R E K L A M A

Z I P

Flesz | ZamośćDaniel Czubara3 stycznia 2018 FACEBOOK | 4285 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 49 komentarzy ()

Zamość: Kości na placu budowy

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall

R E K L A M A    B O A R D

Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadzi śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie czyje kości znaleziono na placu budowy drogi łączącej ulice Namysłowskiego i Prostą.

Do odkrycia kości doszło na placu budowy gdzie powstaje łącznik między ulicami Namysłowskiego i Prostą. O inwestycji pisaliśmy więcej TUTAJ. Pod koniec listopada 2017 roku śledztwo w sprawie kości rozpoczęła Prokuratura Rejonowa w Zamościu.

Śledztwo zostało zainicjowane w listopadzie. Dotyczy znalezienia w rejonie inwestycji przy ulicy Prostej kości. Najprawdopodobniej są to kości ludzkie. Kości te zostały znalezione w listopadzie, została zawiadomiona policja. O tym fakcie, znalezienia kilku fragmentów kości, powiadomili asystenci naczelnego rabina Polski. Kości zostały zabezpieczone. Prokuratura Rejonowa w Zamościu wszczęła śledztwo w kierunku art. 155 KK, a więc nieumyślnego spowodowania śmierci. Na chwilę obecną nie mamy wiedzy, czy są to kości ludzkie, z jakiego okresu pochodzą, co było przyczyną śmierci osoby, od której te kości pochodzą. W tym celu zabezpieczone kości prokuratura przekazała do biegłego z zakresu medycyny sądowej, który aktualnie opracowuje opinię, która odpowie nam na pytania czy to kości ludzkie, z jak długo przebywały w ziemi, co było przyczyną śmierci i wszelkie inne niezbędne informacje. W tym kierunku prowadzone jest śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie, gromadzona jest dokumentacja, również dokumentacja związana z prowadzeniem inwestycji w postaci budowy drogi. Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadząc to śledztwo doszła do przekonania iż należy również rozważyć wątek zasadności legalności tej inwestycji, dlatego też równocześnie prowadzi drugi watek sprawy, a więc badanie na odcinku pozakranym, czy decyzja o inwestycji w postaci drogi została wydana zgodnie z przepisami prawa. – informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Przypomnijmy, że przy ul. Prostej znajdował się kiedyś cmentarz żydowski. Cmentarz przy ul. Prostej, został założony w 1907 roku. Ostatni znany pochówek odbył się w 1941. Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz. W 1950 roku wybudowano lapidarium zwieńczone tablicą z napisem: “Nie zabijaj”. Przy ul. Prostej znajduje się również Pomnik Żydów Zamościa.

Cmentarz stanowi świętość dla społeczności żydowskiej, dlatego na żadne prace ingerujące w strukturę ziemi na jego terenie nie mogę wyrazić zgody. Służę pomocą w kwestii odtworzenia historycznych granic cmentarza i konsultacją przy projektowaniu budowy drogi” – napisał do prezydenta Zamościa Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400 36 minut temu
Był: http://zamosc.tv/tv/13955-lech-wal...
Thomas 54 minuty temu
No i co był?...
historyk
Jestem przeciwny wymazywaniu z historii ...
zamościak
pokłon przed wejściem i możesz wejś...
L11A
Kabareciarze słuchajcie uważnie, warto...
kibic
Gratulacje dla Padwy za drugie miejsce, ...
Thomas
Liczę na to, że Portal umieści w ca...
le cho
Przyjdę, bo każde jego publiczne wyst...
.
Problemy niepełnosprawnych dzieci i ma...
...
Po co się jeden z drugim męczysz ... n...
observer
Za Pana osiągi - CZAPKI Z GŁÓW. Chyl...
racja
Powodzenia Panie Trenerze wydaje się ,...
L.
Mało napisał? Bo im mniejszy tekst, ty...
22-400
"Artykuł", jak niemal wszędzie, słaby...
KL.
Następna taka konferencja niemiecko-pol...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny