Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja21 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Zamość: Miasto nagrodzone za Szturm Twierdzy Zamość

Szturm Twierdzy Zamość 2017. Fot. R. Moteka


Zamojskie widowisko rekonstrukcyjne uznane zostało za najbezpieczniejsze i najlepiej zorganizowane wydarzenie kulturalne i rozrywkowe w naszym województwie w 2017 roku.

Już po raz piąty Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Lubelszczyzna zorganizowali szkolenie pn. Bezpieczna Impreza 2017. Odbyło się ono w miniony czwartek (14 grudnia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotnym, ale często niedostrzeganym aspektem organizowanych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, których w naszym województwie jest niezmiernie dużo.
Bezpieczeństwo imprez to nie tylko podążanie za przepisami czy stosowanie się do ogólnie przyjętych standardów, ale także nieustanna świadomość, że tam gdzie w grę wchodzi ludzkie życie i zdrowie, nie ma miejsca na półśrodki.

Celem szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa było przekazanie wiedzy oraz pobudzenie dyskusji o planowaniu, organizacji i zarządzaniu projektem związanym z imprezą masową czy eventem, a także budowanie koncepcji z wykorzystaniem najnowszych metod organizacji, zastosowaniem regulacji prawnych i zaangażowaniu np. policji. Główną misją wydarzenia co roku jest zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa podczas wydarzeń i imprez masowych.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród w piątej edycji Konkursu Bezpieczna Impreza 2017 – czyli nagrodzenie tych organizatorów, którzy przygotowali najbezpieczniejsze i najlepiej zorganizowane wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w naszym województwie za 2017 rok.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:
1. Urząd Miasta Zamość za organizację Szturmu Twierdzy Zamość
2. Warsztaty Kultury za organizację Koncertu Zakochani w Lublinie
3. Speed Car Motor Lublin za organizację II Ligi Meczów Żużlowych.

Wydarzenie swoim patronatem objęli wojewoda lubelski – Przemysław Czarnek, marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski oraz prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Autor" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 8:55:29 napisał:
  Rozumiem że to najbezpieczniejsze wydarzenie, to palący się most z ostatniej edycji, gdzie trzeba było drewniane podpory ręcznie usuwać gdy nad głowami się paliło :D Do tego dochodzą konie, nad którymi niektórzy jeźdźcy nie potrafią zapanować. I ogólnie podpite towarzystwo strzelające z broni.
  R E K L A M A
 • "Do "Autor"" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 9:15:09 napisał:
  Jak rekonstrukcja to rekonstrukcja.
 • "pp" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 9:16:22 napisał:
  :)
 • "Marco Polo" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 10:44:20 napisał:
  Urząd Miasta otrzymał nagrodę? Za co? Przecież to grupa zapaleńców wydeptała ścieżki po sponsoring i dofinansowanie do imprezy. Grupa zapaleńców zaprosiła innych rekonstruktorów z kraju i zagranicy. To Ci ludzie powinni być nagrodzeni ,a nie Urząd. Łatwo się chwalić nie swoimi sukcesami.
 • "hehehe" dnia 21 grudnia 2017 o godzinie 14:00:50 napisał:
  zawsze myslalem ze to Leszek Sobus organizowal a Urzad Miasta tylko wyrazil zgode :) wiec nie wiem kto tu powinien dostac nagrode :)

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KM 20 minut temu
Gratulacje Kamil i panie Adamie!...
Jango Fett 49 minut temu
10 punktów przewagi Hetmana nad drugim ...
zamościak 57 minut temu
nadchodzi sponsor z Haiti...
mieszkaniec - p...
,,utworzone zostało również nowe stan...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama