R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar12 września 2017

Zamość: Malarska konstelacja w przestrzeni Kwadratu

Happening Roberta Gomułki na Rynku Wielkim (2017), foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Dzisiaj (12 września) Rynek Wielki stał się scenerią do prezentacji obrazów autorstwa znanego plastyka ze środowiska zamojskiego -Roberta Gomułki.

Wydarzenie w formie happeningu cieszyło się dużym powodzeniem wśród ludzi w różnym wieku. Obrazy fascynowały, zadziwiały a zarazem intrygowały widzów.

Najlepiej o twórczości artysty wypowiedział się dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Jerzy Tyburski

Zarówno malarstwo jak i postawa Roberta Gomułki jako artysty, to zjawisko intrygujące na gruncie zamojskiej plastyki. Niespokojny niezrozumiany przez otoczenie, sprawia wrażenie człowieka pochłoniętego zagadnieniami kosmicznych zależności, skomplikowanej wiedzy tajemnej. Konsekwentnie obudowuje swą działalność plastyczną swoistą wiedzą ezoteryczną, złożoną z wyszukanych terminów naukowych, co razem tworzy niezwykłą magię, rodzaj jedynej w swoim rodzaju mitologii.

A jakie jest jego malarstwo? W sensie czysto malarskim to sztuka o proweniencji postimpresjonistycznej, z całą wrażliwością na grę świateł i barw.

Budowa obrazu metodą puentylistycznych kształtek, wynika z jednej strony z naturalnego wyczucia koloru, jak i sięga do tradycji naukowych postimpresjonistów jak George Seurat czy Paul Signac. W warstwie formalnej, artysta posługuje się językiem surrealistów. W obrazach wszystko może się zdarzyć, choć sceny w nich zawarte nawiązują do zagadnień i dramatów współczesnego świata. Skłonność do narracji, wielkość symbolicznych odniesień, tworzą w efekcie niezwykłą i oryginalną poetykę.

 

BIO ROBERTA GOMUŁKI
Urodzony w 1956 r. w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa w 1981 r. Organizuje interdyscyplinarne działania artystyczne z pogranicza teatru, plastyki i muzyki. Od 1981 r. zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Obecnie działa jako nauczyciel w Stowarzyszeniu „Drukarnia Wyobraźni” prowadząc zajęcia z rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej i rzeźby. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Jest mieszkańcem Gminy Zamość.

Zapraszamy na fotorelację

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas 19 minut temu
O jaki puls Europy jednej czy dwóch pr...
He he
Unia - Olimpia 6 : 1. 5 : 0 do przerwy i...
eljot
Na 23 radnych obecnych było 17,a gdzie ...
Straż Miejska jest potrzebna , Policja ...
Daniel Czubara
@magnar mówisz i masz: http://roztocze....
magnar
gdyby wniosek był logicznie uzasadniony...
Do Thomas
Na Portalu Zamojskim jest relacja wideo....
mieszkaniec
SM bardzo dobrze że jest ale czy jest w...
Becker
W Krakowie w banku w którym pracuje, mi...
jonasz
Poli tyka pewnego pana - panów , wstrzy...
tak tak
nikt z tomasovii nie przyjdzie dopóki t...
Daniel Czubara
@Thomas niestety tym razem niestety nie....
ad111
Można się obrażać na fakty i na osob...
jaś
I bardzo dobrze, że SM zostaje. To moż...
Thomas
Daniel Czubara @ Panie Redaktorze, czy R...
z_boku
Facet"poczuł się trzeźwy", jak sam tw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017