Sport | Zamośćtekst nadesłany10 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Mistrzostwa Polski Boccia Zamość 2018

Boccia, foto: Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Polski Związek Boccia oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zapraszają od 16 do 19 listopada br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Hali Tenisowej, ul. Królowej Jadwigi 8 na Mistrzostwa Polski Bocci’ 2018.

Ramowy przebieg wydarzenia:

16 listopada (piątek)

godz. 10.00 – 13.00 Zawody Regionalne OPEN
godz. 14.00 – 22.00 oficjalny trening

17 listopada (sobota)

godz. 9.00 – 18.00 gry w grupach
godz. 12.00 oficjalne otwarcie

18 listopada (niedziela)

godz. 9.00 – 13.00 finały i Ceremonia Dekoracji.

Zawody będą odbywać się w pięciu klasach sportowych. Zostanie wyłoniony Mistrz Polski w klasach BC1, BC2, BC3, BC4 i BC5. Przebieg turnieju: rozgrywki grupowe, ćwierć finały, półfinały i finały.

Organizatorzy: Polski Związek Boccia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Współorganizatorzy: Zespól Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach.

Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Sponsorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Zamość, Urząd Gminy Zamość, Hotel Zamojski, PSS Społem Zamość.

Boccia to paraolimpijska dyscyplina sportowa dla osób ze znaczną niepełnosprawnością. Widoczne sukcesy osiągają zawodnicy po latach treningów. W Polsce uprawiających boccia jest kilka tysięcy osób w wersji rekreacji, a także kilkaset zawodników w 5 klasach sportowych (spełniających wymogi standaryzowanej klasyfikacji medycznej). Zaadaptowana została dla osób głównie z porażeniem mózgowym, ale grają też zawodnicy dotknięci zanikami mięśniowymi tetraplegią. W wersji rekreacyjnej (OPEN) grają też osoby poza klasyfikacją medyczną. Polscy zawodnicy od 8 lat funkcjonują w tym sporcie. Znaczącym sukcesem jest wicemistrzostwo Europy w 2017 roku zawodnika klasy BC3 Damiana Iskrzyckiego, a także 15 miejsce na Mistrzostwach Świata 2018 zawodnika z Lublina Mateusza Urbańskiego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018