R E K L A M A

Z I P

Sport | Zamośćtekst nadesłany30 stycznia 2018 FACEBOOK | 4430 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Zamość: Multiliga 2018

Fot. UKS Orka Zamość

R E K L A M A    B O A R D

W sobotę 27 stycznia na lubelskiej pływalni Aqua rozegrano pierwsze w tym roku zawody pływackie. Zawody były rozgrywane w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 10-12 lat i Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open-13 lat i więcej.

W obu przypadkach były to pierwsze rundy rozpoczynające całoroczną rywalizację klubów województwa lubelskiego. Z uwagi na warunki( pływalnia 10 torowa) tylko w Lublinie można przeprowadzić te zawody jednocześnie, funkcjonują one pod wspólną nazwą Multiliga. Koniec stycznia okazał się dość trudnym terminem dla wszystkich-rozpoczynające się ferie zimowe, bale gimnazjalne, bale maturalne, ale największym problemem okazała się duża absencja spowodowana chorobami. Wielu zawodników było tuż po chorobie, w trakcie choroby lub tuż przed chorobą! Niestety kalendarz imprez zatwierdzony został już jesienią, poza tym jest on zsynchronizowany z kalendarzem imprez centralnych więc zmiana nie wchodziła w grę.

Zawodnicy Orki w Lublinie wystąpili ostatecznie w sile 36 zawodniczek i zawodników. W młodszej lidze Orka uplasowała się na miejscu 6 wśród 16 sklasyfikowanych klubów. Indywidualnie najwyżej uplasowała się 11 letnia Iza Kropornicka w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajmując miejsce 2. Aleksandra Szaluś była 7 a Zuzanna Gwozda 8 w wyścigu na 50 m stylem klasycznym-obie 12 lat. Na tym samym dystansie w konkurencji chłopców 12 letnich- 6 był Mateusz Abraszek. Na 200 m stylem grzbietowym 9 była Iza Naklicka, 10 Aleksandra Szaluś a 11 Anna Biczak. Na 100 m stylem grzbietowym 10 miejsce zajęła Natalia Hauzner-11 lat. 6 miejsce na 200 grzbietowym wywalczył Piotr Abraszek. 6 miejsce zajęła sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym w skłdzie: Dziura Michał, Dziura Kacper, Magryta Michał i Krzysztof Charkot. Sztafeta mieszana 12 latków 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Szaluś Aleksandra i Pęk Kacper zajęła miejsce 4.

W lidze open nieco starsi koledzy i koleżanki wypadli jeszcze lepiej plasując się na wysokim 3 miejscu wśród 17 klubów z całego województwa. Rywalizację starszych mocnym akcentem rozpoczęła Julia Malinoś, która czasem 27,57 ustanowiła swoją ,,życiówkę”, poprawiła rekordy klubu 14 i 15 latek należące od 2007 roku do Marceliny Radlińskiej (27.65) i wygrała sprinterską konkurencję 50 m stylem dowolnym kobiet. 5 miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Katarzyna Szuper. W konkurencji mężczyzn na 50 m stylem dowolnym 8 był Mateusz Łukaszczyk. Na 100 m stylem klasycznym 4 była Klaudia Malec a 7 Julia Bednarz. Mateusz Łukaszczyk zajął 4 a Rafał Chyrchała 10 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Wysoką 3 lokatę wywalczyła na sprinterskim dystansie w stylu motylkowym Katarzyna Szuper, 7 w tej konkurencji była Klaudia Wróblewska. Julia Malinoś wywalczyła 5 lokatę na dystansie 400 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze spisały się po raz kolejny młode żabkarki tym razem w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Klaudia malec zajęła miejsce 3 a Julia Bednarz miejsce 4. W męskim wydaniu tej konkurencji 7 był Filip Łagoźny a 9 Kewin Mandziuk. Srebrny medal na zakończenie zawodów dorzuciły jeszcze dziewczyny w rywalizacji sztafet 4x100m stylem dowolnym w składzie: Julia Malinoś, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Katarzyna Szuper.

 

Następne zawody zaraz po feriach. Memoriał Henryka Kosakowskiego 17.02.2018 –Aqua Lublin.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Kibic.." dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:42:29 napisał:
  Multiliga 2018 czyli kto umie pływać w województwie na start. 4 medale na 36 zawodników w tym jeden w sztafecie słabiutko, bardzo słabiutko..
  0
  10
  R E K L A M A
 • "jan" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 10:20:47 napisał:
  Aby wypowiadać jakieś opinie trzeba mieć jakieś pojęcie o czym się pisze. zawodnicy Orki startowali z zawodnikami o parę lat starszymi i wygrywali z nimi. przejrzyj najpierw wyniki i roczniki zanim wypowiesz parę bezsensownych słów nie mając pojęcia o co chodzi w tym sporcie i w Lidze. Polecam piłkę nożną bo tam zasady są proste i nie trzeba przejawiać odrobiny inteligencji w zrozumieniu zasad.
  14
  1
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:34:48 napisał:
  A Marcelina Radlińska trenuje jeszcze gdzieś, tak się kiedyś dobrze zapowiadała ?
  2
  0
 • "do anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:55:57 napisał:
  Marcelina Radlińska nie tylko się dobrze zapowiadała, również wiele osiągnęła. W soim dorobku ma kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski zarówno juniorów jak i seniorów-z tytułem Mistrzyni Polski seniorów na 200 m stylem motylkowym włącznie.Była wielokrotną reprezentantką Polski na wielu międzynarodowych imprezach z Mistrzostwami Europy Juniorów i Seniorów włącznie. Obecnie skończyła studia na AGH w Krakowie gdzie też zakończyła kariere pływacką.
  7
  1
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:58:15 napisał:
  ok dzięki za info
  0
  1
 • "bezprzesady" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 19:19:13 napisał:
  Marcelina dużo osiągnęła, ale nie tak dużo, żeby tak o niej pisać, daleko jej do mistrzostwa na miarę pływaków z pierwszych stron wiadomości. Szacun jednak jest.
  0
  0
 • "Xxx" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:21:02 napisał:
  Słabiutko....łatwo tak napisać. Trzeba wiedzieć ile czasu i energii te dzieciaki wkładają w treningi. Codziennie rano przed szkołą od 6:00 pływają, bezpośrednio po szkole na 15:00 udają się znowu na trening. W sobotę też nie odsypiają bo wstają na trening. Robią to z pasji do tego sportu. Nie można ich krytykować, trzeba chwalić za wytrwałość i determinację. Wkladają w to całe serce. Ich rówieśnicy siedzą w domu z telefonem w ręku, bądź przed komputerem- to SŁABIUTKO. Wspierajmy te dzieciaki, nawet niewielkie pochwały dają im wiarę w siebie, siłę do dalszych działań. Kiedyś być może o którymś z tych dzieciaków usłyszymy. Brawo dzieciaki, szacun za waszą PASJĘ, ktorą jest PŁYWANIE.
  8
  0
 • "-:)" dnia 9 lutego 2018 o godzinie 14:30:42 napisał:
  Gratulacje!!! Jesteśmy z Was dumni! Podziękowania dla Pani Prezes i trenerów za zaangażowanie.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Dirty Harry 26 minut temu
Bravo AW. Co prawda można było tę wa...
Kiko
A jaki był hejt na Wnuka, że dworzec s...
z_boku
Tak było, jak ten brzeziniak był, co t...
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
...
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny