R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara11 lipca 2017 FACEBOOK | 4469 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Zamość: Kukiz’15 zbiera podpisy o referendum w sprawie imigrantów

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

W minioną sobotę działacze Kukiz’15 zorganizowali na Rynku Solnym akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów.

Tego dnia w namiocie na Rynku Solnym dyżurowali asystenci posła Jarosława Sachajko oraz działacze i sympatycy ruchu Kukiz’15. Jak się dowiedzieliśmy udało im się zebrać ponad 200 podpisów. Ponadto “kukizowcy” zapoznawali zamościan i inne osoby odwiedzające tego dnia Hetmański Gród z projektem “Samorządy z Kukizem”.

W ramach akcji dotyczącej uchodźców uruchomiona została strona internetowa dzienreferendalny.pl, na której znalazły się wzory kart do podpisu. Akcję wstrzymano na początku lutego 2017 r., ponieważ – jak argumentowano – rząd zdecydował się nie przyjmować uchodźców. Zdaniem posłów i działaczy ruchu Kukiz’15, pojawia się jednak niebezpieczeństwo narzucenia przez Unię Europejską kwot uchodźców, których Polska miałaby przyjąć.

Dotychczas zebrano 350 tys. deklaracji poparcia. Aby wniosek mógł trafić do Sejmu – zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym – potrzeba 500 tys. podpisów. Pytanie w referendum miałoby brzmieć: “Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?”.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "esteta" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 8:57:59 napisał:
  Wydaje mi się, że powinno być " liczby uchodźców" a nie jak Pan Redaktor raczył napisać " kwot uchodźców" .
  0
  2
  R E K L A M A
 • "znudzony" dnia 11 lipca 2017 o godzinie 9:59:53 napisał:
  W sprawie zatrzymania reformy edukacji zebrano prawie 1.000.000 podpisów i co z tego jak i tak rządzący nie zamierzają tego faktu brać pod uwagę. Póki co referenda w Polsce nie rządzą tylko ci którzy mają większość w Sejmie a zatem tego typu inicjatywy są potrzebne głownie politykom realizującym swoje partykularne cele a nie społeczeństwu.Warto aby o tym pamiętali ci młodzi ludzie zbierający podpisy w imieniu swoich mocodawców.
  11
  1
 • "mieszkaniec" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 6:26:31 napisał:
  A ciekawe, jak zareagowaliby nasi politycy, gdyby np. Niemcy, Holandia lub WB zorganizowali referendum na temat przyjmowania Polaków do pracy. Już wyobrażam sobie te głosy - w raczej wrzask -świętego oburzenia o dyskryminacji, homofobii itp. A my - po prostu prezentujemy mentalność Kalego - jak Kali ukraść krowę to ok, ale jak Kalemu - to be.
  5
  8
 • "Rzetelny" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 7:04:26 napisał:
  @mieszkaniec Chyba nie wiesz co mówisz, wyłącz tvn :)
  6
  7
 • "lawyer" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 9:11:18 napisał:
  Obecne działania rządu są działaniami na szkodę państwa polskiego. Podobnie inicjatywa KUKIZ'15. Zamiast kłócić się ze wszystkimi krajami UE można spośród przybyłych uchodźców wybrać kilkaset osób, które chcielibyśmy przyjąć. Można wybrać chrześcijan, jazydów, dzieci, sieroty. Trzeba tym ludziom pomóc. Prawdziwi uchodźcy nawet nie zechcą zostać w Polsce na stałe. Trzeba rozróżnić uchodźców przed wojną od imigrantów zarobkowych. I druga kwestia - wyobraźcie sobie, że na wschodzie Ukrainy zaostrza się wojna (bo trwa cały czas) i pojawia się u nas kilka milionów Ukraińców. A wówczas inne kraje UE mówią - "Radźcie sobie z tym sami" - jak my teraz mówimy Grecji i Włochom. Trzeba szukać porozumienia i kompromisu z innymi krajami UE bo jako całość UE jest silna i każdy będzie się z nią liczył. Dlatego mocarstwom zależy na rozbiciu jedności Unii bo z każdym krajem występującym oddzielnie bez trudu sobie poradzą.
  5
  6
 • "znudzony" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 10:00:00 napisał:
  do @rzetelny . Ty natomiast spróbuj wyłączyć TVP a zapewniam cię , że zrozumiesz o czym pisze między innymi @mieszkaniec
  5
  2
 • "rzetelny" dnia 12 lipca 2017 o godzinie 14:53:55 napisał:
  do @znudzony, ale trafiłeś, nie mam TV w domu od kilku lat i bardzo dobrze mi z tym :) obesrwuję to co się dzieje i mam własne na ten temat. Po prostu nie chcę aby w Polsce działo się to co chociażby we Francji, Szwecji, Niemczech. Najważniejsze jest jedno, to MY - POLACY mamy decydować kogo przyjmiemy i czy wo ogóle przyjmiemy do naszego kraju!
  6
  1
 • "mieszkaniec" dnia 13 lipca 2017 o godzinie 6:22:16 napisał:
  do rzetelnego - wyrazy współczucia z powodu stanu umysłu.
  1
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogr...
zamoscianin
Wspomóż nieszczęśników, opłać zal...
.
Koszulki z Ronaldo sprzedały się w lic...
do ciekawe
czy jednym z prezesów ogródków nie je...
Komedia
Dolol sieniawa wioska i 3 tys mieszlanco...
Antykibic
Jestem podbudowany tym wynikiem....
zamoscianin
Czyli co, nacjonalizacja? Tęsknisz za k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny