Motoryzacja | ZamośćRedakcja22 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Mniej wydanych dokumentów

fot. Gabriela Korkosz

Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów podsumował właśnie miniony rok.

Z podsumowania wynika, że w minionym roku w porównaniu do 2016 wydano chociażby mniej praw jazdy.

Jak wynika z danych Wydziału w 2017 r. do ewidencji instruktorów zostały wpisane 4 osoby, którym nadano uprawnienia instruktora. Natomiast 9 instruktorów zostało skreślonych z ewidencji instruktorów z powodu niedostarczenia zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach doskonalenia zawodowego za 2016 r. lub braku przedstawienia aktualnych specjalnych badań lekarskich czy psychologicznych.

W sumie na koniec 2017 r. w ewidencji instruktorów figurowało 97 instruktorów nauki jazdy oraz 2 wykładowców. Z powodu nieprzedłożenia do 7 stycznia 2018 r. zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w warsztatach doskonalenia zawodowego za 2017 r. podjęto 8 decyzji o wykreśleniu z ewidencji instruktorów nauki jazdy.

Z powodu braku aktualnych badań lekarskich lub psychologicznych wydano także dwie decyzje o wykreśleniu. Miniony rok przebiegł także pod znakiem kontroli. Przeprowadzono je w 9 funkcjonujących ośrodkach szkolenia kierowców kontrolne kompleksowe, w tym 1 kontrolę ośrodka wpisanego do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców w innym powiecie, którego infrastruktura zlokalizowana jest na terenie miasta Zamość.

Według danych w minionym roku w stosunku do roku 2016 wydano w sumie o 189 praw jazdy mniej. Ciekawostką jest fakt, że w 2017 roku wydano 1 pozwolenie na kierowanie tramwajem. W 2017 roku wydano aż 617 wtórników dokumentów, z których najwięcej bo aż 471 podlegało tej wymianie z przyczyn zmiany danych zawartych w dokumencie.

W 2017 roku wymieniono zagraniczny dokument na polskie prawo jazdy w ilości 24 szt. Aż 15 takich dokumentów dotyczyło Wielkiej Brytanii, 3 – Włoch i po jednym Armenii, Cypru, Niemiec, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, oraz Ukrainy

Szczegółowe dane znajdziecie w poniższych tabelach przygotowanych przez Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów Urzędu Miasta Zamość.

Wydane dokumenty

   

2016

2017

Lp.

Rodzaj dokumentu

liczba

Liczba

1

Prawo jazdy

2059

1866

2

Międzynarodowe prawo jazdy

17

20

3

Pozwolenie na kierowanie tramwajem

0

1

 

RAZEM

2076

1887

Wydanie wtórnika praw jazdy

   

2016

2017

 

Przyczyna

Liczba

Liczba

1

Utrata dokumentu potwierdzona złożonym pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczeniem

169

141

2

Zniszczenie dokumentu w stopniu powodującym jego nieczytelność

5

5

3

Zmiana stanu faktycznego wymagająca zmiany danych zawartych w dokumencie

0

471

 

RAZEM

174

617

Wpisy dokonywane w prawie jazdy

   

2016

2017

Lp.

Rodzaj wpisu

liczba

Liczba

1

Kwalifikacja wstępna

3

2

2

Kwalifikacja wstępna przyspieszona

83

87

3

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

0

0

4

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

9

8

5

Szkolenie okresowe

293

255

 

RAZEM

388

352

Wydane decyzje administracyjne

Lp.

Decyzja

Rodzaj

2016

2017

liczba

Liczba

1

Cofnięcie

131

110

2

Zatrzymanie

250

250

3

Przywrócenie

53

49

4

Przedłużenie

0

0

5

Skierowanie na kurs reedukacyjny

0

22

6

Skierowanie na badanie lekarskie

79

52

7

Skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji w formie egzaminu państwowego

17

21

8

Skierowanie na badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu

107

66

9

Wydanie zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym

8

16

10

Przedłużenie ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym

12

8

11

Rozszerzenie zakresu zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym

0

0

 

RAZEM

657

594

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
max
Mogę dać rękę obciąć że nikt norm...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018