R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar12 września 2017

Zamość: Malarska konstelacja w przestrzeni Kwadratu

Happening Roberta Gomułki na Rynku Wielkim (2017), foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Dzisiaj (12 września) Rynek Wielki stał się scenerią do prezentacji obrazów autorstwa znanego plastyka ze środowiska zamojskiego -Roberta Gomułki.

Wydarzenie w formie happeningu cieszyło się dużym powodzeniem wśród ludzi w różnym wieku. Obrazy fascynowały, zadziwiały a zarazem intrygowały widzów.

Najlepiej o twórczości artysty wypowiedział się dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Jerzy Tyburski

Zarówno malarstwo jak i postawa Roberta Gomułki jako artysty, to zjawisko intrygujące na gruncie zamojskiej plastyki. Niespokojny niezrozumiany przez otoczenie, sprawia wrażenie człowieka pochłoniętego zagadnieniami kosmicznych zależności, skomplikowanej wiedzy tajemnej. Konsekwentnie obudowuje swą działalność plastyczną swoistą wiedzą ezoteryczną, złożoną z wyszukanych terminów naukowych, co razem tworzy niezwykłą magię, rodzaj jedynej w swoim rodzaju mitologii.

A jakie jest jego malarstwo? W sensie czysto malarskim to sztuka o proweniencji postimpresjonistycznej, z całą wrażliwością na grę świateł i barw.

Budowa obrazu metodą puentylistycznych kształtek, wynika z jednej strony z naturalnego wyczucia koloru, jak i sięga do tradycji naukowych postimpresjonistów jak George Seurat czy Paul Signac. W warstwie formalnej, artysta posługuje się językiem surrealistów. W obrazach wszystko może się zdarzyć, choć sceny w nich zawarte nawiązują do zagadnień i dramatów współczesnego świata. Skłonność do narracji, wielkość symbolicznych odniesień, tworzą w efekcie niezwykłą i oryginalną poetykę.

 

BIO ROBERTA GOMUŁKI
Urodzony w 1956 r. w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa w 1981 r. Organizuje interdyscyplinarne działania artystyczne z pogranicza teatru, plastyki i muzyki. Od 1981 r. zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Obecnie działa jako nauczyciel w Stowarzyszeniu „Drukarnia Wyobraźni” prowadząc zajęcia z rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej i rzeźby. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Jest mieszkańcem Gminy Zamość.

Zapraszamy na fotorelację

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Do tofik 42 minuty temu
A zależy nam na czasie nie mamy czym lu...
Zmc 48 minut temu
Czy miejsce Pana Z. Nie niest czasew w S...
He he
No, wpisy takie, że tylko linki do dyre...
Zamościanin
Panie Marku trzymam kciuki !!!! Więcej...
zmc
Bardziej niż "partia" ważni są ludzie...
zmc
Udowodnijmy że mamy więcej kultury i n...
zmc
He he prowokatorze, mnie zaraz zaślinio...
wiesz kto
a i dodam jeszcze dla twej kompletnej ni...
.
To chyba bardziej prawdopodobna przyczyn...
wiesz kto
Ulżyj sobie dziadu.... ulżyj. Trudne t...
He he
Chociaż za ten ostatni nick ("wieśniak...
He he
Wiem, wiem kto :) Psychol jest tylko jed...
kierowca
Myślę że siodło do naprawy i sworze...
eagle eye
PO? to ta partia o której dziś w Sejmi...
Nie zaklinaj
Razem to komuchy...
xyz
Centrum chyba powstało dwa lata temu, m...
...
Podeślij koniecznie ten link ... :)...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017