Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara7 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 42 komentarze

Zamość: Kto kontrkandydatem Wnuka?

Andrzej Wnuk, fot. nadesłane; grafika - roztocze.net
R E K L A M A    B O A R D

Marta Pfeifer (niezrzeszona), czy może Rafał Zwolak (Nowoczesna)? Trwa giełda spekulacji odnośnie kolejnych kandydatów na prezydenta Zamościa.

Przypomnijmy, że pod koniec maja Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości udzielił poparcia prezydentowi Andrzejowi Wnukowi, jako kandydatowi tej partii w nadchodzących wyborach samorządowych. Było to zaskoczenie tak dla konkurencji, jak i dla wielu członków lokalnego PiS-u, który rok wcześniej swoje poparcie dla Wnuka wycofał.

Poparcie dla kandydatury Wnuka przypieczętowała 1 czerwca wicemarszałek Sejmu, rzecznik partii PiS, poseł Beata Mazurek, oficjalnie potwierdzając decyzję centralnych władz Prawa i Sprawiedliwości. Dzień później do Zamościa przyjechał minister Jacek Sasin z Kancelarii Premiera, który spotkał się z włodarzem miasta i mieszkańcami.

Tymczasem 6 czerwca w jednym z komentarzy na portalu społecznościowym radna Marta Pfeifer (niezrzeszona) stwierdziła: Andrzej Wnuk jest dla mnie wielkim rozczarowaniem pod każdym względem.W związku z tym poważnie rozważam kandydowanie w wyborach.”

Przypomnijmy, że radna jest jednym z największych krytyków prezydenta Wnuka i jego ekipy.Jej nazwisko już wielokrotnie padało w dyskusjach w komentarzach jako potencjalnej rywalki obecnego włodarza miasta.

Wśród innych potencjalnych kontrkandydatów prezydenta Wnuka wymieniany jest też szef zamojskiego koła Nowoczesnej, radny Rafał Zwolak. Warto zaznaczyć, że Nowoczesna razem z Platformą Obywatelską idą w w tegorocznych wyborach samorządowych pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. Czy ktoś jeszcze dołączy do tego porozumienia?

Trwają na razie rozmowy i pertraktacje. O wszystkim rozmawiamy. Jeśli wszystko się uda to pod koniec przyszłego tygodnia zaprezentujemy naszego kandydata na prezydenta Zamościa – powiedział nam radny Zwolak.

Przypomnijmy, że o swoim kandydacie na prezydenta swego czasu wspominali również przedstawiciele centrolewicowego stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom”.

Oficjalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, jednak praktycznie najbliższe dni przyniosą nam odpowiedzi na kilka pytań odnośnie kandydatur i sojuszy wyborczych.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zmc" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 8:13:44 napisał:
  Wniosek z tego jeden: języczkiem uwagi podobnie jak w poprzednich wyborach będzie zamojska lewica (start Nizioła zaszkodził Zamoyskiemu). Jeżeli wystartują oddzielnie to Wnuk wygra w pierwszej turze natomiast jeżeli poprą Martę Pfeifer to może być ciekawie. No chyba że poprą obecnego Prezydenta to sprawa wyborów również jest przesądzona.
  R E K L A M A
  • "oneb" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 23:16:35 napisał:
   Rozśmieszyłeś mnie do łez. Pani Marta nie ma najmniejszych szans w wyborach prezydenckich, a jak się za bardzo rozdrobni, może nawet nie zostać radną. Widać, że zaczyna się wypalać.
 • "Kogo to interesuje?" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 8:16:13 napisał:
  Nikogo. Lepiej pójść z dziećmi na spacer. Temat wałkowany przez redaktora setny raz. A może jutro setna pseudosonda?
 • "LZ" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 8:52:28 napisał:
  Marta Pfeifer jest dla mnie wielkim rozczarowaniem pod każdym względem. W związku z tym poważnie oświadczam, że mojego głosu ani mojej rodziny nie otrzyma w nadchodzących wyborach samorządowych.
 • "Tak" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 9:06:19 napisał:
  Marta zjedz snikersa i zejdź na ziemię i przestań gwiazdorzyć.
 • "No i co" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 9:06:34 napisał:
  Pan prezydent Wnuk - póki co - kontrkandydatów nie ma (oficjalnie ) !!! Emocjonowanie się tym, co radna radna " bazgroli " na portalach społecznościowych, bądź o czym " śni na jawie " radny nie jest istotą rzeczy :)
 • "Thomas" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 9:35:10 napisał:
  Bartosz Sierpniowski, czarnym koniem jako kandydat może być Rafał Wszoła
 • "cleeo32" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 9:51:53 napisał:
  No cóż - na pewno zaskoczeniem jest fakt, że PIS popiera obecnego prezydenta. Partia, która na sztandarach niesie prawość jest pro rodzinna, katolicka i dość radykalna jeżeli chodzi o podejście do spraw etyki i rodziny. Prawdopodobnie brak alternatywy. Czekam na wpisy hejterów co do kandydatury radnej lub radnego. Chętnie się pośmieję patrząc jak gwardia hejetrów po porannej kawie ruszy do zadań :-)
  • "Oneb" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 16:07:45 napisał:
   A co Pani powie o osobach, które same sobie piszą pochwały i hejtują swoich ewentualnych kontrkandydatów pod pseudonimami? Czy to wg Pani jest moralne? Czy to jest uczciwe? Czy tak wygląda transparentność ewentualnych kontrkandydatów? A pamięta Pani, kto wszędzie pisze "pycha kroczy przed upadkiem"? Tak, tak, do do Pani, Cleeo32.
 • "Thomas" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 10:06:59 napisał:
  Jest takie powiedzenie ostatni będą pierwszymi
  Eksponowanie Rafała Zwolaka może mu zaszkodzić i tylko szkodzić, po prostu zaszkodzić. Do wyborów jest jeszcze dużo czasu, przedwczesna decyzja o starcie może sprawić że kandydat po prostu wypali się, straci wszelkie atuty przed ostateczną rozgrywką. Decyzja o podjęciu kandydowania jest decyzją zbyt poważną i powinna podejmowana być w sytuacji kiedy kandydat jest gotowy, kiedy ma już główne zręby programu - przede wszystkim kiedy ma odpowiednie struktury pod sobą - mówiąc wprost zaplecze polityczne.
  • "Ciekawe" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 16:11:58 napisał:
   Pan Rafał z Nowoczesnej, pani Marta z SLD. Zacznie się między nimi walka? Po to będą kandydować, żeby wygrać. Co dalej z ich współpracą i wzajemną promocją? Tutaj tylko jeden wygrywa. Może być ciekawie.
  • "panzwami" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 19:41:47 napisał:
   Po pierwsze, to RZ ma zadupie, a nie zaplecze polityczne. Bo cała ta Nowoczesna to jakiś cyrk, a nie partia. Po drugie - otwierasz lodówkę, a tam Rafał. Po trzecie: żeby zarządzać miastem takim, jak Zamość, trzeba mieć też pewien polot i intelektualne kompetencje, a nie tylko błyszczeć na festynach i kodziarskich spędach.
   R E K L A M A
 • "A to feler" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 10:08:51 napisał:
  A po co hejterzy ? Państwo radni są mistrzami samodestrukcji. Kto ma uszy, ten słyszy. Kto ma oczy, ten widzi ;)
 • "addxc" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 10:39:27 napisał:
  |Primo - kto stoi za po, n. itp. popieranych przez media typa sorosa czyli reprezentanta mniej niż 1% "elity najbogatszych bandytów świata co chcą nadal poprzez swoje kłamliwe, manipulujące masami media utrzymać ciemnote" w swojej "władzy. Czas aby być świadomym i wolnym człowiekiem i koniec z uciskiem i ogłupianiem, poprzez wszystkie religie także.
  R E K L A M A
 • "mieszkaniec" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 10:50:23 napisał:
  Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości udzielając poparcia prezydentowi Andrzejowi Wnukowi popełnił wielki błąd!!!! Wśród osób pro- PIS A.W. jest spalony i przegra te wybory, a tym samym świadomie PIS odpuszcza sobie Zamość.
  • "Ewqa" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 10:56:18 napisał:
   Chyba śnisz.
 • "TORRES20400" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 11:06:31 napisał:
  Niech ktoś poprawi, jeżeli się mylę. Sprawa wygląda dość banalnie. Zdaje się Ordynacja Wyborcza "mówi", że można startować albo na prezydenta, albo na radnego. Nie można jednocześnie ubiegać się o dwa stanowiska. Wygrany w wyścigu do prezydenckiego fotela "na chwilę obecną" jest już znany. Dla niektórych radnych z "ambicjami", start "na prezydenta", będzie "biletem w jedną stronę, bez powrotu", dlatego chętnego, wbrew pozorom, ciężko będzie znaleźć do tych zawodów.
  • "L." dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 11:52:04 napisał:
   Mam nadzieję, że Marta i Rafał pogrzebią pod czaszkami i odpuszczą kandydowanie na prezydenta. Do RM mają jakieś szanse, na Prezydenta - żadne.
  • "yeah" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 13:03:59 napisał:
   Mylisz się. Można jednocześnie kandydować na radnego gminy i na wójta (burmistrza, prezydenta miasta), lecz jedynie w tej samej gminie. Nie można natomiast jednocześnie kandydować na wójta (burmistrza, prezydenta miasta) i na radnego powiatu lub radnego sejmiku województwa, a także na wójta (burmistrza prezydenta miasta) i radnego gminy w różnych gminach.
  • "panzwami" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 19:46:46 napisał:
   Strzał w 10. Jak obstawiasz? Odważą się? Bo ja uważam, że Martusia się wycofa i Rafałek w końcu też :D Zamojskiej Nowoczesnej kiedyś pieniądze się skończą. :)
 • "observer" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 12:06:08 napisał:
  do Thomasa - odnośnie p. Wszoły - proponuję dołączyć jeszcze Koziołka Matołka, małpkę Fiki-Miki ew. Kubusia Puchatka - pełny komplet prezydentury łącznie z sekretarzem.
 • "k" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 17:21:44 napisał:
  Zamojska Lewica jeszcze nie zaginęła i ma również swojego kandydata na prezydenta.
  • "Szymon" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 17:31:59 napisał:
   Chyba kandydatkę, co jej w Nowoczesnej, PO i PiS-ie nie chcieli.
 • "snejk z ejplem" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 18:36:50 napisał:
  Pewnikiem w szranki wyborcze stanie jakaś gwiazda z P.S.L. ? Jak tak mam hasło wyborcze: "My dogadamy się z każdym!" Ew. tantiemy proszę przekazać na ofiary wypadków drogowych.
 • "TORRES20400" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 20:12:03 napisał:
  Z mojej skromnej wiedzy (dodajmy bardzo skromnej, gdyż "prawnikiem konstytucjonalistą" nie jestem), w Mieście Zamościu, manewr typu "będę prezydentem i przy okazji radnym" nie wchodzi w rachubę. Tak się zastanawiam, czy sami zainteresowani o tym wiedzą.
  • "z_boku" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 22:43:49 napisał:
   Ale się czepiasz ;-)
 • "Thomas" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 20:36:15 napisał:
  Rafał Wszola już raz pokazał, że jest skutecznym politykiem. Jest odważny z natury. To Rafał Wszola doprowadził do inicjatywy obywatelskiej dot. Likwidacji Straży Miejskiej, często zabiera głos w Radzie Miasta. Jest ekologiem z krwi i kości. Jest to niezwykle ciekawa osoba ma naszej scenie. znakiem rozpoznawczym Rafała Wszoly są różne inicjatywy ekologiczne.
  Odwaga zaangażowanie to byłaby nowa jakość na naszej scenie. RAFAL WSZOLA powinien kandydować zarówno na radnego, jak i prezydenta. Rafał Wszola świetnie umie się wypowiadać
 • "Kmicic" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 21:09:13 napisał:
  Czyli na razie mamy wybór pomiędzy dżumą a cholerą.
 • "siekiera" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 21:39:47 napisał:
  http://roztocze.net/marzy-mi-sie-wspolna-lista/
 • "SLD" dnia 7 czerwca 2018 o godzinie 21:44:31 napisał:
  Ansrzej Wnuk jest dla mnie wielkim rozczarowaniem pod każdym względem. W związku z tym poważnie oświadczam, że mojego głosu ani mojej rodziny nie otrzyma w nadchodzących wyborach samorządowych
  R E K L A M A
 • "Obsereawator" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 7:08:28 napisał:
  Każdy aby nie Jędrzej
 • "Zawisza" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 7:18:25 napisał:
  A prawda jest taka - Wnuk ma bardzo pozytywny odbiór w społeczeństwie i widać, że dużo robi na drogach i na osiedlach. Wygra w pierwszej turze.
  • "KL." dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 7:25:49 napisał:
   Szczególnie zasłynął robotami na cmentarzu żydów zamojskich.
  • "nikt" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 8:06:34 napisał:
   dobry odbiór:-)) - do pierwszego osobistego spotkania z nim :-)))
 • "antyklerykał" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 7:45:36 napisał:
  W języku polskim słowo Żyd piszemy z dużej litery, a z resztą się zgadzam z Przedmówcą...:)
 • "Anonim" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 9:39:30 napisał:
  A może radny Nizioł to znowu będzie śmiesznie
 • "Jestem z Zamościa" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 13:31:42 napisał:
  Proponuję kogoś kto nie reprezentuje żadnej partii. Może tak Były dyrektor starego ogólniaka słyszałem że jest chwilowo wolny i na chodzie. Wszyscy którzy go znają to wiedzą że lubi dobrą robotę.
 • "Absolwent" dnia 8 czerwca 2018 o godzinie 13:39:00 napisał:
  Elektorat też miałby spory . Parędziesiąt roczników dobrze wyedukowanej młodzieży + rodzice. To nie głupi pomysł.
 • "Thomas" dnia 9 czerwca 2018 o godzinie 13:31:40 napisał:
  Może Ryszard Petru - ta prezydentura odbudowałaby jego pozycję polityczną, tak jak zbudowała pozycję polityczną Roberta Biedronia. Ryszard Petru byłby najlepszym kandydatem.
 • "osiedlowa panda" dnia 9 czerwca 2018 o godzinie 23:54:25 napisał:
  Thomas@ Rysiek? Jakby został wybrany to wypisz- wymaluj nieustajace wakacje na Majorce..tak jak Biedroń w rozjazdach. Eeeeee to nie jest kraj dla takich ludzi. Zaproponujcie Urbanowi! Nie traćcie ducha lewica was......!
 • "zawrót głowy" dnia 11 czerwca 2018 o godzinie 19:39:38 napisał:
  Gdyby był to radny Nizioł zapewne kampania byłaby na bogato, ponieważ czytając zeznania majątkowe to jeden z najbogatszych o ile nie najbogatszy radny. Podczas gorącego weekendu, w czasie dyskusji na łonie natury temat kosmicznych (jak na warunki zamojskie) rocznych dochodów radnego Nizioła ( prezesa spółdzielni mieszkaniowej ) stały się prawdziwym newsem. Kto jeszcze nie zapoznał się z zeznaniem majątkowym tego radnego odsyłam do strony UM : http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=75&akcja=szczegoly&p2=1269207
 • "Anonim" dnia 11 czerwca 2018 o godzinie 23:58:10 napisał:
  Czy to możliwe aby prezes spółdzielni zarabiał więcej niż minister ? Może to jakaś pomyłka? Co na to rada nadzorcza spółdzielni , przecież to są nasze pieniądze. Czy komuś poprzewracało się w głowie ?
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018