R E K L A M A

Z I P

Motoryzacja | ZamośćDaniel Czubara15 maja 2017 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy ()

Zamość: “Mistrzowie kierownicy” na drogach i parkingach

Fot. Facebook/ Miszczowie kierownicy
R E K L A M A    B O A R D

Można ich spotkać niemal wszędzie. Na drodze w mieście oraz poza miastem, na ekspresówce, czy też na parkingu. Gdzie tylko się pojawią psują krew i humor innym kierowcom. “Mistrzowie kierownicy” – tak ich nazywamy. Internauci wypowiedzieli im wojnę.

Czy można zaparkować jednocześnie na dwóch miejscach? Teoretycznie, według przepisów, nie powinno się i każdy normalny kierowca mieści się miedzy liniami wyznaczającymi miejsce parkingowe. Są jednak na świecie eksperci od parkowania w sposób trudny czasem do wyobrażenia.

Parkowanie na skarpie, czy też parkowanie poza liniami wyznaczającymi miejsce, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, skręt w lewo mimo nakazu jazdy w prawo. To tylko niektóre z wyczynów “Mistrzów kierownicy” na Zamojszczyźnie. A raczej “miszczów” – jak zwykli określać ich internauci. Na Facebooku powstał nawet profil “Miszczowie kierownicy”, którego autor zamieszcza co ciekawsze “babole” kierowców na zamojskich parkingach. Poniżej kilka z nich. Zdjęcia pochodzą ze wspomnianego profilu na FB.

Zdjęcia w większości pochodzą z parkingów przy marketach i centrach handlowych. Właśnie tam, gdzie każdy szuka miejsca do zaparkowania w miarę blisko sklepu najczęściej spotkać można “miszczów”, którzy z powodu czy to umiejętności jazdy, czy też bezmyślności uprzykrzają życie innym kierowcom. Dodajmy przy tym, że narażają też siebie na drwiny lub swego rodzaju internetowy “pręgierz” w postaci profilu “Miszczowie kierownicy” na FB.

“Strona powstała, bo w ciągu niespełna tygodnia natknąłem się kilkukrotnie na miszczów parkowania blokujących 2 miejsca, w sytuacji gdy parking jest pełny. Jak wiadomo miejsca parkingowe to zarówno w moim mieście Zamościu, jak i wielu innych, miastach w Polsce, są “towarem” deficytowym. Dlatego też praktyki złego parkowania trzeba piętnować pokazując miszczów publicznie.”-tłumaczy autor strony.

Dla takich “miszczów” Internet nie ma litości. Zwłaszcza, gdy delikwenta rozpoznają znajomi. Warto zaznaczyć, że od niedawna na profilu “Miszczowie kierownicy” na Facebooku publikowane są filmy z jednego z kanałów z serwisu YouTube. Choć pomysł nam się podoba to nie możemy podać nazwy, gdyż jest ona troszkę niecenzuralna. na opublikowanych filmikach zobaczyć można rzeczy tak dziwne, jak i niebezpieczne, do których dochodzi na zamojskich drogach.

Co zrobić, by nie zostać bohaterem takich filmów, czy też nie odnaleźć swojego zdjęcia wśród “Miszczów kierownicy”? Wykazać się rozwagą, kulturą jazdy i czasem nie przeceniać swoich umiejętności za kółkiem. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "podpis" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:23:16 napisał:
  o co chodzi, mają mniej doświadczenia w lekko większym skupisku samochodów i powinniśmy im pomagać, a nie ganić, pojedziesz swojaku zamojski pierwszy raz na Śląsk czy do Warszawy i ... cię też nagrają o ile wyjdziesz z tego cały :-))) Artykuł typowo konfrontacyjny i zaogniający - nie rozwiązujący problem, choć pewnie paru swoje marne ego tu podreperuje.. tfu.
  6
  14
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:42:26 napisał:
  Obrona idiotów na drodze...? Chciałbyś aby Cię ktoś przejechał na pasach? Aby Cię ktoś obrysował wjeżdżając z boku na Twój pas ruchu? Chciałbyś zderzyć się czołowo z idiotą wyprzedzającym na podwójnej ciągłej? Jeżeli ktoś nie umie jeździć, to po pierwsze nie powinien mieć prawa jazdy, a jak już ma, to powinien się doszkolić lub przestać jeździć.
  12
  0
 • "Dablue" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:42:53 napisał:
  Nikt im nie zabrania parkować na 5 wjazdow i wyjazdów. Byle skutecznie. Najlepszy tekst jak patafian zablokował mi garaż, jestem lekarzem na wizytę domową idę... Gdy 5 metrów dalej pusty parking był... Takie zachowania trzeba tepic i ganic. Ps. Nie mam problemu z parkowaniem, za to mam problem z brakiem szacunku do innych kierowców. Tak przy okazji, za dawnych czasów na placu uczono skutecznie parkowania.
  6
  0
 • "fsdfsdfsd" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:47:27 napisał:
  problem jest taki, że często na zdjęciach, które pokazaliście, te samochody/kierowcy nie są niczemu inne/winni: wystarczy, że wcześniej jakaś łajza stanęła na kresce i jak drugi przyjedzie, to żeby mu drzwi nie owalić, to musi stanąć dalej; poza tym te miejsca są na szerokość auta - raczej seicento nie jest tak samo szerokie, jak np bmw serii 7
  17
  1
 • "podpis" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:50:56 napisał:
  :-) tak, obrona własnego terytorium jest podstawowym instynktem podprogowym :-))))) Autor artykułu chyba nie zdaje sobie sprawy co napisał :-(
  1
  7
 • "hz" dnia 15 maja 2017 o godzinie 8:58:44 napisał:
  Oczywistym jest,że najgorszymi ,,kierowcami'' są wieśniaki z LZA. Mistrzowie prostej a na rondzie zachowują sie jak stado baranów.Dodać do tego towarzystwa należy jeszcze LHR, LTM,LBL, LKS.
  9
  12
 • "Daniel Czubara" dnia 15 maja 2017 o godzinie 9:00:53 napisał:
  Artykuł ma charakter czysto edukacyjny. Jeśli dzięki niemu uda się niektórym zaoszczędzić nerwów, a mniej doświadczonemu delikwentowi mandatu to będę bardzo zadowolony :)
  8
  3
 • "." dnia 15 maja 2017 o godzinie 9:50:28 napisał:
  Szanowna Redakcjo, skoro Portal zmienił nazwę na regionalny dziennik, to może garść nowych informacji, a nie wydumane i mało istotne tematy. istotą dziennika jest podawanie codziennych informacji, a nie przetrzymywanie informacji wiele dni. Ile np. z wczorajszego dnia było nowych wiadomości? Czy faktycznie w tym mieście nic się nie dzieje? Czytam konkurencyjne zamojskie portale i o dziwo mogę dowiedzieć się znacznie więcej, informacje są fajnie poukładane itd.. Duża jest ekspozycja tematu Andrzej Wnuk pod kątem krytyki obecnego prezydenta. odnoszę wrażenie, że dużo jest informacji tzw. kroniki policyjnej w starej wersji roztocza, te informacje dominowały i to widać było jak na dłoni. Zmiana strony internetowej portalu nie skutkowała zmianą układu informacji jako tako, w dalszym ciągu dział gospodarka jest traktowany po macoszemu, a w głównych wiadomościach dominują informacje mało istotne takie jak jak to parkowanie. Powiem tylko tyle dobrze, że problemem jest złe parkowanie, a nie jazda na wariata. Czy robienie sond - jaki to ma sens skoro są one robione na grupie niereprezentatywnej? Czego brakuje np. cotygodniowych felietonów, informacji gospodarczych, lepszego serwisu sportowego ********************************* Konkluzja jest prosta robi się nudno, a parafrazując słowa Tomasza Lisa to telewidzowie wezmą pilota i przełączą.
  5
  4
 • "Bogdan" dnia 15 maja 2017 o godzinie 10:59:26 napisał:
  @fsdfsdfsd - jak ktoś nieprawidłowo zaparkował nie stawaj tuż obok niego tylko do linii!!! A jeśli jest taka możliwość to staram się stanąć przy takim dosłownie na centymetry tak aby nie był w stanie wsiąść do samochodu - pod warunkiem że samemu nie wystaję poza linię :)
  4
  6
 • "." dnia 15 maja 2017 o godzinie 11:34:35 napisał:
  Jeżeli wszyscy źle zaparkowali a jedyne wolne miejsce jest na linii. Gdyby jednak oceniać jakość rozmieszczenia miejsc parkingowych to z tym jest różnie, jedne hipermarkety, galerie handlowe, dyskonty czy markety budowlane mają szerokie uliczki jak i miejsca parkingowe, inne to jest wręcz ciasnota, niektóre galerie nie mają jako tako swoich parkingów i z tym jest problemem. Dla mnie problemem to jest ciasnota, bo w takich przypadkach słaby kierowca potrafi przytulić swoim samochodem twój samochód. To czego mi brakuje to monitoringu - skoro jedziesz na zakupy masz pełny wózek, a tu przykra niespodzianka zahaczony samochód - i najgorsze jest to że nie wiesz kogo masz szukać. Tak więc problemem samym w sobie są słabi kierowcy, których w niektórych przypadkach należałoby wysłać na ponowny egzamin na prawko.
  3
  0
  R E K L A M A
 • "." dnia 15 maja 2017 o godzinie 11:45:04 napisał:
  A tak swoją drogą czy inspiracją do artykułu nie był wczorajsza komedia sensacyjna "Mistrz kierownicy ucieka"??
  3
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 15 maja 2017 o godzinie 11:48:27 napisał:
  Nie oglądałem, ale przy najbliższej okazji postaram się nadrobić zaległości filmowe :)
  3
  1
 • "kosmaty" dnia 15 maja 2017 o godzinie 13:34:09 napisał:
  Zbędna podnieta! Większość zdjęć pochodzi z "parkingu" marketu "C4.." Parkingu gdzie parkując " w liniach" albo sam nie wysiądziesz albo uniemożliwisz to innym kierowcom ! Taka polityka sieciówki - upchać jak najwięcej.. Pogratulować autorom fotek obiektywności..i braku pomyślunku. Ale coż zaistnieli...
  8
  2
 • "??" dnia 15 maja 2017 o godzinie 13:38:03 napisał:
  LHR czemu mnie to nie dziwi ?
  3
  0
 • "karny fajfus" dnia 15 maja 2017 o godzinie 13:41:29 napisał:
  Zbroić się szanowni państwo na bez mózgowych najeźdźców z pomocy przychodzi karny kut..s, karny ptaszek zmusi do refleksji oto link by zakupić. http://allegro.pl/karny-ku-s-goly-za-zle-parkowanie-50szt-i6788642482.html
  4
  4
 • "kolo" dnia 15 maja 2017 o godzinie 14:57:47 napisał:
  mialem kiedys karnego na przedniej szybie strasznie ciezko to tatalajstwo usunac masakra.
  4
  1
 • "Lukasz lkw" dnia 15 maja 2017 o godzinie 15:49:11 napisał:
  Jeżdżę autem od 2006r. W tym zawodowo już 7lat i swoim prywatnym autem zawsze staje na dwóch miejscach tylko dlatego że przeciętnni ludzie w dupie mają że przyjebia ci w drzwiami w samochód zrobią wgniotki porywająca torebka lakier bo grube dupy nie mieszczą się w siedzeniach przykre ale prawdziwe....
  3
  7
 • "Miszczowie Kierownicy" dnia 15 maja 2017 o godzinie 16:18:14 napisał:
  Informacja dla tych co bronią źle parkujących (na liniach), bo wcześniej niby ktoś źle zaparkował. Otóż moi drodzy... większość fotek zamieszczonych na naszej stronie jest naszego autorstwa i w 99% przypadków autor widział samo nieprawidłowe parkowanie. Nasz strona ma charakter edukacyjny, bo zamieszczamy też różne linki do ciekawych artykułów o bezpieczeństwie. A zdjęcia źle parkujących i filmy z "piratami" również służą edukacji. Jak zobaczysz swój samochód na zdjęciu lub filmie, może kolejnym razem się zastanowisz zanim zrobisz coś głupiego i niebezpiecznego na drodze, albo źle zaparkujesz. Szanujmy się wzajemnie. A wszystkim będzie łatwiej na drodze. I będzie mniej ofiar! A po to żeby choć jeden kierowca coś zrozumiał i np przestał wyprzedzać na przejściu dla pieszych samochód przepuszczający przechodzących (co w Zamościu jest notoryczne) co może ocalić życie pieszego... To warto prowadzić taka stronę jak Miszczowie Kierownicy.
  5
  5
 • "@miszczowie" dnia 15 maja 2017 o godzinie 18:09:24 napisał:
  powinniście zajmować sie sprzedaża karnych..
  4
  0
 • "andrzej" dnia 15 maja 2017 o godzinie 22:21:58 napisał:
  te wszystkie wasze zdjęcia pochodzą tylko z jednego parkingu na którym sa najmniejsze miejsca parkingowe w zamościu zaoszczędzając miejsce na placu robiąc maje miejsca parkingowe inwestor tego obiektu nie popisal sie
  7
  2
  R E K L A M A
 • "." dnia 20 maja 2017 o godzinie 0:59:27 napisał:
  Gratuluję, tak analitycznego artykułu, studium przypadku miszcz kierownicy. Warto byłoby by jeszcze raz przemyśleć ten artykuł. A co autor widział, moment jak samochód zaparkował, czy że samochód już stał na linii? Dla mnie jest ciekawe co było przed tym zaparkowaniem, jak stał sąsiedni samochód Może autor niech się zastanowi nad taką sytuacją pierwszy w rzędzie samochód zaparkował na lini, drugi obok niego zaparkował tyci dalej zachowując odstęp, kolejny to samo itd. itd. Więc siłą rzeczy, każdy następny samochód po tym pierwszym parkował coraz bardziej wyjeżdżając poza swoje miejsce. To chyba nie jest takie trudne do wyobrażenia. A co do tego parkingu, to niestety miejsca parkingowe i alejki są wąskie i ciasne. Dlatego jest jak jest. Swoją drogą inwestor tego obiektu mógłby zrobić światła.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
antyklerykał
Nowak ciągle epatuje swoją wiarą, pom...
Jagoda Wątroba
Miasto jest na dnie. Nie zgadzam się na...
Ewqa
Czy będą śpiewać o księżach pedofi...
antyklerykał
A sukienkowi wszędzie się pchają, a t...
antyklerykał
Jak dla mnie zbyt dużo katolickiej indo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny