R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany30 stycznia 2018 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Multiliga 2018

Fot. UKS Orka Zamość

R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 27 stycznia na lubelskiej pływalni Aqua rozegrano pierwsze w tym roku zawody pływackie. Zawody były rozgrywane w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 10-12 lat i Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open-13 lat i więcej.

W obu przypadkach były to pierwsze rundy rozpoczynające całoroczną rywalizację klubów województwa lubelskiego. Z uwagi na warunki( pływalnia 10 torowa) tylko w Lublinie można przeprowadzić te zawody jednocześnie, funkcjonują one pod wspólną nazwą Multiliga. Koniec stycznia okazał się dość trudnym terminem dla wszystkich-rozpoczynające się ferie zimowe, bale gimnazjalne, bale maturalne, ale największym problemem okazała się duża absencja spowodowana chorobami. Wielu zawodników było tuż po chorobie, w trakcie choroby lub tuż przed chorobą! Niestety kalendarz imprez zatwierdzony został już jesienią, poza tym jest on zsynchronizowany z kalendarzem imprez centralnych więc zmiana nie wchodziła w grę.

Zawodnicy Orki w Lublinie wystąpili ostatecznie w sile 36 zawodniczek i zawodników. W młodszej lidze Orka uplasowała się na miejscu 6 wśród 16 sklasyfikowanych klubów. Indywidualnie najwyżej uplasowała się 11 letnia Iza Kropornicka w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajmując miejsce 2. Aleksandra Szaluś była 7 a Zuzanna Gwozda 8 w wyścigu na 50 m stylem klasycznym-obie 12 lat. Na tym samym dystansie w konkurencji chłopców 12 letnich- 6 był Mateusz Abraszek. Na 200 m stylem grzbietowym 9 była Iza Naklicka, 10 Aleksandra Szaluś a 11 Anna Biczak. Na 100 m stylem grzbietowym 10 miejsce zajęła Natalia Hauzner-11 lat. 6 miejsce na 200 grzbietowym wywalczył Piotr Abraszek. 6 miejsce zajęła sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym w skłdzie: Dziura Michał, Dziura Kacper, Magryta Michał i Krzysztof Charkot. Sztafeta mieszana 12 latków 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Szaluś Aleksandra i Pęk Kacper zajęła miejsce 4.

W lidze open nieco starsi koledzy i koleżanki wypadli jeszcze lepiej plasując się na wysokim 3 miejscu wśród 17 klubów z całego województwa. Rywalizację starszych mocnym akcentem rozpoczęła Julia Malinoś, która czasem 27,57 ustanowiła swoją ,,życiówkę”, poprawiła rekordy klubu 14 i 15 latek należące od 2007 roku do Marceliny Radlińskiej (27.65) i wygrała sprinterską konkurencję 50 m stylem dowolnym kobiet. 5 miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Katarzyna Szuper. W konkurencji mężczyzn na 50 m stylem dowolnym 8 był Mateusz Łukaszczyk. Na 100 m stylem klasycznym 4 była Klaudia Malec a 7 Julia Bednarz. Mateusz Łukaszczyk zajął 4 a Rafał Chyrchała 10 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Wysoką 3 lokatę wywalczyła na sprinterskim dystansie w stylu motylkowym Katarzyna Szuper, 7 w tej konkurencji była Klaudia Wróblewska. Julia Malinoś wywalczyła 5 lokatę na dystansie 400 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze spisały się po raz kolejny młode żabkarki tym razem w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Klaudia malec zajęła miejsce 3 a Julia Bednarz miejsce 4. W męskim wydaniu tej konkurencji 7 był Filip Łagoźny a 9 Kewin Mandziuk. Srebrny medal na zakończenie zawodów dorzuciły jeszcze dziewczyny w rywalizacji sztafet 4x100m stylem dowolnym w składzie: Julia Malinoś, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Katarzyna Szuper.

 

Następne zawody zaraz po feriach. Memoriał Henryka Kosakowskiego 17.02.2018 –Aqua Lublin.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Kibic.." dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:42:29 napisał:
  Multiliga 2018 czyli kto umie pływać w województwie na start. 4 medale na 36 zawodników w tym jeden w sztafecie słabiutko, bardzo słabiutko..
  0
  10
  R E K L A M A
 • "jan" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 10:20:47 napisał:
  Aby wypowiadać jakieś opinie trzeba mieć jakieś pojęcie o czym się pisze. zawodnicy Orki startowali z zawodnikami o parę lat starszymi i wygrywali z nimi. przejrzyj najpierw wyniki i roczniki zanim wypowiesz parę bezsensownych słów nie mając pojęcia o co chodzi w tym sporcie i w Lidze. Polecam piłkę nożną bo tam zasady są proste i nie trzeba przejawiać odrobiny inteligencji w zrozumieniu zasad.
  14
  1
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:34:48 napisał:
  A Marcelina Radlińska trenuje jeszcze gdzieś, tak się kiedyś dobrze zapowiadała ?
  2
  0
 • "do anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:55:57 napisał:
  Marcelina Radlińska nie tylko się dobrze zapowiadała, również wiele osiągnęła. W soim dorobku ma kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski zarówno juniorów jak i seniorów-z tytułem Mistrzyni Polski seniorów na 200 m stylem motylkowym włącznie.Była wielokrotną reprezentantką Polski na wielu międzynarodowych imprezach z Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów włącznie. Obecnie skończyła studia na AGH w Krakowie gdzie też zakończyła kariere pływacką.
  7
  1
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:58:15 napisał:
  ok dzięki za info
  0
  1
 • "bezprzesady" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 19:19:13 napisał:
  Marcelina dużo osiągnęła, ale nie tak dużo, żeby tak o niej pisać, daleko jej do mistrzostwa na miarę pływaków z pierwszych stron wiadomości. Szacun jednak jest.
  0
  0
 • "Xxx" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:21:02 napisał:
  Słabiutko....łatwo tak napisać. Trzeba wiedzieć ile czasu i energii te dzieciaki wkładają w treningi. Codziennie rano przed szkołą od 6:00 pływają, bezpośrednio po szkole na 15:00 udają się znowu na trening. W sobotę też nie odsypiają bo wstają na trening. Robią to z pasji do tego sportu. Nie można ich krytykować, trzeba chwalić za wytrwałość i determinację. Wkladają w to całe serce. Ich rówieśnicy siedzą w domu z telefonem w ręku, bądź przed komputerem- to SŁABIUTKO. Wspierajmy te dzieciaki, nawet niewielkie pochwały dają im wiarę w siebie, siłę do dalszych działań. Kiedyś być może o którymś z tych dzieciaków usłyszymy. Brawo dzieciaki, szacun za waszą PASJĘ, ktorą jest PŁYWANIE.
  8
  0
 • "-:)" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 14:30:42 napisał:
  Gratulacje!!! Jesteśmy z Was dumni! Podziękowania dla Pani Prezes i trenerów za zaangażowanie.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Janko 11 minut temu
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca 20 minut temu
Andrzej daj spokój :)...
as 28 minut temu
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
k 40 minut temu
Właśnie te warunki spełnia Stowarzysz...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
magnar
Byłem, wrzuciłem trochę grosza do pus...
Obserwer
Inicjatywa bardzo słuszna bez względu ...
L11A
Idea zbiórki godna najwyższego uznania...
Jacek
Chciałem wrzucić coś do puszki, gdy w...
Robert
Na tą akcję zaprosił ojciec dziecka n...
No
Przecież to ustawka aż wstyd. Wstyd mi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny