R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara24 stycznia 2018

Zamość: Miasto chce kupić nowe autobusy

Wnętrze autobusu, foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość ogłosiło przetarg na dostawę 10 autobusów miejskich. Jest to już druga próba, bowiem na poprzedni przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

Zamówienie dotyczy dostawy  10 sztuk autobusów miejskich, klasy MAXI, fabrycznie nowych, ekologicznych, niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeznaczonych do wykonywania przewozów w komunikacji miejskiej Miasta Zamość, w tym: 5 autobusów wyposażonych w tachograf,  3 autobusy wyposażone w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Autobusy mają pomieścić 86 podróżnych, w tym 26 na miejscach siedzących. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację. Oferty można składać do 6 marca.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały co najmniej jedną dostawę miejskich autobusów niskopodłogowych, wyposażonych w silniki zasilane paliwem diesla o pojemności powyżej 10 dm3 o łącznej wartości co najmniej 6,5 mln z brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), parametry techniczno-eksploatacyjne (36%) oraz termin realizacji (4%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będą wykonanie antykorozyjne elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i szkieletu/ kratownicy, ramy/podwozia; wykonanie antykorozyjne elementów poszycia zewnętrznego nadwozia (ścian bocznych, ściany przedniej oraz tylnej); podatność do napraw powypadkowych – podział poszyć; liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi; przebiegi międzyobsługowe (przegląd podstawowy z wymianą oleju i filtrów) oraz – homologacja typu pojazdu w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej oraz palności. Jeżeli chodzi o termin, najwięcej punktów będzie można otrzymać za zaoferowanie dostaw w ciągu 200 dni. – podaje portal transport-publiczny.pl .

Zakup nowych autobusów jest częścią projektu Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych, na który miasto pozyskało dofinansowanie z RPO WL w wysokości 10 975 805,17 zł. Całkowita wartość projektu to 16 415 635,5 złotych. Projekt oprócz zakupu nowych autobusów zakłada również: budowę węzła komunikacyjnego integrującego transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery przy ul. Peowiaków w Zamościu  – tzw. hub komunikacyjny, modernizację systemu informatycznego służącego do projektowania rozkładów jazdy oraz zadań (obiegów) pojazdów zsynchronizowanych w ciągu całego dnia wraz z możliwością prezentacji połączeń w Internecie m.in na platformie Google Maps, utworzenie 3 przystanków oraz zakup systemu do obsługi gospodarki magazynowej i obsługi warsztatu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogłoszono pierwszy przetarg na dostawę autobusów. Nie wpłynęła jednak żadna oferta.

AKTUALIZACJA (24.01.2018r. godz.10.39)

Oferowane autobusy muszą być jednej marki i w danym typie identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia za wyjątkiem bramek zliczających potoki pasażerskie i tachografów z unifikacją układu napędowego (silnik, skrzynia biegów, osie –rodzaj i typ zawieszenia).  Słowo “unifikacja” dotyczy ujednolicenia układu napędowego we wszystkich autobusach, a nie ujednolicenia producenta elementów składowych (podzespołów) układu napędowego.

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:03:30 napisał:
    "Zamość: Wyrok za śmierć na przejściu .................................................. Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 3 tys. zł skazał sąd 42-letnią mieszkankę Zamościa za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wobec oskarżonej zasądzono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok. Na Małgorzatę L. nałożono też obowiązek zapłaty na rzecz dwóch oskarżycieli posiłkowych kwoty po 15 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Ma ona również pokryć koszty sądowe w kwocie 2 tys. zł. Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło 21 kwietnia ub. roku przy ul. Lwowskiej w Zamościu. Przybyła na miejsce zdarzenia policja ustaliła, że kierująca mercedesem 42-letnia mieszkanka Zamościa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącego przez jezdnię 76-latka z gm. Zamość. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie zmarł. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawczyni wypadku była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszała, zabezpieczono na policyjnym parkingu. Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła 42-latkę o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności. "........................... http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/8368,zamosc-wyrok-za-smierc-na-przejsciu
    3
    2
  • R E K L A M A
  • "SCwik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:04:39 napisał:
    Czytam ostatni akapit i trudno mi uwierzyć: "Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogłoszono pierwszy przetarg na dostawę autobusów. Nie wpłynęła jednak żadna oferta. Jak podaje portal transport-publiczny.pl “ograniczeniem mógł być fakt, że Zamość wymagał autobusów jednej marki z unifikacją układu napędowego, w tym silników tego samego producenta. To z postępowania wyklucza np. Solarisa, który nie produkuje własnych silników.”" Rozumiem, że za pierwszym razem ktoś mógł napisać głupotę w specyfikacji ale za drugim razem trzeba było specyfikację napisać od nowa. Chyba, że taką specyfikację wpisano w projekt o dofinansowanie i zmienić jej nie można. Oznacza to jednak, że albo przepłacimy za autobusy bo nie będzie konkurencyjnych ofert (mało kto będzie mógł złożyć ofertę) albo będziemy je tylko "kupować" ale nigdy nie kupimy.
    4
    7
  • "@tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:10:54 napisał:
    A co ma piernik do wiatraka?Sugerujesz, że jazda autobusem jest bezpieczniejsza niż autem?
    1
    1
  • "Patryk" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:31:03 napisał:
    Cwikowi zawsze coś będzie nie pasowało!
    6
    2
  • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:47:57 napisał:
    Znowu Czubara popisał się swoją głupotą i lenistwem. Tym razem do artykułu o autobusach wrzucił zdjęcie tramwaju. I jeszcze podpisał je jako fotografię autobusu...
    9
    0
  • "Coś w co można uwierzyć" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:56:28 napisał:
    "..................."SĆwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:43:46 napisał: Skoro jestem wywołany to się wypowiem - przyszedłem do ZGL na wiceprezesa ponieważ prezes Koziej zbliżał się do granicy osiągnięcia wieku emerytalnego. To był czas na zapoznanie się ze spółką i decyzję obu stron co do tego czy będę brał udział w konkursie na prezesa po przejściu na emeryturę dotychczasowego prezesa. Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe."
    5
    0
  • "Daniel Czubara" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 10:46:15 napisał:
    Zachęcam do zapoznania się z aktualizacją tekstu. Jest w niej krótkie wyjaśnienie odnośnie interpretacji zapisów, które opacznie zrozumiał autor tekstu z portalu transport-publiczny.pl , na który się powoływaliśmy. W aktualizacji przedstawiamy zapis z SIWS i jego wyjaśnienie.
    2
    2
  • "???" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 10:47:45 napisał:
    to jak tam z bezpieczeństwem na zamojskich przejściach i sprawa dyrektor ZDG ?
    1
    0
  • "Dirty Harry" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 12:47:29 napisał:
    Miasta teraz kupują autobusy elektryczne, jest program dofinansowujący taki zakup. No i najważniejsze koszty eksploatacji samochodów na prąd dużo niższe. A cena zakupu tylko trochę wyższa. Za 10 należałoby zapłacić 10 baniek zamiast 6,5 ale w dalszej perspektywie opłaciłoby się.
    3
    1
  • "Adam Cisowski" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 14:32:20 napisał:
    Daniel Czubara@ Zwracam uwagę na to, że jeżeli tekst ma braki merytoryczne nie powinien być publikowany. Dopiero wtedy kiedy wszystko jest dopięte zgodnie ze sztuką dziennikarską tekst powinien być puszczany.
    4
    0
  • R E K L A M A
  • "ad111" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 14:51:21 napisał:
    Technologia autobusów elektrycznych jest nie dopracowana i awaryjna, tak więc nie ma co uprawiać dziwnej propagandy.
    2
    4
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 15:45:47 napisał:
    zawsze można trolejbusy lub tramwaje
    2
    0
  • "Horn" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 16:07:37 napisał:
    Grunt by nowe autobusy były klimatyzowane bo inaczej w lecie strach jechać tak dla mieszkańców, jak i dla turystów.
    1
    0
  • "Anonim" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 17:38:13 napisał:
    W Zamościu powinny powstać trakcje trolejbusowe, można skorzystać z doświadczeń Lublina.
    2
    3
  • "hmm" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:17:26 napisał:
    A co z pomysłem bezpłatnej komunikacji dla uczniów podstawówek co proponowało stowarzyszenie Kwiatkowskiego i Sawickiej?
    0
    2
  • "Thomas" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:24:33 napisał:
    Czy Gmina Zamosc ogłosiła przetarg na zakup autobusów?
    1
    1
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:31:22 napisał:
    nie ma czegoś takiego jak "bezpłatne"
    1
    1
  • "Jaro" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:03:15 napisał:
    Przecież to tramwaj jest na zdjęciu a nie żaden autobus.
    3
    0
  • "z_boku" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:56:24 napisał:
    Raczej pociąg, jest nawet widoczna nazwa stacji: Montrochet :)
    0
    2
  • "wilk" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 20:02:04 napisał:
    Chcemy metra w Zamościu :)
    3
    0
  • R E K L A M A
  • "SCwik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 23:24:00 napisał:
    Aktualizacja oczywiście zmienia sens wcześniej podanej informacji - niemniej dziwne, że w pierwszym przetargu nikt nie złożył oferty.
    1
    1
  • "." dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 8:34:15 napisał:
    Pytanie kto przygotowywał ofertę przetargową?? Tutaj powinna polecieć głowa. Przygotowanie kolejnego przetargu będzie trwało z uwagi na czasochłonne procedury.
    0
    0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

michał 45 minut temu
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Rex
Zgadzam się z przedmówcą. Praktycznie...
Szacunek
Kasujcie komentarze. Więc powtórzę. ...
Rysio
A fundacja hetman?to upadlosc!a kase dos...
Piotr Radlińsk...
Panie Witoldzie dla Pana i Rodziny szcze...
kibic
Buty wojskowe mógł mieć bezpłatnie, ...
ad111
Przejechała człowieka na pasach......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny