Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja3 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Lampy w parku ofiarami wandali

Oświetleniowe na Plantach, Potłuczone lampy (2014), foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Prezydenta Andrzeja Wnuka, Miasto Zamość wystąpiło do służb Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wytyczne i zalecenia w zakresie sukcesywnej wymiany lamp w Parku Miejskim, a wszystko przez wandali którzy po raz kolejny wzięli je sobie za cel ataku.

Miasto chce stopniowej wymiany istniejących urządzeń, na lampy o wzmocnionej, solidnej konstrukcji, bardziej odporne na dewastacje i akty wandalizmu. Obecnie głównie ze względu na cienką blachę i wysokość latarni są one łatwym celem. Ponadto lampy nie spełniają swojej funkcji gdyż zamiast oświetlać alejki, oślepiają pieszych.

Marek Gajewski poinformował również że zniszczone w ubiegłym tygodniu lampy wymieniono w ramach umowy na konserwacje, a stosowne czynności prowadzi Policja.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 3 lipca 2018 o godzinie 18:12:43 napisał:
  Jako mieszkaniec Zamościa domagam się ukarania finansowo osoby odpowiedzialnej za akceptację tego dziadostwa .To miały być lampy ? To jakaś kpina! Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale nawet ja wiedziałem że to był jakiś szajs . Wpychacie w najładniejsze miejsca w Zamościu metalowe lampy które bardzo szybko skorodują i będą straszyć turystów. A w mało uczęszczanych miejscach (ul . Podleśna, Sochaniewicza ) stawiacie takie piękne lampy z betonu które są naprawdę trwałe ,widziałem takie we Wrocławiu i pamiętają czasy II wojny światowej !!!
  R E K L A M A
  • "Oneb" dnia 3 lipca 2018 o godzinie 18:51:07 napisał:
   Chyba jest Pan niedoinformowany. Lampy były wybitnym dziełem poprzedniej ekipy i części obecnej Rady Miasta. To do nich trzeba kierować protest-song.
  • "gall" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 1:00:48 napisał:
   Źle kombinujesz. Moze zadaj np.pytanie: Kto mieszka na tych ulicach, że ma TAKIE lampy? Swoją drogą urzędnikom, którzy zatwierdzili takie gufno (wzorem były obozowe wierzyczki?) postawiłbym je przed domem lub lepiej - w koło domu! Aż dziw bierze, że Angela Merkel nie dochodzi praw autorskich!
  • "X" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 21:31:52 napisał:
   To znaczy dobrze że zniszczyli ? Człowieku jesteś drugim Polakiem a pierwszym mieszkańcem Zamościa w kosmosie.
  • "Anonim" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 21:35:43 napisał:
   "Rozumując" po Twojemu może by tak plastikowe drzwi w Katedrze rozwalić. Też cudeńko.
  • "ofiary losu" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 12:09:47 napisał:
   przedmiot nie moze byc ofiarą, ofiarą moze byc tylko coś żywego
 • "Seiken" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 12:33:50 napisał:
  Może zapytajmy wandali jakie lampy by sobie zażyczyli... Niemal każdą konstrukcję można zdewastować, ba - im trudniej tym większy "Challenge"...
 • "jestem w szoku" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 13:36:37 napisał:
  niesamowite władza w końcu posłuchala ludzi, ktorzy sie skarzyli na lampy, co prawda po kilku latach od ich postawienia ale jednak sukces, czyzby wplyw zblizajacych sie wyborów? :)
  • "Oneb" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 18:45:41 napisał:
   Jak już napisałem, miej pretensje do poprzedniej władzy. Lampy musiały stać ze względu na projekt unijny. Beznadziejny jak te lampy.
 • "Ja" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 0:35:04 napisał:
  A tak przy okazji lamp warto utwardzic nawierzchnię alejek przy których stoją bo po deszczu czy wiosennych roztopach robi się takie błotko że spacer w tym miejscu kończy się zniszczeniem butów.
  • "Józek" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 11:16:30 napisał:
   Przy okazji można by było zrobić też obwodnicę starego miasta. Koszt wymiany jednej lampy to z 800 zł, koszt metra bieżącego takiej ścieżki to z tysiąc. Pięć metrów między lampami, to pięć tysięcy. Koszt wymiany 200 lamp to 160 tys. zł, koszt ścieżek - 1 mln zł. To co się robi przy okazji? Pomyślałeś zanim palnąłeś?
 • "Dirty Harry" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 15:12:52 napisał:
  Może to roboty tych klonów "Bandy Czworga"?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B. 55 minut temu
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018