R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja24 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Zamość: Mistrzowie wiedzy o Zamościu wybrani

Rynek Wielki. Zamość. Fot. R. Moteka


W miniony czwartek (22 lutego), na antenie Katolickiego Radia Zamość w programie “Skarby Zamojszczyzny/Podróże dalekie i bliskie” odbyło się rozstrzygniecie XI edycji konkursu “Znam swoje miasto 2018”.

W konkursie udział wzięli nie tylko mieszkańcy Zamościa, ale także Kornelówki, Józefowa, Lubnowa, Łabuń, Kraśnika, Nielisza, Bródka, Kotlic, Czernięcina oraz m. in. Jatutowa.

Pytania nie były proste, bo Organizatorzy pytali m. in. o to kto zaprojektował kościół pw. św. Anny (Najświętszej Trójcy) znajdujący się w kompleksie klasztornym sióstr klarysek w Zamościu; w jakich latach więziony był w Zamościu major Walerian Łukasiński twórca Towarzystwa Patriotycznego; przy jakiej ulicy znajduje się Figura “Św. Piątek” i co przedstawia; kto namalował obraz “Św. Anna nauczająca Marię” znajdujący się w Kaplicy Ordynackiej w katedrze zamojskiej; gdzie w Zamościu mieszkał pisarz Icchock Lejb Perec; w którym roku odbył się w Zamościu Zjazd Naukowy im. Szymona Szymonowica i z jakiej okazji był zorganizowany; kto namalował obraz Amrita czy też przy jakiej ulicy znajdował się Teatr Konstantego Ptaszyńskiego i co początkowo w tym budynku się znajdowało.
Zwycięzcami XI edycji konkursu Znam swoje miasto 2018 r. zostali:
Ewa Dąbska z Zamościa
Małgorzata Kowalczyk z Zamościa
Agnieszka Pawelczyk z Nielisza
Mikołaj Polski z Czernięcina
Bartek Strąkowski z Zamościa.

Nagrody dodatkowe za artystyczne przygotowanie zestawu odpowiedzi otrzymali:

Aleksandra Tokarz z Zamościa
Jacek Swatowski z Jatutowa
Radosław Surmacz z Józefowa.

Nagrody główne ufundowało Miasto Zamość, Katolickie Radio Zamość, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christina. Sponsorem nagród pocieszenia były: Nadleśnictwo Janów Lubelski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.
Organizatorami konkursu są Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” oddział w Zamościu i Katolickie Radio Zamość.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 lutego 2018 o godzinie 9:34:20 napisał:
    Z tym tytułem to niezły przypał. No ale to jedyne co napisał ten z roztocze.net. Reszta skopiowana. Jak zwykle zresztą
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny