nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Prawo i Biznes | ZamośćDaniel Czubara5 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Zamość: Kto da 430 tysięcy złotych za PKS?

Dwa przetargi, zainteresowanych zero. To bilans prób zbycia akcji PKS Zamość przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Właśnie ogłoszono trzeci przetarg.

13 marca tego roku na sesji radni Sejmiku Województwa Lubelskiego wyrazili zgodę na zbycie przez Województwo Lubelskie udziałów PKS Sp. z o.o. w Zamościu. Od tamtej pory odbyły się dwa przetargi. Pierwszy raz władze województwa próbowały sprzedać spółkę na przełomie maja i czerwca tego roku. Druga próba miała miejsce w lipcu. 

Podczas pierwszego przetargu cena wywoławcza wynosiła 596 tysięcy złotych. Kwestia miała się rozstrzygnąć 2 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy z z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego do przetargu nie została zgłoszona żadna oferta. Przy drugiej próbie cena wywoławcza za pakiet 93% udziałów spółki została ustalona na kwotę 506 536, 25 złotych. Niestety chętnych zgłosiło się dokładnie tyle samo, co za pierwszą próbą sprzedaży akcji przewoźnika. W związku z tym Zarząd Województwa przetarg anulował. 

Aktualnie cena wywoławcza za sprzedawane udziały wynosi 430.555,81 złotych. Chętni do nabycia akcji PKS Zamość powinni złożyć oferty do 22 września tego roku do godziny 15.30 do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie. 

Czy chętni w ogóle się znajdą? Czym może kusić zamojski PKS potencjalnych kupców, inwestorów? Więcej informacji o stanie spółki zainteresowani jej kupnem mogą otrzymać po złożeniu odpowiednich oświadczeń, w tym m.in. o zachowaniu poufności. Wzory oświadczeń można znaleźć TUTAJ.  

Obecnie zamojski PKS to przede wszystkim tabor pojazdów. Przypomnijmy, że teren dawnej bazy przewoźnika został sprzedany i aktualnie znajduje się w tym miejscu centrum handlowe HopStop. Podobny los spotkał dworzec autobusowy przy ulicy Hrubieszowskiej. Tam również znajduje się centrum handlowe i choć obiekt nadal pełni funkcję dworca, to właścicielem jego nie jest już PKS. Zamojski przewoźnik pełni rolę operatora dworca. Obecnie przedmiotem działalności spółki jest transport lądowy, pasażerski, miejski i podmiejski.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 5 września 2017 o godzinie 8:33:18 napisał:
  Nikt nie da. Redaktor Marchwiany określił to idealnie. http://zamosconline.pl/text.php?id=13244&rodz=publ&tt=bolesna-lekcja-logicznego-myslenia
  R E K L A M A
 • "??" dnia 5 września 2017 o godzinie 11:40:25 napisał:
  Jestem bardzo ciekawy co na to radny Walewander?
 • "Robercik" dnia 5 września 2017 o godzinie 11:42:46 napisał:
  Przypomina mi się jak swego czasu LOT przynosił straty. Teraz LOT wychodzi na prostą. Pewnym osobom zależy na takim stanie rzeczy.
 • "pasazer" dnia 5 września 2017 o godzinie 14:08:44 napisał:
  Ta firma jest zasłużoną firmą dla Zamościa i okolicy. Różnie się o niej mówiło, ale gro osób z jej usług korzystało i korzysta. Nie wiem co można zrobić, jednak sprzedaż za tę cenę nie ma najmniejszego sensu.
 • "raz,dwa,trzy" dnia 5 września 2017 o godzinie 16:56:29 napisał:
  Porównanie LOT-u z Pks Zamość to jak mierzenie Hetmana do Bayernu ,taka skala taki sens.Zamojski Pks to bankrut, od lat sztucznie podtrzymywany przy życiu poprzez sprzedaż dworca i bazy a w następnej kolejności przez Zarząd Województwa,po przejedzeniu nieruchomości strata za 2016 rok wyniosła prawie milion zł ,więc co tu podtrzymywać ,dla sentymentu?.Z linni dalekobieznych został tylko Rzeszów (obsługiwany 20 miejscowym busem) i Słupsk ,nie ma Katowic,Krakowa ,Warszawy,Lublina ,na czym zarabiac?,Zostaje kilka kursów dla Jobonu gdzie Biłgoraj mocno konkuruje ,i przewozy szkolne do kilku szkól powiatu zamojskiego.Nawet Bova -autobus typowo turystyczny wykorzystywana jest jako autobus szkolny,dzisiaj widziałem to w Mokrem ,kurs chyba dla ZS Żdanów.Sprzedać to nawet za symboliczna złotówkę ,nie udawać że jest sens utrzymywać przy zyciu faktycznego trupa,pognać tego wiecznego dyrektorka Mulawe razem z Walewandrem ,wejdzie na te kilka tras Pks Biłgoraj ,wejdą busiarze i bedzie to funcjonować,dla Pks Zamość gra skończona ,GAME OVER.
 • "jonasz" dnia 5 września 2017 o godzinie 18:41:48 napisał:
  oddać za jedną złotówkę tabor + stanowiska dworcowe w galerii Autonaprawie . Niech ciągnie ten wózek .
 • "tom" dnia 5 września 2017 o godzinie 22:26:15 napisał:
  Moteka kundelku nowoczesnej widziałem dzisiaj twoją panne fotografke za rączke z redaktorkiem od konkurencji. Widzisz nawet "wolontariusze" cie nie szanują a za polityke sie bierzesz. Te wszystkie reklamy za darmo rozdane albo za 1/3 ceny. Wiem bo rozmawiałem z firmami. Ceń sie chlopie bo żal patrzeć.
 • "Robercik" dnia 5 września 2017 o godzinie 22:51:56 napisał:
  Co ma PKS Zamość do LOTu. A to że PKS w Zamościu się nie opłaca ale przewoźnikom prywatnym się opłaca co 30 minut do Lublina jechać i co godzinę do Warszawy. Sam chętniej skorzystałbym z większego autokaru ale nie mam takiego wyboru. Zresztą sam w Angli korzystałem z państwowego przewoźnika National Express gdzie jest bardzo silna konkurencja ze strony Megabus który w Polsce działa pod marką PolskiBus. Skąd przekonanie że Państwowe jest z góry nierentowne.
 • "raz,dwa,trzy" dnia 6 września 2017 o godzinie 10:54:08 napisał:
  Jak nie LOT to National Express ,Roberciku zastnów się co piszesz,National Express to konsorcjum wielu spólek w wielu krajach ,spólka notowana na giełdzie i wcale nie państwowa jakby mogło się wydawać.Jak będę dysponował nieco większąilością czasu to chętnie opisze te firmy na które tak usilnie powołujesz się.
 • "kibic" dnia 6 września 2017 o godzinie 10:55:22 napisał:
  P. Walewander mowi z gazecie, ze potzreba menagera, tak jak w Biłgoraju. W biłgoraju ów menager przyszedł z walizka pieniędzy i chce zbudowac poteżną firme na cały region, dajac prace ludziom i połaczenia pasazerom, i jedynym wyjsciem autonaprawy i Pks to jest wzdychanie w jego strone, aby to wzial za 1zl(pks) i autonaprawe za teren bazy i wtedy powoli restrukturyzowac i pomoc stawac na nogi. Jak mozna bylo rozwalic tyle kasy za dworzec i baze ? Kto za to odpowiada? tzn wiadomo, ze rada nadzorcza i prezes ale i tak im nic nie zrobia.
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 6 września 2017 o godzinie 16:52:42 napisał:
  PKS straszył napisem Wizy do Niemiec - dworzec w PKS był bardzo obskurny, Tabor kwalifikuje się do wymiany. Ale to nie był powód aby sprzedawać bazę PKS, Dworzec z Budynkiem i zdaje się garaże. Ten moment należało potraktować, jako punkt zwrotny na zasadzie jest źle, że juz gorzej być nie może - to był ten moment kiedy można było sięgnąć po środki europejskie. Nowy inwestor pokazał i udowodnił, że majątek PKS ma potencjał i można na tym zarabiać. Wiele miast zmodernizowało swoje dworce i to nie takie jak nasz zamojski, sukcesywnie wymieniają tabor - wiele takich działań finansowanych jest ze środków europejskich. Pragnę zwrócić uwagę, na PKS Biłgoraj - obecny właściciel nie wypuszcza dużych autobusów tylko mniejsze busy - co w porównaniu z dużymi Autosanami jest rozwiązaniem uzasadnionym ekonomicznie. A tak niestety sprzedano dworzec, zapewne pieniędzy ze sprzedaży nie ma. Sprzedać można tylko raz, a to co możemy sprzedać jest ograniczone - i jeżeli ktoś uważa, że wpływy z prywatyzacji czy sprzedaży majątku publicznego będą nieskończone to myli się i to bardzo.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama