Flesz | Zamośćtekst nadesłany21 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Mniej osób bezdomnych w mieście?

Bezdomny, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

W nocy z 13 na 14 lutego odbyło się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Przeprowadzono je również w Zamościu.

„Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych” przeprowadzane jest raz na dwa lata od 2009 r., z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Zamościu sprawdzali miejsca, w których zwykle przebywają osoby bezdomne. Odwiedzono m.in. Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta, ogródki działkowe, pustostany.

Podczas tegorocznego badania policzono 37 osoby bezdomne: w Schronisku przebywało 29 osób bezdomnych, na Starówce w trzech mieszkaniach (u znajomych) – 5 osób bezdomnych, na działkach – 1 osoba bezdomna (ul. Miłosza), w pustostanie -1 osoba bezdomna, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej – 2 osoby bezdomne (kobiety), w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przebywała 1 osoba bezdomna z Zamościa.

Z informacji przekazanych z Zakładu Karnego w Zamościu wynika, iż w dniach 13-14.02.2019 r. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 16 osób bezdomnych, były to osoby spoza miasta, z terenu innych gmin.

Z informacji zebranych w poprzednich latach wynika, że liczba osób bezdomnych w Zamościu maleje.

W 2013 r. w nocy 7-8 lutego na terenie Zamościa przebywało 61 osób bezdomnych, w tym 44 osoby w Schronisku dla Bezdomnych, 17 osób w innych miejscach (m.in. w pustostany, domki, altany działkowe).

W 2015 r. liczenie odbyło się w nocy 21-22 stycznia. Policzono 44 osoby bezdomne (w tym 42 osoby bezdomne przebywały w Schronisku dla Bezdomnych, 2 osoby bezdomne przebywały na ogródkach działkowych).

Podczas badania w 2017 r. (w nocy z 8 na 9 lutego) policzono 42 osoby bezdomne, w tym: w Schronisku przebywały 34 osoby bezdomne, na Starówce – 1 osoba bezdomna, na działkach- 2 osoby bezdomne (ul. Fredry, ul. Miłosza), w pustostanie przebywały 3 osoby bezdomne, w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych – 2 osoby bezdomne z Zamościa. W dniach 8-9.02.2017 r. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 11 osób bezdomnych (były to osoby z terenu różnych gmin, nie było osób z terenu Miasta Zamość).

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018