R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara24 stycznia 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze

Zamość: Miasto chce kupić nowe autobusy

Wnętrze autobusu, foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość ogłosiło przetarg na dostawę 10 autobusów miejskich. Jest to już druga próba, bowiem na poprzedni przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

Zamówienie dotyczy dostawy  10 sztuk autobusów miejskich, klasy MAXI, fabrycznie nowych, ekologicznych, niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeznaczonych do wykonywania przewozów w komunikacji miejskiej Miasta Zamość, w tym: 5 autobusów wyposażonych w tachograf,  3 autobusy wyposażone w system bramek zliczających potoki pasażerskie. Autobusy mają pomieścić 86 podróżnych, w tym 26 na miejscach siedzących. Przewidziano trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację. Oferty można składać do 6 marca.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały co najmniej jedną dostawę miejskich autobusów niskopodłogowych, wyposażonych w silniki zasilane paliwem diesla o pojemności powyżej 10 dm3 o łącznej wartości co najmniej 6,5 mln z brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), parametry techniczno-eksploatacyjne (36%) oraz termin realizacji (4%). Przy ocenie technicznej pod uwagę brane będą wykonanie antykorozyjne elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia i szkieletu/ kratownicy, ramy/podwozia; wykonanie antykorozyjne elementów poszycia zewnętrznego nadwozia (ścian bocznych, ściany przedniej oraz tylnej); podatność do napraw powypadkowych – podział poszyć; liczba miejsc dostępnych z niskiej podłogi; przebiegi międzyobsługowe (przegląd podstawowy z wymianą oleju i filtrów) oraz – homologacja typu pojazdu w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej oraz palności. Jeżeli chodzi o termin, najwięcej punktów będzie można otrzymać za zaoferowanie dostaw w ciągu 200 dni. – podaje portal transport-publiczny.pl .

Zakup nowych autobusów jest częścią projektu Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych, na który miasto pozyskało dofinansowanie z RPO WL w wysokości 10 975 805,17 zł. Całkowita wartość projektu to 16 415 635,5 złotych. Projekt oprócz zakupu nowych autobusów zakłada również: budowę węzła komunikacyjnego integrującego transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery przy ul. Peowiaków w Zamościu  – tzw. hub komunikacyjny, modernizację systemu informatycznego służącego do projektowania rozkładów jazdy oraz zadań (obiegów) pojazdów zsynchronizowanych w ciągu całego dnia wraz z możliwością prezentacji połączeń w Internecie m.in na platformie Google Maps, utworzenie 3 przystanków oraz zakup systemu do obsługi gospodarki magazynowej i obsługi warsztatu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogłoszono pierwszy przetarg na dostawę autobusów. Nie wpłynęła jednak żadna oferta.

AKTUALIZACJA (24.01.2018r. godz.10.39)

Oferowane autobusy muszą być jednej marki i w danym typie identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia za wyjątkiem bramek zliczających potoki pasażerskie i tachografów z unifikacją układu napędowego (silnik, skrzynia biegów, osie –rodzaj i typ zawieszenia).  Słowo “unifikacja” dotyczy ujednolicenia układu napędowego we wszystkich autobusach, a nie ujednolicenia producenta elementów składowych (podzespołów) układu napędowego.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:03:30 napisał:
    "Zamość: Wyrok za śmierć na przejściu .................................................. Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 3 tys. zł skazał sąd 42-letnią mieszkankę Zamościa za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wobec oskarżonej zasądzono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok. Na Małgorzatę L. nałożono też obowiązek zapłaty na rzecz dwóch oskarżycieli posiłkowych kwoty po 15 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Ma ona również pokryć koszty sądowe w kwocie 2 tys. zł. Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło 21 kwietnia ub. roku przy ul. Lwowskiej w Zamościu. Przybyła na miejsce zdarzenia policja ustaliła, że kierująca mercedesem 42-letnia mieszkanka Zamościa na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącego przez jezdnię 76-latka z gm. Zamość. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie zmarł. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawczyni wypadku była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszała, zabezpieczono na policyjnym parkingu. Prokuratura Rejonowa w Zamościu oskarżyła 42-latkę o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności. "........................... http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/8368,zamosc-wyrok-za-smierc-na-przejsciu
    R E K L A M A
  • "SCwik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:04:39 napisał:
    Czytam ostatni akapit i trudno mi uwierzyć: "Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogłoszono pierwszy przetarg na dostawę autobusów. Nie wpłynęła jednak żadna oferta. Jak podaje portal transport-publiczny.pl “ograniczeniem mógł być fakt, że Zamość wymagał autobusów jednej marki z unifikacją układu napędowego, w tym silników tego samego producenta. To z postępowania wyklucza np. Solarisa, który nie produkuje własnych silników.”" Rozumiem, że za pierwszym razem ktoś mógł napisać głupotę w specyfikacji ale za drugim razem trzeba było specyfikację napisać od nowa. Chyba, że taką specyfikację wpisano w projekt o dofinansowanie i zmienić jej nie można. Oznacza to jednak, że albo przepłacimy za autobusy bo nie będzie konkurencyjnych ofert (mało kto będzie mógł złożyć ofertę) albo będziemy je tylko "kupować" ale nigdy nie kupimy.
  • "@tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:10:54 napisał:
    A co ma piernik do wiatraka?Sugerujesz, że jazda autobusem jest bezpieczniejsza niż autem?
  • "Patryk" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:31:03 napisał:
    Cwikowi zawsze coś będzie nie pasowało!
  • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:47:57 napisał:
    Znowu Czubara popisał się swoją głupotą i lenistwem. Tym razem do artykułu o autobusach wrzucił zdjęcie tramwaju. I jeszcze podpisał je jako fotografię autobusu...
  • "Coś w co można uwierzyć" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 9:56:28 napisał:
    "..................."SĆwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:43:46 napisał: Skoro jestem wywołany to się wypowiem - przyszedłem do ZGL na wiceprezesa ponieważ prezes Koziej zbliżał się do granicy osiągnięcia wieku emerytalnego. To był czas na zapoznanie się ze spółką i decyzję obu stron co do tego czy będę brał udział w konkursie na prezesa po przejściu na emeryturę dotychczasowego prezesa. Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe."
  • "Daniel Czubara" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 10:46:15 napisał:
    Zachęcam do zapoznania się z aktualizacją tekstu. Jest w niej krótkie wyjaśnienie odnośnie interpretacji zapisów, które opacznie zrozumiał autor tekstu z portalu transport-publiczny.pl , na który się powoływaliśmy. W aktualizacji przedstawiamy zapis z SIWS i jego wyjaśnienie.
  • "???" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 10:47:45 napisał:
    to jak tam z bezpieczeństwem na zamojskich przejściach i sprawa dyrektor ZDG ?
  • "Dirty Harry" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 12:47:29 napisał:
    Miasta teraz kupują autobusy elektryczne, jest program dofinansowujący taki zakup. No i najważniejsze koszty eksploatacji samochodów na prąd dużo niższe. A cena zakupu tylko trochę wyższa. Za 10 należałoby zapłacić 10 baniek zamiast 6,5 ale w dalszej perspektywie opłaciłoby się.
  • "Adam Cisowski" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 14:32:20 napisał:
    Daniel Czubara@ Zwracam uwagę na to, że jeżeli tekst ma braki merytoryczne nie powinien być publikowany. Dopiero wtedy kiedy wszystko jest dopięte zgodnie ze sztuką dziennikarską tekst powinien być puszczany.
    R E K L A M A
  • "ad111" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 14:51:21 napisał:
    Technologia autobusów elektrycznych jest nie dopracowana i awaryjna, tak więc nie ma co uprawiać dziwnej propagandy.
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 15:45:47 napisał:
    zawsze można trolejbusy lub tramwaje
  • "Horn" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 16:07:37 napisał:
    Grunt by nowe autobusy były klimatyzowane bo inaczej w lecie strach jechać tak dla mieszkańców, jak i dla turystów.
  • "Anonim" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 17:38:13 napisał:
    W Zamościu powinny powstać trakcje trolejbusowe, można skorzystać z doświadczeń Lublina.
  • "hmm" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:17:26 napisał:
    A co z pomysłem bezpłatnej komunikacji dla uczniów podstawówek co proponowało stowarzyszenie Kwiatkowskiego i Sawickiej?
  • "Thomas" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:24:33 napisał:
    Czy Gmina Zamosc ogłosiła przetarg na zakup autobusów?
  • "Tekst nadesłany" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 18:31:22 napisał:
    nie ma czegoś takiego jak "bezpłatne"
  • "Jaro" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:03:15 napisał:
    Przecież to tramwaj jest na zdjęciu a nie żaden autobus.
  • "z_boku" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 19:56:24 napisał:
    Raczej pociąg, jest nawet widoczna nazwa stacji: Montrochet :)
  • "wilk" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 20:02:04 napisał:
    Chcemy metra w Zamościu :)
    R E K L A M A
  • "SCwik" dnia 24 stycznia 2018 o godzinie 23:24:00 napisał:
    Aktualizacja oczywiście zmienia sens wcześniej podanej informacji - niemniej dziwne, że w pierwszym przetargu nikt nie złożył oferty.
  • "." dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 8:34:15 napisał:
    Pytanie kto przygotowywał ofertę przetargową?? Tutaj powinna polecieć głowa. Przygotowanie kolejnego przetargu będzie trwało z uwagi na czasochłonne procedury.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny