R E K L A M A

Z I P

Prawo i Biznes | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki26 czerwca 2017

Zamość: Meblowe otwarcie z rozmachem

Mplaneta. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

W piątek (23 czerwca 2017 r.) miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnej inwestycji zbudowanej przy ulicy Strefowej.

Inwestycja Piotra Poznańskiego jest odrobinę inna o tych które dotychczas powstały na terenach zamojskiej podstrefy, w jej części zachodniej.  Dotychczas uruchomiono tu tylko dwie inwestycje: fabrykę peletu ze słomy i  Urząd Celny. Mplaneta to natomiast olbrzymi sklep meblowy czy raczej (z angielska) showroom albo jak ktoś woli salon firmowy. Dość powiedzieć, że chodzi o meble zaprezentowane w gotowych aranżacjach imitujących pokoje, kuchnie, salony. Miejsce bardzo przestronne, jasne i zbudowane w konwencji “ścieżki klienta” czyli zaplanowanej drogi którą w miarę poznawania oferty powinien przemierzyć odwiedzający.

Inspirujące aranżacje pomieszczeń okraszone zostały nowymi technologiami i nie chodzi tu o obecne wszędzie monitory wyświetlające plan i ofertę sklepu ale o technologie interaktywne. Jest możliwość skorzystania z dotykowego konfiguratora, który ma pozwalać na wybór rodzaju tapicerki i “nałożeniu” jej na wybrany mebel, kolorów, oklein, detali. Wkroczyć też można do strefy rzeczywistości wirtualnej za sprawą specjalnie przygotowanego pomieszczenia w którym z pomocą profesjonalnych okularów i specjalnych bezprzewodowych manipulatorów można “zamieszkać” w zaprojektowanym w komputerze pomieszczeniu. Jest też możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej (na smartfony) która obsługuje również widok 3D.

 

Oprócz showroom-u  jest też, niedostępna na co dzień dla odwiedzających, strefa magazynowa. Nowoczesna z automatycznymi systemami kontroli klimatu i pozwalająca odizolować towar podczas załadunku od czynników zewnętrznych. Dodajmy, że firma sporo eksportuje mebli do Kanady i ten magazyn ma pełnić ważną rolę w logistyce firmy. Wysyłającej drogą morską kontenery pełne mebli. W planach jest również wspomaganie logistyki dostaw mebli dla partnerów z Ukrainy. Funkcja konsolidacyjna tu ma przeważające znaczenie. Bliskość Urzędu Celnego jest kluczowa dla inwestycji. Cześć inwestycji zajmuje nieduża stolarnia połączona z miejscem obróbki materiałów do produkcji materaców do łóżek. Wszystko nowe, nowoczesne i oczywiście dofinansowane. 

Do tego  spektakularne otwarcie, które można spuentować słowami: dwudniowa muzyczna fiesta zakończona pokazem sztucznych 0gni. Ponadto inwestorzy deklarują że większość inwestycji zostało zrealizowane z udziałem firm z Zamościa i najbliższych okolic. Od lipca firma w sumie stworzy 35 nowych etatów i będzie zatrudniać niecałe 50 osób. Ale to nie koniec. Jeżeli zostaną udzielone firmie kolejne dotacje na tyłach Mplanety powstanie fabryka zatrudniająca około 200 osób.

Gośćmi podczas oficjalnego otwarcia obecni m. in. byli: prezydent Andrzej Wnuk, wiceprezydent Andrzej Zastąpiło, dyrektorzy wydziałów UM którzy przyczyniali się do budowy inwestycji na różnych jej etapach. Zaproszono też najważniejszych partnerów i wykonawców inwestycji, których Piotr i Barbara Poznańscy nie mogli się nachwalić. Widać było też jak ważne dla tego biznesu są relacje rodzinne i w zasadzie można powiedzieć że jest to firma rodzinna. Oficjalnie struktury właścicielskiej nie przedstawiono, ale z tabliczek na drzwiach w strefie biurowej wynika, że właścicielem Mplanety jest Piotr Poznański.

Mplaneta rodzinnie
Mplaneta rodzinnie

Jest to niewątpliwie pierwsza taka inwestycja, otwierana z takim rozmachem i tak świetnymi planami na przyszłość w ostatnich 3 latach. Dodajmy że za płotem Mplanety widać wyrastający kolejny budynek też lokalnej firmy. Jak widać stworzenie takiego miejsca jak “podstrefa” okazało się dobrym pomysłem, a administracja Andrzeja Wnuka robi wszystko by pomóc zapełnić biznesem to miejsce. Zresztą państwo Poznańscy wielokrotnie chwalili swoje relacje z urzędnikami miejskimi. Koszt inwestycji (szacowany) przekracza 8 mln zł. Ważne wydaje się również to, że Zamość dzięki tej inwestycji może (za jakiś czas) stać się nowym zagłębiem meblarskim w Polsce. Dzięki pomysłom Poznańskich na sieciowanie firm, zachęcanie parterów do lokowania tutaj aby wspólnie zwiększać rynek eksportowy. Wszak Polska jest znana, na świecie właśnie jako jeden z największych producentów mebli.

 

Dodajmy, że naszym atutem jest… bezrobocie i bliskość Ukrainy, a słabą stroną brak kadr wykwalifikowanych (brak tapicerów, stolarzy). Jednak ta słaba strona jest do pokonania. Barbara Poznańska w rozmowie z nami deklarowała podjęcie działań z zamojskimi szkołami średnimi. My gorąco życzymy kolejnych sukcesów Mplanecie. Urzędnikom zaś życzymy kolejnych sukcesów w pozyskiwaniu inwestorów, właśnie takich jak Poznańscy.  Świadomie ukierunkowanych na symbiozę gospodarczo-społeczną, z planami na networking biznesowy oraz pełnych lokalnego patriotyzmu.

 

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "7" dnia 26 czerwca 2017 o godzinie 19:50:58 napisał:
  "Olbrzymi sklep" to przesada moim zdaniem byłem w piątek , i tak bez księdza to można tak ?
  1
  0
 • R E K L A M A
 • "ak" dnia 26 czerwca 2017 o godzinie 20:13:12 napisał:
  Kolejny sklep i to w SSE. Nijak nie potrafię zrozumieć na czym polega ten sukces.
  5
  1
 • "z_boku" dnia 26 czerwca 2017 o godzinie 22:43:36 napisał:
  Sukces? Wydaje mnie się, że podstrefa stała się problemem dla kolejnej ekipy rządzącej. Takie inwestycje mają wywołać wrażenie, że coś się dzieje kiedy de facto wszystko stoi w miejscu. Co jakiś czas puszcza się w eter informację o tym jakie to "inwestory" się wzięły i pojawiły. Pamiętamy fabrykę Zamoyskiego, Toyotę i miejsko-gminne zwycięstwo nad koalicją chińską, co to miała potrzebować dla swoich inwestycji 200 czy 300 hektrów ;) Zamość został w tyle, miasto przespało wiele lat, nie robiono nic dla rozwoju przemysłu, liczyły się markety i banki.
  2
  2
 • "Thomas" dnia 26 czerwca 2017 o godzinie 23:55:43 napisał:
  Tak źle i tak niedobrze przecież wyraźnie jest napisane, że będzie tam produkcja ZAKŁAD PRODUKCYJNY. Miałem okazję poznać właściciela, moim zdaniem ma najlepsze AGD i Salon meblowy (Nowe Miasto), super obsługa w Zamościu - tam można kupić dosłownie wszystko - ceną i jakością są bardzo konkurencyjni.. To nie jest tyko nowoczesny salon meblowy, ale to również produkcja mebli stąd była mowa o braku kadry tapicerów, stolarzy. Z wypowiedzi właścicieli można zauważyć wizję rozwoju i ekspansji, ten zakład to dopiero pierwszy krok - głęboko wierzę, że mu to się uda. =================================================================== Patrząc się na komentarze można rzec nic tak nie cieszy jak nieszczęście drugiego, albo inaczej nieszczęście sąsiada. W oczekiwaniu na inwestorów kreujmy i promujmy własnych przedsiębiorców Nie możemy czekać, że ktoś przyjdzie i otworzy fabrykę czy zakład produkcyjny, stwarzać mu warunki do inwestycji a zapominać o lokalnych przedsiębiorcach. . W poprzedniej kadencji były wielkie oczekiwania i zapowiedzi ówczesnych władz, jednak tajemnicza fabryka, za którą stał bardziej tajemniczy inwestor nie powstała. Do tej pory nie wiemy kim był ten inwestor, czy w ogóle był. Tak samo China Town i zapowiedź chińskich inwestycji - droga do szlaku jedwabnego jest długa i kręta. Warto przeczytać wypowiedź byłego prezydenta na temat fabryki meble - mozn poszperać w archiwum. jednak ta inwestycja przeczy temu. =================================================================== Dlaczego cieszy mnie ta inwestycja, dlatego, że jest to kolejny lokalny przedsiębiorca, tak jak inny przedsiębiorca właściciel Sitaniec Technology, który wierzy w sukces i jest silnie "zakorzeniony" (nie przychodzi mi do głowy inny synonim) w naszym lokalnym społeczeństwie. Obcy inwestor czy to krajowy, czy zagraniczny to jednak nie lokalny a to znaczy, że mieszkańcy będą pracownikami we własnym mieście
  1
  3
 • "z_boku" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 1:18:24 napisał:
  Z punktu widzenia inwestora jest to niewątpliwie sukces. Trzeba mu pogratulować. Jeżeli powstanie jeszcze zakład produkcyjny... Chodzi mi o to że Zamość zmarnował wiele lat. Kolejne ekipy smacznie sobie spały, zaś sama podstrefa powstała dziesięć lat za późno.
  0
  2
 • "ak" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 7:15:49 napisał:
  Ja nie mówię że, sklep to źle, ale jak dotychczas to miasto dostawało bonusy, w postaci np. przebudowy układu komunikacyjnego na koszt inwestora. W tym wypadku to inwestor korzysta z pomocy publicznej, co jest jakimś kuriozum. Zakład produkcyjny pojawia się dopiero w mglistych zapowiedziach.
  1
  1
 • "lechu" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 12:27:45 napisał:
  a gdzie ci inwestorzy,którzy przed wyborami pchali się do Zamościa drzwiami i oknami, obiecując miejsca pracy?
  1
  1
 • "ad111" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 13:11:17 napisał:
  Publiczne pieniądze i publiczne udogodnienia dla prywatnego przedsiębiorcy. Przedsiębiorca skorzystał nie mam nic do Niego), miasto a raczej władze próbują to przekuć w sukces, a obywatele nadal będą wyjeżdżać za pracą. Ot i cały sukces poszedł w p..u jak mydlana bańka...:(
  1
  2
 • "Thomas" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 13:24:22 napisał:
  ad111@ najlepiej nic nie robić. Koszty społeczne emigracji są wysokie, coraz większym i niepokojącym zjawiskiem jest zjawisko Eurosierot dzieci których rodzic lub rodzice są zagranicą.
  0
  2
 • "ad111" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 16:29:56 napisał:
  No chyba nie uważasz, że załatwienie sobie ulg przez Pana Poznańskiego ma nam wszystkim zrobić dobrze? Daj sobie spokój, bo to nie jest inwestycja, która cokolwiek załatwia dla mieszkańców tego miasta.
  4
  2
 • R E K L A M A
 • "ak" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 16:57:27 napisał:
  Tym którzy nie rozumieją czym różnicy się obiekt handlowy od produkcyjnego wyjaśniam: zakład produkcyjny tworzy nową wartość, natomiast inwestor handlowy tylko korzysta z miejscowego rynku zbytu, który i tak istnieje. W przeciwieństwie do przemysłowca kupiec nie może powiedzieć, że on nie będzie budował sklepu w Zamościu, ale wybuduje tysięczny market we Wrocławiu czy Warszawie, bo nikt nie pojedzie na zakupy do Wrocławia a chętni do zainwestowania w handel w Zamościu na pewno się znajdą.
  1
  2
 • "ad111" dnia 27 czerwca 2017 o godzinie 19:25:44 napisał:
  To się powinno rozumieć samo przez się, ale jak widać cześć się cieszy jak kiedyś dzicy ludzie z koralików ...
  1
  2


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Ma-rjo-lalala
No i co , któryś jeszcze podskoczy jak...
klient w krawacie jest mniej awanturują...
z_boku
Stare, ale wciąż aktualne: https://w...
Ja
Kierowcy winna zostać zaproponowana pra...
Górnik Łęczna nie pozyska jednak Mich...
Dirty Harry
Ćwik niewątpliwie podnosi nieco poziom...
Gość
Cieszą się i co z tego macie że Zamo...
Fryc
Sławek przestań gwiazdorzyć i weź s...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny