R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja24 lutego 2018 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Zamość: Mistrzowie wiedzy o Zamościu wybrani

Rynek Wielki. Zamość. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D


W miniony czwartek (22 lutego), na antenie Katolickiego Radia Zamość w programie “Skarby Zamojszczyzny/Podróże dalekie i bliskie” odbyło się rozstrzygniecie XI edycji konkursu “Znam swoje miasto 2018”.

W konkursie udział wzięli nie tylko mieszkańcy Zamościa, ale także Kornelówki, Józefowa, Lubnowa, Łabuń, Kraśnika, Nielisza, Bródka, Kotlic, Czernięcina oraz m. in. Jatutowa.

Pytania nie były proste, bo Organizatorzy pytali m. in. o to kto zaprojektował kościół pw. św. Anny (Najświętszej Trójcy) znajdujący się w kompleksie klasztornym sióstr klarysek w Zamościu; w jakich latach więziony był w Zamościu major Walerian Łukasiński twórca Towarzystwa Patriotycznego; przy jakiej ulicy znajduje się Figura “Św. Piątek” i co przedstawia; kto namalował obraz “Św. Anna nauczająca Marię” znajdujący się w Kaplicy Ordynackiej w katedrze zamojskiej; gdzie w Zamościu mieszkał pisarz Icchock Lejb Perec; w którym roku odbył się w Zamościu Zjazd Naukowy im. Szymona Szymonowica i z jakiej okazji był zorganizowany; kto namalował obraz Amrita czy też przy jakiej ulicy znajdował się Teatr Konstantego Ptaszyńskiego i co początkowo w tym budynku się znajdowało.
Zwycięzcami XI edycji konkursu Znam swoje miasto 2018 r. zostali:
Ewa Dąbska z Zamościa
Małgorzata Kowalczyk z Zamościa
Agnieszka Pawelczyk z Nielisza
Mikołaj Polski z Czernięcina
Bartek Strąkowski z Zamościa.

Nagrody dodatkowe za artystyczne przygotowanie zestawu odpowiedzi otrzymali:

Aleksandra Tokarz z Zamościa
Jacek Swatowski z Jatutowa
Radosław Surmacz z Józefowa.

Nagrody główne ufundowało Miasto Zamość, Katolickie Radio Zamość, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christina. Sponsorem nagród pocieszenia były: Nadleśnictwo Janów Lubelski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.
Organizatorami konkursu są Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” oddział w Zamościu i Katolickie Radio Zamość.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio...
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny