Flesz | ZamośćDaniel Czubara3 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 49 komentarzy

Zamość: Kości na placu budowy

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall
R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadzi śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie czyje kości znaleziono na placu budowy drogi łączącej ulice Namysłowskiego i Prostą.

Do odkrycia kości doszło na placu budowy gdzie powstaje łącznik między ulicami Namysłowskiego i Prostą. O inwestycji pisaliśmy więcej TUTAJ. Pod koniec listopada 2017 roku śledztwo w sprawie kości rozpoczęła Prokuratura Rejonowa w Zamościu.

Śledztwo zostało zainicjowane w listopadzie. Dotyczy znalezienia w rejonie inwestycji przy ulicy Prostej kości. Najprawdopodobniej są to kości ludzkie. Kości te zostały znalezione w listopadzie, została zawiadomiona policja. O tym fakcie, znalezienia kilku fragmentów kości, powiadomili asystenci naczelnego rabina Polski. Kości zostały zabezpieczone. Prokuratura Rejonowa w Zamościu wszczęła śledztwo w kierunku art. 155 KK, a więc nieumyślnego spowodowania śmierci. Na chwilę obecną nie mamy wiedzy, czy są to kości ludzkie, z jakiego okresu pochodzą, co było przyczyną śmierci osoby, od której te kości pochodzą. W tym celu zabezpieczone kości prokuratura przekazała do biegłego z zakresu medycyny sądowej, który aktualnie opracowuje opinię, która odpowie nam na pytania czy to kości ludzkie, z jak długo przebywały w ziemi, co było przyczyną śmierci i wszelkie inne niezbędne informacje. W tym kierunku prowadzone jest śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie, gromadzona jest dokumentacja, również dokumentacja związana z prowadzeniem inwestycji w postaci budowy drogi. Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadząc to śledztwo doszła do przekonania iż należy również rozważyć wątek zasadności legalności tej inwestycji, dlatego też równocześnie prowadzi drugi watek sprawy, a więc badanie na odcinku pozakranym, czy decyzja o inwestycji w postaci drogi została wydana zgodnie z przepisami prawa. – informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Przypomnijmy, że przy ul. Prostej znajdował się kiedyś cmentarz żydowski. Cmentarz przy ul. Prostej, został założony w 1907 roku. Ostatni znany pochówek odbył się w 1941. Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz. W 1950 roku wybudowano lapidarium zwieńczone tablicą z napisem: „Nie zabijaj”. Przy ul. Prostej znajduje się również Pomnik Żydów Zamościa.

Cmentarz stanowi świętość dla społeczności żydowskiej, dlatego na żadne prace ingerujące w strukturę ziemi na jego terenie nie mogę wyrazić zgody. Służę pomocą w kwestii odtworzenia historycznych granic cmentarza i konsultacją przy projektowaniu budowy drogi” – napisał do prezydenta Zamościa Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
ak
Co do slamsów to zastanawiałem się cz...
ja
a co mnie to? chełmn na roztoczu? dziwn...
Poprawcie błę...
"doprowadziła do zdarzenia z jadącym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018