Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja9 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Koncert Charytatywny „Adrian, nie jesteś sam” i akcja „Zróbmy pokój dla Adriana” [FOTO]

zespół VOX, fot. Robert Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Akcja „Zróbmy pokój dla Adriana” zatacza coraz większe kręgi. Ludzi, którzy chcą pomóc 14-latkowi z Łabuń-Reformy, wciąż przybywa. 6 grudnia odbył się wielki koncert „Adrian, nie jesteś sam!” z udziałem gwiazd. Przez dwa dni w Galerii Twierdza Zamość prowadzona była zbiórka funduszy dla Adriana. To jednak tylko część działań, jakie są podejmowane. Jak akcja „Zróbmy pokój dla Adriana” połączyła ludzi o wielkich sercach?

To chyba sen. Najładniejszy, jaki ostatnio miałem – Adrian Kielar z Łabuń-Reformy nie może uwierzyć, że ten sen o własnym pokoju zaczyna się spełniać. Chłopiec ma 14 lat, od dziecka jego domem częściej był szpital. Ale od niedawna szczęście zaczęło się do niego uśmiechać. Za sprawą armii wrażliwych ludzi.

Do niedawna największym marzeniem Adriana było: być zdrowym i żyć. W maju to jego marzenie się spełniło, bo znalazł się dawca z Niemiec i chłopiec pomyślnie przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Na szczęście ten dawca się nie wycofał – pierwszy, niestety zrezygnował, gdy Adrian był już na sali gotowy do przeszczepu. Teraz 14-latek potrzebuje odpowiednich warunków, by dojść do pełni sił i wrócić do kolegów, do szkoły. Na razie, żeby się uodpornić potrzebny jest mu spokój i w miarę możliwości sterylne środowisko. Bo tak zalecają lekarze. Najlepiej, gdyby miał swój własny pokój z łazienką. Niestety mieszka kątem w domu babci. Musi zmieścić się w jednym pokoju z mamą i młodszym braciszkiem Krystianem. Ich sytuacja finansowa i ogromne wydatki na leczenie nie pozwalają na stworzenie oddzielnego pokoju Adrianowi.

Chcemy mu pomóc. Wiemy jak to zrobić, ale sami nie damy rady. Każdy może się włączyć do akcji! Wspólnymi siłami możemy sprawić Adrianowi radość! – pod koniec października zebrała się grupa ludzi, którzy utworzyli na Facebooku wydarzenie „Zróbmy pokój dla Adriana” (stronę lubi już 1000 osób). I zaczęli działać jako Komitet Społeczny na Rzecz akcji „Zróbmy pokój dla Adriana”. Wtedy ruszyła lawina pomocy. Firma Polstal Pokrycia Dachowe z Zamościa przekazała blachę na wymianę szkodliwego eternitu na małym domku Adriana. „Środowisko i Innowacje Sp. z o.o. z Tuczęp (świętokrzyskie) zaoferowała, że zabierze i zutylizuje azbest. A Mariusz Matwij z Suchowoli, który świadczy Usługi Ciesielsko-Blacharskie zaproponował, że razem z chłopakami z firmy zrobią dach (pokryją blachą, ocieplą, zabezpieczą).

Kiedy moja córka Weronika chorowała na białaczkę, mnóstwo ludzi chciało pomóc. Bezinteresownie. Otwierali serca, organizowali koncerty i akcje. By Weronika mogła wyzdrowieć i żyć. Dla naszej rodziny to było takie ważne. Nasza córka miała 16 lat, marzenia i całe życie przed sobą. Odeszła… 11 listopada, dwa lata temu. Teraz nie możemy i my być obojętni. Weronika na pewno by tego chciała – wyznał jej tata. Potem zgłaszali się kolejni darczyńcy.

Dobre gesty niewiele kosztują, a dla kogoś mogą być bezcenne. A kiedy trzeba pomóc dziecku… Nie waham się. Trzeba pomagać, bo dobro wraca – podkreślali darczyńcy. Firm budowlanych, hurtowni i fachowców budowlanych zgłosiło się już sporo. I wciąż ich przybywa.

Ja chętnie ugotuję obiad dla ekip pracowników – zadeklarowała Teresa Zwolan z Wierzbia i zebrała sztab chętnych kucharek (i kucharzy). Jej syn Łukasz też chorował na białaczkę, cały Zamość szukał dla niego dawcy – dwa lata temu przed Wigilią szczęśliwie przeszedł przeszczep. Teraz sam, by wesprzeć swojego młodszego kolegę zaproponował, że zrobi projekt plakatu, zapowiadającego Koncert Charytatywny Dobrych Aniołów „Adrian, nie jesteś sam!”. Pisaliśmy o koncercie TUTAJ.

Tego wieczoru dla Adriana wystąpił dobrze znany w Zamościu zespół Vox, Adrian Adrianowi – w wykonaniu Adriana Makara, zwycięzcy siódmej edycji „Mam talent”, Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera oraz zespół „Jarzębina” z Kocudzy.

Każdy może wesprzeć akcję. Marian Lackowski (Kawaler Orderu Uśmiechu) i Stowarzyszenie na rzecz osób potrzebujących „Przytulisko” udostępniło specjalnie na potrzeby konto. Wszystkie wpłacone środki będą przeznaczone na urządzenie i wyposażenie pokoju dla chłopca. Każdy może wesprzeć akcję grosikiem, wpłacając je na konto 28203000451110000002778360

Uwaga! Koniecznie z dopiskiem „Dla Adriana”.

Osoby które chcą wesprzeć akcję mogą dzwonić pod numery tel. 607 566 887 lub 519 324 692, albo zgłosić się na Facebooku za pośrednictwem strony „Zróbmy pokój dla Adriana”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ja 57 minut temu
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018