R E K L A M A

Z I P

Edukacja | ZamośćRedakcja5 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Miasto w konkursie „Młodzi obserwatorzy przyrody – tworzymy miasto z klimatem!”

Rynek Wielki. Zamość. Fot. R. Moteka

Rusza druga edycja konkursu! W ubiegłorocznych zmaganiach Szkoła Podstawowa nr 10 z Zamościa zajęła drugie miejsce. Konkurs organizują Centrum UNEP/GRID-Warszawa w partnerstwie z Fundacją Veolia Polska. Głównym jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat roli zieleni w miastach oraz potrzeb i zasad jej ochrony.

Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie tylko pięć miast: Zamość, Chrzanów, Świecie, Tarnowskie Góry i Przasnysz. Główne działania konkursowe ruszą we wrześniu 2018 r. O dokładnych datach organizatorzy będą informować na bieżąco na stronie konkursu: www.mlodziobserwatorzy.edu.pl

Na stronie konkursu czytamy również:

Pierwsza edycja Konkursu, realizowana w roku szkolnym 2017/2018 pod hasłem przewodnim „Chronimy razem bioróżnorodność”, spotkała się z doskonałym przyjęciem – wzięło udział blisko 700 uczniów z kilkunastu polskich miast. W nadchodzącym roku szkolnym pragniemy kontynuować inicjatywę, która przyczyniła się do znacznego podniesienia nie tylko poziomu wiedzy przyrodniczej młodzieży, ale też ich bezpośrednio zaangażowania w działaniach na rzecz lokalnego środowiska. 

W drugiej edycji Konkursu zadaniem zespołów będzie przygotowanie własnego eko-projektu – pomysłu na działanie wzmacniające rolę zieleni w przestrzeni miejskiej i traktowania jej jako ważnego czynnika wpływającego na zapewnienie dobrego klimatu przyrodniczego, jak i społecznego miasta. Uczestników będą wspierać lokalni partnerzy, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych i eksperci grupy Veolia w Polsce. Zwycięskie zespoły otrzymają granty na realizację wypracowanych koncepcji. Dodatkowo, do udziału w konkursie zaprosimy też mieszkańców, którzy będą głosować na najlepsze eko-projekty i angażować się w działania na rzecz środowiska.

 

Urząd Miasta poinformował że w ubiegłym tygodniu Prezydent Andrzej Wnuk spotkał się z przedstawicielami organizatorów. Rozmawiano m.in. o działaniach ekologicznych podejmowanych przez miasto w ostatnich latach, a także o planowanych rozwiązaniach, które mogłyby wpływać na jakość powietrza w Zamościu i dydaktycznym wykorzystaniu zieleni miejskiej (np. na potrzeby organizowania lekcji w terenie).

Eko-projekty dotyczące zieleni miejskiej zostaną ocenione w głosowaniu mieszkańców. To oni zdecydują, który z nich powinien być zrealizowany. Zwycięskie zespoły stworzone przez młodzież, przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych i ekspertów grupy Veolia w Polsce, otrzymają granty na realizację wypracowanych koncepcji.

Do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszają młodzież w wieku 12–19 lat. Zespoły konkursowe mogą tworzyć zarówno uczniowie (grupy/klasy zgłaszane do udziału przez nauczycieli), jak również młodzież z nieformalnych grup edukacyjnych (np. uczestnicy kół zainteresowań w domach kultury, uczestnicy zajęć w bibliotekach miejskich, harcerze, itp. zgłaszani przez dorosłego opiekuna zespołu).

Każdy zespół może liczyć do 30 osób + opiekun. Do udziału w drugim etapie zostaną wybrane po 3 zespoły z każdego miasta.

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny