R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja3 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Lampy w parku ofiarami wandali

Oświetleniowe na Plantach, Potłuczone lampy (2014), foto: Michał Karchut

Jak poinformował Rzecznik Prasowy Prezydenta Andrzeja Wnuka, Miasto Zamość wystąpiło do służb Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wytyczne i zalecenia w zakresie sukcesywnej wymiany lamp w Parku Miejskim, a wszystko przez wandali którzy po raz kolejny wzięli je sobie za cel ataku.

Miasto chce stopniowej wymiany istniejących urządzeń, na lampy o wzmocnionej, solidnej konstrukcji, bardziej odporne na dewastacje i akty wandalizmu. Obecnie głównie ze względu na cienką blachę i wysokość latarni są one łatwym celem. Ponadto lampy nie spełniają swojej funkcji gdyż zamiast oświetlać alejki, oślepiają pieszych.

Marek Gajewski poinformował również że zniszczone w ubiegłym tygodniu lampy wymieniono w ramach umowy na konserwacje, a stosowne czynności prowadzi Policja.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 3 lipca 2018 o godzinie 18:12:43 napisał:
  Jako mieszkaniec Zamościa domagam się ukarania finansowo osoby odpowiedzialnej za akceptację tego dziadostwa .To miały być lampy ? To jakaś kpina! Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale nawet ja wiedziałem że to był jakiś szajs . Wpychacie w najładniejsze miejsca w Zamościu metalowe lampy które bardzo szybko skorodują i będą straszyć turystów. A w mało uczęszczanych miejscach (ul . Podleśna, Sochaniewicza ) stawiacie takie piękne lampy z betonu które są naprawdę trwałe ,widziałem takie we Wrocławiu i pamiętają czasy II wojny światowej !!!
  R E K L A M A
  • "Oneb" dnia 3 lipca 2018 o godzinie 18:51:07 napisał:
   Chyba jest Pan niedoinformowany. Lampy były wybitnym dziełem poprzedniej ekipy i części obecnej Rady Miasta. To do nich trzeba kierować protest-song.
  • "gall" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 1:00:48 napisał:
   Źle kombinujesz. Moze zadaj np.pytanie: Kto mieszka na tych ulicach, że ma TAKIE lampy? Swoją drogą urzędnikom, którzy zatwierdzili takie gufno (wzorem były obozowe wierzyczki?) postawiłbym je przed domem lub lepiej - w koło domu! Aż dziw bierze, że Angela Merkel nie dochodzi praw autorskich!
  • "X" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 21:31:52 napisał:
   To znaczy dobrze że zniszczyli ? Człowieku jesteś drugim Polakiem a pierwszym mieszkańcem Zamościa w kosmosie.
  • "Anonim" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 21:35:43 napisał:
   "Rozumując" po Twojemu może by tak plastikowe drzwi w Katedrze rozwalić. Też cudeńko.
  • "ofiary losu" dnia 9 lipca 2018 o godzinie 12:09:47 napisał:
   przedmiot nie moze byc ofiarą, ofiarą moze byc tylko coś żywego
 • "Seiken" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 12:33:50 napisał:
  Może zapytajmy wandali jakie lampy by sobie zażyczyli... Niemal każdą konstrukcję można zdewastować, ba - im trudniej tym większy "Challenge"...
 • "jestem w szoku" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 13:36:37 napisał:
  niesamowite władza w końcu posłuchala ludzi, ktorzy sie skarzyli na lampy, co prawda po kilku latach od ich postawienia ale jednak sukces, czyzby wplyw zblizajacych sie wyborów? :)
  • "Oneb" dnia 4 lipca 2018 o godzinie 18:45:41 napisał:
   Jak już napisałem, miej pretensje do poprzedniej władzy. Lampy musiały stać ze względu na projekt unijny. Beznadziejny jak te lampy.
 • "Ja" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 0:35:04 napisał:
  A tak przy okazji lamp warto utwardzic nawierzchnię alejek przy których stoją bo po deszczu czy wiosennych roztopach robi się takie błotko że spacer w tym miejscu kończy się zniszczeniem butów.
  • "Józek" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 11:16:30 napisał:
   Przy okazji można by było zrobić też obwodnicę starego miasta. Koszt wymiany jednej lampy to z 800 zł, koszt metra bieżącego takiej ścieżki to z tysiąc. Pięć metrów między lampami, to pięć tysięcy. Koszt wymiany 200 lamp to 160 tys. zł, koszt ścieżek - 1 mln zł. To co się robi przy okazji? Pomyślałeś zanim palnąłeś?
 • "Dirty Harry" dnia 5 lipca 2018 o godzinie 15:12:52 napisał:
  Może to roboty tych klonów "Bandy Czworga"?

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny