Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara15 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 64 komentarze

Zamość: Kto kandydatem PiS na prezydenta?

Fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Do wyborów zostało już coraz mniej czasu. Temat kandydata na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powrócił podczas ostatniej, grudniowej konferencji radnych tego ugrupowania, jaka odbyła się w biurze posła Sławomira Zawiślaka.

Sondażowe wyniki preferencji wyborczych dają PiS poparcie w granicach ponad 40 proc. Zamość zaś nazywany jest często bastionem PiS, zresztą tak jak cała Polska Wschodnia. To pozwala wnioskować, że z kandydatem PiS, ktokolwiek by to nie był, liczyć się muszą wszyscy. W końcu to z poparciem tego ugrupowania do władzy w Hetmański Grodzie doszedł w 2014 r. niezależny kandydat Andrzej Wnuk. Stąd też trudno dziwić się spekulacjom i pytaniom o to kogo poprze partia Jarosława Kaczyńskiego.

-Prawo i Sprawiedliwość wystawi kandydata ze swego grona- poinformował poseł Sławomir Zawiślak, pytany o przedwyborcze przymiarki. Kto mógłby być kandydatem PiS? Najprawdopodobniej już nie Andrzej Wnuk. Po majowej konferencji w biurze posła Sławomira Zawiślaka ( pisaliśmy o niej TUTAJ) raczej trudno wyobrazić sobie taki scenariusz, choć co prawda w polityce nigdy nie można mówić nigdy. W komentarzach pod artykułami w roztocze.net oraz innych mediach często jednak pojawiały się sugestie, że przed samymi wyborami w 2018 roku zarówno PiS, jak i prezydent Wnuk dojdą do porozumienia. Poseł Zawiślak na konferencji uciął jednak te spekulacje.

Mamy pewną nauczkę, ale w życiu nie zawsze wszystko wychodzi. Przygotowujemy się do wyborów. Jest dla nas problemem jedna sytuacja. mamy naprawdę duży zestaw osób, które są godne, by objąć kandydowanie na ten urząd i teraz będziemy musieli długo dyskutowali, zanim przedstawimy tę propozycję do Warszawy.– powiedział poseł i dodał, że stanowisko partii jest publicznie znane, zostało przedstawione na wspomnianej przez nas majowej konferencji, kiedy to PiS wycofało poparcie dla prezydenta Wnuka. 

Giełda nazwisk jest spora i pełna spekulacji. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że w 2014 roku również różne osoby przedstawiano jako potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta Zamościa. Pojawiały się sugestie, że mogą to być radny sejmiku Andrzej Olborski, obecnie dyrektor zamojskiego oddziału PGE, albo wiceszef klubu radnych PiS RM Zamościa, Dariusz Zagdański a tymczasem na konferencji prasowej lider zamojskiego PiS, poseł Zawiślak, przedstawił mediom… Andrzeja Wnuka. Jak śpiewała Kayah „Life is full of zasadzkas, nie wiadomo, co ześle nam los„. Niewykluczone, że PiS może powtórzyć podobny ruch.

Póki co Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze powiatowe. Już teraz możemy poinformować, że przewodniczącym zarządu powiatu grodzkiego PiS w Zamościu został poseł Sławomir Zawiślak. Nowe zarząd powiatowy lokalny PiS przedstawi 19 grudnia.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Pismak" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 8:34:27 napisał:
  Ładnienapisane: "Niby w polityce nigdy nie wolno mówić nigdy. Po majowej konferencji w biurze posła Sławomira Zawiślaka ( pisaliśmy o niej TUTAJ) raczej trudno wyobrazić sobie taki scenariusz, choć co prawda w polityce nigdy nie można mówić nigdy."
  R E K L A M A
 • "Daniel Czubara" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 8:47:42 napisał:
  @Pismak - dzięki za konstruktywną i celną uwagę - chochlik edytorski.
 • "hm" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 8:49:24 napisał:
  To ja cierpliwie czekam na nazwisko i osobę tego kandydata. Wtedy gra wyborcza rozpocznie się na dobre.
 • "patriota" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 8:52:48 napisał:
  Przecież w Zamościu i tak wygra kandydat PiS - pozamiatane :)
 • "Bart" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 9:01:06 napisał:
  Radni PiS w końcu usłyszeli wołanie, że najwyższy czas już zmienić garderobę i wszyscy, jak jeden mąż, kupili marynarki nawet w tym samym kolorze i może nawet w tym samym sklepie...
 • "Zamościanin" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 9:02:28 napisał:
  Wygra kandydat PIS, jeżeli z ich listy wystartuje Wnuk. Na dzisiaj obecny prezydent nie ma równego sobie kandydata. Niestety.
 • "@zamoscianin" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 9:05:50 napisał:
  @zamościanin - porównaj sobie wyniki PiS i Wspólnego Zamościa z 2014 r. Tyle w temacie. Pozamiatane.
 • "hmm" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 9:08:18 napisał:
  Obejrzyj sobie lepiej @Zamościanin film. Chyba na powtórkę z rozrywki nie ma szans.
 • "Sonda" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 10:51:37 napisał:
  Zagdanski i tyle w temacie.
 • "polna zmc" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 11:25:53 napisał:
  To dlatego ,że Zamość jest bastionem PiS to ma najdroższe paliwo.Takie podziękowanie za poparcie.Orlen i spółka /Lotos/ zmawiają się i nikt im nie naskoczy.Banda nienażartych złodziei.
  R E K L A M A
 • "jorg" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 11:34:55 napisał:
  Zagdański?to wielka pomyłka obecnie,taka opinia jest również wśród działaczy PIS,poza oczywiście tymi którzy go promowali a dziś trudno przyznać się do pomyłki.Tylko Andrzej Wnuk.
 • "Horn" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 11:45:48 napisał:
  Moim skromnym zdaniem PiS znowu postawi na kogoś zupełnie spoza polityki, tak by konkurencja miała problem by znaleźć powód do ataku na takiego kandydata. Moze wielkim fanem PiS nie jestem, ale nie lubię się oszukiwać. Arytmetyka przemawia za tą partią. Czy to w kraju, czy w samorządzie. Mam tylko nadzieję, że odmłodzą listy kandydatóœ. Więcej takich ludzi jak np. Adam Pawlik.
 • "LZA" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 11:58:22 napisał:
  Kto by nie startował z PIS czy PO to moim skromnym zdaniem Wnuk wykosi każdego w I turze. Im bardziej się go czepiają za byle bzdety tym bardziej się ośmieszają. Ale to tylko moje zdanie
 • "haha" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 12:15:01 napisał:
  @LZA spójrz na wynik Wspólnego Zamościa i przestań zaklinać rzeczywistość :)
 • "TORRES20400" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 12:35:07 napisał:
  A. Wnuk wygrał nie dlatego, że miał poparcie PiSu. Wygrał, bo był idealnie "antyZamoyski". Co do "Wspólnego Zamościa", to A. Wnuk musiał mieć swój komitet. Zobaczymy co będzie za rok, jaki wynik osiągną.
 • "haha" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 13:09:54 napisał:
  Bujać to my, ale nie nas, Torresie.
 • "TORRES20400" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 13:32:13 napisał:
  W 2014 r. na listach "Wspólnego Zamościa", była zbieranina ludzi mało rozpoznawalnych. Teraz pewnie będą zapewne "dezerterzy" z PiSu, "sieroty" po Zamoyskim i ci co "zawsze mieli serce po lewej stronie". Z takim składem, kogoś tam do Rady Miejskiej wprowadzą. A "antyWnuk" odbędzie trudną walkę o ratuszowy stołek.
 • "Thomas" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 13:44:58 napisał:
  Pytanie do PiS jak to jest możliwe, że popierany przez PiS prezydent już nie jest popierany? Jakie były powody tego rozbratu - ze strony PiS?
 • "magnar" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 13:47:52 napisał:
  Jeśli na liście Wspólnego Zamoscia czy komitetu PAW znajdą się dezerterzy z PiS i sieroty po Zamoyskim to o głosach elektoratu PiS obecny prezydent może zapomnieć. PiS nie wybaczy dezerterom a mariaż z ludźmi niedawnego rywala prezydenta Zamoyskiego tylko doleje oliwy do ognia. PiS jest jednorodne, a to co piszesz Torres to wygląda na miszmasz. PiS to rozjedzie. Nie wiem jak nowocześni i reszta ale wygląda na to, że PiS wygra prezydenta w pierwszej turze. Mają stabilny i scementowany elektorat. Przede wszystkim karny i zdyscyplinowany.
 • "TORRES20400" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 14:04:58 napisał:
  Czas pokaże. Do wyborów jeszcze rok. Nie ma co wróżyć z fusów. Jeszcze się może okazać, że przyjdzie "sygnał z centrali na Nowogrodzkiej", i się nagle PiS "odobrazi" na A. Wnuka. Nie takie rzeczy się już działy.
  R E K L A M A
 • "ja" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 15:37:53 napisał:
  patrząc się na Wasze foto - czemu jesteście Qrrrr...a tacy smutni??????? to obowiązkowy wizerunek z nowogrodzkiej? przecież to jest Zamość - tu się wszyscy znają. Może zdejmijcie w takim razie obrączki z jaj i bądźcie ludźmi - i ile jeszcze umiecie i "ktuś" wam na to pozwoli.
 • "Do kmiota wyżej" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 16:02:39 napisał:
  Z czego pisiory mają się cieszyć ,że miasto tonie w długach?
 • "ja" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 18:20:03 napisał:
  do kmiota - niestety, cały kraj
 • "jaa" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 18:47:53 napisał:
  Przedstawią propozycję do Warszawy, czyli Jarek musi namaścić, to nie nasza, zamojska sprawa ko będzie prezydentem. To już było, kto starszy pamięta ;)
 • "magnar" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 18:58:03 napisał:
  Z tego co wiem to właśnie Warszawa dała zielone światło na wycofanie poparcia dla Wnuka i innych prezydentów popieranych wcześniej przez PiS w maju tego roku. Czyli teraz będzie inny kandydat.
 • "TORRES20400" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 19:20:20 napisał:
  Sygnały wysyłane alfabetem Morse'a, można różnie odebrać. Trzeba poczekać na tekst pisany Brailem. Żeby wszyscy wiedzieli co mają mówić i myśleć.
 • "brudny Harry" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 19:52:48 napisał:
  A ja wam powiem, dlaczego chłopaki z PiS mają takie smutne miny. Bo chcieliby, aby ich kandydatem znów był A.W. Tylko ich szef nie pozwala, bo sam chce kandydować.
 • "Thomas" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 20:58:22 napisał:
  Jeżeli PiS poprze np. Rafała Wszola. To znaczy, że Rafał Wszola wygra.? Aczkolwiek, Rafał Wszola będzie czarnym koniem przyszłorocznych wyborów.
 • "ak" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 21:01:19 napisał:
  Mordy wy moje- wchodzę po raz kolejny na stronę z nadzieją, że już was nie ma, ale gdzie tam...
 • "magnar" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 21:16:31 napisał:
  @brudny Harry jak Jarek nie pozwala to już raczej przesądzone ....
  R E K L A M A
 • "elektorat pis" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 21:31:50 napisał:
  Zamość będzie miał prezydenta, takiego na jakiego zasługuje a reszta niech się martwi.
 • "do Harry" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 21:40:43 napisał:
  Co do min to ważne, by po wyborach były wesołe.
 • "Lucyna" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 22:12:52 napisał:
  każdy innny abuy nie ten co jest
 • "lewak" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 10:37:50 napisał:
  Dlaczego kandydat pis-u ma wygrać?.Zamoyskiemu wydawało się że nie ma z kim przegrać a przegrał.Wnuk mocny kandydat ,osobowość ale też i duże wpadki,Olborski,Zagdański -bez polotu ,bez charyzmy.A z drugiej strony sceny dla porównania jest np.Zwolak dobry inteligentny kandydat.
 • "jorg" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 14:53:15 napisał:
  Wszyscy tylko nie Zagdański,bo to ni głowy,ni polotu o jakielkolwiek charyzmie nie może być mowy,totalny brak doświadczenia przydatnego do tego stanowiska.Miastu potrzebny jest manager,nie polityk.Moi faworyci to obecny Prezydent Andrzej Wnuk,Tomasz Kossowski,Jerzy Nizioł ./głosy mieszkańców Spółdzielni -pewna elekcja/.
 • "Anonim" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 15:34:04 napisał:
  " np.Zwolak dobry inteligentny kandydat." , no toś kuchwa Rafałku POjechał po całemu. Dowcip nie do pobicia
 • "brudny Harry" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 16:30:47 napisał:
  Najbliższe wybory wygra PAW.
 • "rychu" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 20:38:17 napisał:
  a jaki z PAWia menager to zwykła chorągiewka, wystarczy obejrzeć jego programy w zamojskiej kablówce jeszcze jak prezydentura nie świtała mu w głowie, jego poglądy wydawały się mocno zbliżać do SLD
 • "Do rycha" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 23:47:25 napisał:
  Amerykę odkryłem,to oczywista oczywistość.Pytanie co by było gdyby było branie na lewicę?
 • "brudny Harry" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 0:21:32 napisał:
  Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mój poprzednik. Wszyscy bardziej obeznani wiedzą, że PAW przyszedł z lewicy i co z tego. Prawica wielu takich zaadoptowała, bo poglądy na gospodarkę ma zbliżone, zaś poglądy religijno- transcendentne wielu ludzi z lewicy są jakby prawicowe, porównaj przypadek M. Ogórek. A jaki menager? A źle dogaduje się z przedsiębiorcami? Zaletą jego jest to, ze popierają go wszystkie opcje - w części oczywiście: lewica, PO, Kukiz, PiS, a nawet Narodowcy. Takiego "ekumenizmu" w całej Polsce próżno szukać.
  R E K L A M A
 • "STYX" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 8:46:12 napisał:
  ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBELGA.
 • "Thomas" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 12:28:27 napisał:
  Kornelia Wróblewska byłaby dobrym kandydatem. Ryszard Petru ta kandydaturę warto rozważyć, zwłaszcza dla niego to szansa powrotu na szczyt.
 • "water" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 13:20:32 napisał:
  Thomas- żart to jest ?
 • "brudny Harry" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 17:46:17 napisał:
  Jeśli ktoś jak STYX nie cierpi PiS-u, to tym bardziej powinien się zastanowić, czy aby PAW nie jest dobrym kompromisem. Bo nie łudźmy się,poważną alternatywą dla obecnego jest tylko prezydent z PiS i to być może, z punktu widzenia obozu przeciwnego w wersji hardcore.
 • "Thomas" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 18:28:14 napisał:
  Ci kandydaci nie mają najmniejszych szans - mówiąc wprost nie mają najmniejszych szans. Poza tym, że nie mają większych szans powinien spróbować. Mowa o Ryszardzie Petru - upadłym polityku nowoczesnej. Kto, wie czy Ryszard Petru nie powtórzy sukcesu Roberta Biedronia ze Słupska. Przypomnę tylko, że w drodze do prezydentury słupska Biedroń pokonał byłego lewicowego prezydenta Macieja Kobylińskiego, sukces prezydentury w Słupsku wypromował na tle Roberta Biedronia, że w kuluarach politycznych stawiany jest jako czarny koń w wyborach prezydenckich za trzy lata. Gdyby faktycznie Ryszard Petru popracował nad zmianą wizerunku, co będzie zadaniem iście herkulesowym - to kto wie.
 • "TORRES20400" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 21:02:58 napisał:
  Ja to już mam "gęsią szyjkę". Jak Petru wygłosi przemowę po 6 królach.
 • "Zygi" dnia 17 grudnia 2017 o godzinie 21:59:40 napisał:
  Wnuk juz wystarczy! dalej bedzie toczyl pilke do tego 5 ligowego hetmana.to trzeba goscia ktory by z tym porzadek zrobil i z wieloma innymi sprawami w zamosciu.
 • "Thomas" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 3:12:55 napisał:
  Daniel Czubara @ Co za bzdurny artykuł. To są bzdury. PiS ma czas na wystawienie odpowiedniego kandydata, i jako szanująca partia wystawi go. TROSKA DANIELA CZUBARY O PIS POWINNA BYC TROSKą O NOWOCZESNĄ. Kogo Nowoczesna wystawi. Dlaczego pisze o Nowoczesnej Jestem sympatykiem NOWOCZESNEJ zwłaszcza jestem pod wielkim wrażeniem Ryszarda Petru, czy Leszka Balcerowicza których po prostu nie cenię. I uważam, że ich czas w polityce dawno skończył się. ? Moi faworyci w kolejności to Rafał Zwolak, Kornelia Wróblewska, Bartosz Sierpniowski. Aczkolwiek sprawa nie jest przesadzona, brak zrebow programu. Aczkolwiek słuchając np. Rafała Zwolaka można ogólnie nakresloc główne tezy programowe. Ponieważ Nowoczesna musi wystawić kandydata tym kandydatem z tej trójki będzie nie kto inny jak Pan Sławomir Cwik, którego sobie ogromnie cenię. BRAK KANDYDATA NOWOCZESNEJ TO CELOWA ZAGRYWKA. Zbyt wczesne ujawnienie kandydata szkodzi, i bynajmniej nie chodzi tutaj o oficjalne przedstawienie sama medialna aktywność w sposób naturalny wskazuje kto nim może być. W takim przypadku opinia publiczna dokonuje oceny i nie zawsze jest to promująca ocena.>>>}><>>>>}>}< Zastanawiam się nad możliwościa startu Kornelii Wróblewskiej. Byłaby to pewna logika zdarzeń. Biuro poselskie w Zamościu. Swego czasu Robert Biedron zdecydował się na start w wyborach samorządowych i o Słupsku mówi się dużo. Tak więc kto wie. Jestem przekonany, że Nowoczesna upadnie, bo to jest nieuniknione, czy to na szczeblu lokalnym, czy centralnym. DLACZEGO KORNELIA WROBLEWSKA? Macierzysta partia Wróblewskiej jest na zakręcie. Ta partia upada, sondaże wyborcze są bezlitosne. Tylko spektakularny sukces w wyborach samorządowych może to zmienić, czyli przedłużyć szansę na kolejną kadencję w sejmie. Dobry wynik nowoczesnej w wyborach samorządowych, zwłaszcza tam gdzie PiS jest mocny to byłoby już coś. Właśnie ten argument przemawia za startem w wyborach na prezydenta Zamościa. W skali kraju zwycięstwa nowoczesnych byłyby niezwykle cenne. Oczywiście, że Katarzyna Lubnauer podejmie decyzję o wystawieniu kandydata na prezydenta Warszawy - wymaga tego powagą partii. Zwłaszcza w rankingu mieście jak Warszawa, gdzie PiS nie ma przewagi. Zresztą Ryszard Petru, ogłaszając kandydata na viceprezydenta Warszawy ogłosił to stojąc w drugim rzędzie za Schetyna. CZEKAM NA PROHRAM I KANDYDATA NOWOCZESNEJ *******?********************************************************** Jestem ciekaw czy Rafał Wszola zawalczyć o elektorat nowoczesnej? Co prawda, udało mu się przeprowadzić uchwałę dotycząca likwidacji Straży Miejskiej, zgromadzenie co najmniej 500 głosów to nie lada wyczyn. ta aktywność daje podstawy do tego, że tak jak mało znany Paweł Bilant, Rafał Wszola stanie w szranki. *************************************************************** Problem, Zamościa, to problem bogactwa. Przypominam kandydatom, że stawka w wyborach samorządowych jest fotel Wójta Gminy Zamość. Obecna ordynacja umożliwia to O DLSTEGO WARTO SPRÓBOWAĆ
 • "namolny ricardo" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 7:56:00 napisał:
  Pisiory biorą wszystko i pozdrawiają kmiotów środkowym palcem.
 • "do ryśka ku pamięci" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 8:32:30 napisał:
  "Chuj z Polską Wschodnią"
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 8:44:48 napisał:
  Pani Wróblewska? Zabłysnęła.. Wszystko jasne. Pan Ćwik? Moje subiektywne odczucie: fajny facet ..był, póki w politykę nie poszedł. A tak ogólnie to: co to jest? Karnawał Nowoczesnej? "Ta partia upada, sondaże wyborcze są bezlitosne"- powyżej pisze Thomas ..Tylko po co nam w samorządzie "upadli" politycy? Po co przedłużać spektakularną agonię? Może członkowie N powinni przejść do PSL- mistrzów survivalu politycznego..? Paweł Biłant ? Litości..
 • "asd" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 11:26:25 napisał:
  PIS jeszcze kogoś wystawi i pewnie znowu zaskoczy. Oby nie znowu tak słabego jak Wnuk - ten nie patrzy na nic tylko aby wydawać kasę aby ludzie pamiętali, że coś robił. A to, że utopi Zamość w długach to już go nie obchodzi. I to też wina PIS to to oni zrobili go prezydentem a teraz już się chcą odciąć.
 • "asd" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 12:07:31 napisał:
  Ludzie chyba chcą słyszeć o Nowoczesnej bo tam są ludzie, którzy do tej pory nie byli w polityce i chcieliby coś faktycznie pożytecznego zrobić. Na razie nie mają jak ale sporo z nich coś w życiu osiągnęło. I starzy wyjadacze zarówno z PO jak i PIS chcą ich zniszczyć aby tylko oni zostali na scenie politycznej.
 • "Thomas" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 12:22:24 napisał:
  Raczej Ryszard Petru to nie jest nikt nowy w polityce: młodzieżówka Unii Demokratycznej, doradca Balcerowicza w sprawie reformy OFE. Tak samo Balcerowicz ostatni przewodniczący Unii Wolności.
 • "do Thomasa" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 12:41:45 napisał:
  Nowoczesna to nie jest tylko Petru. Zobacz gościu, że Nowoczesna to najbardziej demokratyczna partia teraz. Do końca nie było wiadomo kto będzie szefem.
 • "Do" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 13:07:51 napisał:
  takich przygłupów faktycznie nie ma nigdzie. To idzie .Nowoczesna
 • "Jorg" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 16:50:53 napisał:
  Dariusz Zagdański na prezydenta miasta Zamościa
 • "Thomas" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 16:51:49 napisał:
  Czy blokada sejmu to jest zgodna z konstytucją i demokracją? Czy sankcje jakie planuje nałożyć UE z godnie z artykułem 7 - to jest ok? ======================================================================= Wymiana Petru na Katarzynę Lubnauer była podyktowana koniecznością i to wyższą koniecznością, a nie demokracją - i tak uważam, że to krok mocno spóźniony. . Wybory nowego przewodniczącego partii po dwóch latach coś nie tak, dlaczego władze nowoczesnej zdecydowały się na ten krok. Nie znam formalnych powodów podjęcia decyzji i wyborach w nowoczesnej ALE DLA MNIE TO COŚ NIE TAK. DWA LATA TO ZBYT KRÓTKI OKRES NA WYBÓR NOWYCH WŁADZ PARTII. Petru stracił bardzo dużo, podobnie jak Mateusz Kijowski. ==================================================================== NIE MA RYSZARDA PETRU, BEDZIE SMUTNO, BARDZO SMUTNO, ====================================================================== Taka partia i taki lider i po dwóch latach stracił przywództwo, to albo Petru jest wyjątkowo słabym liderem - to jest wręcz niewyobrażalne. NIE PAMIĘTAM, ŻEBY INNY POLITYK BYŁ BOHATEREM TYLU MEMÓW. Co innego przejęzyczenie, ale gdyby posłuchać to co on mówi - to chyba coś jest nie tak, on chyba po prostu tak myśli (pamiętny wywód na temat upadku imperiów w ogólnopolskim radio) - tych przejęzyczeń było zbyt dużo, aby traktować je jako wpadki. =================================================================== Z 28 % poparcia jeszcze rok temu nie ma najmniejszego śladu partia balansuje na granicy błędu statystycznego. obecne sondaże, przed wyborem Katarzyny Lubnauer wskazują jedno nowoczesna nie wejdzie do kolejnego sejmu (może wejdzie), ale już na pewno nie odbuduje społecznego zaufania. Ciekawy artykuł sprzed roku. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/510917,ryszard-petru-nowoczesna-przyspieszone-wybory-parlamentarne.html
 • "vb" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 17:29:55 napisał:
  Na Prezydenta Zamościa tylko Ryszard Petru.Jako pierwszy wprowadzi święto 6 króli,przyjedzie na białym Rubikoniu Trojańskim do bram miasta,każdemu mieszkańcowi miasta ufunduje wycieczkę na Maderę i jako wybitny ekonomista i uczeń samego Leszka Balcerowicza.zaopiekuje się finansami miasta.I z każdym będzie na You.Tylko Ryszard Petru na Prezydenta Zamościa a Zamość prześcignie szczytowy moment świetności upadku Cesarstwa Rzymskiego.Mój Prezydent to Ryszard Petru
 • "zamościanin" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 21:56:15 napisał:
  Wielka afera w Zamościu z jednym z radnych w tle..... A roztocze.net nic. Ani mru mru.
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:21:21 napisał:
  @zamoscianin napisz o kogo chodzi i opisz sprawę bo ja na żadnym medium takiej afery nie widze.
 • "Thomas" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:34:10 napisał:
  Do Thomas @ Człowieku, czy ty zdajesz sobie z tego co wypisujesz? Blokada Sejmu, działani europoslow skutkujace tym, że Polska straci 12 mld euro. DEMOKRACJA TO TEZ TO ZE NAD NIE WYBIORĄ, TAK JAK NIE WYBRANO PETRU.
 • "Thomas" dnia 18 grudnia 2017 o godzinie 22:41:49 napisał:
  Wiecie kto byłby najlepszym kandydatem dla nowoczesnej . Kandydatem marzenie? W zasadzie jest ich dwóch.
 • "Marta Fe" dnia 19 grudnia 2017 o godzinie 7:11:22 napisał:
  Zamość to nie Słupsk. Tu nie ma szans ani Nowoczesna, ani nawet PO. Także tacy "niezależni" udawani jak Marta Fe. Liczyć się będzie PAW i kandydat PiS.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat