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON. 

Ponadto po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział  w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową  i możliwością podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich otrzymają preferencyjne warunki przyjęcia na te uczelnie.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "wilk" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:22:32 napisał:
  Fajna szkoła. Szkoda, że jak chodziłem do liceum, to takiej szkoły średniej nie było.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:55:37 napisał:
  I poco to wszystko, szkoda pieniędzy, należy dążyć do pokoju a nie wojnę wśród młodzieży propagować.
 • "Zmech" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:49:58 napisał:
  Nie ma czegoś takiego jak akms-47 ani ak-47. Armia rosyjska nie przyjęła takiego nazewnictwa
 • "ZMC" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 20:03:40 napisał:
  Szkoda, że nie można drugi raz pójść do liceum. Fajnie byłoby z takiej broni postrzelać.
 • "Horn" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 20:10:54 napisał:
  To przy tej szkole działa "Strzelec"?
 • "rodzic" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 21:32:41 napisał:
  Ile punktów musi mieć dziecko by się dostać do takiej szkoły?
 • "wp" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 21:09:55 napisał:
  niech dziecko samo zainteresuje, ale jak ma przez cały rok zwolnienie lekarskie z WF i okulary na nosie to lepiej niech idzie do ciastkarni

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama