R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara1 lutego 2018 FACEBOOK | 5241 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Zamość: Kto zbuduje hub komunikacyjny przy ul. Peowiaków?

Wizualizacja hubu komunikacyjnego przy ul. Peowiaków
R E K L A M A    B O A R D

Miasto Zamość ogłosiło przetarg na budowę węzła komunikacyjnego integrującego transport publiczny – miejski, BUS, PKP, samochody osobowe i rowery przy ul. Peowiaków (tereny od Ronda Europy do ul. Partyzantów).

Hub komunikacyjny ma powstać w ramach projektu “Budowa zrównoważonego systemu transportu publicznego na terenie Miasta Zamość, Gminy Zamość oraz gmin ościennych”. Wartość całkowita projektu to: 16 415 635,5 zł. Na jego realizację miasto pozyskało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości 10 975 805,17 złotych.

Chętni do udziału w przetargu maja czas na złożenie swoich ofert do 12 lutego do godz. 10. Przedtem muszą jednak wpłacić wadium w wysokości 120 tysięcy złotych. Kryteriami oceny ofert są: cena (60), doświadczenie kierownika budowy (30) i okres gwarancji (10).

Hub powstanie w miejscu, gdzie funkcjonuje przystanek dla szynobusów. Zgodnie z założeniami miejsce ma integrować transport publiczny jak MZK, czy PKP z prywatnym transportem samochodowym oraz rowerami. Hub ma być ułatwieniem w poruszaniu się po mieście zarówno dla mieszkańców Zamościa, osób pracujących w mieście, jak również przybywających do Hetmańskiego Grodu turystów. Ważną rolę w hubie odgrywać ma parking. Podróżni będą mogli zostawić na nim swoje auto i następnie przesiąść się do busa, szynobusu, czy autobusu, lub na rower.

W centrum komunikacyjnym poza parkingiem i przystankiem dla szynobusów znajdą się m.in. stanowiska dla przewoźników prywatnych oraz MZK, poczekalnia, czy przechowalnia na rowery.

Autorami projektu hubu przy ul. Peowiaków są: mgr inż. arch Franciszek Łasocha, mgr inż. Liliana Fiołek-Jędruszczak, mgr inż. Ireneusz Wentlandt, mgr inż. Paweł Gmyz, mgr inż. Bogdan Kwieciński.

Poniżej prezentujemy wizualizację hubu. Jak Wam się podoba?

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Tomek" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 14:48:01 napisał:
  Droga ta inwestycja
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 14:53:36 napisał:
  Bo obejmuje jeszcze zakup nowych autobusów do komunikacji miejskiej.
 • "zenek" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 15:15:07 napisał:
  jak przejść z wózkiem przez stanowiska [ wcięcia w chodniku ] brawo projektant .
 • "ak" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 16:30:00 napisał:
  Przestańcie już z tym HUB-em,bo to brzmi jak aglomeracja Sitaniec.
 • "Ex pert" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 17:30:49 napisał:
  Wy tam na Płoskiem macie kompleks Sitańca? A słusznie, bo to starsza wieś niż Zamość...
 • "Czytelnik" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 17:53:15 napisał:
  Hub to dobry pomysł, popieram. Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na inną rzecz. W artykule "Brawurowy początek roku", pod którym wyłączono możliwość dyskusji, podajecie państwo 34 628 unikalnych użytkowników w styczniu 2018 r. Chciałem zapytać, skąd ten "brawurowy" spadek w stosunku do listopada i pozostałych miesięcy? Maj - 41 681, listopad - 36 867, styczeń już tylko 34 628. Jeszcze mała prośba. Poprawcie stronke bo bardzo niewygodnie ogląda sie na komórkach, a banery reklamowe wystają poza ekran i z tego powodu często klika się w nie przypadkowo.
 • "agn" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:09:13 napisał:
  Brakuje biletomatu MZK.
 • "hehe" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:29:10 napisał:
  A dlaczego takiego węzła nie zrobić przy ul. Szczebrzeskiej, naprzeciwko ZOO, w miejscu dworca kolejowego?
 • "becker" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 19:30:51 napisał:
  pomysł dobry ale kompletnie nie potrzebny w Zamościu a już na pewno nie w tym miejscu. To nie jest duże miasto na tego typu inwestycje. Po za tym na tym przystanku (MZK, busy) prawie nikt nie wsiada/nie wysiada ....
 • "ad111" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 19:58:15 napisał:
  Brawo "becker". A przy tzw. dworcu PKS na orzeciwko dalej slams w postaci zajezdni dla busów. Czy zrobicie w końcu coś dla podróżnych, czy tylko dla lansu?
  R E K L A M A
 • "jajco" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 21:49:35 napisał:
  :> ale kryterium 30% za doświadczenie kierownika budowy ? ... grubo ... może za grubo :))
 • "zgadzam się z jajcem" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 22:41:06 napisał:
  Też zwróciłem uwagę na te 30% za kierownika budowy. Bo faktycznie inwestycja prawie jak terminal gazowy skomplikowana. I firmy dookoła same huby komunikacyjne budują.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny