Galerie | Powiat Hrubieszowski | Powiat Tomaszowski | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | woj. lubelskie | ZamośćRedakcja27 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Konsumencie znaj swoje prawa spotkanie edukacyjne [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej Delegatura w Zamościu oraz Powiatowy i Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu zorganizowali dla mieszkańców miasta Zamość, oraz powiatu zamojskiego spotkanie edukacyjne „Konsumencie znaj swoje prawa”.

W spotkaniu, które odbyło się 25 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, wzięli udział:

 • Witold Marucha, Wicestarosta Powiatu Zamojskiego,
 • Piotr Zając, Wiceprezydent Miasta Zamość,
 • Dariusz Jezior, Zastępca Wojewódzkiego Inspektora w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Lublinie,
 • Anna Subocz-Chachuła, Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Zamościu,
 • Maria Radlińska, Specjalista Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Lublinie, Delegatura w Zamościu,
 • Krzysztof Rusztyn, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Zamościu,
 • Marcin Muzyka, Naczelnik Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu,
 • Edyta Pawłowska-Krawczyk, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tomaszowie Lubelskim,
 • Katarzyna Mazur, Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu,
 • Barbara Motyka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Hrubieszowie,
 • Marzena Mazurek, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zamościu,
 • Marcin Zając, Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Chełmie,

Mieszkańców i przybyłych gości przywitała Marzena Mazurek, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zamościu.

Piotr Zając przyznał, że osobiście korzystał z porad Rzecznika Konsumentów. Zaprosił mieszkańców do zadawania pytań i dyskusji. Podkreślił – warto znać prawa konsumenta – swoje prawa.

Dariusz Jezior podkreślił, że prawa konsumentów są bardzo ważne, a Inspekcja Handlowa, która ma blisko 70 lat powstała, by te prawa chronić. W 2018 roku przeprowadzono 1 477 kontroli, 50% z nich dotyczyło żywności i jakości żywności, to potwierdza jak blisko zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów jest Inspekcja Handlowa.

Krzysztof Rusztyn opowiadając o funkcjonowaniu nieodpłatnej pomocy prawnej przypomniał m.in. że pomoc ta jest „odmiejscowiona” więc można skorzystać z niej w całej Polsce.

W programie spotkania znalazły się również informacja o prawie do reklamacji towarów i usług oraz umowach zawieranych na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa, a także informacja Policji o oszustwach i jak się przed nimi bronić.

Delegatura w Zamościu w 2018 roku przeprowadziła 240 kontroli, które obejmowały: nadzór rynku, jakość handlową artykułów rolno-spożywczych, oznakowanie i bezpieczeństwo artykułów przemysłowych. Anna Subocz-Chachuła, Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Zamościu przypomniała, że na stronie WIIH znajduje się lista rzeczoznawców, którzy udzielają odpłatnych porad dotyczących reklamowanych towarów. Delegatura WIIH w Zamościu prowadzi również dyżur konsumencki we wtorek do godzin 16:00, udziela porad, wyjaśnia niejasności.

Wiadomości praktyczne i informacje na temat kontroli jakości przybliżyła zebranym Maria Radlińska, Specjalista Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Lublinie, Delegatura w Zamościu.

Barbara Motyka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Hrubieszowie, przypomniała czym zajmują się rzecznicy i jakie mają uprawnienia, zasygnalizowała również przedsiębiorcom, że kara za brak odpowiedzi na pismo od rzecznika wynosi 2 000 zł. Zachęcała jednocześnie konsumentów do korzystania z poradnictwa.

Poprosiliśmy o krótką wypowiedź Annę Subocz-Chachuła, Dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Zamościu:

Poprosiliśmy o krótką wypowiedź Marcina Muzykę, Naczelnika Wydziału ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu:

Rozpoczęcie spotkania i pierwsze wystąpienia dostępne są w poniższym materiale VIDEO:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018