Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara27 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

Zamość: Ks. Ciżmiński zostanie Honorowym Obywatelem miasta

Ks. Zdzisław Ciżmiński; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Tak zdecydowała Rada Miasta Zamościa. To kolejne wyróżnienie dla duchownego odznaczonego już medalem Zasłużony dla Zamościa.

Księdza Zdzisława Ciżmińskiego spora część zamościan zna przede wszystkim jako byłego wieloletniego rektora kościoła akademickiego pw. św. Katarzyny. Nadanie tytułu jak czytamy w uchwale to wyraz wdzięczności za zaangażowanie i uczestnictwo w życiu miasta.

Ks. Ciżmiński święcenia otrzymał w 1968 r. Był wikariuszem w Puławach. Od 1970 r. działa w ruchu “Światło  Życie”. Kierował Domem Rekolekcyjnym, w którym organizował spotkania ludzi “Solidarności”. Organizował “Legion Maryi” w diecezji lubelskiej, a potem w Zamościu. Od 1989 roku związany z kościołem św. Katarzyny, któremu przywrócił dawną architektoniczną świetność. Przy kościele tym zorganizował miejsce pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.

17 czerwca 2017 r. ks. Ciżmiński uhonorowany został medalem Zasłużony dla Zamościa.

Ks. Zdzisław Ciżmiński i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
Ks. Zdzisław Ciżmiński i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk; fot. Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "6e7" dnia 27 marca 2018 o godzinie 8:52:41 napisał:
  znowu "czarnym" wchodzą do tyłka
  R E K L A M A
 • "K." dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:18:21 napisał:
  Honorowym Obywatelem Zamościa należy w pierwszej kolejności uczynić Różę Luksemburg. Dzięki jej urodzeniu się w Zamościu miasto jest słynne na cały świat.
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:39:39 napisał:
  Wszędzie faceci w czerni, a to budowniczy, a to moralizator, a to kultura, a to naukowiec. Ludzie pomyślcie: jak pasożytniczy byt może się w czymkolwiek zaslużyć ? Pytanie retoryczne. Gdyby jeszcze żył w symbiozie, ale nie, kler nigdy nie brata się z trzodą ...
 • "Adam" dnia 27 marca 2018 o godzinie 10:06:29 napisał:
  Nie ufam księżom. Dorośli, samotni faceci spragnieni seksu są wpuszczani do szkół podstawowych, na kolonie... Wystarczy popatrzeć w internecie ile jest przypadków pedofilii. A to tylko jakiś ułamek, bo wiele spraw nie wypływa do mediów, a o większości spraw nikt nie wie, bo dziecko boi się powiedzieć. A z ambony krzyczą na ludzi, że współżyją przed ślubem... Porządki zacznijcie od siebie.
 • "Klaudia" dnia 27 marca 2018 o godzinie 10:08:16 napisał:
  Ten jest chyba porządny... W przeciwieństwie do byłego księdza z Wielączy, który nagrywał z ukrycia nagie dziewczynki w przymierzalniach. I pomyśleć, że taki ktoś uczył w szkole.
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 11:23:33 napisał:
  Jeżeli jesteś w jakiejś organizacji, której członkowie: (za komuny około 10%) współpraowali z SB, a teraz część z nich to biskupi czynni lub na tzw. emeryturze, obecnie 3-4 % ma skłonności do zboczeń seksualnych i często nie potrafi się temu oprzeć, są pazerni, wynoszą się ponad stan, mieszają się do polityki, szczują ludzi przeciwko ludziom, nakałaniają do wojen i mordów w imię religii całe narody, plemiona itp. zarówno w przeszłości, a i teraz się zdarza np. Rwanda i Hoser- czy można powiedzieć o członku takiej organizacji, że ten akurat jest porządny...?
 • "zamościak" dnia 27 marca 2018 o godzinie 11:26:31 napisał:
  oddawał krew ?
 • "Zamość" dnia 27 marca 2018 o godzinie 13:14:56 napisał:
  cyt."Był wikariuszem w Puławach. Od 1970 r. działa w ruchu “Światło Życie”. Kierował Domem Rekolekcyjnym, w którym organizował spotkania ludzi “Solidarności”. Organizował “Legion Maryi” w diecezji lubelskiej, a potem w Zamościu. Od 1989 roku związany z kościołem św. Katarzyny, któremu przywrócił dawną architektoniczną świetność. Przy kościele tym zorganizował miejsce pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.". Dobrze,był zasłużony dla parafii, ale co zrobił dla miasta ?
  • "Zamość" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:23:34 napisał:
   Cytat z www.zamosc.pl:"Tytuł Honorowego Obywatela Zamościa przyznawany jest osobom, których wybitna działalność w różnorodnych sferach aktywności społecznej, naukowej i kulturalnej przyczynia się do wzrostu potencjału i promocji naszego miasta w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Tytuł przyznawany jest na mocy uchwały Rady Miasta Zamość." Dlatego pytam, (ponieważ nie jest o napisane w artykule, a księdza nie znam), co poza wkładem dla swojej parafii uczynił ksiądz dla miasta w zakresie jak wyżej? Widzę, że łatwiej zminusować, niż odpowiedzieć. Cóż... zastanawiające.
  • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 27 marca 2018 o godzinie 23:28:03 napisał:
   Aktywność w ramach parafii również jest aktywnością społeczną. Może nie dociera to do Twojej główki, ale takie są fakty.
   R E K L A M A
 • "9" dnia 27 marca 2018 o godzinie 14:04:20 napisał:
  Pasibrzuchy.
 • "ekhm" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:06:06 napisał:
  Rozumiem krytykę błędów księży i Kościoła, ale akurat ks. Ciżmiński jest przykładnym duchownym i gdyby wszyscy księża tacy byli nie mielibyście powodu do krytyki.
  R E K L A M A
 • "kronikarz" dnia 27 marca 2018 o godzinie 16:34:20 napisał:
  Wspaniały Człowiek, Wspaniały Kapłan. Dzięki Niemu m.in. Kościół Św. Katarzyny nie został zamknięty. Dzięki niemu fundamenty klasztoru zostały przekazane Caritasowi do dalszych prac archeologicznych. To historia Zamościa. To człowiek, który uformował wielu zamościan, który pomagał i nadal pomaga. Wzór księdza. A dodatkowo wykształcony, bardzo inteligentny, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem.
 • "observer" dnia 27 marca 2018 o godzinie 18:14:11 napisał:
  do "zamość - co zrobił dla miasta? chociażby ocalił kościół S. Katarzyny, który groziła zawaleniem i chciał go zamknąć PINB. A czego się dorobił? ten, kto go nie zna, niech lepiej siedzi na swojej d...
 • "zamościak" dnia 28 marca 2018 o godzinie 10:52:41 napisał:
  nie robił i nie robi tego dla Zamościa tylko dla "czarnych" z rozkazu jaśnie ..., ale chyba mu wyszło
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 13:53:34 napisał:
  No fakt, "zasłużony", bo jak widać ładnie wytresował "owieczki", które pomimo braku zasług dla Zamościa według kryteriów przedstawionych przez Użytkownika "Zamość"
  "Cytat z www.zamosc.pl:"Tytuł Honorowego Obywatela Zamościa przyznawany jest osobom, których wybitna działalność w różnorodnych sferach aktywności społecznej, naukowej i kulturalnej przyczynia się do wzrostu potencjału i promocji naszego miasta w kraju oraz na arenie międzynarodowej. "
  , zwyczajnie nie spełniał wymagań, to i tak "owieczki" zagłosowały na tak, a inne "owieczki" obecne na tym portalu popierają wybór. JA I WIELU, WIELU INNYCH NIE POPIERA, WOLNY KRAJ PODOBNO (JESZCZE), TO NAM WOLNO...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018