R E K L A M A

Z I P

1. Działy | Polityka i Samorząd | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki12 czerwca 2017 FACEBOOK | 4176 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 55 komentarzy ()

Zamość: Komisja Rewizyjna odsłona druga i trzecia

Posiedzienie Komisji Rewizyjnej. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Dziś o 14.00 Komisja Rewizyjna Rady Miasta Zamość wznowiła obrady by je przerwać do 19.00. Wszystko po to by zapoznać się z dokumentami i napisać wniosek.

W skrócie
Kalendarium
8.06.2017 – posiedzenie Komisji Rewizyjnej i lista pytań skierowana do urzędników, ogłoszona została przerwa by urzędnicy mogli odpowiedzieć na pytania, na ich wniosek, na piśmie.
12.06.2017
– przed 14.00 radni otrzymują odpowiedzi na piśmie
– 14.00 wznowienie obrad KR, prezydent chce odczytać kilkadziesiąt stron odpowiedzi przekazanych radnym, radni decydują się że odczytają je sobie sami i zawieszają posiedzenie do 19.00
– około 14.30 na prośbę radnego Piotra Małysza, prezydent w obecności mediów, ale bez większości radnych KR odczytuje pytania i odpowiedzi trwa to ponad godzinę (nagranie poniżej)
– 19.00 wznowione jest posiedzenie Komisji Rewizyjnej, o burzliwym przebiegu

Efektem jest głosowanie nad wnioskiem o udzielenie absolutorium. Tu ważne jest, że sam wniosek zawiera stwierdzenie, że komisja wnioskuje o nie udzielenie absolutorium więc głosowanie jest negatywne czyli kto chce udzielenia absolutorium (nie zgadza się z wnioskiem) głosuje przeciw, a kto chce je poprzeć głosuje za. To następstwo wynikające z treści takich wniosków.
Wynik głosowania:
ZA – Marek Kudela, Adam Kutyła, Rafał Zwolak
PRZECIW – Piotr Małysz
WSTRZYMAŁ SIĘ – Dariusz Zagdański

Oczywiście to na sesji Rady Miasta wszyscy radni (nie tylko członkowie Komisji Rewizyjnej) będą głosować nad przyjęciem tego wniosku lub jego odrzuceniem, co w skrócie nazwane jest udzieleniem lub brakiem absolutorium.

Opisowo
Przypomnijmy (TUTAJ szczegóły) że ustami Jadwigi Kijek (Skarbnik Miasta) na poprzednim posiedzeniu urzędnicy odmówili odpowiedzi ustnych i wszystkie przekazali dziś w formie pisemnej. Prezydent Andrzej Wnuk próbował odczytać czwartkowe pytania i odpowiedzi radnym jednak Ci zadecydowali, że wolą to zrobić samodzielnie i przerwali posiedzenie do 19.00. Wyjątkiem był dobrze poinformowany radny Piotr Małysz który poprosił o odczytanie materiału przez prezydenta. W tym czasie, po przerwaniu obrad, na sali pozostali tylko urzędnicy, radny Piotr Małysz i dziennikarze. Pozostali radni udali się analizować odpowiedzi samodzielnie. 

Tak jak obiecywaliśmy zamieszczamy materiał pytania-odpowiedzi w całości przeczytany przez prezydenta Andrzeja Wnuka. Wycięliśmy końcówkę dotyczą personalnych dywagacji na temat zasadności czy etyczności udziału niektórych osób w misji do USA. Młodzież ma jeszcze czas na zetknięcie się z brutalną polityką, nie chcemy też podsycać ostracyzmu. W naszej ocenie nie jest to temat do dywagacji w mediach bo dotyka delikatnej często tkanki młodzieżowych uczuć.

Ostatecznie po 19.00 i wznowieniu obrad komisji przewodniczący Rafał Zwolak przeprowadził głosowanie nad przyjęciem sprawozdania prezydenta za rok 2016.  Wynik 1 głos za (Piotr Małysz), pozostałe wstrzymujące się. Następnym aktem było odczytanie stanowiska komisji rewizyjnej mocno krytycznego wobec postawy urzędników (brak udzielania odpowiedzi ustnych) i ich odpowiedzi na pytania radnych. Stanowisko określa je jako nieprecyzyjne i niespójne.  Radny Małysz “odciął się” do tego stanowiska. To wywołało ostrą dyskusję na temat jego zaangażowania i prawdy bądź nie prawdy w wypowiedziach. Na koniec przegłosowano wniosek (wyniki jak wyżej) absolutoryjny. W efekcie Komisja Rewizyjna złoży, już drugi po ubiegłorocznym, wniosek o nie udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta Zamość.

Chcielibyśmy  wyjaśnić czytelnikom, że ew. brak absolutorium dla prezydenta (głosowany będzie na sesji RM) to nie wyrok czy utrata stanowiska. Jest to poważny zarzut, jednak bezpośrednio nie skutkuje on niczym. Upraszcza to ew. procedurę referendalną ale obecnie prezydent Andrzej Wnuk ma w większości poparcie Rady Miasta (chwiejną większość ale ma) więc nie powinien czuć się zagrożony.  W ubiegłym roku słyszeliśmy głosy, że niektórzy radni byli przekonani że brak absolutorium równoważne jest rozwiązaniu rady – co nie jest prawdą. 

Publikujemy 3 filmy.  Pierwszy to pytania radnych z czwartku których nie publikowaliśmy czekając na odpowiedzi, materiał zawiera również wyjaśnienia do pytań. Drugi to odpowiedzi odczytane przez prezydenta i tu uwaga pytania zostały przekazane urzędnikom na piśmie więc różnią się od tych zadawanych ustnie z przyczyn oczywistych. Trzeci film to finał Komisji Rewizyjnej podsumowujący 2 dni i 3 części posiedzenia KR.

Filmy

Pytania Komisji Rewizyjnej z 8.06


Odczytanie pytań i odpowiedzi przez prezydenta Andrzeja Wnuka.

Burzliwy przebieg ostatniej części posiedzenia Komisji Rewizyjnej

Zdaniem autora
Czy to dobrze, że Komisja Rewizyjna tak szczegółowo kontroluje wydatki pod kątem ich zasadności? Odpowiedź wydaje się oczywista. Szkoda tylko, że robi to rzutem na taśmę tuż przed absolutorium, a nie na przykład co miesiąc. Wydaje się, że mniej by było wówczas emocji, a urzędnicy świadomi nieuchronności nadzoru może działaliby skromniej i oszczędniej.  Ale możecie się z tym nie zgodzić, czekamy na Wasze opinie.

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Znawca" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 8:25:48 napisał:
  Ponowna błazenada komisji.
  15
  14
  R E K L A M A
 • "Znawca" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 8:27:50 napisał:
  Znowu Osioły.Miało być wielkie bum.A tu ponowna kompromitacja
  14
  15
 • "tutejszy" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 8:49:16 napisał:
  Prezydent bardzo rzeczowo argumentuje. Natomiast zachowanie członków komisji to jakiś dramat. Po co tyle agresji? Nie chciałbym, żeby tacy ludzie jak Kudela, Zwolak czy Zagdański rządzili moim miastem.
  18
  15
 • "." dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 9:02:54 napisał:
  Robert Moteka@ Ta sama sprawa i dwa artykuły nt. tej samej sprawy. W pierwszej artykule szanowna Redakcja umieściła tylko jeden materiał filmowy po czym na drugi dzień już drugi materiał. W drugim artykule już są trzy materiały filmowe. jest to pena kwestia warsztatu - raz napisany artykuł nie powinien być już zmieniany. Pytanie jest następujące, czy nie można zrobić raz a dobrze? Co do całej reszty, finanse publiczne są jawne i co do tego zgadzamy się, jeżeli chodzi o Wnioski KR są to suwerenne wnioski z którymi możemy się zgadzać lub nie. Jednak jeżeli mamy do czynienia z fakturą na anioły, i jest tam jakaś literówka czy pomyłka, ale nie co do zasadności wydatku czy jego wielkości.
  5
  9
 • "obiektywny" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 9:07:31 napisał:
  Gołym okiem widać ,że komisje za wszelką cenę szuka sensacji.I po raz kolejny w "tropieniu afer" wystawia sie na pośmiewisko.
  18
  16
 • "razem" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 9:13:02 napisał:
  Chyba najlepszym komentarzem do całej sytuacji jest to ,że skoro prubuje się insynuowaniem i kombinowaniem oczerniać innych oznacza to ,że w mieście można spać spokojnie. Ponieważ takie problemy jakie ma komisja to tak naprawdę nie są problemami mieszkańców.
  15
  9
 • "adv" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 9:15:30 napisał:
  Panowie i Panie z KR weżcie się do prawdziwej roboty.Przewodniczącemu dobrze leży miotła
  19
  18
 • "sztywniak" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 10:40:12 napisał:
  myślę że madia przedstawiając materiał nie powinny oceniać czy poparcie prezydenta przez radnych jest większością chwiejną, to wasza ocena a wnioski zostawcie czytelnikom bo widać w którą stronę was gnie, jesteście ponoć niezależni
  13
  4
 • "Ptolemeusz" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 11:03:19 napisał:
  Nie mogli przeanalizować odpowiedzi jawnie? Tak, jak to zrobił Małysz? Coś mieli do ukrycia?
  13
  5
 • "andrzej" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 11:24:30 napisał:
  Kolejny raz widać że z pieniądzmi podatników nie za bardzo sie liczą. Gdyby to byly ich prywatne pieniądze nikt by nie kupowal zabawek, podsłuchów, komorek i innego sprzętu. Przecoez to nie moja kasa, nie z mojej kieszeni wiec moge sobie na to pozwolić. Dobrze ze jest taka komisja ktora to sprawdza i kontroluje
  15
  12
  R E K L A M A
 • "szok" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 11:49:43 napisał:
  Wysokie koty za podatnicze pieniądze.
  9
  4
 • "masakra jakas" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 12:13:40 napisał:
  Panie Małysz pogrążasz się.
  16
  7
 • "." dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 12:31:37 napisał:
  Co do zasady nie mam zastrzeżeń co do Komisji Rewizyjnej. Jednak jest jedno, ale ilu z członków Komisji Rewizyjnej ma doświadczenie w finansach (praca w księgowości, w audycie, w bankowości, potwierdzone odpowiednimi papierami)? Praktyczna i sformalizowana wiedza w dziedzinie finansów publicznych, księgowości stanowi rękojmię i gwarancję obiektywizmu i rzetelności. Nie zarzucam braku zaangażowania i dobrej woli członkom komisji jest tylko jedno ale, doświadczenie pracy w finansach.
  12
  8
 • "@"."" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 12:40:59 napisał:
  Piękny Łosiu radni nie muszą mieć takiego doświadczenia, ale na pewno korzystają z opinii eksperckich.
  8
  8
 • "fizyk jądrowy" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 13:15:02 napisał:
  Absolutorium już jest uchwalone po co ten trud. Pewne jest to jak prawo grawitacji.
  7
  1
 • "Ptolemeusz@@" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 13:39:58 napisał:
  Jak korzystają? Przecież się skarżą, że nie mogą. To jak jest naprawdę? Co mają do ukrycia?
  5
  2
 • "Brawo panie Adamie" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 13:51:20 napisał:
  Brawo panie Kutyła . Nareszcie ma pan swoje zdanie . Tylko co na to pana szef ? Wprawdzie radny Nizioł nie jest już pana szefem w spółdzielni ponieważ będzie wybierał nowego przewodniczącego rady nadzorczej ale ciągle pozostaje on szefem komitetu swojego imienia , którego z kolei pan jest członkiem . Czy zdoła pan to wytrzymać panie Adamie wszak radny Nizioł już od dawna stał się nieetatowym rzecznikiem prezydenta . W każdym bądź razie panie Adamie ja będę za pana trzymał kciuki
  6
  7
 • "Anonim" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 13:55:56 napisał:
  Może i brak absolutorium nie ma znaczenia ale tak jakoś głupio byłoby rządzić miastem bez tego absolutorium
  7
  2
 • "." dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 14:30:55 napisał:
  @@ oczywiście inwektywa, nie inaczej,oczywiście łosiu. Ja też użyje inwektywy : IGNORANT I DYLETANT ALE JAKŻE ELEGANCKA - WIĘC NIE OBRAZISZ SIĘ. ===================================================================== Skoro Radni nie mają takiej wiedzy to dlaczego są radnymi, po co w ogóle startowali? przynajmniej określona wiedza powinna być na poziomie poszczególnych komisji, dlatego że radny może się na tym nie znać, czegoś nie wiedzieć - a tak może się oprzeć na wnioskach z pracy przedmiotowej komisji. Brak takiej wiedzy dyskwalifikuje radnego, radnych, dlatego, że pewne decyzje są podejmowane w oparciu o konkretną wiedzę inaczej wprowadza tutaj element przypadku i prawdopodobieństwa, że decyzja jest słuszna. W Komisji Rewizyjnej powinny zasiadać osoby z gruntownym doświadczeniem w księgowości i tylko takie. Ale nasuwa się pytanie po co są komisje w ogóle i jaki jest ich sens - ano po to, aby w omawianych sprawach w tym przypadku Radni mogli oprzeć się na autorytecie Komisji i jej członków. Jeżeli radny nie zna się na tym, na tamtym, ale jest specjalistą w tej dziedzinie, to jego wiedza, praca w przedmiotowej komisji powinna posiłkować decyzje co do głosowania. Opinia Komisji w sposób naturalny powinna być wiążąca dla wszystkich na zasadzie znaleźliśmy kontrowersyjny wydatek, faktury więc coś jest w narzeczy w związku z tym na podstawie opinii komisji "żądamy głów". po prostu radni muszą mieć pewne oprzyrządowanie merytoryczne tak aby móc kontrolować władze miasta, pracę prezydenta i podległych mu wydziałów - w przeciwnym razie będzie to mało skuteczne. ====================================================================== Jeżeli prezydent Wnuk tłumaczy zasady sprawozdawczości dlaczego tak a nie inaczej - to chyba nie jest miejsce i czas na takie rzeczy. Zresztą te zasady sa poza wszelką dyskusja. Nas przede wszystkim interesują konkrety, a nie zasady sprawozdawczości z zakładowego planu kont, czy polityki rachunkowości. ====================================================================== Na koniec wyobraźcie sobie sytuację osoby która zostaje lekarzem, pomimo, że nie ma dyplomy, stażu, specjalizacji, egzaminu lekarskiego i zabiera się za skomplikowaną operację serca. Wynik takiego zabiegu jest z góry przesądzony, nawet jak operacja się uda. I dlatego pozytywna ocena RIO jest dla mnie najważniejsza.
  6
  5
 • "ad111" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 14:42:56 napisał:
  Urzędnicy ujadają, ale gdybyście byli obiektywni, to jednak zauważylibyście, że obecna władzunia, tak jak i poprzednie próbuje trochę więcej kasiory publicznej przekręcić niż na to pozwala jej przyzwoitość i pewnie prawo. Szkoda, że głupie wydatki ratusza zamiast piętnowania (powszechnego), to są popierane przez klikę. Dobrze, że KR i ten portal to upublicznił. Bo każdy może sobie sam wyrobić zdanie.
  12
  6
  R E K L A M A
 • "Yeti" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 15:46:04 napisał:
  małysz na przewodniczącego komisji rewizyjnej. Jedyny kompetentny radny. Nie otrzymuje materiałów a wszystko wie. geniusz. Brak słów. Talent. Cudowne dziecko dwóch p..........
  8
  0
 • "Thomas" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 16:13:14 napisał:
  Szczerze mówiąc prace Komisji Rewizyjne powinny iść w innym kierunku. Pierwsza podstawowa zasada - deficyt budżetowy, jeszcze w historii Zamościa nie mieliśmy nadwyżki budżetowej, druga struktura wydatków, trzecia możliwości kredytowe. Tą ostatnią możliwość poruszył Rafał Zwolak (może nie wprost), czy nasze miasto stać na dalsze zadłużanie się, podobnie jak on uważam, że nie. I dlatego pewne wydatki powinny być obcinane, czy kolejna sprawa poruszana przez KE kto ma pokryć koszt dojazdów na basen - no właśnie KR wykazała że leży to w gestii szkoły, co potwierdzają opinie prawne. To są takie oszczędności na zasadzie my zwalniamy miasto z pewnych kosztów bo to że miasto globalnie nie wyda mniej to oczywiste, tak samo jak oczywistym jest, że wyda więcej. Miasto w wyniku tych oszczędności te niewydane środki na dojazdy przeznaczyć na coś innego, to samo ze składkami na komitet rodzicielski. Jest jednak jedno ale, długi tego miasta nie wzięły się znikąd, długi z wczoraj spłacamy dzisiaj, co gorsza długi mogą się rolować, czyli jeden kredyt spłacamy drugim kredytem i to jest dramat.
  12
  0
 • "TORRES20400" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 16:13:49 napisał:
  Jakiejś specjalnej sensacji to z tego nie ma. To może nie sensacja, ale rzeczywiście te wyjazdy p. Gajewskiego, mało transparentne są. Niech se chłopak jeździ gdzie chce. Ale nie za miejskie pieniądze.
  17
  0
 • "TORRES20400" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 16:46:37 napisał:
  Obejrzałem i wysłuchałem te materiały. Tu się Prezydent ma tłumaczyć, czy korzysta ze samochodu służbowego prywatnie (twierdzi, że nie), a z drugiej strony musi "wybraniać" kolesia co se "pojechał na wycieczkę" za miejskie pieniądze. W sytuacji, kiedy kable do komputera za 5,20 rozliczają. Ten facet to musi być KTOŚ. Ktoś bardzo niezbędny, w funkcjonowaniu Administracji Ratusza Andrzeja Wnuka.
  13
  0
 • "student" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 17:29:43 napisał:
  Tego Kutyły to się nie da słuchać. Skończ waść i wstydu oszczędź.
  10
  8
 • ""coś z Bieńkowskiej"" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 18:32:55 napisał:
  ale ona jest żenująca
  7
  4
 • "@torres" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 18:40:07 napisał:
  Zaczynasz pisać rozsądnie. Gajewski przesadził - Gajewski musi odejść!
  12
  0
 • "Reality" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 19:59:16 napisał:
  160 zł w nocnym klubie ? Zwołak przesadził.To stwierdzenie z gatunku jak można zgwałcić prostytutkę
  4
  1
 • "He he" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 22:41:06 napisał:
  Kropeczko! Skoro zarzucasz radnym z Komisji Rewizyjnej brak wiedzy i "doświadczenia w finansach (praca w księgowości, w audycie, w bankowości, potwierdzone odpowiednimi papierami oraz praktycznej i sformalizowanej wiedzy w dziedzinie finansów publicznych, księgowości stanowiących rękojmię i gwarancję obiektywizmu i rzetelności", powiedz/napisz jaką wiedzę (nazwa uczelni i rok ukończenia) oraz doświadczenie (wcześniej pełnione funkcje w samorządach) w zarządzaniu miastem średniej wielkości ma PAW? Liczę, że równie wnikliwie ocenisz wiedzę i doświadczenie PAW-ia jak to robisz w przypadku Kutyły, Zwolaka i Kudeli. Nie wszystkich z nich lubię i doceniam ale ... PAW panuje pierwszą kadencję a Zwolak i Kudela są radnymi trochę dłużej.
  7
  6
 • "mieszkaniec" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 22:43:47 napisał:
  panie przewodniczący komisji, proszę się nie zastawiać mną mieszkańcem bo jestem w stanie decydować za siebie i mówić za mnie nie potrzeba, ja i wielu innych jest w stanie myśleć za siebie i decydować za siebie; jak przyjdzie czas wyborów na pewno nie będę za mącicielami a patrząc co pokazują media to widać brak ich niezależności no ale z tego żyją
  8
  3
  R E K L A M A
 • "z dziada pan ( nie lubie)" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 22:48:03 napisał:
  Mąciciel jest ale to raczej ktoś inny niż przewodniczący. Żresz z pańskiego stołu i zatracasz obiektywizm.
  4
  5
 • "smuteczek" dnia 13 czerwca 2017 o godzinie 23:03:05 napisał:
  z przykrością stwierdzam że mnie mdli jak widzę i słyszę wypowiedzi tej suchej kobiety ; zakończenie szopki/ obrad miało z góry przewidziany scenariusz-
  9
  5
 • "." dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 0:24:42 napisał:
  he he@ czym innym jest być radnym, a czym innym być Prezydentem miasta które dysponuje kilkuset milionowym budżetem (pani Skarbnik podała informację na temat ilości faktur w okresie miesiąca, a rok składa się z 12 miesięcy. Różnica polega na tym, że Pan Prezydent Andrzej Wnuk czuje ciężar odpowiedzialności za rządzenie miastem z jego codziennymi problemami czy zarządzaniem strategicznym. Chyba jest łatwiej podnieść rękę na tak lub nie, nie mam zdania. Jest alternatywa Radni mogą nie udzielić absolutorium i mamy przedwczesne wybory. Prawda jest prozaiczna prezydent w każdej konfiguracji politycznej będzie miał większość w radzie, chyba że ci co będą głosowali za absolutorium w chwili głosowania zagłosują przeciw udzieleniu absolutorium - taka zagrywka vabank czysto iluzoryczna bo jak przekonać innych radnych, ze my ten sposób zagłosujemy . Idąc dalej twoim tokiem myślenia Prezydent pracuje 5 dni w tygodniu, a nawet i dłużej. Rada Miasta ma stałe sesje co miesiąc, do tego należy doliczyć prace w komisjach i dyżury poszczególnych radnych. Tak więc ile wynosi łączny czas pracy radnych i ile łączny czas pracy Prezydenta w okresie miesiąca? I kto więcej pracuje? Gdyby zastosować ujęcie per capita te różnicę bardziej przemawiają na korzyść prezydenta. A tak w ogóle przypominacie sobie sprawę maszyny do glosowania w poprzedniej kadencji Rady (sprawa opisywana na tym portalu). Pragnę zwrócić uwagę, że poprzedni prezydent Marcin Zamoyski kiedy zostal prezydentem pierwszy raz nie miał doświadczenia w pracy w samorządzie a przez niektórych (?) uważany jest za najlepszego prezydenta.
  8
  5
 • "Andy" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 0:34:39 napisał:
  Gdzie parkuje miejski Superb. Ktoś wie ? To byłby konkret, który by jasno pokazał czy ktoś mówi prawdę czy nie.
  2
  1
 • "qqryq" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 8:08:14 napisał:
  Gdzie pracuje Andy?
  3
  1
 • "ha" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 9:45:51 napisał:
  Znam jednego Andy'ego i wiem, że pracuje na Łotwie.
  1
  0
 • "He he" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 10:21:24 napisał:
  Kropeczko nie znasz się! Odpowiedzialnością jest uchwalenie budżetu a to należy do radnych. Prezydent ma wykonać to co rada uchwaliła i tyle, na tym kończą się jego kompetencje. Jak zaczyna robić coś po swojemu, niezgodnie z uchwałami podjętymi przez upoważnione do tego ciało, to od tego jest właśnie komisja rewizyjna żeby to skontrolować a po kontroli podjąć kroki zgodne z prawem i kompetencjami. Widzę, że w swoim zachwycie nad PAW-iem tworzysz nowe regulacje prawne.
  7
  3
 • "R16" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 10:56:59 napisał:
  To ty "he, he " się nie znasz. Radnych nikt nie rozlicza z tego jak podnoszą łapki do góry. Jedyne rozliczenie, to wybory raz na 4 lata. Prezydenta kontrolują wszystkie służby, wymiar sprawiedliwości, RIO, KR, itp. To codzienna odpowiedzialność za wszystko co w mieście się dzieje! bez porównania. Co robili ci ludzie z KR za "hrabiego"? gdzie byli, bo przecież byli radnymi. Gdzie był red Moteka? Dlaczego teraz nagle tak im zależy na transparentności? a kiedyś nie?
  7
  8
 • "He he" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 13:00:09 napisał:
  R16: Chyba jesteś zasilany bateryjką R14 i napięcie ci spadło. Cały czas porównujesz i mieszasz radę czy też radnych (organ uchwałodawczy, tworzący prawo lokalne) z Prezydentem (organ wykonawczy, który musi prawo wykonywać i respektować). Andrzej Wnuk mógł zostać w gminie Zamość radnym z Sitańca i ganiać Gliwińskiego, ale zachciało mu się być Prezydentem Zamościa. No to został ale z dobrodziejstwem inwentarza. Zamiast on podejmować uchwały, kontrolować i ścigać, musi sam wykonywać uchwały, być kontrolowanym a jak trzeba - ściganym. Sam dokonał wyboru. Ot, cała filozofia. Ale chyba dla Ciebie za trudne.
  10
  1
 • ">///" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 13:47:14 napisał:
  a gdzie się tę bateryjkę wkłada ?
  4
  0
  R E K L A M A
 • "mieszkaniec" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 19:04:27 napisał:
  Trzeba podziękować już tym ,,wiecznym" Radnym, którzy siedzą po kilkanaście lat i w pocie czoła, prawie za darmo tak ciężko dla nas pracują... Pod płaszczykiem zamartwiania się i dbania o mieszkańców i ich pieniądze prowadzą swoje prywatne wojenki celem osiągania prywatnych korzyści i jedyne co umieją robić to sobie docinać i podkładać świnie.... Pani i panom już dziękujemy...
  4
  4
 • "R16" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 22:33:16 napisał:
  Wiesz he, he - tak robią pszygłupy, tak się głupio uśmichają i ty debilku nim jesteś, taki głupol - he, he - podpisujesz się jak przygłup, bo nim jesteś!
  0
  4
 • "cheetah" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 22:56:48 napisał:
  cóż za zdumiewające warcholstwo; urażone WIELKIE EGO małych ludzi i do czego są potem zdolni - pan radny Kudela podobno molestowany przez obecną władzę pod swoim domem; pan Zwolak tropiący czy to była dieta czy konsumpcja w sytuacji dodatniego budżetu miasta pierwszy raz od kilkunastu albo więcej lat; pani radna nie wiadomo w jakim charakterze w KR a mająca zawsze dużo do napyskowania szczególnie przed kamerami- z nieukrywaną satysfakcja i triumfem skłdają wniosek o nie udzielenie absolutorium i jeszcze odwołują się do bezstronnych mediów, które potem kombinują przez dwa dni jak to ubrać w słowa i wybrać jak najbardziej głupawe zdjęcie prezydenta żeby "trafiło" do społeczeństwa - nieprawdopodobne - interes prywatny ponad wszystko
  7
  3
 • "Thomas" dnia 14 czerwca 2017 o godzinie 23:52:32 napisał:
  Jednak Rafał Zwolak poruszył kilka ciekawych i istotnych rzeczy, dzisiaj nie mam czasu na opisywanie tego. Warto nad tym się zastanowić, nie można przejść obok. W odróżnieniu od wielu zadałem trud posłuchania argumentów RZ, Marty Pfeiffer również na konkurencyjnym portalu "od deski do deski".
  6
  3
 • "cheetah" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 2:00:57 napisał:
  ja też obejrzałem wszystkie te nagrania - chodzi mi o sposób procedowania tej całej komisji- żenujące - te pytania do z góry ustalonej tezy, uszczypliwości a czasami buta i nieukrywana satysfakcja bijąca z twarzy rewizorów, że mogą dopiec prezydentowi; a co do sedna- BUDŻET ZOSTAŁ WYKONANY DOBRZE- jest pierwszy raz nadwyżka, chociaż faktycznie niepokoją zwiększone wydatki i to POWINNO być sprawdzone- w moim rozumieniu sensu komisji rewizyjnej - to powinna ona przejrzeć dokumenty, które chce przejrzeć - a jak się okazuje zdecydowaną większość grubych wydatków można sobie samemu przejrzeć przez internet i to już od ponad roku - potem zadać pytania albo zarzuty tak jak zadali i dać szansę się wypowiedzieć a nie wychodzić żeby napisać "z góry" wiadomy wniosek ; jeżeli odpowiedzi prezydenta byłyby niespójne to wtedy można mieć zarzuty- a jak widać prezydent rzetelnie i wyczerpująco odpowiadał na zadane pytania a i tak te najbardziej istotne wątpliwości nie dotyczą bezpośrednio jego - teraz powinien zabrać delikwentowi lizaka jak go lubi a jak nie to go ukarać finansowo i tyle żeby więcej się nie powtórzyło -taka jest rola komisji rewizyjnej a nie teatr przed kamerami
  6
  4
 • "Bzdura" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 10:34:29 napisał:
  bzdura, bzdura, bzdura, bzdura. Cheetah to KŁAMCA. Nie ma nadwyżki za rok 2016. Nie spłacono ani grama długu tylko jego obsługę czyli odsetki. To najgorszy budżet jaki był, ale 2017 jest jeszcze gorszy. Zaciąganie długu na tytanowe krawężniki to skandal.
  5
  2
 • "He he" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 11:17:19 napisał:
  Wiesz co, R16? Twoja bateryjka to już tylko zużyta R6. Masz mózg odłączony od zasilania. Zamiast argumentów - inwektywy i jeszcze byki ortograficze. I ty wymagasz od radnych uprawnień audytorski lub księgowych, analfabeto?
  6
  1
 • "Thomas" dnia 15 czerwca 2017 o godzinie 19:19:24 napisał:
  bzdura nigdy nie było żadnej nadwyżki.Gdyby środki europejskie potraktować jako wydatki z budżetu a nie przychody to mamy obiektywny obraz działający na wyobraźnię.
  2
  1
 • "pytek" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 0:38:50 napisał:
  Przewodniczący KR zarządził przerwę i wyprowadził ją spoza zasięgu kamer. Zaszył się z niekompletną KR w jakimś pomieszczeniu i tam ustalał łatwe do przewidzenia wnioski. Pytanie dlaczego to zrobił, co miał do ukrycia, czy złamał transparentność i jawność pracy Komisji i czy w związku z tym możemy jeszcze KR traktować poważnie?
  4
  6
 • "cheetah" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 10:20:57 napisał:
  do Thomas Co Ty bredzisz- jak masz np zwrot z Urzędu Skarbowego to bank Ci to księguje jako wpływ czy wydatek??? masz jakoś wykrzywioną wyobraźnię
  1
  0
  R E K L A M A
 • "wooo" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 10:39:36 napisał:
  Nadwyżka to różnica pomiędzy dochodami budżetu a wydatkami. Nie mają nic z tym wspólnego środki unijne Jeżeli miasto z naszych podatków otrzyma 300 mln i wyda 301 mln pokrywając 1 mln kredytem to jest to deficyt. Jeżeli odwrotnie to nadwyżka. Nadwyżkę i deficyt planuje się (!) w roku poprzedzającym dany rok rozliczeniowy. Ostatnia nadwyżka zaplanowowana była za Zamoyskiego. Realizował ją Wnuk. Budżety planowane przez Wnuka (jeden dotychczas) mają deficyt z powodu budowy i remontów dróg. Deficyt musi być pokryty bo nie można wydać pieniędzy jak ich nie ma stąd kredyty.
  1
  0
 • "R16" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 11:42:06 napisał:
  Wiejski przygłup "he, he" znów coś bredzi. Zamknij się ty głupi barbaryło
  1
  3
 • "Thomas" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 12:06:05 napisał:
  Nie podoba mi się przerwa w obradach Komisji Rewizyjnej. Spójrzmy na to z innej strony co by było gdyby nie było środków europejskich dotacji, subwencji , a budżet byłby oparty na dochodach własnych z tytułu opłat, udziału w podatkach itd.. Zwrot z US powstaje na skutek nadpłaty podatku w formie zaliczki, a więc od tego co już wcześniej zarobiliśmy i od czego odprowadziliśmy podatek, to samo VAT jeżeli naliczony jest większy od należnego to mamy zwrot. Umówmy się środki europejskie to manna z nieba, która dostaliśmy a której nie zarobiliśmy tak więc nie traktujmy tego jak dochodów tylko jako wydatki. Pewien formalizm wskazuje że jest inaczej, ale w praktyce te środki są przekazywane danej jednostce.================================================= ========= Swego czasu Minister Finansów Jacek Rostowski co zarzucała mu opozycja stosował kreatywną księgowość w celu ukrycia rzeczywistych rozmiarów polskiego zadłużenia. Gdyby tego nie zrobił musiałaby być uruchomiona procedura konstytucyjna. Nawet i takiego księgowanie nie zmieni rzeczywistości najlepszym przykładem jest Enron.
  2
  1
 • "Thomas" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 18:44:14 napisał:
  Budżet miasta zanim trafi pod głosowanie musi zostać zatwierdzony przez RIO i takie jest prawo. Nigdy nie było również zastrzeżeń co do wykonania budżetu, zasadności wydatków itd , a pani skarbnik zawsze była chwalona z każdej strony i trudno się temu dziwić.
  8
  1
 • "Z124" dnia 21 czerwca 2017 o godzinie 9:33:34 napisał:
  "Motek" zdjął sondę na temat oceny Prezydenta. Czyżby przestraszył się własnej zabawy i tego, że Prezydent wygrał ją w cuglach?
  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
eRPe
I co z tego, że powstanie sztuczny zaka...
hm
Mecz wiosny lecz niestety wszystko już ...
haha
Straż Miejska będzie się popisywać s...
STYX
Substytut wojska.......
STYX
Czy pokazanie tabeli rozgrywek, to tak d...
STYX
To Polska jest państwem niepodległym ?...
Thomas
Od zawsze uważałem że Andrzej Wnuk b...
Rumcajs
Ekonomik jak zwykle na najwyższym pozio...
qwerty
W mojej ocenie najgorszy prezydent w his...
Dirty Harry
Brawo Andrzej Wnuk! Najlepszy prezydent ...
name
Kosofski ma lumbago w prawej nodze? ...
prq
Łącznica w Zawadzie skróci czas przew...
K.
Proponuję dołączyć do współpracy p...
prq
@zig: Piszesz bzdury. Teraz do Lublina j...
Robercik
Po skończonym remoncie trasy Lublin Wa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny