R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara11 lipca 2017 FACEBOOK | 4016 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Zamość: Kukiz’15 zbiera podpisy o referendum w sprawie imigrantów

Fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

W minioną sobotę działacze Kukiz’15 zorganizowali na Rynku Solnym akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów.

Tego dnia w namiocie na Rynku Solnym dyżurowali asystenci posła Jarosława Sachajko oraz działacze i sympatycy ruchu Kukiz’15. Jak się dowiedzieliśmy udało im się zebrać ponad 200 podpisów. Ponadto “kukizowcy” zapoznawali zamościan i inne osoby odwiedzające tego dnia Hetmański Gród z projektem “Samorządy z Kukizem”.

W ramach akcji dotyczącej uchodźców uruchomiona została strona internetowa dzienreferendalny.pl, na której znalazły się wzory kart do podpisu. Akcję wstrzymano na początku lutego 2017 r., ponieważ – jak argumentowano – rząd zdecydował się nie przyjmować uchodźców. Zdaniem posłów i działaczy ruchu Kukiz’15, pojawia się jednak niebezpieczeństwo narzucenia przez Unię Europejską kwot uchodźców, których Polska miałaby przyjąć.

Dotychczas zebrano 350 tys. deklaracji poparcia. Aby wniosek mógł trafić do Sejmu – zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym – potrzeba 500 tys. podpisów. Pytanie w referendum miałoby brzmieć: “Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?”.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "esteta" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 8:57:59 napisał:
  Wydaje mi się, że powinno być " liczby uchodźców" a nie jak Pan Redaktor raczył napisać " kwot uchodźców" .
  0
  2
  R E K L A M A
 • "znudzony" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 9:59:53 napisał:
  W sprawie zatrzymania reformy edukacji zebrano prawie 1.000.000 podpisów i co z tego jak i tak rządzący nie zamierzają tego faktu brać pod uwagę. Póki co referenda w Polsce nie rządzą tylko ci którzy mają większość w Sejmie a zatem tego typu inicjatywy są potrzebne głownie politykom realizującym swoje partykularne cele a nie społeczeństwu.Warto aby o tym pamiętali ci młodzi ludzie zbierający podpisy w imieniu swoich mocodawców.
  11
  1
 • "mieszkaniec" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 6:26:31 napisał:
  A ciekawe, jak zareagowaliby nasi politycy, gdyby np. Niemcy, Holandia lub WB zorganizowali referendum na temat przyjmowania Polaków do pracy. Już wyobrażam sobie te głosy - w raczej wrzask -świętego oburzenia o dyskryminacji, homofobii itp. A my - po prostu prezentujemy mentalność Kalego - jak Kali ukraść krowę to ok, ale jak Kalemu - to be.
  5
  8
 • "Rzetelny" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 7:04:26 napisał:
  @mieszkaniec Chyba nie wiesz co mówisz, wyłącz tvn :)
  6
  7
 • "lawyer" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 9:11:18 napisał:
  Obecne działania rządu są działaniami na szkodę państwa polskiego. Podobnie inicjatywa KUKIZ'15. Zamiast kłócić się ze wszystkimi krajami UE można spośród przybyłych uchodźców wybrać kilkaset osób, które chcielibyśmy przyjąć. Można wybrać chrześcijan, jazydów, dzieci, sieroty. Trzeba tym ludziom pomóc. Prawdziwi uchodźcy nawet nie zechcą zostać w Polsce na stałe. Trzeba rozróżnić uchodźców przed wojną od imigrantów zarobkowych. I druga kwestia - wyobraźcie sobie, że na wschodzie Ukrainy zaostrza się wojna (bo trwa cały czas) i pojawia się u nas kilka milionów Ukraińców. A wówczas inne kraje UE mówią - "Radźcie sobie z tym sami" - jak my teraz mówimy Grecji i Włochom. Trzeba szukać porozumienia i kompromisu z innymi krajami UE bo jako całość UE jest silna i każdy będzie się z nią liczył. Dlatego mocarstwom zależy na rozbiciu jedności Unii bo z każdym krajem występującym oddzielnie bez trudu sobie poradzą.
  5
  6
 • "znudzony" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 10:00:00 napisał:
  do @rzetelny . Ty natomiast spróbuj wyłączyć TVP a zapewniam cię , że zrozumiesz o czym pisze między innymi @mieszkaniec
  5
  2
 • "rzetelny" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:53:55 napisał:
  do @znudzony, ale trafiłeś, nie mam TV w domu od kilku lat i bardzo dobrze mi z tym :) obesrwuję to co się dzieje i mam własne na ten temat. Po prostu nie chcę aby w Polsce działo się to co chociażby we Francji, Szwecji, Niemczech. Najważniejsze jest jedno, to MY - POLACY mamy decydować kogo przyjmiemy i czy wo ogóle przyjmiemy do naszego kraju!
  6
  1
 • "mieszkaniec" dnia 13 lipca 2017 o godzinie 6:22:16 napisał:
  do rzetelnego - wyrazy współczucia z powodu stanu umysłu.
  1
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Beata
Ludzie to jest przerażające, ile w was...
L11A
Boże chroń przed komuną i jej emisari...
Marian
Jaki przemysł? Gdzie? Na około kartofl...
x
Z uwagi na duże straty w pomocy ( Kupis...
Stop
Problem Twój jest taki, że widzisz zna...
Zm
Do tej pory sie nie zastanowił to i pew...
wyborca
Porażka wyborcza Zamościa 2014 !...
kibic
A co ze Stachyrą zastanowił się już ...
K.Retyn
"Największy" "sukces" "nowej" lewicy to...
No
Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam w...
K.Retyn
Towarzyszu "K" książek nikt nie zamier...
heniek
Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekie...
Obserwer
Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policj...
Mu
Według ustaleń policji opisanych na in...
Zm
Ostatnio jadac ta droga tez ledwo zobacz...
ad111
Tam nie ma znaku STOP, a tylko krzyż ś...
z_boku
Ludzie zapomnieli o tym że istnieją po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny