R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka23 lipca 2017 FACEBOOK | 4422 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 112 komentarzy ()

Zamość: Łańcuch Światła 23.07.2017 [Aktualizacja]

"Łańcuch Światła" Zamość. 22.07.2017 Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Kolejny (szósty) dzień protestu w Zamościu. “Łańcuch Światła” nie słabnie choć “spacerowiczów” jakby trochę mniej niż wczoraj.

Manifestacja rozpoczęła się w deszczu i pod parasolami, jednak  deszcz ustał. Liczbę osób szacujemy na bliską 100. Wczoraj było około 180-200 osób. Dziś wszystko odbyło się w spokojnej atmosferze bez incydentów jak to miało miejsce wczoraj. Dodać należy, że uczestnicy wykrzykiwali hasła “demokratyczne” rezygnując z tych obraźliwych.  Co zdecydowanie podnosi poziom i jakość tego typu swoistej debaty publicznej.

Na stałe wpisują się też turyści do obrazu tych manifestacji. Dziś publicznie zabrał głos mieszkaniec Leszna. Opowiadając o tym co dzieje się w jego mieście i zachęcając do dalszego protestowania. Leszno choć na drugim końcu Polski jest podobne do Zamościa liczbą mieszkańców i trochę wspólnymi losami rodzin założycieli miast. Lesznianin stwierdził że manifestacja w Zamościu była zdecydowanie liczniejsza niż te początkowe w Lesznie. Jednocześnie zapewniając, że z dnia na dzień są one coraz liczniejsze. 

Byli z protestującymi też mieszkańcy Rybnika. Młode małżeństwo prawników które podróżuje po wschodnich krańcach kraju uczestnicząc wieczorami w manifestacjach. Dziś trafili do Zamościa. Zauroczeni tym co działo się wczoraj w Lublinie zapewnili nas, że w  Zamościu jest więcej osób na manifestacjach niż w ich rodzinnym Rybniku.

Na manifestacji było też sporo młodych zamościan w wieku około 20 lat. Dziś dwu z nich zabierało publicznie głos. Tym głosem, m.in.  był odczytany  apel Klubu Inteligencji Katolickiej – “w sprawie działań godzących w niezależność sądownictwa w Rzeczypospolitej Polskiej”.  Apel dostępny jest tutaj

Uczestnicy zgodnie potwierdzają, że spotykać się będą tak długo jak potrzeba i liczą na coraz szerszy udział swoich sąsiadów, znajomych i tych którzy nie zgadzają się z “niszczeniem demokracji i trójpodziału władzy”. Jutro też planują się spotkać o 21.00 przy Akademickiej.

Z ostatniej chwili: Dziennika Gazeta Prawna ogłosił, że Senat przegłosował INNĄ ustawę o Sądzie Najwyższym niż Sejm. Więcej jutro w DGP.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z dnia dzisiejszego:

Zamieszczamy też materiał dzięki uprzejmości zamosc.tv


Relacja z 22.07.2017 r

Muzycznie i poetycko upłynął kolejny wieczór protestu pn. Łańcuch Światła przed Sądem Okręgowym przy ul. Akademickiej w Zamościu.

 

Były odczyty wierszy Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza oraz odśpiewanie hymnu narodowego i piosenki “Wolność” grupy Chłopcy z Placu Broni. Protestujących odwiedził dziś Jacek Bury, szef regionu lubelskiego Nowoczesnej wraz z małżonką. Podczas manifestacji nie obyło się również bez emocji i ostrej dyskusji z jednym ze zwolenników proponowanych przez rząd i PiS zmian w sądownictwie. Nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas protestu czuwały policja i Straż Miejska.

Informacja z 21.07.2017r.

Kolejny dzień protestów i kolejne nowe twarze już nie tylko z Zamościa. Na manifestacje dojeżdżają ludzie z najbliższej okolicy i dołączają turyści.

Uczestnicy przygotowali też taczkę w której w towarzystwie świec siedziała urocza pluszowa kaczuszka. Program podobny do poprzedniego wypowiedzi, odczytanie listów i petycji.  Okrzyki i hasła o różnej treści. Odczytana została “lista hańby” na którą trafił poseł Sławomir Zawiślak (PiS) za głosowanie za zmianami w sądownictwie i poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15) za wstrzymanie się od głosu. W przypadku tego drugiego uczestnicy uznali, że wstrzymanie się od głosu mogło potencjalnie odbierać szansę na zablokowanie ustawy.

Świec było mniej, wystarczająco jednak by ułożyć z nich napis 3xVETO. Oszacowaliśmy liczbę  uczestników na zdjęciu wykonanym z użyciem szerokokątnego obiektywu w naszej ocenie było 150-190 uczestników. Subiektywnie więcej niż wczoraj.

Przyjęty owacjami Marcin Zamoyski wezwał wszystkich mieszkańców Zamościa do uczestnictwa w manifestacjach, które jak zapowiadają uczestnicy “Łańcucha Światła” odbywać się będą co dzień do odwołania o 21.00 przed sądem przy ulicy Akademickiej.

 


 

 

 


Informacja z dnia 20.07.2017 r.

Ponieważ zapowiadają się kolejne manifestacje a skala protestów w całym kraju przybiera na sile, postanowiliśmy scalić informacje z kolejnych wydarzeń z tego tematu i będziemy aktualizować je w miarę możliwości.

 

Dzisiejsza (20.07.2017) manifestacja była dużo lepiej przygotowana i nieznacznie liczniejsza w porównaniu do wczorajszej (to są nasze szacunki). Ponieważ uczestników trudno policzyć w tych okolicznościach policzyliśmy liczbę zniczy i świec które zapłonęły pod zamojskim sądem, wg naszych obliczeń było to 120-130 światełek (łącznie z tymi które uczestnicy trzymali w rękach).

Podczas dzisiejszej manifestacji zabierali głos: Wiesław Popytak, Katarzyna Wołoszyn, Janusz Korga, Iwonna Stopczyńska, Aleksandra Bondyra, Lucyna Stąsiek, Rafał Zwolak,  Sławomir Ćwik.

Jutro o 21.00 uczestnicy zamierzają kontynuować protest.

Zapraszamy do naszej fotorelacji

 

 


Informacja z dnia 20.07.2017

Zamość po raz drugi dołączył do ogólnopolskiej akcji “Łańcuch światła”, akcji której celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec trybu przeprowadzania zmian w sądownictwie przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Wczorajszy (18.07.2017 r) protest opisywaliśmy TUTAJ. Dzisiaj (19.07.2017 r.) odbył się pod siedzibą sądu przy ulicy Akademickiej. Szacunki co do liczby osób są różne. Marek Kudela (radny Rady Miasta Zamość) zwrócił nam uwagę, że podane przez nas wczoraj “około 50” nie było zgodne z prawdą. Jak stwierdził sam policzył wszystkich i wg niego podczas wczorajszego protestu było 113 osób, a dziś 148. My jednak liczymy osoby na pojedynczym kadrze, a kadr aparatu nie obejmuje często całej grupy no i ludzie się przemieszczają. Wg. wyliczeń jednej z dziennikarek zapalono około 120 zniczy co przybliża szacunki co do liczby osób do wyliczonych przez Kudelę.

Ważne wydaje się jednak to, że na dzisiejszym proteście zdecydowana większość osób to osoby które wczoraj nie były obecne co może wskazywać na zdecydowanie rosnące zainteresowanie problemem. Znamienne wydają się słowa jednego z pracowników sądu obecnego na proteście. Zapytany przez nas czy zamojscy sędziowie nie chcą protestować wobec procedowanych zmian odpowiedział nieoficjalnie i bardzo zdawkowo – “Ludzie się boją“. Czy to prawda? Postaramy się to sprawdzić.

Zapowiedziano już kontynuację protestu na jutro na 21.00 o szczegółach powiadomimy niezwłocznie.

Wtorkowy i dzisiejszy protest odbyły się bez zakłóceń czy interwencji, jednak wczorajszy nie był “ochraniany” przez służby mundurowe. Dziś w bezpieczniej odległości czuwały 4 oznakowane pojazdy. 3 policyjne radiowozy, jeden straży miejskiej.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "rolmops" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 7:36:42 napisał:
  Mogę załatwić wkłady do zniczy po hurtowej cenie, tylko trzeba zamówić parę setek, mogą być kolorowe, dzieci się będą cieszyły.
  26
  8
  R E K L A M A
 • "drb" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 7:39:50 napisał:
  Zebrało się pare niezaradnych osób i wielkie halo.
  28
  24
 • "Elita prawnicza" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 8:12:43 napisał:
  Co to jest ta elita prawnicza czarzasty i spolka..?niech ta elita z cwikiem na czele naucza sie roty.bo wstyd wielcy Polacy sie znalezli.
  24
  17
 • "cleeo32" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 8:14:10 napisał:
  Do "drb" - niezaradnych? A nie przypadkiem oderwanych od koryta świń, komuchów, złodziei, ubeków i co tam jeszcze? Nie krępuj się człowieku. Z tego co wiem większość z tych "niezdarnych" to ludzie z ugruntowanymi pozycjami społecznymi, wykształceni i samodzielni finansowo. Więc gdzie ta niezaradność?
  25
  13
 • "ktoś" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 8:15:42 napisał:
  Tytuł jest właściwy- walczycie o "Wasze" sądy. Ja do tej pory myślałem, że sądy są wszystkich obywateli. Ale walczcie, walczcie dla najaktywniejszych wycieczka na Maderę ....
  27
  17
 • "Zamościanin" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 8:44:42 napisał:
  Zebrali się obywatele Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej ,bo władza się odkleiła się od realu .
  14
  17
 • "do cleeo32" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 9:36:51 napisał:
  Więc czego ci ludzie chcą bronić?Swoich ugruntowanych urzędowych pozycji?Bolek też był zaradny chciał pieniędzy to mu je dawali, chciał mieszkanie, to mu je dali.
  24
  18
 • "100" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 9:38:12 napisał:
  Na zdjęciu widać wszystkich śpiewających. Nie rzeba liczyć z różnych zdjęć. Kudela chyba policzył policjantów, straż miejską, spacerujących turystów i dzienikarzy. Na zdjęciu widać maksymalnie 100 osób i to 100 osób razem z dziećmi.
  23
  15
 • "pff" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:05:31 napisał:
  Co na to Petru?? Może powie coś ,,mądrego'' ?
  13
  11
 • "Ricky" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:09:34 napisał:
  Ludzie obudźcie się, opętał was chory mały człowiek, ziejący nienawiścią i plujący jadem. Rozwali Polskę, nie zostanie kamień na kamieniu...
  27
  24
  R E K L A M A
 • "Dee" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:10:40 napisał:
  Myślicie, że chodzi o lepsze sądy. Nie, w tej ustawie chodzi o sądy, które będą podporządkowane pisowi. Żeby pisowcy jak pzpr-owcy mogli wszystko. Wina będzie pisowca, ale sąd wskaże ciebie jako winnego. Żeby pisowcy nigdy nie przegrali wyborów. Sad najwyższy zatwierdza ważność wyborów. Myślicie, że zatwierdzi wybory w ktorych przegra pis. To, że sądy beda dalej niesprawne, a jedynie wierne pisowcom to pewnik. Ustawa pisana w pośpiechu, bez konsultacji, glosowana noca, zgloszona przez amatorów nie może byc dobra. Poza tym czy za pisu skrocily się kolejki do lekarzy specjalistów? Pis nie naprawia państwa, a jedynie je prywatyzuje.
  33
  19
 • "ted" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:52:28 napisał:
  Trzeba się pakować i wyjeżdżać do normalnego kraju póki można. Za parę lat tutaj będzie dramat i wyjechać będzie trudniej. Zostańcie sobie zwolennicy PISu a później będziecie czekali, że może ktoś z zachodu wam paczkę przyśle. Nie zakrzyczycie rzeczywistości. Ostatnie 25 lat to naprawdę najlepszy okres w historii Polski od 300 lat. Nie chcecie tego zobaczyć i wolicie wierzyć kaczorkowi-dyktatorkowi to proszę bardzo. Najpierw przejmą wszystkie instytucje a potem wam dokręcą śrubę. Już się przymierzają ale jeszcze nie czują się dość mocni - nowe podatki, droższe paliwo, droższa woda, droższa energia już niedługo dotknie was wszystkich.
  21
  16
 • "Reply" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:54:21 napisał:
  To należy cytować wielokrotnie bo to mądre słowa. Niestety. "Myślicie, że chodzi o lepsze sądy. Nie, w tej ustawie chodzi o sądy, które będą podporządkowane pisowi. Żeby pisowcy jak pzpr-owcy mogli wszystko. Wina będzie pisowca, ale sąd wskaże ciebie jako winnego. Żeby pisowcy nigdy nie przegrali wyborów. Sad najwyższy zatwierdza ważność wyborów. Myślicie, że zatwierdzi wybory w ktorych przegra pis. To, że sądy beda dalej niesprawne, a jedynie wierne pisowcom to pewnik. Ustawa pisana w pośpiechu, bez konsultacji, glosowana noca, zgloszona przez amatorów nie może byc dobra. Poza tym czy za pisu skrocily się kolejki do lekarzy specjalistów? Pis nie naprawia państwa, a jedynie je prywatyzuje."
  20
  10
 • "gomi" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 10:58:09 napisał:
  Nakarmią socjalem i stanowiskami wystarczającą grupę wyborców którzy zapewnią im reelekcję. Potem docisną resztę. Ale reszta głupia nie jest albo przejdzie na socjal albo ucieknie póki można. Dojdziemy do biedy bo socjal trzeba czymś zapłacić. Piotrowicze, Misiewicze będą się pławić w bogactwie a reszta będzie wyciągać rękę pod kościołami. Tak to się skończy bo spora grupa wyborców cieszy się z doraźnych ulotnych korzyści.
  17
  13
 • "kto ? kogo?" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 11:34:14 napisał:
  stanowiskami to tak karmili: cyt. z roztocze.net " "SĆwik" dnia 16 lutego 2017 o godzinie 15:43:46 napisał: Skoro jestem wywołany to się wypowiem - przyszedłem do ZGL na wiceprezesa ponieważ prezes Koziej zbliżał się do granicy osiągnięcia wieku emerytalnego. To był czas na zapoznanie się ze spółką i decyzję obu stron co do tego czy będę brał udział w konkursie na prezesa po przejściu na emeryturę dotychczasowego prezesa. Po okresie spędzonym w ZGL mogę się uczciwie wypowiedzieć, że przy pracy dwóch kompetentnych szefów działów obsadzanie stanowiska wiceprezesa jest niecelowe. "
  11
  3
 • "some" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 11:35:57 napisał:
  Przykre, że tak mało ludzi przyszło na protest. Już teraz się boją czy może nie zdają sobie sprawy, że zmierzamy do dyktatury?. Ja w każdym bądź razie w czwartek 20.VII. będę i zachęcam innych. Pozdrawiam
  16
  11
 • "PiS" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 11:59:01 napisał:
  Tak patrzę i widzę... Radnych Nowoczesnej, PO, SLD, którzy idą pod rękę na sesjach rady z radnymi PiS przeciwko prezydentowi Wnukowi. Panie Obszański, czemu Pana klub nie manifestuje?
  6
  3
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 12:00:31 napisał:
  Tzw. "normalni" ludzie, nie mają bladego pojęcia,o co chodzi w tym sporze. Ja też. Postkomuniści śpiewający "Rotę" pod sądami? Żeby Bóg im pomagał? PiSowcy bez skrupułów rzucający publicznie "słownym mięsem"? Jak Krystyna P., którą już dawno należałoby odizolować od "zdrowej tkanki narodu"? https://www.youtube.com/watch?v=1jo99qTeltw
  6
  5
 • "Józef Bąk" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 12:29:17 napisał:
  Ostatnie wybory samorzadowe byly przeprowadzone prawidlowo? SN przyklepal ten geszeft, arbuzy mialy maksymalnie 10% w rzeczywistosci, a to i tak jest dobry wynik dla gumofilca. Po co mnie takie sady?!
  10
  7
 • "asd" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 12:50:54 napisał:
  Do ktokogo - ja się tylko Ćwikowi dziwię, że mu się chciało do ZGL zaglądać ale dobrze powiedział.
  4
  3
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 13:06:54 napisał:
  Tak się Ćwikowi chciało, że jak Wnuk go odsunął, to przyłaził na sesje Rady Miejskiej, żeby udowadniać jakim to on nie jest, niezbędnym fachowcem. Wtedy mu się chciało. Żenada.
  8
  4
 • "hrabia" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 13:18:59 napisał:
  Lans przed wyborami, ludzie czy wy tego nie widzicie, a wybory za rok. Proszę skontrolować gdzie rzeczywiście mieszkają "wybrańcy Narodu".
  7
  9
 • "ad111" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 13:42:05 napisał:
  @"TORRES20400", gratuluję zawłaszczenia Boga na wyłączność, pamiętaj tylko, że już w Biblii zapisano: pycha kroczy przed upadkiem... Nie Ty jesteś od rozstrzygania komu Bóg pomaga, a komu nie. Bóg jest dla wszystkich, którzy w niego wierzą, taka ciekawostka...:) Co zaś do protestów, to słusznie, bo bez nich już by był ultra-katoland podsycany nienawiścią PiS oraz sami swoi w sądach i na urzędach, a tak jeszcze się Wolność Polaka tli, chociaż już ledwo, ledwo. Szkoda tego straconego czasy dla Polski, jest jednak taka prawda historyczna, że Polak nigdy nie daje się ujarzmić więc i ten chwilowy ucisk wolności zostanie zmieciony razem z tymi, którzy próbują narzucać innym swoje chore i zacofane wyobrażenie życia w Polsce.
  12
  9
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 13:55:30 napisał:
  @"ad111"; bardzo cienka ta Twoja kontrargumentacja. Możesz tego nie wiedzieć, ale "Rota" powstała w pewnych konkretnych okolicznościach. Jest w tym duży pokład komizmu, że członkowie PO, Nowoczesnej, KODu i czegoś tam jeszcze próbują ją śpiewać publicznie. To trochę wygląda tak, jakby PiSowcy na swoich sabatach śpiewali "Międzynarodówkę". No ale... Kto komu broni? Każdy śpiewa, to co mu w duszy gra ;-) https://pl.wikipedia.org/wiki/Rota_(Maria_Konopnicka)
  7
  11
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:03:02 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=urOORtbw61Q
  4
  3
 • "Wolność" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:17:17 napisał:
  Każdy może śpiewać co chce i gdzie chce (na razie). Owlekasz swoimi postami ludzi od problemu. Problemem jest to, że za chwilę podpiszesz jakiś papier zgodnie z prawem ale ponieważ nie jesteś w zgodzie z PiS posadzą cię za niego albo przynajmniej utrudnią życie. Np uznają, że dyplom czy uprawnienia które zdobyłeś nastaniem wolności wynikające ze zmiany w konstytucji są nie ważne. Nie wiem co Torres śpiewasz i w co wierzysz. Mądry człowiek się tym nie interesuje bo to indywidualny wybór. A inteligentny człowiek nie ocenia innych zanim nie oceni surowo siebie.
  12
  3
 • "Wolność" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:23:01 napisał:
  Dopinanie stygmatu "komuchów" do osób uczestniczących w manifestacji jest obrzydliwe i szanujący siebie i podstawy humanizmu człowiek tego nie zrobi. Ja mam 32 lata i byłem tam z rodziną. Mój ojciec był zwykłym chłopem i nie mam konotacji komunistycznych czy innych. Obrażając nas jeszcze bardziej podnosicie ciśnienie i zwiększacie determinację by walczyć o wolność. Bo jak widać z komentarzy oceniających niesprawiedliwie innych wolności nie ma. To co piszesz Torres jest manipulacją i przemocą werbalną. Na to zgody nie powinno być ze strony tego portalu.
  16
  6
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:28:03 napisał:
  @"Wolność"; znaczy się, że co? Mam tu publiczne "auto-da-fe" urządzać? Się "autooceniać"? Jak postkomuniści maja na to ochotę, to niech idą pod sądy świeczki palić, i prosić Boga o wybaczenie. Jak mam ochotę sobie pośpiewać, to przynajmniej wiem o czym i dlaczego.
  4
  9
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:32:16 napisał:
  @"Wolność"; Dopóki istnieje Wolność, istnieje również wolność wymiany poglądów i myśli. Ja, czy szanowny pan red. Moteka nie jesteśmy Sądem Najwyższym. Jeśli moje publicznie wygłaszane poglądy ugodziły w jakieś "wolności obywatelskie", naraziły kogoś na utratę czci i godności" - proszę to zgłosić, najpierw do Redakcji, a później do odpowiednich Organów.
  2
  8
 • "Zamościanin" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:33:16 napisał:
  Drodzy hejterzy pisu ! Jeśli wasze guru wygra czyli zniszczy demokrację, Wy i tak przegracie...a na pewno cierpieć będą Wasze dzieci i wnuki...
  16
  8
  R E K L A M A
 • "Jeszcze raz" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:43:49 napisał:
  Czytajcie i zrozumcie to: Myślicie, że chodzi o lepsze sądy. Nie, w tej ustawie chodzi o sądy, które będą podporządkowane pisowi. Żeby pisowcy jak pzpr-owcy mogli wszystko. Wina będzie pisowca, ale sąd wskaże ciebie jako winnego. Żeby pisowcy nigdy nie przegrali wyborów. Sad najwyższy zatwierdza ważność wyborów. Myślicie, że zatwierdzi wybory w ktorych przegra pis. To, że sądy beda dalej niesprawne, a jedynie wierne pisowcom to pewnik. Ustawa pisana w pośpiechu, bez konsultacji, glosowana noca, zgloszona przez amatorów nie może byc dobra. Poza tym czy za pisu skrocily się kolejki do lekarzy specjalistów? Pis nie naprawia państwa, a jedynie je prywatyzuje.
  16
  11
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 14:58:42 napisał:
  @"Jeszcze raz"; To oczywisty bełkot. Takie nieudolne żerowanie na jakiejś wyimaginowanej "pisofobii". Jeżeli jesteśmy przy wymiarze sprawiedliwości. Tak się zastanawiam. Jak widzę radnego Nowakowskiego śpiewającego "Rotę" (tam na jakiś filmiku radny w trakcie paszczęką porusza), to tak się zastanawiam, czy to aby nie podpada pod paragraf: "obraza uczuć religijnych"?
  7
  13
 • "@"TORRES20400"" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 15:11:40 napisał:
  "Zjedz snickersa i przestań gwiazdorzyć"
  8
  4
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 15:20:14 napisał:
  Jak bym chciał gwiazdorzyć, zostałbym radnym.
  6
  8
 • "asd" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 15:27:19 napisał:
  Ćwik to jedyny menedżer co odniósł sukces w prywatnym biznesie i chciał przyjść do spółki komunalnej. Dlatego mu się dziwię. I to jest fakt. I kiedy niby na sesji udowadniał, że jest niezbędny ? Nie kłam Torres.
  6
  4
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 15:31:23 napisał:
  Znajdziesz to na zamosc.tv , po co do tego wracać, to nie wiem. Toż to czysty masochizm.
  4
  3
 • "podpis" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 16:07:00 napisał:
  "Jeszcze raz" - nie wiem jakie będą PISowskie sądy, ale wiem jakie były do tej pory, a SZCZEGÓLNIE te zamojskie z zamojską prokuraturą -to już jest odlot:-) włącznie, gdzie po uczestnictwie na rozprawach człowiek się zastanawiał, czy nie jest chory na schizofrenię i zapewniam na 100%, w najgorszym przypadku, na tej zmianie szary obywatel na pewno nic nie straci :-)))))))))
  11
  7
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 16:53:36 napisał:
  Niech śpiewają "Rotę". Tam kilku muzyków było, na tym zebraniu/proteście. Więc: raz, dwa trzy i "śpiewamy" [w rytmie]: https://www.youtube.com/watch?v=urOORtbw61Q
  5
  4
 • "Kmicic" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 17:59:57 napisał:
  Reforma PIS to taki prztyczek w nos sądowej kaście/oligarchii, która udaje, że jest niezależna chociaż wiadomo skąd jej nogi wyrastają. Ta reforma zmieni to tylko, że sądy będą bardziej sterowalne przez obecny i przyszły rząd. Założę się o 100 zł, że jakby PO wygrało albo Nowoczesna to oni nie tylko nie ruszyliby tej reformy ale także poczyniliby kroki aby jeszcze większą mieć władzę nad sądownictwem, tak było np: z aresztem wydobywczym PIS wprowadziło PO zapowiadało zniesienie tego, ale jak wiemy areszt wydobywczy się utrzymał. Z tej wojny to widzę najbardziej skorzysta Kukiz, ludzie widzą jak obie strony się żrą już od ponad dekady więc wolą kompromisowego kukiza aniżeli awanturników z pod znaku pruskiego(PO) albo z pod znaku USA(PIS). Niestety jednak dopóki USA nie straci zainteresowania Polską jesteśmy skazani na PIS, jednak jeżeli Waszyngton straci zainteresowanie Polską to szykuje nam się powrót platformy do rządów i robienie wszystkiego pod dyktando Niemiec lub Rosji. Pamiętając rządy partii pruskiej (PO), czy amerykańsko-żydowskiej(PIS), czy komunistycznej (SLD) nie wybierajmy farbowanych lisów ani też partii która jednego dnia dostaje 11% społecznego poparcia w sondażu chociaż jeszcze nie została zarejestrowana(Nowoczesna). Nie wierzcie też w demokrację bo za fasadami demokracji wiadomo kto rządzi, a rządzą służby, mafie oraz loże.
  8
  4
 • "Normals" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:08:17 napisał:
  TO NIE O SĄDY CHODZI W ISTOCIE LECZ O WIZJĘ POLSKI Wielu z nas czytało zapewne powieść bądź oglądało film „Nad Niemnem” – powieść epokową w swojej istocie, choć ukazującą krótką optykę XIX – wiecznych realiów kraju zniewolonego zaborczym uciskiem. Mówimy o wieku XIX a jak czytelne są analogie pomiędzy tamtym okresem a dzisiejszą rzeczywistością. Identyfikuję postaci, które wówczas zauroczone były tylko zachodnim, Europejskim stylem życia /Teofil Różyc, Zygmunt Korczyński, Emilia Korczyńska/, paplały po Francusku, fascynowały się głupimi historyjkami z życia tamtej arystokracji, przepuszczały w Paryżu i innych miastach zachodniej Europy rodowe fortuny, mając jednocześnie pojęcie patriotyzmu za śmieszne, anachroniczne. Czy nie widzicie, która z partii opozycyjnych prezentuje dzisiaj zbliżoną postawę, zachłystuje się wyłącznie tzw. Europą akcentując swój „ patriotyzm” w chwili uniesień poprzez wstążeczki, kotyliony, nawet czekoladowe? Jednocześnie na drugim biegunie identyfikuję postaci z powieści /Benedykt Korczyński, Janek, Anzelm Bohatyrowiczowie, Andrzejowa Korczyńska a nawet młody Witold Korczyński/, jako osoby, którym zależy nade wszystko na tej ziemi, trzymają ją pazurami dla przyszłej Polski wierząc głęboko w to, że wolność będzie udziałem następnych pokoleń. Czy zauważacie analogię takiej postawy w odniesieniu do jakiejkolwiek partii obecnej w naszym parlamencie? Ja osobiście, jako najbliższy tym ideom odczytuję program i wizję Polski prezentowane przez aktualnie sprawujących władzę z mandatu większości narodu, który uzyskali w demokratycznych wyborach. Widocznie ten naród jak mówią niektórzy suweren, w swojej większości wybrał dzisiaj wizję Polski i pojęcie patriotyzmu prezentowane przez Benedykta, Anzelma, Fabiana, uważane przez niektórych zarówno wtedy jak również dzisiaj za staroświeckie, niemodne nie przystające do Europy a jednak prawdziwe, szczere i zgodne z interesem narodowym. W obliczu bulwersujących wydarzeń w Selmie oraz jego otoczeniu, destrukcyjnych działań totalnej opozycji kluczową kwestią dla Polaków wydaje się być odpowiedź na pytanie, jakie postawy uznajemy za korzystne dla Polski: czy są to postawy prezentowane przez kosmopolitów, utracjuszy i zabawników Różyców, Zygmusiów, oraz egzaltowane Emilcie, czy uznajemy za właściwe pojmowanie patriotyzmu przez Benedykta, Anzelma i innych. Od odpowiedzi na to pytanie zależy wiele, niesłychanie wiele.
  6
  9
  R E K L A M A
 • "Polski patriota" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:10:51 napisał:
  Jak nie widzicie, że Kaczyński zawłaszcza Polskę a pisowcy towarzysze obsadzają wszystkie urzędy i państwowe firmy to jesteście DURNIAMI. I w przyszłości razem ze swoimi dziećmi i wnukami za to zapłacicie.
  18
  9
 • "asd" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:15:30 napisał:
  Kłamiesz Torres. Jestem na prawie każdej sesji i Ćwik nigdy tego nie mówił o czym piszesz. Jesteś kłamcą.
  4
  5
 • "Zamościanin" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:31:23 napisał:
  Tymczasem ktoś opuścił zamojski zaścianek i matecznik pisu, logując się fizycznie w Warszawie -co uwiecznił na reżimowych barierkach: http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/fSCktkqTURBXy9lNmNkNjE4MWJmNDFmY2ZkMzk0OGJkMTc2MjdmNjQxMy5qcGVnk5UDAM0EiM0OgM0IKJMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMjMzN2M5ZmQ2YjkzMWVlNmNiMGQyM2RjYmEyNThhOWQucG5nAMIA
  4
  2
 • "Zamościanin" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:36:23 napisał:
  "Zamość dla demokracji" (fotka pod tytułem) http://wiadomosci.onet.pl/kraj/protest-przed-sejmem-po-uchwaleniu-ustawy-o-sadzie-najwyzszym/e4ztjyh
  2
  2
 • "TORRES20400" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 18:45:28 napisał:
  @"asd"; to dosyć banalne , aby to znaleźć. Jeśli uważasz, że kłamię, to niech tak będzie. Temat p.Ćwika i jego zawiedzionych ambicji zawisa mi i powiewa.
  4
  2
 • "tomik2" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 19:08:16 napisał:
  Torrrez 2010 - no.no powoli zostajesz gwiazdą . A ja tą gwiazdę zaczynam popierać ................... Nadchodzi wataha . czas dorżnąć 8 letnią watahę [ elity ,kasty ,kamieni kupa , 67 i itd . ]
  2
  6
 • "Thomas" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 19:47:29 napisał:
  Pod wpływem propagandy każda jednostka zachowuje się tak, jak gdyby jej reakcje były wynikiem jej własnej decyzji. Wiele jednostek można zmusić do takiego samego zachowania, przy czym każdą pozornie kierują jej własne sądy
  2
  5
 • "Woo" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 19:53:00 napisał:
  A ja nie wierzę że napisał to Thomas. Albo napisał i nie rozumie, albo napisał uznając że jego to nie dotyczy.
  0
  0
 • "observer" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 20:28:55 napisał:
  do Torresa - dlaczego uważasz, że pod sądem zbierają się komuniści? sprawdzałeś ich legitymacje? a może oceniasz po wyglądzie? To, że jesteś duży, to nie znaczy, że wszystko lepiej widzisz.
  12
  5
 • "Thomas" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 20:32:14 napisał:
  Większość z nas, ale nie wszyscy, nie myśli tylko używa pewnych stereotypów przyjmowanych jak dogmat (czyli bez dowodu) będącego alternatywą czyli substytutem myśli i logiki. Takim ludziom łatwo jest wpoić przekonanie, że komar to ssak chociaż jest owadem, a wieloryb jest rybą. Oczywistym jest to, że komar nie może być ssakiem, jednak w przypadku wieloryba nie jest to oczywiste z uwagi na jego rybo podobną budowę i można łatwo naciąć się. Są dwa wyjścia jedni będą te prawdy objawione bronić, inni tym prawdą długo nie będą ulegać, ale w końcu ulegną. oczywiście można mówić o nonsensie pozornym prof. Jana Winnickiego, jako przemyślane trudności,
  3
  6
  R E K L A M A
 • "Ok" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 20:44:37 napisał:
  Zdeterminowani brakiem demokracji demonstranci pod sądami powinni podjąć strajk głodowy do skutku.Sytuacja sama się rostrzygnie i rozwiąże. .
  6
  7
 • "Thomas" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 21:11:34 napisał:
  ok@ Sprawa strajku głodowego została przedstawiona w materiale filmowym w poprzednim artykule przez jednego z protestujących.
  1
  1
 • "Thomas" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 21:20:43 napisał:
  normals@ Ten tam tego. Bliski mojemu sercu jest Benedykt Korczyński, jego brat w grobie, Witold Korczyński i matka nieszczęsnego artysty Zygmusia. Zwłaszcza rozmowa Witolda z Benedyktem, ale nade wszystko słowa matki nieszczęsnego Zygmunta cyt. Ten kraj potrzebuje wielu talentów, aby wydobyć go z tego tragicznego położenia. Jednak dziełem, pasującym jak ulał, jest dramat Stanisława Wyspiańskiego Wesele.
  5
  1
 • "znicz" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 22:07:56 napisał:
  Te znicze oznaczają koniec pewnego etapu w historii Polski i przewrotnie osoby zebrane uczciły ten fakt w sposób szczególny ale zdecydowana większość rodaków cieszy się w domu............
  8
  4
 • "Śmieszne ludki" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 23:18:07 napisał:
  Ten Ćwik i te pozostałe śmieszne ludki niech lepiej się nie kompromitują. Już i tak długo skakali pora na nich. niektórzy całkiem niezły majątek się dorobili choćby dzięki pracy "ich" komorników. teraz od koryta cieżko odejść.won śmierdziele.
  12
  5
 • "andrzej" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 23:47:10 napisał:
  DO SMIESZNEGO ludka-jestes mały. proszę o konkrety , kto z tych ludzi sie dorobił czego? to bardzo normalni ludzie uczciwi
  6
  4
 • "andrzej" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 23:48:58 napisał:
  Przez takich troli jak ty mamy w Polsce to co mamy
  4
  1
 • "Zainteresowany tematem" dnia 20 lipca 2017 o godzinie 23:58:23 napisał:
  Szanowni Państwo, tego sądownictwa nie da się bronić, przez blisko 30 lat to środowisko zrobiło wszystko by zniszczyć autorytet sądów, na nic te wszystkie protesty bo one w swej treści są oderwane od otaczającej rzeczywistości i nie znajdą poparcia wśród społeczeństwa, ale że są to świadczą o tym, że demokracja w Polsce ma się dobrze. Szanowni zainteresowani jest Was wszystkich około 10 tysięcy, bez obaw nikt Was nie wymieni, ale jest olbrzymia szansa dla zdecydowanej większości przyzwoitych i prawych by mogli się wykazać swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym a przede wszystkim sprawiedliwością tak pożądaną w dzisiejszych czasach.
  8
  0
 • "Thomas" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 0:19:10 napisał:
  Co to jest demokracja? Demokracja jest wtedy kiedy nas nie wybiorą. Co to jest konstytucja? Co to jest falandyzacja prawa?
  3
  5
 • "asd" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 0:55:27 napisał:
  I jeszcze raz wpis Dee: Myślicie, że chodzi o lepsze sądy. Nie, w tej ustawie chodzi o sądy, które będą podporządkowane pisowi. Żeby pisowcy jak pzpr-owcy mogli wszystko. Wina będzie pisowca, ale sąd wskaże ciebie jako winnego. Żeby pisowcy nigdy nie przegrali wyborów. Sad najwyższy zatwierdza ważność wyborów. Myślicie, że zatwierdzi wybory w ktorych przegra pis. To, że sądy beda dalej niesprawne, a jedynie wierne pisowcom to pewnik. Ustawa pisana w pośpiechu, bez konsultacji, glosowana noca, zgloszona przez amatorów nie może byc dobra. Poza tym czy za pisu skrocily się kolejki do lekarzy specjalistów? Pis nie naprawia państwa, a jedynie je prywatyzuje.
  8
  3
  R E K L A M A
 • "do asd" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 1:44:46 napisał:
  Czas osądzi te zmiany, a straszenie pisem jest już nudne: już demokracja miała upaść po ostatnich wyborach parlamentarnych, już państwo miało być pogrążone w chaosie, już nie odpowiedzialni ludzie mieli doprowadzić do katastrofy......A wyniki gospodarcze sobie.......a wystarczył tylko uczciwy rząd dla Polaków, Drodzy niezadowoleni Rodacy wybory są za 2 lata zapraszam wszystkich do urn wyborczych by frekwencja była wysoka.
  5
  2
 • "." dnia 21 lipca 2017 o godzinie 2:10:05 napisał:
  asd@ Kolejki do lekarzy??? Ile przypada lekarzy na 1000 mieszkańców w Polsce? Ile wynosi średnia wieku chirurga w Polsce, a ile w Niemczech? Ilu mamy specjalistów? Bez zwiększenia liczby lekarzy kolejki pozostaną. Wykształcenie lekarza to nie rok dwa, trzy - to ciężkie studia, potem staż, specjalizacja nawet 12 lat. i to też nie jest wszystko. Po tym okresie trzeba pracować na nazwisko (zresztą cały okres studencki).
  2
  2
 • "." dnia 21 lipca 2017 o godzinie 2:15:25 napisał:
  Jeżeli ktoś zapalił 2 znicze albo więcej?
  2
  0
 • "Zamość" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 6:30:36 napisał:
  o i dyzma się pojawił. jak zawsze gdzie spęd. żenujący
  7
  3
 • "fsdfsdfsd" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 7:30:21 napisał:
  fajna impreza - przyszli ci, którzy najwięcej mają do powiedzenia: emeryci, którzy przyprowadzili wnuki :)
  7
  4
 • "Kto to" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 7:33:43 napisał:
  I tam tez byl ten alkoholik M.Z.byly prezydent ale to wychodzi jaka to garstka jest przeciwko i kto sami ukladowczyki.
  4
  7
 • "some" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 8:40:49 napisał:
  Na tym forum pod adresem protestujących padają określenia " emeryci niemający wiele do powiedzenia", "układowczyki", "oderwani od koryta". Zapewne ta słowna deprecjacja, przypinanie fałszywych łatek, poprawia samopoczucie temu "lepszemu sortowi", co nie zmienia faktu, że po "dobrych zmianach" oni też obudzą się z ręką w nocniku. Wczoraj byłam na proteście, będę i dzisiaj. Zachęcam innych, fajnie jest robić coś razem i miejmy nadzieję, z pozytywnym skutkiem. Do rzucających inwektywami - z komunizmem, korytem, alkoholizmem itp. nie mam nic wspólnego, więc spauzujcie i wreszcie przejrzyjcie na oczy, że na protesty przychodzą głównie zwykli ludzie przestraszeni tym co wyprawia PIS.
  9
  6
 • "Cleeo32" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 8:44:03 napisał:
  Do "kto to" pamiętaj, że nie wynosi się na zewnątrz tajemnic z terapii... Ruch alkoholików jest anonimowy więc nie opowiadaj kogo na leczeniu widziałeś...
  4
  2
 • "pp" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:37:47 napisał:
  Do protestów i zbiorowych wystąpień najczęściej zachęcają CI, którzy mogą ugrać więcej dzięki fermentowi niż rzetelnie przedstawianą sytuacją i wspólnie wypracowanym kompromisem. Nie jestem za PiS i nie pochwalam sposobu wprowadzenia ustawy ale nie ma z kim usiąść i dyskutować. To jakieś dzieciaki z podwórka. Rozwiązywanie problemów trapiących system wymiaru sprawiedliwości wywleka się na ulicę i napuszcza na siebie ludzi. Zwykły obywatel nie jest winien takiej sytuacji, co najwyżej może posłużyć jako narzędzie nienawiści wzajemnej. Smutny ten świat. Człowiek człowiekowi wilkiem. Sądy jak każda władza były, są i będą ułomne nawet jeżeli powierzchownie oczyszczone zostaną z czarnych owiec. W ich miejsce przyjdą następne.
  4
  1
 • "znudzony" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 9:41:00 napisał:
  A gdzie jest pan prezydent Wnuk ? Jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. W innych miastach prezydenci otwarcie opowiadają się po czyjej są stronie . A nasz prezydent co - "głowa w piach" ? Czekamy panie prezydencie na pana ruch . Nie jest sztuką swoje poglądy wyrażać w kampanii wyborczej kiedy walczy się o głosy wyborców ale również w tedy kiedy cel wyborczy już jest osiągnięty a stanowisko cieplutkie.
  8
  0
  R E K L A M A
 • "arek" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 10:22:52 napisał:
  Producenci i sprzedawcy zniczy dziękują uczestnikom za protest, dzięki ich wzorowej postawie sprzedaż wzrosła znacząco ponieważ każdy uczestnik kupił przynajmniej po 3 sztuki żeby red. Moteka mógł ogłosić frekwencję powyżej 100 osób!!!!!Czuwaj!
  10
  8
 • "protestuję przeciwko takim protestom" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 10:40:37 napisał:
  Jakieś 40 osób protestowało w 60-tysięcznym mieście. Wygląda na to, że w jednym miejscu zebrali się wszyscy zwolennicy nowoczesnej i kodu, w tym zamojskie trio nowoczesnych radnych. Będziemy pamiętali w wyborach, nie próbujcie się już uśmiechać do PiS-u, walcząc z rządem niewiele zdziałacie, ale na pewno zapamiętamy kolejny protest tych samych radnych przeciwko polskiemu rządowi
  9
  7
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 10:42:52 napisał:
  @arek Po takich wpisach red. Moteka ma ochotę przestać być obiektywny. Za pierwszym razem podałem 50, za drugim nie podałem bo sprostowano nas że było więcej. Jak się pojawi sprostowanie od osób które były na wiecu i stwierdzą że była tylko jedna osoba też to zamieścimy. Podajemy liczbę zniczy bo durnowate kłótnie o frekwencję na tego typu manifestacjach to... już tradycja narodowa. Nie zamierzamy uczestniczyć durnowatych sporach o liczby. Liczba zniczy jest jedyną wiarygodną i sprawdzalną liczbą w tym przypadku.
  3
  6
 • "PiS" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 10:50:31 napisał:
  Znudzony pisze: "A gdzie jest pan prezydent Wnuk ? Jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. W innych miastach prezydenci otwarcie opowiadają się po czyjej są stronie . A nasz prezydent co - "głowa w piach" ? Czekamy panie prezydencie na pana ruch . Nie jest sztuką swoje poglądy wyrażać w kampanii wyborczej kiedy walczy się o głosy wyborców ale również w tedy kiedy cel wyborczy już jest osiągnięty a stanowisko cieplutkie." A czy ktoś zapytał prezydenta? Ja od dawna obserwuję, że wali się prezydenta Wnuka po głowie i nikt nie pozwala mu nawet przedstawić własnego zdania. Nie dziwię się więc, ze te nowoczesne i kodziarskie media (takim w moim mniemaniu jest też roztocze.net) nie potrafią nawet zapytać prezydenta o zdanie. Nawet jeśli prezydent Wnuk uzna, że nie będzie się wypowiadał, bo jest samorządowcem a nie politykiem, to takie pytanie trzeba zadać. Na tym polega profesjonalizm w mediach.
  3
  8
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:06:27 napisał:
  Chciałbym Państwa powiadomić że zgodnie z zapisami w światowej organizacji zajmującej się zarządzaniem adresami internetowymi (ip) - RIPE. Adres z którego wysłano komentarz powyżej należy do: org-name: MIASTO ZAMOSC address: Rynek Wielki 13 address: 22-400 ZAMOSC
  8
  7
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:10:09 napisał:
  Chciałbym jeszcze poinformować że piszemy tekst w którym damy możliwość wypowiedzenia się różnym stronom, ale po takiej manipulacji rezygnujemy z prośby o wypowiedzi ze strony samorządów. Głos będą mieli tylko ci którzy mają wpływ na to prawo czyli parlamentarzyści.
  6
  6
 • "PiS" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 11:56:54 napisał:
  ??? Manipulacji? Jako obywatel, pracownik urzędu mam prawo zwrócić uwagę, że jesteście nieprofesjonalni. Brnijcie dalej...
  3
  3
 • "Piotr" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:03:47 napisał:
  Pan Moteka mocno nerwowo reaguje na krytykę, nawet tę merytoryczną i delikatną. Niechże się Pan nie obraża na Czytelników, z tego Pan żyje.
  4
  5
 • "coś dziwnego ?" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:04:17 napisał:
  żenujące. Ale zgodne z linią .N
  4
  0
 • "anonim" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:41:06 napisał:
  do "Cleeo 32" To żadna tajemnica terapeutyczna. Ten pan przed ostatnimi wyborami prowadząc psa chwiejnym krokiem załatwiał się na trawniku
  1
  1
  R E K L A M A
 • "to ask" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:43:15 napisał:
  Panie redaktorze opublikowanie przez pana adresu, z którego wysłano komentarz @PiS jest "ciosem poniżej pasa" ( tym bardziej że w/w komentarz nie zawierał żadnych szkalujących informacji ) . Myślę, ze w ten sposób roztocze.net tylko straci sympatyków.
  4
  3
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 12:53:59 napisał:
  Z tego co mi wiadomo zyskuje czytelników, nie traci. Tak czy inaczej nie pozwolimy by nasze komentarze były narzędziem obrzydliwych manipulacji politycznych. Rozumiem, że fakt że roztocze.net nie da się doprowadzić do poziomu przeciętnej gadzinówki boli władze w Zamościu. Rozumiem to i pewnie nawet współczuję (zbyt często), ale próba manipulowania opinią publiczną z należącego do Urzędu Miasta ip jest ohydna i obrzydliwa. Tym bardziej że to za publiczne (mieszkańców miasta) pieniądze ten adres jest utrzymywany i są to godziny pracy urzędu również opłacane przez mieszkańców. Wstyd. Ja jestem raczej gruboskórny i nie wzrusza mnie czarny piar ani w moją stronę ani w stronę wydawnictwa od dłuższego czasu kierowany z Waszej strony. Ale nie róbcie z mieszkańców kretynów bo nimi nie są.
  11
  4
 • "to ask" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:11:49 napisał:
  Szanowny panie redaktorze . Odnoszę wrażenie , ze przemawia przez pana pycha . Oczywiście gratuluję panu , że roztocze.net zyskuje czytelników ( sam do nich należę ) jednak uważam , ze przez publikowanie adresów może pan te rosnące trendy popularności szybko zmienić . Jeszcze raz podkreślam , ze komentarz @PiS nie zawierał żadnych szkalujących informacji a jedynie wyrażał subiektywną opinię, do której każdy ma prawo . Poza tym uważam , że wychodzi pan poza swoje kompetencje dyscyplinując pracowników urzędu miasta rozliczając ich z czasu pracy. Jestem przekonany , że niepotrzebnie puściły panu nerwy i proszę wybaczyć ale taka postawa nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską.
  4
  4
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:29:16 napisał:
  Szanowny Panie. OK. Rozumiem, że teraz jest pora zatrzeć blamaż po manipulacji. Przypomnę. Ktoś z urzędowego ip domaga się byśmy zachowali rzetelność i zapytali prezydenta Andrzeja Wnuka o zdanie w sprawie zmian w prawie jakie przegłosowali parlamentarzyści. Zarzucając nam stronniczość. Dla mnie to jest próba manipulacji opinią publiczną. I też mam prawo do własnej oceny. A opinia publiczna ma prawo wiedzieć w jaki sposób wykorzystywane są pieniądze (mieszkańców) publiczne. Dziękuję jednak za uwagi, przyjrzymy się temu problemowi szerzej bo od jakiegoś czasu obserwujemy aktywność komentatorów z tego i podobnych adresów oraz urządzeń które modelami są zgodne z tymi urzędowymi.
  Dodam, że mieliśmy w planach popytać urzędników z okolicy o tą sytuację, o manifestacje i ewentualne zagrożenia. Ale teraz mam opory czy aby nie będzie to narzędzie do politycznego lansu w obliczy poważnego sporu społecznego. Jakby komentarz miał treść. "Zapytajcie Andrzeja Wnuka on wszystko wie." Pewnie byśmy zapytali... ale skoro ktoś przy okazji próbuje deprecjonować nasze działania przed ich poznaniem to... nie mamy wyjścia jak tylko poważnie się zastanowić czy nie jesteśmy "wpuszczani w maliny". A to już nie dbałość o własne interesy czy wizerunek ale odpowiedzialność wobec czytelników. Ja jestem akurat uczulony na tandetę, a ta zagrywka piarowska była tandetna.
  8
  5
 • "kiedyś to były czasy" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 13:46:03 napisał:
  co innego jakby tenże UM przelał jakieś 30 tys.. Nieprawdaż ?
  5
  2
 • "SCwik" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 15:18:15 napisał:
  Niewłaściwe wykorzystywanie godzin pracy urzędników miejskich i miejskiego IP to nie jest odosobniony przypadek. Swego czasu gdy zostałem pomówiony w komentarzach i wystąpiłem o ustalenie adresu IP także okazało się, że komentarze były pisane z adresu IP Urzędu Miasta. Mimo dwukrotnego wezwania ze strony sądu o wskazanie urządzenia i użytkownika prezydent Wnuk odpowiedział, że takie ustalenie nie jest możliwe. Osoby zorientowane w temacie będą wiedziały czy faktycznie w prawidłowo zarządzanej sieci, jaką powinna być sieć UM, nie jest możliwe ustalenie urządzenia, z którego dokonano wpisów :-).
  7
  7
 • "TORRES20400" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:07:59 napisał:
  Tam się ktoś domagał dowodu, że p. Ćwik niezbędny jest w ZGLu, i że przy okazji kłamię: http://zamosc.tv/tv/7868-znieslawienie-czy-prawda-publiczna/#comment-92942
  3
  1
 • "to ask" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:16:57 napisał:
  Panie redaktorze oraz Panie @SCwik mielibyście panowie rację gdyby wpis ten zawierał materiały szkalujące lub też naruszał czyjąś godność lub dobre imię ale z całą pewnością tak nie było. Nie jestem urzędnikiem UM nie piszę z IP UM dlatego też nie rozumiem o jakim blamażu wspomina pan redaktor a tym bardziej o jego zatarciu . Ośmielam się natomiast zaprotestować przeciwko ujawnianiu przez pana redaktora adresów w sytuacji kiedy w komentarzach wyrażane są indywidualne opinie czytelników. Nie podzielam również obaw Pana Redaktora , że otaczają go jakieś tajemne siły manipulujące informacją . Przypomnę jedynie , że polemika ta zaczęła się od prostego i jak sądzę zasadnego pytania zadanego przez @znudzonego. Tak jak zrozumiałem ten wpis to otwarte pytanie zadane było panu prezydentowi, tj jaka jest jego ocena tego co dzieje się w sprawie reformy sądownictwa. Nie doczytałem się tam, że pytanie to miałby zadać panu prezydentowi Pan Redaktor . Jak mniemam chodziło o to aby Pan Prezydent sam się wypowiedział ( np na portalu roztocze.net ). Tyle i tylko tyle a jednak Panu Redaktorowi puściły nerwy i emocję wzięły górę - dlaczego ? Paradoks tej sytuacji jednak polega na tym , ze spieramy się o prawa czytelników do wolności wypowiedzi w sytuacji kiedy jesteśmy świadkami ( uczestnikami ) narodowego protestu właśnie przeciwko łamaniu demokracji , której elementem jest między innymi prawo do swobodnej wypowiedzi . Jeżeli zatem mówimy o zatarciu blamażu to raczej powinien to uczynić Pan Redaktor i po prostu przeprosić czytelników. Mam głęboką nadzieję , że był to tylko incydent i Pan Redaktor nie będzie w podobnych sytuacjach ujawniał adresu IP, ponieważ wprawdzie skutecznie zwalczy wszelką krytykę kierowaną pod swoim adresem i będzie znanym w całym kraju ale pozbędzie się tego na czym jak sądzę mu zależy tj portalu roztocze.net, który bez czytelników umrze śmiercią naturalną . Pozdrawiam serdecznie .
  8
  3
 • "TORRES20400" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 16:19:17 napisał:
  W internecie nic nie ginie. Być może p. Ćwik jest przeświadczony o swojej wyjątkowości. Może to jednak wywoływać u niektórych rozdrażnienie (które podzielam). Bowiem zbyt częste, przymusowe, oglądanie facjaty p. Ćwika, nie należy do ulubionych czynności pewnej grupy mieszkańców Miasta Zamościa: http://zamosc.tv/tv/8775-kontrola-cwika/
  5
  3
 • "Robert Moteka" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 18:05:14 napisał:
  Przepraszamy że nie filtrujemy komentarzy z piarowskim spamem ale nie kasujemy niczego co nie zostało zgłoszone przez czytelników. Za to przepraszam podwójnie, ale wolność słowa ma swoje czarne oblicza. Pomówił mnie Pan (@to ask) po raz kolejny (ujawnienie IP) ale ta dyskusja nie ma sensu. Jej celem jest wybielenie osób które w popełniły kuriozalny piarowski błąd wynikający pewnie ze zbyt dużej pewności siebie. Bywa. Tyle razy już publicznie tłumaczyłem, dążenie do zwarcia ze mną jest pozbawione sensu ja nie mam politycznych aspiracji a próby wykańczania roztocze.net - czy to za pomocą czarnego piaru czy działań organizacyjnych kończyły się jego rozwojem za co serdecznie dziękuję. To wynika z tego, że atak motywuje do działania, wygoda i komfort zachęca do odpoczynku. Nadawcom z urzędu dziękuję za dzisiejszą motywację.
  7
  6
  R E K L A M A
 • "asd" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 18:49:32 napisał:
  No i fajnie Torres że podesłałeś link to sobie przypomniałem. Ćwik nigdzie nie udowadniał, że jest niezastąpiony. Wskazał tylko na to, że Wnuk go zniesławił i to spowodowało wydanie kasy przez ZGL. Facet bardzo sensownie się wypowiada. Widać, że sporo wie. A ty Torres kłamiesz. Jak kłamiesz w takiej drobnej sprawie to i w poważniejszych tym bardziej kłamiesz. Jesteś kłamcą.
  3
  6
 • "TORRES20400" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 19:57:53 napisał:
  @"asd"; wiesz, pewnie widzieliśmy inne materiały. Stąd różna ocena. Może Cię przekierowało na inną stronę? Internet kryje wiele tajemnic. Co do wrzuty, że jestem kłamcą, to biorę przykład z p. red. Moteki, i biorę ten zarzut "po męsku na klatę". Podkreślam stanowczo jednocześnie, że problem (o ile takowy istnieje) działalności publicznej p. S. Ćwika, zupełnie mnie nie interesuje. Gdybyś nie zapodał tego tematu, to nie byłoby odzewu. Wydaje mi się, że niniejszym temat wyczerpałem.
  3
  1
 • "agcu" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 20:34:48 napisał:
  Szkoda patrzeć jak Tygodnik + dwa duże portale (w tym Roztocze) relacjonują ten kwik oderwanych od koryta :( czy naprawde nic ciekawszego nie dzieje sie w Zamosciu ?
  10
  12
 • "andrzej" dnia 21 lipca 2017 o godzinie 23:14:24 napisał:
  DO agcu- kto oderwany od koryta? Zastanow sie nad sobą.
  6
  7
 • "Normals" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 9:25:51 napisał:
  Dzień trzeci - zdecydowana przewaga "młodzieży" w grupie protestujących. Ta młodzież rzeczywiście niczego nie broni z tego, co przeminęło z tego, co utraciła - oni bronią tylko niezależności sądów???. A może niektórzy w wyniku ostatnich wyborów utracili władzę, stanowiska, wpływy i właśnie tego dzisiaj żałują? Niestety albo stety, w demokracji już tak jest, że ten, kto z woli wyborców dostępuje prawa do sprawowania władzy, jest zobowiązany do spełnienia obietnic wyborczych, gdyż to właśnie ich spełnienie było warunkiem poparcia przez większość obywateli. Ludzie honoru winni wypełniać swoje obietnice pamiętając o tym, że cztery lata to nie wiek i wyborcza większość wywodząca się z suwerena niedługo podsumuje dokonania w odniesieniu do podjętych wobec wyborców zobowiązań.
  5
  4
 • "ad111" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 10:35:45 napisał:
  Ludzie honoru nie łamią prawa i Konstytucji RP.
  6
  6
 • "Kmicic" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 10:41:30 napisał:
  Widocznie ekspozytura pruska (PO) na Polskę wysiliła wszystkie siły włącznie z uśpionymi agentami aby przejąć władzę w Polsce. Na razie krzyczą, ale Niemcy mają jeszcze mniejszość ukraińską która jak wiemy dość mocno się zbroi (Przypominam fakt przejęcia przez SG działka 30mm w Dorohusku) i kto wie mogą ją wykorzystać przeciwko Polsce. Niemcy też mają w garści 70 % rynku medialnego więc na porządku dziennym będzie opluwanie i poniżanie w gazetach oraz mediach naszego kraju. PiS ma za sobą jeszcze armię więc puki co można spokojnie spać dopiero jak ekspozytura pruska obieca więcej generałom to możemy ujrzeć zmianę rządu.
  6
  6
 • "andrzej" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 11:56:30 napisał:
  Ten portal sięgnął już dna.
  6
  8
 • "cała prawda całą dobę" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 11:58:15 napisał:
  ludzie honoru to Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski wg tych co protestują vide Adam Michnik
  9
  7
 • "cała prawda całą dobę" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 12:01:26 napisał:
  ludzie honoru to Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski wg tych co protestują vide Adam Michnik. czemu zdjęcie nie podpisane: z lewej zwolak z prawej kaczuszka ?
  9
  6
  R E K L A M A
 • "Beata" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 12:47:15 napisał:
  Ale trollostwo Kaczyńskiego się uaktywniło. Dużo płacą ? Można na wakacje dorobić ?
  8
  10
 • "TORRES20400" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 13:32:20 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=LAhOGIbG4Q0
  3
  0
 • "Ela" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 15:02:27 napisał:
  Zawsze byłam dumna z tego, że mieszkam w Zamościu- ot, taki patriotyzm lokalny każący mi uznawać swoje miasto za najpiękniejsze i naj...... .Dziś jestem zażenowana z powodu postawy i komentarzy mieszkańców. Wielokrotnie padało w odniesieniu do nich określenie " ciemnogród " czym byłam oburzona. Teraz skłonna jestem, by podpisać się pod tym niezbyt wyszukaną nazwą. Ludzie, czy Wy nie widzicie tego, co się dzieje? Jak chcecie wychowywać dzieci, skoro po deformie system nauczania będzie podporządkowany PiS ? Jak chcecie się leczyć, skoro szpitale będą pracowały w dwojakim systemie? Pozostał ostatni niezależny bastion : Sądy ( nie mówię sędzia ) i tych też nie zamierzacie bronić?
  9
  12
 • "Normals" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 15:24:26 napisał:
  To o czym bredzisz "Ela" nie mieści się po prostu w głowie, gdzie wylęgają się tak idiotyczne teorie spiskowe? 3x szok!!!
  8
  6
 • "Normals" dnia 22 lipca 2017 o godzinie 23:59:05 napisał:
  Szanowna zgromadzona dzisiaj "młodzieży" zdrowa tkanka narodu nie pozwoli na realizację wizji Polski wywodzącej się i realizowanej przez ludzi z PRL - u. Celem nadrzędnym jest budowa Polski silnej, nowoczesnej a jednocześnie całkowicie odciętej od komunistycznej pępowiny. Żadna grupa zarówno ta ubrana na biało, czarno z białą różą czy bez niej nie będzie młodemu pokoleniu kreować przyszłości analogicznej do okresu minionych dziesięcioleci, w której zwykły obywatel nie znaczył nic natomiast partyjne pseudoelity często pszenno - buraczane były na piedestale.
  7
  4
 • "beretka" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 1:04:29 napisał:
  Byłam dzisiaj i jestem zdegustowana. Manifestowanie w obronie demokracji i praworządności to jedno ale kpiny z nazwiska czy wzrostu to kompletnie niesmaczne i prymitywne zagrywki. Co mnie obchodzi jak kto się nazywa ; Jaskólski, Wroński,Wróblewski czy Kaczyński. Naśmiewanie się z nazwisk jest charakterystyczne dla 9-13-latków. Dorośli kpią z nazwisk wtedy, kiedy im brakuje argumentów merytorycznych. Albo wzrost. Wołodyjowski,jak pisze Sienkiewicz, był " nikczemnego wzrostu", ale za to władał szablą znakomicie, bo ojciec go pouczył, że " jak się nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali " . Jakieś analogie się nasuwają ale prymitywna drwina to nie jest sposób na znakomicie władającego szablą. Nawet Kmicic nie poradził sobie z Wołodyjowskim., bo Pan Michał oprócz tego, że był znakomitym fechmistrzem to jeszcze i doskonałym strategiem.... Zwracajcie uwagę na wszystkich tych, którzy w dowodzie mają wpisane : wzrost - niski i posiadają ornitologiczne nazwisko ale nie kpijcie z tego.
  11
  2
 • "Thomas" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 1:48:13 napisał:
  Źle się dzieje w państwie duńskim rzec by można być albo nie być, lub byt stanowi świadomość. To jest Tragedia Makbeta, któremu wydawało się, że nigdy nie straci władzy, że las Cavdor nie podejdzie pod mur. Nie trudno domyśleć się kto jest Makbetem a kto Malcolmem. A tak swoją drogą co ma wspólnego wzrost, fizyczność do intelektu?
  3
  2
 • "Thomas" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 2:05:00 napisał:
  Po raz kolejny powtarzam, demokracja jest wtedy kiedy nas nie wybiorą.
  5
  2
 • "o" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 8:37:09 napisał:
  pisanie: odczytania została lista hańby, bez wzięcia tego w cudzysłów chociażby dobitnie pokazuje jak działa roztocze.net. Dokładnie jak Jerzy Urban
  7
  12
 • "@Cleo32" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 10:15:29 napisał:
  Majątek o wartości 21 milionów zdobyty w ciągu kilkunastu lat zasiadania w sądzie jest świadectwem niespotykanej wręcz zaradności. Właśnie dlatego, że zawód sędziego jest zawodem zaufania publicznego, większość Polaków nie akceptuje niedpowiedniego zachowania wielu sędziów. Osoby pokrzywdzone często nie mogą znaleźć sprawiedliwości w miejscowych sądach, nie stać ich na dochodzenie swoich praw gdzieś w Polsce. Co do wykształcenia - w Zamościu mamy jeden z najwyższych wskaźników wyższego wykształcenia na 1000 mieszkańców. O niczym to nie świadczy. Prawo o sądach musi być zmienione, aby była równość i demokracja. Co do Twojego drugiego wpisu, Cleo32. Przeczytaj definicję anonimowości. Widać, że jej nie znasz. Podobnie jak wielu innych pojęć.
  7
  4
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 19:28:23 napisał:
  Przepraszamy za "listę hańby" powinna być w cudzysłowie jak najbardziej. Dobitne pokazujemy że działamy najlepiej jak potrafimy ale czasem zmęczenie bierze górę.
  3
  1
 • "observer" dnia 23 lipca 2017 o godzinie 23:49:34 napisał:
  oj redaktorku - pieprzysz jak potłuczony.
  1
  5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku 40 minut temu
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra... 42 minuty temu
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd 53 minuty temu
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny