R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany30 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Multiliga 2018

Fot. UKS Orka Zamość

W sobotę 27 stycznia na lubelskiej pływalni Aqua rozegrano pierwsze w tym roku zawody pływackie. Zawody były rozgrywane w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 10-12 lat i Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open-13 lat i więcej.

W obu przypadkach były to pierwsze rundy rozpoczynające całoroczną rywalizację klubów województwa lubelskiego. Z uwagi na warunki( pływalnia 10 torowa) tylko w Lublinie można przeprowadzić te zawody jednocześnie, funkcjonują one pod wspólną nazwą Multiliga. Koniec stycznia okazał się dość trudnym terminem dla wszystkich-rozpoczynające się ferie zimowe, bale gimnazjalne, bale maturalne, ale największym problemem okazała się duża absencja spowodowana chorobami. Wielu zawodników było tuż po chorobie, w trakcie choroby lub tuż przed chorobą! Niestety kalendarz imprez zatwierdzony został już jesienią, poza tym jest on zsynchronizowany z kalendarzem imprez centralnych więc zmiana nie wchodziła w grę.

Zawodnicy Orki w Lublinie wystąpili ostatecznie w sile 36 zawodniczek i zawodników. W młodszej lidze Orka uplasowała się na miejscu 6 wśród 16 sklasyfikowanych klubów. Indywidualnie najwyżej uplasowała się 11 letnia Iza Kropornicka w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajmując miejsce 2. Aleksandra Szaluś była 7 a Zuzanna Gwozda 8 w wyścigu na 50 m stylem klasycznym-obie 12 lat. Na tym samym dystansie w konkurencji chłopców 12 letnich- 6 był Mateusz Abraszek. Na 200 m stylem grzbietowym 9 była Iza Naklicka, 10 Aleksandra Szaluś a 11 Anna Biczak. Na 100 m stylem grzbietowym 10 miejsce zajęła Natalia Hauzner-11 lat. 6 miejsce na 200 grzbietowym wywalczył Piotr Abraszek. 6 miejsce zajęła sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym w skłdzie: Dziura Michał, Dziura Kacper, Magryta Michał i Krzysztof Charkot. Sztafeta mieszana 12 latków 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Szaluś Aleksandra i Pęk Kacper zajęła miejsce 4.

W lidze open nieco starsi koledzy i koleżanki wypadli jeszcze lepiej plasując się na wysokim 3 miejscu wśród 17 klubów z całego województwa. Rywalizację starszych mocnym akcentem rozpoczęła Julia Malinoś, która czasem 27,57 ustanowiła swoją ,,życiówkę”, poprawiła rekordy klubu 14 i 15 latek należące od 2007 roku do Marceliny Radlińskiej (27.65) i wygrała sprinterską konkurencję 50 m stylem dowolnym kobiet. 5 miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Katarzyna Szuper. W konkurencji mężczyzn na 50 m stylem dowolnym 8 był Mateusz Łukaszczyk. Na 100 m stylem klasycznym 4 była Klaudia Malec a 7 Julia Bednarz. Mateusz Łukaszczyk zajął 4 a Rafał Chyrchała 10 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Wysoką 3 lokatę wywalczyła na sprinterskim dystansie w stylu motylkowym Katarzyna Szuper, 7 w tej konkurencji była Klaudia Wróblewska. Julia Malinoś wywalczyła 5 lokatę na dystansie 400 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze spisały się po raz kolejny młode żabkarki tym razem w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Klaudia malec zajęła miejsce 3 a Julia Bednarz miejsce 4. W męskim wydaniu tej konkurencji 7 był Filip Łagoźny a 9 Kewin Mandziuk. Srebrny medal na zakończenie zawodów dorzuciły jeszcze dziewczyny w rywalizacji sztafet 4x100m stylem dowolnym w składzie: Julia Malinoś, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Katarzyna Szuper.

 

Następne zawody zaraz po feriach. Memoriał Henryka Kosakowskiego 17.02.2018 –Aqua Lublin.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Kibic.." dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:42:29 napisał:
  Multiliga 2018 czyli kto umie pływać w województwie na start. 4 medale na 36 zawodników w tym jeden w sztafecie słabiutko, bardzo słabiutko..
  R E K L A M A
 • "jan" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 10:20:47 napisał:
  Aby wypowiadać jakieś opinie trzeba mieć jakieś pojęcie o czym się pisze. zawodnicy Orki startowali z zawodnikami o parę lat starszymi i wygrywali z nimi. przejrzyj najpierw wyniki i roczniki zanim wypowiesz parę bezsensownych słów nie mając pojęcia o co chodzi w tym sporcie i w Lidze. Polecam piłkę nożną bo tam zasady są proste i nie trzeba przejawiać odrobiny inteligencji w zrozumieniu zasad.
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:34:48 napisał:
  A Marcelina Radlińska trenuje jeszcze gdzieś, tak się kiedyś dobrze zapowiadała ?
 • "do anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:55:57 napisał:
  Marcelina Radlińska nie tylko się dobrze zapowiadała, również wiele osiągnęła. W soim dorobku ma kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski zarówno juniorów jak i seniorów-z tytułem Mistrzyni Polski seniorów na 200 m stylem motylkowym włącznie.Była wielokrotną reprezentantką Polski na wielu międzynarodowych imprezach z Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów włącznie. Obecnie skończyła studia na AGH w Krakowie gdzie też zakończyła kariere pływacką.
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:58:15 napisał:
  ok dzięki za info
 • "bezprzesady" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 19:19:13 napisał:
  Marcelina dużo osiągnęła, ale nie tak dużo, żeby tak o niej pisać, daleko jej do mistrzostwa na miarę pływaków z pierwszych stron wiadomości. Szacun jednak jest.
 • "Xxx" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:21:02 napisał:
  Słabiutko....łatwo tak napisać. Trzeba wiedzieć ile czasu i energii te dzieciaki wkładają w treningi. Codziennie rano przed szkołą od 6:00 pływają, bezpośrednio po szkole na 15:00 udają się znowu na trening. W sobotę też nie odsypiają bo wstają na trening. Robią to z pasji do tego sportu. Nie można ich krytykować, trzeba chwalić za wytrwałość i determinację. Wkladają w to całe serce. Ich rówieśnicy siedzą w domu z telefonem w ręku, bądź przed komputerem- to SŁABIUTKO. Wspierajmy te dzieciaki, nawet niewielkie pochwały dają im wiarę w siebie, siłę do dalszych działań. Kiedyś być może o którymś z tych dzieciaków usłyszymy. Brawo dzieciaki, szacun za waszą PASJĘ, ktorą jest PŁYWANIE.
 • "-:)" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 14:30:42 napisał:
  Gratulacje!!! Jesteśmy z Was dumni! Podziękowania dla Pani Prezes i trenerów za zaangażowanie.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny