R E K L A M A

Z I P

Turystyka | ZamośćOliwia Bojar5 września 2017

Zamość: Konferencja, koncerty i feeria barw [AKTUALIZACJA]

Balony nad twierdzą 2015, foto: Oliwia Bojar

R E K L A M A    B O A R D


Już w czwartek, 7 września, Hetmański Gród obchodzić zacznie 25. rocznicę wpisu miasta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wśród wydarzeń jakie w tym czasie odbędą się w mieście znalazła się konferencja naukowa w Sali Consulatus zamojskiego ratusza pt. „Ochrona i promocja miasta Zamość inwestycją w Dziedzictwo Narodowe. 25 lat na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO”. Ponadto w czwartek o godz. 16 posłuchać będzie można koncertu „Muzyczne niespodzianki” w wykonaniu zespołu kameralnego Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego. Czterdzieści pięć minut później nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy Bolesława Leśmiana na „Centralce”.

Kolejnym dniem związanym z odchodami rocznicowymi będzie sobota (9 września). Tego dnia w samo południe Zamość powita mieszkańców i turystów feerią barw podczas I Festiwalu Kolorów, który jako happening dedykowany jest głównie młodzieży oraz dzieciom. Festiwal ten potrwa do godz. 15.

Ze względów pogodowych loty balonów na ogrzane powietrze przełożono na niedzielę na 17:15. Wystartować mają z okolic amfiteatru na zamojskich Plantach.

Natomiast dla nieco starszych zamościan dobrą propozycją jest koncert poświęcony twórczości Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy – Breakout Symfonicznie w wykonaniu Piotra Nalepy oraz Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Ponadto na Rynku Wielkim już od środy 6 września do końca miesiąca oglądać będzie można wystawę Muzeum Zamojskiego „25 lat UNESCO w Zamościu”.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

.. minutę temu
cytat z pewnego łgarza: "Zawsze mnie in...
antyklerykał
Co do filmu "Katyń" Wajdy, to bardzo do...
WOJTEK
Witek dobry chłop!...
Ja
Do - "Ryskowi mówimy GOOD Bye" zjedz S...
antyklerykał
Ciekawe czy puszczono filmiki z laptopa ...
Po cichu. ...
Droga "redakcjo" ,a może raczej Roberci...
Thomas
Rozszerzenie Stref Ekonomicznych na cał...
Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny