R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara9 października 2017 FACEBOOK | 5158 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 66 komentarzy

Zamość: Kto na prezydenta?

Zamość. Ratusz. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Podejmowany już na roztocze.net temat przyszłorocznych wyborów samorządowych, zwłaszcza pod kątem wyborów prezydenta miasta wzbudził zainteresowanie jeszcze jednej redakcji, spod której pióra padły nazwiska przyszłych kandydatów.

Mimo, że do samych wyborów został rok i jeszcze trochę to wyborcza gorączka już się zaczyna. Od spekulacji na temat przyszłego prezydenta Zamościa i kandydatów na ten urząd pełno jest na roztocze.net – czy to w dyskusji pod felietonami i opiniami, czy nawet pod tekstami, które wyborów stricte nie dotyczą, jak artykuł o sprawie sądowej między radną Martą Pfeifer, a dyrektorem Damianem Miechowiczem z Wydziału Turystyki i Promocji UM w Zamościu. Zainteresowanie tematem udzieliło się “Dziennikowi Wschodniemu”.

Na łamach tego pisma ukazał się artykuł “Kto wystartuje w wyborach na prezydenta Lublina? Coraz więcej możliwych kandydatów”. Choć zainteresowanie skupia się na Lublinie, to w tekście pojawił się również wątek zamojski. Padło pytanie, kto będzie się ubiegał o prezydenturę w Hetmańskim Grodzie?

“W Zamościu obecny prezydent Andrzej Wnuk nie podjął jeszcze decyzji ws. reelekcji. Jeśli zdecyduje się na start, będzie kandydatem niezależnym, bo raczej nie otrzyma ponownego poparcia PiS. O prezydenturę mogą się też starać radny Rafał Zwolak, szef lokalnej Nowoczesnej oraz Bartosz Sierpniowski z KOD.”  – czytamy w artykule z “Dziennika Wschodniego”.

Co na temat kandydatur sądzą sami zainteresowani? 

-Uprzejmie dziękuję dziennikarzom z “Dziennika Wschodniego” za docenienie, ale nie planuję walczyć o prezydenturę miasta Zamość . Niemniej mam jakieś plany co do wyborów samorządowych, ale na pewno nie chodzi o kandydowanie gdziekolwiek. – odpowiedział żartobliwie wiceszef regionu lubelskiego Komitetu Obrony Demokracji, Bartosz Sierpniowski, gdy zapytaliśmy go o komentarz. 

W kwietniu tego roku w wywiadzie dla roztocze.net pytaliśmy Rafała Zwolaka, szefa zamojskiego koła Nowoczesnej o wybory.

Zamość to wspaniałe miasto, należy o nie należycie dbać. Należy dbać nie tylko o infrastrukturę, ale o ludzi, którzy tu mieszkają. Niestety nie wszystkim mieszkańcom żyje się tu dobrze z różnych powodów. Mamy też spore bezrobocie. Chcemy o tym rozmawiać i stworzyć „mapę potrzeb” każdego osiedla w Zamościu, taką „mapę drogową” co zrobić aby mieszkańcy byli zadowoleni z życia w Zamościu. To najbliższe plany na działania .Nowoczesnej w Zamościu. Wszystkich mieszkańców, którzy chcą się z nami podzielić swoimi pomysłami lub spostrzeżeniami zapraszamy do naszego biura na ulicę Ormiańską 6 a. – mówił radny Zwolak. Pytany o listy kandydatów na radnych i kandydata na prezydenta odpowiedział:

Oczywiście, wystawimy silne listy fachowców do wyborów samorządowych jak i dobrego, uczciwego kandydata na prezydenta miasta, który po wygranych wyborach będzie dobrym gospodarzem.

Nazwiska potencjalnego kandydata lub kandydatki jednak nie podał. 

Należy jednak zgodzić się z tezą autora tekstu z “Dziennika Wschodniego” w kontekście startu prezydenta Andrzeja Wnuka, który po majowym rozstaniu z PiS na poparcie partii Jarosława Kaczyńskiego liczyć już nie będzie mógł, wobec czego wystartuje najprawdopodobniej jako kandydat niezależny. Niemal pewne jest też, że PiS wystawi swojego kandydata, albo poprze kogoś innego niż Andrzeja Wnuka. na chwilę obecną wszystko wskazuje na to pierwsze rozwiązanie, bowiem PiS ma bardzo duże społeczne poparcie.

Do wyborów został prawie rok. To czas dla wielu osób na podjęcie decyzji odnośnie startu czy to na prezydenta, czy na radnego/radną. Biorąc pod uwagę kalendarz kandydatów na prezydenta Hetmańskiego Grodu powinniśmy poznać wiosną lub najpóźniej latem przyszłego roku. 

A wy kogo widzielibyście najchętniej jako kandydatów na włodarza Zamościa? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "por.zUbek" dnia 9 października 2017 o godzinie 9:07:52 napisał:
  Międlenie tego samego tematu w kółko nie przystoi dziennikarzowi. Sport też nie zapcha "szpalt". Czy aby nic innego nie działo się ostatnio w Zamościu i okolicach? Ciężko przez gardło/ palce przechodzi temat akcji modlitewnej na granicach? Z drugiej strony; może poprosimy o zestawienie dotacji na zabytki będące własnością Kościoła. Kiedy w końcu zniknie ten bałagan przy I LO? Jest o czym pisać. Niewygodne tematy nie pojawiają się wcale albo znikają z portalu po jednym dniu. Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek?
  R E K L A M A
 • "andrzej" dnia 9 października 2017 o godzinie 9:13:39 napisał:
  Znowu zaczną się obiecanki,roztaczanie wizji o krainie miodem płynącej,a rzeczywistość jak zwykle to zweryfikuje. Ile ze słynnego dekalogu obecnego prezydenta rzeczy zostało spełnionych? Czy naprawdę obsadził odpowiedzialne stanowiska kompetentnymi ludzmi? Obserwując sytuację w spółkach miejskich szczerze wątpię,a koncerty disco polo to nie wszystko czego mieszkańcy Zamościa oczekują
 • "Anonim" dnia 9 października 2017 o godzinie 9:32:17 napisał:
  pocieszny jest towarzysz. A r. już go pompuje. Niech będzie. Będzie większy huk jak balonik pęknie
 • "zamościanin" dnia 9 października 2017 o godzinie 9:51:34 napisał:
  Najlepszym prezydentem będzie Poseł Zawiślak, Jak do tej pory , nie obiecuje ale działa. Kasę na obwodnicę czy na kościół Franciszkanów to on załatwił. Na drogę Piaski - Hrebenne także.I dotąd kiedy PIS będzie u władzy to tylko Zawiślak może dla Zamościa dostać KASĘ czy jakieś INWESTYCJE.
 • "Marko" dnia 9 października 2017 o godzinie 10:28:52 napisał:
  Jeżeli wystartuje Rafał Zwolak lub Diana Sawicka to mają mój głos.
 • "Kmicic" dnia 9 października 2017 o godzinie 10:35:01 napisał:
  Czy redakcja ma jakieś porozumienie podpisane z Nowoczesną, że w każdym artykule muszą o nich wspomnieć? Nowoczesna nic nie ma do zaoferowania, ona prędzej cały Zamość odda swoim mocodawcom aniżeli coś tutaj dobrego zrobi. Ta przystawka jak tutaj wspominaliśmy to szalupa PO czyli taki miks SB,UB,WSI, służb wywiadu NRD itp. 11 % w sondażach wśród partii politycznych nie będąc jeszcze partią zarejestrowaną budzi wielkie podejrzenie, że to jest twór służb. Czy szanowna redakcja może wspomnieć czasami nawet i o lewicy albo prawicy a nie tylko o sezonowej partii?
 • "Zamościanin" dnia 9 października 2017 o godzinie 10:35:28 napisał:
  Kolego przez małe z, sugerujesz, że Zawiślak ustawił konkursy unijne na te dwie inwestycje? Chcesz, żeby ABW się nim zainteresowało? Po co w ogóle piszesz takie głupoty? Zawiślak ani nie był wnioskodawcą, ani nie był w komisji konkursowej. nic nie załatwił, taka jest prawda. Zapytaj zresztą franciszkanów.
 • "znajomy" dnia 9 października 2017 o godzinie 10:46:01 napisał:
  Szczepan Kitka jestem na TAK!
 • "Daniel Czubara" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:09:09 napisał:
  @Kmicic to nie żadne porozumienie temat wywołał "Dziennik Wschodni". My tylko zweryfikowaliśmy te informacje u zainteresowanych. O prawicy i lewicy było sporo i będzie. Zapewniam. Czekam na inspiracje odnośnie kandydatów na prezydenta wskazanych przez internautów. Uwzględnimy je przy następnym politycznym tekście. Czekamy na Wasze propozycje od prawa do lewa.
 • "Thomas" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:10:32 napisał:
  Thomas na Prezydenta
  R E K L A M A
 • "Maria" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:30:18 napisał:
  Rafał na prezydenta, jest pracowity, to społecznik, całym sercem poświęca się sprawom mieszkańców jak chociażby budowa placu zabaw, do tego jest sympatyczny, nie jest złośliwy ani zawzięty, mieszkańcom dobrze będzie się z nim rozmawiało, nie bawi się w jakieś układy i o to chodzi, o odpowiedni charakter człowieka
 • "Anna" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:32:17 napisał:
  jestem dziennikarką, Rafał ma mój głos w wyborach, nie lubię zawziętości i małostkowości, dośććććć, ma byc z klasą i na wysokim poziomie
 • "Patryjota" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:38:42 napisał:
  Nalerzy zagłosować na kandydyta PiS poniewarz: - to są prawidzi partyjoci i katolicy - dali nam 500 + - wreszcie robią pożądek z sondami - obnirzyli wiek emarytalny a z lokalnych to: - PiS remontuje kościoły w Zamościu - obnirzyli bezrobocie w Zamościu - obiecali że zbódóją drogę ekspresową do Zamościa głosójcie na kandydata PiS !!
 • "mona" dnia 9 października 2017 o godzinie 11:39:26 napisał:
  Janek Obszański
 • "Anonim" dnia 9 października 2017 o godzinie 12:06:30 napisał:
  "Patryjota" - co ci to daje lewacka świnio ? Jak byliście "u władzy" to wasze motto brzmiało: "ch*j z Polską Wschodnią".
 • "Anonim" dnia 9 października 2017 o godzinie 12:07:25 napisał:
  Rafał zamienia się w Annę Marię jak niegdyś Krzysztof w Annę
 • "Thomas" dnia 9 października 2017 o godzinie 12:29:03 napisał:
  Ostatni będą pierwszymi, lub jak kto woli gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Nie pierwszy i nie ostatni to raz kiedy pewny do zwycięstwa kandydat przegrywał. Po początkowo wysokich notowaniach, te notowania lecą w dól. Inną sprawą jest, że jakiekolwiek notowania można wysondować na podstawie własnych wywiadów z ludźmi, nie słyszałem o badaniach opinii publicznej. jest jeszcze jeden wskaźnik wyniki poprzednich wyborów, które pokazały kto jest na fali wznoszącej a kto na opadającej. jest jeszcze jeden czynnik notowana partii w sejmie to też rzutuje na wyniki. kandydat, który wystartuje za wcześnie szybko się wypali i w pewnym momencie dostanie zadyszki, nie mówiąc już że wyłoży się konkurencji jak na talerzu - czyli szybko zostanie "zjedzony". nie ma nic lepszego jak wiedza o tym co zrobi przeciwnik, taka wiedza jest zabójcza, o ile zostanie właściwie wykorzystana. Z historii można przypomnieć sobie Konwent św. Katarzyny z Torunia - inicjatywa społeczno-polityczna mająca na celu wyłonienie wspólnego kandydata prawicy. kandydaci nie doszli do porozumienia a według nich każdy z nich był wytypowany do bycia tym numerem jeden. W tamtym okresie na fali wznoszącej i wysokich sondażach była Prezes NBP Hanna Gronkiewicz Waltz - w pewnym momencie wydawało się, że to ona zagrozi pozycji Kwaśniewskiego. Stało się zupełnie coś innego notowania Gronkiewicz Waltz nagle zaczęły opadać, za to notowania Wałęsy szły mocno w górę i niewiele brakowało , aby Lech Wałęsa pokonał Kwaśniewskiego. ========================================================================Dopóki pretendent na kandydata nie wyraził zgody na start. Jakiekolwiek spekulacje, czy mówienie nawet o programie mogą być przedwczesne i mogą mu zaszkodzić. Gdyby tak pogdybać może być nawet 7 kandydatów, jeżeli nie więcej.
 • "lisakuli" dnia 9 października 2017 o godzinie 12:54:10 napisał:
  każdy dobry aby nie ten który jest obecnie. Nic nazdzwyczajnego nie zrobił, słuchać kłótnie i żarliwość. Nie chce się tego słuchać
 • "Horn" dnia 9 października 2017 o godzinie 12:57:09 napisał:
  Możemy sobie gdybać, a i tak główną rolę odegra kandydat PiS. Kto to będzie? Takie dywagacje to political fiction. Już raz w 2014 r. poseł Zawiślak zaskoczył sporo osób ogłaszając poparcie dla Andrzeja Wnuka. Podejrzewam, ze tym razem będzie podobnie i kandydat z poparciem PiS zaskoczy wszystkich. Poseł Zawiślak szybko się uczy strategii politycznej przy innym - nie bójmy się tego słowa użyć - wielkim strategu polskiej polityki, Jarosławie Kaczyńskim. Dlatego sądzę, że będzie ciekawie i zaskakująco.
 • "Zamościanin" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:00:38 napisał:
  do Lisakuli - obecny prezydent zasuwa aż miło, widać to w mieście. A kłócicie się wy. Radni, politycy, malkontenci.
  R E K L A M A
 • "pikus" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:31:42 napisał:
  miła zasuwa a sprawy same się w sądzie znalazły
 • "kosmaty" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:36:10 napisał:
  @Horn... idąc tym tropem, to jak Sławomir Z. poprze / przez pomyłkę oczywiście / Dianę, to mamy Prezydentową!? Wszystko czego tknie w złoto zamienia?
 • "Horn" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:53:15 napisał:
  @kosmaty raz w przypadku wyborów 2014 r. się udało to czemu nie teraz? :) A na poważnie. Zobacz jakie poparcie ma PiS, zwróć uwagę na nasz region, bastion PiS-u. Ludzie maja 500+, rozbudowana ma być S17 i S12, wymieniać dalej? Osobiście bliżej mi do chadeckiego centrum, ale nie ma co się oszukiwać, to PiS będzie głównym rozgrywającym w zamojskiej polityce. Mądry ruch - na przykład kandydat łączący prawicę i centrum - i PiS wciągnie konkurencję nosem.
 • "bleble" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:55:24 napisał:
  Kiepski na prezydenta, Diana na Jolasię, Waldek na posła, Sławomir na Paździocha i licytacja zakończona !
 • "Daniel Czubara" dnia 9 października 2017 o godzinie 13:59:04 napisał:
  @Horn ciekawa teoria zapisuję sobie :)
 • "Anonim" dnia 9 października 2017 o godzinie 14:24:06 napisał:
  Kimkolwiek by nie był nowy prezydent to i tak może liczyć że bedzie mu lizał d...ę radny J N
 • "Esse stultum in mundo democratiae" dnia 9 października 2017 o godzinie 14:34:54 napisał:
  A ja myślę, że mieszkańcy Zamościa dokonają jak zwykle wyboru w oparciu nie o to co będzie dobre dla Zamościa, a dla nich samych. A więc jak zwykle wygra ten kandydatki, który w licytacjach wyborczych więcej obieca od pozostałych. Reasumując prezydentem zostanie ten kto ma bogatą wyobraźnię. Ps. Andrzej Wnuk jest świetny w opowiadaniu bajek i ma spore szanse po raz kolejny zaczarować tępych ludzi, a czy znajdzie godnego sobie przeciwnika, to czas pokaże.
 • "Zamościanin" dnia 9 października 2017 o godzinie 14:46:19 napisał:
  Jest tylko mały problem - Wnuk to co obiecał, zrealizował. Ulice się budują, na osiedlach 48 inwestycji z budżetu obywatelskiego a będzie jeszcze 16, dwa ronda, dwa mosty, cztery boiska, hala wielofunkcyjna, Senior Wigor, ścieżki rowerowe, ławeczki i długo by jeszcze wymieniać. Ludzie waszej ściemy nie kupią.
 • "zadowlony wyborca" dnia 9 października 2017 o godzinie 14:50:45 napisał:
  LESZEK ŁÓCZKA NA PREZYDENTA!!! StręciWILK na VICE!
 • "qwert" dnia 9 października 2017 o godzinie 15:19:12 napisał:
  Niektórzy mają 500+, nie wiadomo jak długo zresztą. Wszyscy będziemy musieli to kiedyś spłacić bo to kasa na kredyt. Wszyscy zapłacicie za rozdawanie kasy przez PIS. Rozdają Wasze pieniądze po to abyście na nich głosowali. Jak tępym trzeba być aby tego nie rozumieć ? Mamy teraz boom gospodarczy i wszyscy dookoła zmniejszają swoje długi a Polska dalej się zadłuża. Jak przyjdzie kryzys to będzie płacz i zgrzytanie zębów. I dobrze Wam tak - inaczej nie zrozumiecie ....
  R E K L A M A
 • "POdPIS" dnia 9 października 2017 o godzinie 15:56:13 napisał:
  Poseł Sachajko - jedyna prawdziwa osobowość w Zamościu, jakby się zdecydował to na bank by pozamiatał wszystkie te partyjne "chochoły" które będą wystawione i inne dziamlające indywidua. Ale ona za dobry jest aby tylko w Zamościu działać.
 • "Mieszkaniec" dnia 9 października 2017 o godzinie 16:54:41 napisał:
  Lidia Stanisławek na Prezydenta Zamościa
 • "mieszkaniec" dnia 9 października 2017 o godzinie 17:47:01 napisał:
  Najlepiej by było, gdyby jednak PiS dogadał się z obecnym.
 • "@mieszkaniec" dnia 9 października 2017 o godzinie 18:10:46 napisał:
  Za dużo science fiction proponuję zejść na ziemię. PiS nie ma konkurencji. Od lat ma najwięcej radnych w radzie, a teraz PO i lewica są rozbite, Nowoczesna i kukizowcy za słabi. Jeżeli obecny prezydent Wnuk oprze się na ludziach z KWW M. Zamoyskiego to poległ z kretesem. PiS rozjedzie wszystkich i weźmie 13014 mandatów oraz prezydenta. Wspomnisz te słowa.
 • "@mieszkaniec" dnia 9 października 2017 o godzinie 18:14:33 napisał:
  Przepraszam miało być 13-14 mandatów. Klawiatura psikusa sprawiła.
 • "magnar" dnia 9 października 2017 o godzinie 18:15:42 napisał:
  Wygra ten kogo poprzez PiS. Od maja pewne jest, że nie będzie to aktualny prezydent.
 • "bleble" dnia 9 października 2017 o godzinie 18:58:36 napisał:
  ale farmazony, nie podniecajcie się tak bo to szkodzi
 • "mieszko" dnia 9 października 2017 o godzinie 19:09:06 napisał:
  PIS ma honor
 • "z opisu" dnia 9 października 2017 o godzinie 19:28:09 napisał:
  jak czytam te komentarze to gęba mi się cieszy :) generalizując zaistniała sytuację panu z sitańca wydaje się że da radę. Powiem tak, nie da :)
 • "popisu" dnia 9 października 2017 o godzinie 19:31:49 napisał:
  nawet jak weźmie jeszcze 30 banek kredytu niewiele to zmieni a nawet bedzie ciekawiej. Zadłużenie miasta rośnie, ciekawe z czego beda zrobione planowane inwestycje. Planuje juz panicz budżet :) komedyja jak u fredry
  R E K L A M A
 • "as" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:28:25 napisał:
  Głupi mówi co wie , mądry wie co mówi. Wnuk, kandydat PiSu i jeden kandydat PO, Nowoczesnej, Lewicy, Komitetu Marcina Zamoyskiego , PSLu oraz całej reszty poza Kukiz 15.Taki będzie scenariusz na 2018rok. I przestańcie bełkotać domorośli wieszcze bo tylko taka droga może prowadzić do zwycięstwa nad PiSem, każda inna opcja rzeczywiscie skończy się zwycięstwem PiS. Zapamiętajcie co mówi as!!!!
 • "PIS FOREVER" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:34:39 napisał:
  as na kodzie bywał kopę widział, pis zjada was i z automatu wydala, leszcze!
 • "oczywiście" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:39:23 napisał:
  Tak czy owak finał będzie pomiędzy obecnym PAW, a kandydatem PIS. Nie ma innej opcji. Kandydatów będzie wielu, a to tylko będzie sprzyjać dogrywce takiej jak wyżej powiedziałem.
 • ".." dnia 9 października 2017 o godzinie 20:41:24 napisał:
  Pfeiffer i kandydat z PIS W DRUGIEJ TURZE
 • "Thomas" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:44:46 napisał:
  Przecież pisałem parę lat temu o zadłużaniu miasta. Ale nie co tam, poziom zadłużenia nie jest wielki itd.. Otóż dla każdej Gminy czy samorządu ustala się Indywidualny Wskaźnik Zadłużenia według specjalnego algorytmu . Niektóre miasta mają wysokie wskaźniki, mogą się zadłużać bardziej. Dla innych wartość tego wskaźnika jest dużo mniejsza przez co mogą pożyczać mniej. W jednym i drugim przypadku przekroczenie wskaźników może skończyć się źle. Dlaczego indywidualnie oblicza się te wskaźniki - dlatego, że one obrazują zdolność nie tylko do terminowego regulowania zobowiązań, ale przedstawiają kondycję ekonomiczno-finansową jednostki - co jest ważniejsze. Dlatego, że im wyższa zdolność, to tym większa skłonność do podejmowania decyzji o inwestycjach czyli rozwoju, itd. Czyli skoro możemy zadłużać się bardziej to znaczy, że mamy większe dochody, że możemy więcej inwestować, a tym samym pomnażać majątek.
 • "buahaha" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:45:34 napisał:
  Czarna Zjawa znowu zaklina rzeczywistość....
 • "Horn" dnia 9 października 2017 o godzinie 20:58:27 napisał:
  PiS stały i stabilny elektorat. Im więcej kandydatów z centrum i lewicy tym gorzej dla obecnego prezydenta. PiS go nie poprze a inni kandydaci niezależni lub z centrum albo lewicy odbiorą mu pozostałe głosy. Rozdrobnienie kandydatów spoza PiS działa rzecz kandydata tej partii i niekrozyść wszystkich pozostałych.
 • "qwert" dnia 9 października 2017 o godzinie 21:12:20 napisał:
  PAW tak zniechęcił do siebie część ludzi, że nawet jak nie głosują na PiS to na niego też nie zagłosują.
 • "oczywiście" dnia 9 października 2017 o godzinie 22:37:14 napisał:
  Dobrze powiedziałeś że "CZĘŚĆ" ludzi.
 • "xyz" dnia 9 października 2017 o godzinie 22:52:20 napisał:
  Ciekawe kogo kukizy wystawią...
  R E K L A M A
 • "POdPIS" dnia 10 października 2017 o godzinie 11:35:11 napisał:
  "bagaż doświadczeń" wyborców z poprzednich wyborów samorządowych spowoduje, ze nie przynależność partyjna, a osobowość kandydata zdecyduje o tym kto zostanie prezydentem Zamościa. Oczywiście, jak nie będzie żadnego kandydata z ugruntowaną działaniami osobowością w regionie, to chochoł wystawiony przez PIS wygra.
 • "Kita" dnia 10 października 2017 o godzinie 11:44:32 napisał:
  Nie napinajcie się, jeśli obecny prezydent wystartuje, wygra w cuglach. Dużo zrobił dla miasta i jest lubiany, pomimo, że próbujecie go zohydzić.
 • "Tak jest" dnia 10 października 2017 o godzinie 13:19:59 napisał:
  A ja uważam , ze duże szanse ma Marcin Zamoyski, który z całą pewnością jeszcze szabel nie złożył
 • "Thomas" dnia 10 października 2017 o godzinie 13:25:04 napisał:
  A może Ryszard Petru???
 • "Anonim" dnia 10 października 2017 o godzinie 13:34:41 napisał:
  a trzeźwy ?
 • "szszła" dnia 10 października 2017 o godzinie 13:50:14 napisał:
  Mówcie co chcecie Wnuk to nie mój kandydat ale z kimkolwiek by nie startował pogoni go w I turze. Nie samymi pieniędzmi,projektami ,przetargami człowiek żyje.
 • "oczywiście" dnia 10 października 2017 o godzinie 14:33:13 napisał:
  Myślałem, myślałem i... wymyślałem. Wielki Finał wygra... Marta z Rafałem! Wszołą Rafałem!....Oczywiście!.... Żartowałem!....
 • "z_boku" dnia 10 października 2017 o godzinie 18:20:49 napisał:
  @"Thomas" WTF jest Ryszard Petru?
 • "Dociekliwy" dnia 10 października 2017 o godzinie 19:46:44 napisał:
  A szanse Pana Jerzego?
 • "trojan" dnia 10 października 2017 o godzinie 20:58:41 napisał:
  Kto wie Wszoła tylko udaje głupiego jest sprytniejszy niż wam się wszystkim zdaje.
  R E K L A M A
 • "Zgrywus" dnia 10 października 2017 o godzinie 22:01:53 napisał:
  Uważam ze druga tura powinna rozstrzygnąć się pomiędzy panem Jackiem DzIura, a Rafałem Wszową. Jacek Dziura zasłynął mocną repliką do Rafała Wszoły. Rafał Wszoła pokazał swoją polityczną siłę doprowadzając do głosowania nad likwidacją Staży Miejskiej na drodze inicjatywy obywatelskiej zbietapach ponad pół tysiąca glosów. Niedoceniany Rafał Wszelakie może sprawic ogromną niespodziankę.
 • "POdPIS" dnia 11 października 2017 o godzinie 10:09:06 napisał:
  co roku miasto płaci ok 5mln zł na nasze ZOO, więc składamy się wszyscy, aby turyści mieli po co do ZAM przyjechać, więc wybierzmy na prezydenta jakiegoś orangutana, 20 lat temu jednemu rzuciłem peta - a ten zaczął palić:-), jak mu rzucimy prezydenturę, to może zacznie prezydentować :-).
 • "Sasetka" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 0:46:17 napisał:
  Jestem na tak za prezydentem Andrzejem Wnukiem ,robi dużo dla ludzi,dba o potrzeby mieszkańców,cele charytatywne i stara się o dotację dla miasta o to żeby Zamość miał szanse na świetlną stolicę Polski ,po to żeby wygrać bon na sprzęt AGD dla biednych potrzebujących ludzi dla Naszego Miasta,jestem za jego kolejną kadencją ,dajmy mu szanse na wygraną.Uważam że jest to najlepszy Prezydent ,jaki mógłby być,takiego już nie będzie drugiego,jeśli mu nie damy szansy ,żeby dalej nim był.Nie zuca słowa w wiatr ,to co obiecał ,wywiązuje się należycie z obowiązków.Na koniec dodam że miasto tętni życiem nareszcie koncerty od wielu lat wkońcu jest Sylwester , że tych których nie stać mogą się przyjść rozerwać dba o potrzeby ludzi ,nie myśli tylko o sobie .
 • "Sasetka" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 0:50:59 napisał:
  Wspomnę że jest to bardzo kulturalny,inteligentny człowiek ,umie się przede wszystkim wypowiedzieć,gdzie nie musimy się wstydzić za głowę Miasta.Popieram jego kadencję,jak najbardziej.
 • "Sasetka" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 1:06:11 napisał:
  Wspomnę tylko ,że ludzie patrzą tylko kto patriota ,co kto ma obiecuje gruszek na wierzbie ,anie doceniają dobro chęci ,wykonane cele dla miasta.Ludziska chcecie mieć dobrze dla miasta ,to dajmy kolejną szansę w nadchodzących wyborach Andrzejowi Wnukowi ,jest to człowiek wykształcony,ma głowę nad urządzeniem dobrze naszym Miastem ,bo jak wybierzemy inaczej to wszystko pójdzie na marne ,czego dokonał a wtedy będziemy żałować.Na koniec dodam ,że dobrze zrobil Nasz prezydent ,że nie dał szans uchodźcom a zadbał o dobro miasta i mieszkańców.Powinniśmy być dumni z Pana Andrzeja Wnuka,to też patryriotyzm.
 • "Dirty Harry" dnia 26 grudnia 2017 o godzinie 22:17:16 napisał:
  Też uważam, że Wnuk to najlepszy dla miasta kompromis. Nie będę powtarzał tego samego co Sasetka, ale się po całości z nim zgadzam, dodam tylko, że AW nikogo nie wyklucza tylko za to, że ma inne niż on polityczne poglądy, co niestety wcześniej miało miejsce. To u niego zupełnie się nie liczy, tylko dobro miasta, tylko inwestycje

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny