Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja4 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Maski weneckie w renesansowym mieście

foto: pixabay.com

W zamojskiej Galerii Nadszaniec odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Witolda Miąsika, p.n. „Kamuflaż Maski Weneckie”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (5 października) o godzinie 16:00. Wystawa dla zwiedzających będzie dostępna do 7 listopada.

Autorkami masek są Beata Wielopolska i Bożena Leokadia Motylewska-Wielopolska.

Wenecja – miasto niezwykłe, bo jakby ulotne, zawieszone na wodzie, wciąż jeszcze pełne dekadenckiego przepychu, a jednocześnie owiane wątłym, chorym czarem, raz w roku staje się jedyną w swoim rodzaju sceną, teatrem otwartym dla wszystkich, którzy pragną choć na kilka dni przenieść się w olśniewający świat magii.

Beata Wielopolska, ur. w 1963 r. w Warszawie, opuściła Polskę w sierpniu 1982 r. jako laureatka V Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego – bez zamiaru powrotu, za to z przekonaniem, że nic już nie stanie jej na przeszkodzie w zapoznaniu się z całym istotnym dorobkiem sztuki europejskiej, zwłaszcza z malarstwem.

Bożena Leokadia Motylewska-Wielopolska, kobieta awangardy swojego pokolenia, jak chętnie opowiada Jej córka Beata, urodziła się – dzięki zrządzeniu losu – w Domu Rodzinnym dziadków Władysława i Leokadii Śmiśniewiczów w Środzie Wlkp.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Stonka
Pod innymi sklepami nie postawili parkom...
Jurek 12 minut temu
I bardzo dobrze!!! Teren prywatny to war...
z_boku 37 minut temu
Najlepiej pogonić portugalskie i niemie...
ja 40 minut temu
W czym problem? Jadę do pracy w piątek...
Faworytka
W takim razie miasto powinno firmie Je...
dd
Skoro kupili ten teren i wybudowali tam ...
Popieram ,trochę szacunku by się przyd...
Peter
Wyjaśnione że trudno jaśniej, działa...
Zamościanin
Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo ...
name
Jakaś tromba pisała te słowa: Tagi ha...
Ansztajn z Zamo...
Tragedią tego świata jest system eduka...
Hrabia Walgodes...
Panie Radny co Pan mówisz: Rafał Zwola...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018