R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara27 marca 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy ()

Zamość: Ks. Ciżmiński zostanie Honorowym Obywatelem miasta

Ks. Zdzisław Ciżmiński; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

Tak zdecydowała Rada Miasta Zamościa. To kolejne wyróżnienie dla duchownego odznaczonego już medalem Zasłużony dla Zamościa.

Księdza Zdzisława Ciżmińskiego spora część zamościan zna przede wszystkim jako byłego wieloletniego rektora kościoła akademickiego pw. św. Katarzyny. Nadanie tytułu jak czytamy w uchwale to wyraz wdzięczności za zaangażowanie i uczestnictwo w życiu miasta.

Ks. Ciżmiński święcenia otrzymał w 1968 r. Był wikariuszem w Puławach. Od 1970 r. działa w ruchu “Światło  Życie”. Kierował Domem Rekolekcyjnym, w którym organizował spotkania ludzi “Solidarności”. Organizował “Legion Maryi” w diecezji lubelskiej, a potem w Zamościu. Od 1989 roku związany z kościołem św. Katarzyny, któremu przywrócił dawną architektoniczną świetność. Przy kościele tym zorganizował miejsce pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.

17 czerwca 2017 r. ks. Ciżmiński uhonorowany został medalem Zasłużony dla Zamościa.

Ks. Zdzisław Ciżmiński i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
Ks. Zdzisław Ciżmiński i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "6e7" dnia 27 marca 2018 o godzinie 8:52:41 napisał:
  znowu "czarnym" wchodzą do tyłka
  14
  9
  R E K L A M A
 • "K." dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:18:21 napisał:
  Honorowym Obywatelem Zamościa należy w pierwszej kolejności uczynić Różę Luksemburg. Dzięki jej urodzeniu się w Zamościu miasto jest słynne na cały świat.
  20
  10
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:39:39 napisał:
  Wszędzie faceci w czerni, a to budowniczy, a to moralizator, a to kultura, a to naukowiec. Ludzie pomyślcie: jak pasożytniczy byt może się w czymkolwiek zaslużyć ? Pytanie retoryczne. Gdyby jeszcze żył w symbiozie, ale nie, kler nigdy nie brata się z trzodą ...
  19
  10
 • "Adam" dnia 27 marca 2018 o godzinie 10:06:29 napisał:
  Nie ufam księżom. Dorośli, samotni faceci spragnieni seksu są wpuszczani do szkół podstawowych, na kolonie... Wystarczy popatrzeć w internecie ile jest przypadków pedofilii. A to tylko jakiś ułamek, bo wiele spraw nie wypływa do mediów, a o większości spraw nikt nie wie, bo dziecko boi się powiedzieć. A z ambony krzyczą na ludzi, że współżyją przed ślubem... Porządki zacznijcie od siebie.
  17
  10
 • "Klaudia" dnia 27 marca 2018 o godzinie 10:08:16 napisał:
  Ten jest chyba porządny... W przeciwieństwie do byłego księdza z Wielączy, który nagrywał z ukrycia nagie dziewczynki w przymierzalniach. I pomyśleć, że taki ktoś uczył w szkole.
  11
  4
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 11:23:33 napisał:
  Jeżeli jesteś w jakiejś organizacji, której członkowie: (za komuny około 10%) współpraowali z SB, a teraz część z nich to biskupi czynni lub na tzw. emeryturze, obecnie 3-4 % ma skłonności do zboczeń seksualnych i często nie potrafi się temu oprzeć, są pazerni, wynoszą się ponad stan, mieszają się do polityki, szczują ludzi przeciwko ludziom, nakałaniają do wojen i mordów w imię religii całe narody, plemiona itp. zarówno w przeszłości, a i teraz się zdarza np. Rwanda i Hoser- czy można powiedzieć o członku takiej organizacji, że ten akurat jest porządny...?
  12
  9
 • "zamościak" dnia 27 marca 2018 o godzinie 11:26:31 napisał:
  oddawał krew ?
  4
  1
 • "Zamość" dnia 27 marca 2018 o godzinie 13:14:56 napisał:
  cyt."Był wikariuszem w Puławach. Od 1970 r. działa w ruchu “Światło Życie”. Kierował Domem Rekolekcyjnym, w którym organizował spotkania ludzi “Solidarności”. Organizował “Legion Maryi” w diecezji lubelskiej, a potem w Zamościu. Od 1989 roku związany z kościołem św. Katarzyny, któremu przywrócił dawną architektoniczną świetność. Przy kościele tym zorganizował miejsce pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.". Dobrze,był zasłużony dla parafii, ale co zrobił dla miasta ?
  13
  5
  • "Zamość" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:23:34 napisał:
   Cytat z www.zamosc.pl:"Tytuł Honorowego Obywatela Zamościa przyznawany jest osobom, których wybitna działalność w różnorodnych sferach aktywności społecznej, naukowej i kulturalnej przyczynia się do wzrostu potencjału i promocji naszego miasta w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Tytuł przyznawany jest na mocy uchwały Rady Miasta Zamość." Dlatego pytam, (ponieważ nie jest o napisane w artykule, a księdza nie znam), co poza wkładem dla swojej parafii uczynił ksiądz dla miasta w zakresie jak wyżej? Widzę, że łatwiej zminusować, niż odpowiedzieć. Cóż... zastanawiające.
   10
   4
  • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 27 marca 2018 o godzinie 23:28:03 napisał:
   Aktywność w ramach parafii również jest aktywnością społeczną. Może nie dociera to do Twojej główki, ale takie są fakty.
   2
   8
   R E K L A M A
 • "9" dnia 27 marca 2018 o godzinie 14:04:20 napisał:
  Pasibrzuchy.
  10
  8
 • "ekhm" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:06:06 napisał:
  Rozumiem krytykę błędów księży i Kościoła, ale akurat ks. Ciżmiński jest przykładnym duchownym i gdyby wszyscy księża tacy byli nie mielibyście powodu do krytyki.
  6
  6
  R E K L A M A
 • "kronikarz" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:34:20 napisał:
  Wspaniały Człowiek, Wspaniały Kapłan. Dzięki Niemu m.in. Kościół Św. Katarzyny nie został zamknięty. Dzięki niemu fundamenty klasztoru zostały przekazane Caritasowi do dalszych prac archeologicznych. To historia Zamościa. To człowiek, który uformował wielu zamościan, który pomagał i nadal pomaga. Wzór księdza. A dodatkowo wykształcony, bardzo inteligentny, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem.
  7
  9
 • "observer" dnia 27 marca 2018 o godzinie 18:14:11 napisał:
  do "zamość - co zrobił dla miasta? chociażby ocalił kościół S. Katarzyny, który groziła zawaleniem i chciał go zamknąć PINB. A czego się dorobił? ten, kto go nie zna, niech lepiej siedzi na swojej d...
  8
  7
 • "zamościak" dnia 28 marca 2018 o godzinie 10:52:41 napisał:
  nie robił i nie robi tego dla Zamościa tylko dla "czarnych" z rozkazu jaśnie ..., ale chyba mu wyszło
  4
  2
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 13:53:34 napisał:
  No fakt, "zasłużony", bo jak widać ładnie wytresował "owieczki", które pomimo braku zasług dla Zamościa według kryteriów przedstawionych przez Użytkownika "Zamość"
  "Cytat z www.zamosc.pl:"Tytuł Honorowego Obywatela Zamościa przyznawany jest osobom, których wybitna działalność w różnorodnych sferach aktywności społecznej, naukowej i kulturalnej przyczynia się do wzrostu potencjału i promocji naszego miasta w kraju oraz na arenie międzynarodowej. "
  , zwyczajnie nie spełniał wymagań, to i tak "owieczki" zagłosowały na tak, a inne "owieczki" obecne na tym portalu popierają wybór. JA I WIELU, WIELU INNYCH NIE POPIERA, WOLNY KRAJ PODOBNO (JESZCZE), TO NAM WOLNO...
  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny